MY.UAНовини
Перший раз в перший клас: як підготувати дитину до школи і що їй потрібно знати
Перший раз в перший клас: як підготувати дитину до школи і що їй потрібно знати

Перший раз в перший клас: як підготувати дитину до школи і що їй потрібно знати

Перед тим, як почнеться новий навчальний рік 2024-2025, дітям, які йдуть до перших класів та їх батькам треба розібратись, як найкраще підготуватись до школи та як навчатись в умовах війни.

Наприкінці серпня підготовка до 1 вересня йде повним ходом. На дітей, які навчатимуться із 2024 по 2025 рік очікують кілька змін. Зокрема, з 1 вересня 2024 року в перших класах буде не більше 24 учнів. Це необхідно для того, щоб педагоги могли більше часу приділити кожному учневі. Також у Міністерстві освіти будуть робити все можливе, щоб повернути дітей за парти. Адже заочне навчання хоч і рятує ситуацію, але шкодить соціалізації дитини. І дуже важлива підготовка дітей до 1 вересня. Фокус забрав все що відомо про зміни до нового навчального року та необхідні відомості про те, як краще підготувати дитину до школи.

Що зміниться для школярів і вчителів із 1 вересня 2024 року

Держава проводить підготовку до 1 вересня в своєму аспекті і планує повернути за парти близько 300 тисяч дітей з нового навчального року. Таку цифру озвучили у Міністерстві світи і науки України.

З 2020 по 2024 роки діти багато навчались онлайн через пандемію та початок повномасштабного вторгнення. Це, як показали дослідження, знизило якість знань. Хоча дистанційне навчання під час пандемії та у період війни є вимушеним кроком, але надалі держава прагне перевести освітній процес максимально в очний формат.

Зараз майже 1 мільйон учнів здобувають освіту онлайн. В Україні це близько 600 тисяч, а за кордоном — 400 тисяч. Нині на них очікує підготовка до 1 вересня.

Підготовка до 1 вересня: які зміни чекають на учнів:

  • Для учнів, які разом із батьками були вимушені поїхати із рідних міст, є можливість навчатись там, де вони зараз проживають. Це дасть змогу інтегруватися у нову громаду та соціалізуватися.
  • Мережу дистанційних шкіл буде змінено. З 1 вересня в класі повинно бути мінімум 20 учнів.
  • Має бути щонайменше по одному класу всіх років навчання — з 1 по 9 чи з 5 по 11 класи.
  • Вводять новий формат навчання для дітей, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Зокрема, індивідуальний формат.
  • Для дітей, які зараз знаходяться за кордоном, впроваджують українознавчий компонент. Це означає, що школярі відвідуватимуть навчальні заклади країни, в якій перебувають, але дистанційно вивчатимуть історію України, українську мову й літературу, географію тощо.

Чому повернути дітей за парти важливо

В МОН зазначають, що дистанційна освіта не дає змоги дітям соціалізуватися й розвивати м’які навички. Під час знеструмлень учні не можуть навчатися або ж зовсім не мають потрібних для уроків гаджетів. Також один із найважливіших аспектів підготовки до 1 вересня — безпека. Неможливо проконтролювати, щоб усі діти, які навчаються онлайн удома, спускалися в укриття під час повітряних тривог.

Школярі за партами
Фото: Medium

Що потрібно знати й вміти дітям, які йдуть в перший клас

Школа – це випробування для будь-якої дитини, особливо якщо вона перед цим не відвідувала дитячий садок. В першому класі на неї очікують нові знайомства, враження та знання. Але кожна дитина, що йде у перший клас, має опанувати мінімальні навички, аби почуватись комфортно. Експерти-освітяни склали список.

Підготовка до 1 вересня: що має знати дитина до школи:

  • повне ім'я та прізвище, імена та професії батьків і бабусь з дідусями;
  • пори року, назви місяців і днів тижня;
  • орієнтуватися, який зараз рік, місяць та день тижня;
  • назви навколишніх предметів (меблі, посуд, тварини, рослини і т. д.);
  • назви щонайменше 10 кольорів,
  • розбиратися в напрямках (право, ліво, низ, верх).

Перед походом до школи діти вже повинні вміти потрохи рахувати, читати по складах і писати прості слова. Тож першокласник має оволодіти цими навичками в рамках підготовки до 1 вересня:

  • вміння прочитати по складах пару речень;
  • вміння переписати невеликі слова або фразу;
  • вміння рахувати в межах 20;
  • вміння додавати і віднімати в межах 10;
  • знаходити і пояснювати відмінності та подібності між предметами;
  • вміти скласти невелику розповідь, орієнтуючись по картинках;
  • розбