MY.UAНовини
"Навала шпигунів" до Європи через угорський кордон: чи будуть санкції Угорщині через масовий наплив росіян та білорусів
"Навала шпигунів" до Європи через угорський кордон: чи будуть санкції Угорщині через масовий наплив росіян та білорусів

"Навала шпигунів" до Європи через угорський кордон: чи будуть санкції Угорщині через масовий наплив росіян та білорусів

Недавнє рішення Угорщини спростити в'їзд для власників російських та білоруських паспортів викликало хвилю невдоволення в середині ЄС. Такий крок спричинив заклик виключити Угорщину із Шенгенської зони, адже європейці вбачають в таких діях загрозу для своєї безпеки. Єврокомісія (ЄК) звернулася до Будапешта за офіційними роз'ясненнями. Країні відвели строк до 19 серпня, щоб прояснити свої дії стосовно лібералізації візового режиму для громадян РФ та Білорусі, заздалегідь натякнувши на штрафні заходи, якщо відповідь не влаштує Брюссель.

"Якщо їхня схема легкого доступу становить ризик, ми діятимемо",— пригрозили в ЄК. Водночас 70 депутатів Європарламенту звернулися з листом до президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн із проханням вжити жорстких заходів, якщо Угорщина відмовиться від зміни візової політики.

Тим часом очікувати виправдань від угорської влади, яка давно вже суперечить політиці ЄС, було б наївно. У Будапешті лише одного разу прокоментувати скандал навколо віз для росіян та білорусів, назвавши обвинувачення "абсурдними та лицемірними" і додавши, що саме в Угорщині міграційна система є "найсуворішою" у всьому союзі.

Так чи інакше, але Угорщина не відповіла ЄК в зазначений термін з приводу того, що спрощення видачі робочих віз для громадян РФ та РБ загрожує національній безпеці країн Шенгенської зони. У ЄС зазначають, що питання про візові послаблення Угорщини та її ймовірне покарання буд розглянуто на зустрічі міністрів закордонних справ та міністрів оборони країн ЄС наступного тижня.

Про те, що стоїть за рішення Угорщини впустити до Європи тисячі росіян та білорусів та реакцію на такі дії ЄС – у матеріалі OBOZ.UA.

Навала шпигунів?

На початку липня громадяни Росії та Білорусії офіційно підпали під дію так званої національної карти Угорщини, яка дає право на полегшений в'їзд у країну з метою працевлаштування з видом на проживання на два роки та правом його продовження ще на три роки. Примітно, що такий крок стався буквально за кілька днів після московського візиту прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, де він нібито розмовляв з російським диктатором Путіним про "мирне врегулювання" в Україні.

Розширення дії національної карти на росіян та білорусів, раніше відкритої для заявників з Молдови, Сербії, Чорногорії, Боснії та Герцеговини, Північної Македонії та України у Будапешті пояснили тим, що багато хто з них буде зайнятий на будівництві двох нових реакторів на АЕС "Пакш-2", які допомагає будувати "Росатом". Згідно з публічною інформацією, РФ вкладає в проект 10 мільярдів євро.

Так чи інакше, але для Європейського Союзу безконтрольний наплив росіян суттєва причина для тривоги, оскільки спеціалістів будь-якого підприємства Росії, а особливо такого як "Росатому", в Європі безпосередньо пов'язують із роботою російської військової розвідки.

Щодо перевірок росіян та білорусів, то закон прямо не говорить, як саме в Угорщині перевіряють претендентів на національну карту. Тому наскільки ретельно національні спецслужби цієї країни насправді з'ясовуватимуть ризики, пов'язані з кожним окремо взятим громадянином РФ чи Білорусі, ніхто точно не знає. Та зважаючи на тісні зв’язки Орбана з цими країнами, навряд це відповідатиме європейській безпеці.

Враховуючи, що власник виданого в Угорщині документу має право безперешкодно пересуватися країнами Шенгенської зони, є більш аніж реальна загроз, що до Європи ринуть потоки росіян і білорусів, яких ніхто серйозно не буде перевіряти на предмет загрози національній безпеці Євросоюзу.

Саме тому після початку повномасштабного вторгнення Росії, ЄК оприлюднила нові рекомендації для структур внутрішніх справ європейських держав, згідно з якими вони мають максимально суворо оцінювати російських громадян, які планують отримати шенгенську візу та перевіряти їх особливо ретельно вже на кордоні. Такі кроки призвели до того, що загальна кількість віз, виданих росіянам у ЄС, скоротилася вдесятеро. Якщо у 2019 році консульства країн союзу видали понад чотири мільйони віз із пропорцією відмов у 1,5%, то вже у 2023 році ця цифра становила близько 449 тисяч віз із пропорцією відмов понад 10%.

Країни, які мають спільний кордон з Білоруссю та РФ, а серед них Фінляндія, Польща та держави Балтії, займають ще більш жорсткішу позицію щодо в'їзду російських та білоруських громадян. Ці держави припинили видачу віз росіянам ще 2022 року, залишивши винятки для гуманітарних віз. У результаті, в тій таки Естонії кількість віз, виданих росіянам, скоротилася в 17 разів, а в Латвії майже вп'ятеро.

Загроза для нацбезпеки

Те, що дії Угорщини реально несуть у собі дуже великі ризики для безпеки ЄС, першим звернув увагу голова найбільшої у Європарламенті Європейської народної партії Манфред Вебер, який направив голові Європейської ради Шарлю Мішелю листа з вимогою обговорити на рівні лідерів європейських країн запроваджені Будапештом "сумнівні" нові правила, які "створюють серйозні лазівки для шпигунської діяльності" і можуть дозволити "великій кількості росіян в'їжджати до Угорщини, що становить серйозну загрозу національній безпеці іншим державам союзу".

Після того, як про лист повідомили ЗМІ на сполох забило й МВС Німеччини, яке попередило, що громадяни РФ, які отримують можливість вільно в'їжджати до Угорщини, зможуть звідти безперешкодно проникати на територію інших країн Шенгенської зони, і закликало керівництво ЄС вжити заходів проти Будапешта.

Треба покарати

Значні потенційні загрози через дії Угорщини спровокували різку критику з боку країн ЄС, особливо держав Балтії та Північної Європи, які вже певний час ведуть боротьбу проти напливу росіян на власну територію. Адже для них перебування громадян РФ вже давно еквівалент підвищення ризиків провокацій, саботажу, диверсій та шпигунства.

Найрадикальніші заклики пролунали з Фінляндії, яка весь останній рік старанно відгороджувалась від РФ. Представники фінського парламент вимагають виключити Угорщину з Шенгенської зони.

Те ж саме закликали вчинити і у Європарламенті. Група парламентарів схиляється до того, щоб виконавча влада ЄС вжила заходів проти Будапешта, включаючи можливе виключення Угорщини з Шенгенської зони. Також інші країни ЄС можуть не визнавати угорські візи, заявляють євродепутати.

"Ми закликаємо Європейську комісію вжити термінових заходів щодо розслідування рішення Угорщини, оскільки воно може являти собою лазівку та потенційно поставити під загрозу загальне функціонування Шенгенської зони та її роль як безпечного простору для громадян. Якщо угорський уряд відмовиться змінити свою політику, Комісія і всі представники ЄС мають поставити під сумнів угорську присутність у Шенгенській зоні, ввівши нові заходи щодо захисту європейських громадян, включаючи, за необхідності, нові заходи контролю на угорських кордонах", — йдеться у заяві.

"Угорщина показала, що вона не віддана загальним цінностям та правилам гри. Це має стати достатнім стимулом для країн-членів запровадити статтю 7 Договору про ЄС, яка дозволить позбавити Угорщину права голосу в раді",— депутат Європарламенту від Фінляндії Марія Охісало.

Єврокомісія відреагувала на сигнали європейських політиків. Єврокомісарка із внутрішніх справ Ільва Юханссон направила до МВС Угорщини листа, де висловила сумніви щодо законності нещодавніх змін у системі надання угорської національної карти та попросила Будапешт роз'яснити по пунктах своє рішення про полегшення візових вимог для громадян Росії та Білорусії, для яких конфлікту в Україні їх, навпаки, посилив.

"Росія становить загрозу безпеці. Нам треба підвищити, а не послабити пильність. Надання потенційним російським шпигунам та диверсантам легкого доступу в ЄС підірве безпеку всіх нас", – зазначила у своєму листі Юханссон.

Змін не буде

19 серпня сплив термін для відповіді на запит єврокомісарки, але Угорщина офіційно так нічого і не відповіла на всі звинувачення. На сьогодні є лише заява глави МЗС країни Петера Сіярто, який на своїй сторінці у Facebook, 18 серпня, заявив, що "уряд Віктора Орбана не планує скасовувати плани запровадити для осіб із російськими й білоруськими паспортами так звані національні карти для в'їзду до країни", стверджуючи, що жодних загроз для безпеки держав Шенгенської зони це не створить. Паралельно Сіярто звинуватив країни Північної Європи й Балтії у "кампанії брехні проти Угорщини". Мовляв, вони нібито "засліплені пропагандою війни".

Угорщина не уникне санкцій

"Угорщина продовжує грати кремлівську гру, причому, на жаль, свідомо. Включення росіяни та білорусів у програму отримання робочих віз, а вони ще й дозволяють цим громадянам подорожувати всіма країнам ЄС, дійсно, сколихнула союз, враховуючи, що проти РФ і Білорусі вживає багато серйозних європейських санкцій. До слова, які часто офіційний Будапешт блокує. Такі кроки як мінімум викликають подив, а як максимум, повинні бути ретельно вивчені та проаналізовані, адже потенційно несуть у собі загрози для безпеки ЄС. Про це сьогодні й говорять більшість країн Європи", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат, посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині у 2010-2017 роках Олександр Левченко.

На думку диплома, цей крок угорців шкодить безпековим інтересам ЄС, бо призведе до безконтрольного в’їзду росіян і білорусів, серед яких може бути значна кількість шпигунів та диверсантів, адже Росія часто використовує свої громадян для такої діяльності. Звісно, це є небезпека, тому що це не просто шпарина, це такий широкий отвір, який окрім того б’є і по єдності Євросоюзу.

"Країни, які мають кордон з РФ та знають її манеру використання своїх громадян, першими забили тривогу. Північна Європа та держави Балтії заявили про те, щоб Будапешт відмовився від даного рішення. В той же час на офіційний лист Єврокомісії до міністра внутрішніх справ Угорщини, з проханням до 19 серпня вказати, яким чином все-таки буде переглянуто це рішення, письмової відповіді так на сьогодні і немає. Є тільки коментар міністра закордонних справ Угорщини Сіярто, який каже, що північні країни перебільшують та нагнітають ситуацію щодо небезпеки російських і білоруських громадян, тому Угорщина вважає, що ніяких змін робити не потрібно. Як бачимо, поки що позиція Угорщини незмінна", – підкреслив Левченко.

При цьому Олександр Левченко відзначає, що одна справа – заявити якусь позицію усно, а інша – письмова відповідь, яка все ж таки буде надана Будапештом. Саме після цього і будуть прийматися відповідні рішення.

"Якщо офіційна відповідь буде такою як заявив Сіярто, то це 100% не сподобається офіційному Брюсселю. І тоді вже буде реакція більш серйозна. Питання буде заслухано на засіданні Європарламенту в жовтні місяці. І там, коли буде прийматися відповідна резолюція, більш за все, що до Угорщини будуть вживатися дуже серйозні заходи впливу.

Очевидно, що найближчими днями будуть додаткові пояснення європейської позиції на дії Будапешта, адже всі все бачать та розуміють і складають мозаїку політичних дій Будапешту щодо підтримання чи не підтримання європейської єдності в контексті міграційної, зовнішньої та безпекової політики. Врешті-решт Євросоюз не хоче виставляти себе як якась бездіяльна організація, де один член може фактично блокувати діяльність такого важливого політико-економічного утворення. Тому засоби впливу будуть застосовуватися", – впевнений Олександр Левченко.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Убытки на 18 миллионов: Госэкоинспекция предотвратила браконьерство в "Тузловских лиманах"
Знай
2024-11-20T11:21:27Z
Оккупанты начали очередную волну фильтрационных мероприятий среди гражданского населения Мариуполя
Апостроф
2024-11-20T11:21:14Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В Москве простились со звездой фильма "Бриллиантовая рука" Светланой Светличной
Фокус
2024-11-20T11:30:44Z
На фронте погиб известный украинский актер Петр Великий
TSN
2024-11-20T11:21:20Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Зеленский сделал настораживающее заявление: на сколько может возрасти численность войск КНДР в РФ
Comments UA
2024-11-19T15:25:18Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Эрдоган подверг критике США за то, что они «подливают масла в огонь»
Comments UA
2024-11-20T11:30:57Z
Шольц недоволен декларацией G20: слишком мягкая в отношении России
Европейская правда
2024-11-20T11:28:49Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Диетолог назвала 4 продукта с полезными для сердца жирами: они помогут снизить уровень холестерина
UAToday
2024-11-20T10:00:49Z
Употребление этой специи поможет избежать болезней: врач раскрыл секрет
Comments UA
2024-11-20T08:09:48Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Рейтинг лучших работодателей 2024: преодолели ли дефицит кадров телеком и IT
Фокус
2024-11-20T11:27:22Z
"Укрэнерго" отменило графики отключений света для ряда областей
Комсомольская правда
2024-11-20T10:42:30Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Хави и Маскерано - претенденты на пост главного тренера Интера Майами
Корреспондент
2024-11-20T11:24:30Z
Легендарный французский футболист возглавил клуб украинца Малиновского
ZN UA
2024-11-20T11:20:07Z
Стали известны гонорары Усика и Фьюри за второй бой
ZN UA
2024-11-20T10:05:18Z
Определились все потенциальные соперники Украины в плейоф Лиги наций
UAToday
2024-11-20T09:28:27Z
"Арсенал" может избавиться от Зинченко уже зимой – СМИ
ZN UA
2024-11-20T09:21:57Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Как правильно выбрать инструменты для укладки волос: от фена до утюжка
Marie Claire
2024-11-20T11:00:35Z
"Просто невероятно": девушка год назад отказалась от шампуня и показала результат
Фокус
2024-11-20T10:42:12Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Россия увеличила количество бомбардировщиков на авиабазах возле Украины
Comments UA
2024-11-20T11:15:10Z
Компенсация за уничтоженное жилье: кто из ВПЛ может рассчитывать на помощь
Фокус
2024-11-20T11:06:30Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
ГБР раскрывает схемы «белых билетов»: мобилизовано шесть человек, пытавшихся избежать службы
Comments UA
2024-11-20T10:45:39Z
Произошла авария на крупнейшем атомном реакторе Европы
Comments UA
2024-11-20T10:42:39Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Киеве 11-летний мальчик погиб в результате падения с многоэтажки
Корреспондент
2024-11-20T10:09:11Z
Атака на общежитие в Глухове: местные рассказали подробности кровавого удара России
TSN
2024-11-20T10:06:36Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Blizzard представила нового героя Overwatch 2 — танка Hazard
GameMag
2024-11-20T11:28:47Z
Genshin Impact вышла на Xbox Series X|S с обновлением «Сплетение духа и пламени»
GameMag
2024-11-20T11:28:39Z
Почти 30% звезд "съедают" похожие на Землю планеты: что происходит в космосе
Фокус
2024-11-20T11:21:39Z
Как видеоигры помогают в работе: новое исследование
Comments UA
2024-11-20T11:15:05Z
На острове в Атлантике заметили пингвина-мутанта
Апостроф
2024-11-20T10:42:14Z
СМИ: Valve готовит к продаже Steam Controller 2 и контроллер для нового VR-шлема
GameMag
2024-11-20T10:23:45Z
В Пентагоне не могут объяснить "очень аномальные объекты": это не птицы, беспилотники или шары
Фокус
2024-11-20T10:22:57Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Как экономить топливо в автомобиле зимой: специалисты поделились пятью эффективными способами
TSN
2024-11-20T10:33:45Z
Американские авто для украинцев: ТОП-5 самых популярных
Comments UA
2024-11-20T09:30:33Z
Известный итальянский производитель спортивных авто отказывается от бензиновых двигателей
Фокус
2024-11-19T14:15:13Z
Изменится до неузнаваемости: новый Nissan Leaf 2025 показали до презентации
Фокус
2024-11-19T12:30:29Z
Зачем водители возят носок с рисом в авто: три причины/Кто бы мог подумать!
Апостроф
2024-11-19T12:15:07Z
Исторический полет: сверхзвуковой самолет преодолел звуковой барьер и побил рекорд
Фокус
2024-11-19T11:04:18Z
Цена $13800 и запас хода 600 км: в Китае дебютировал дешевый соперник Volkswagen ID.3
Фокус
2024-11-19T10:00:25Z
Возрождение легенды: знаменитый Citroen 70-х собираются вернуть на рынок
Фокус
2024-11-19T08:21:48Z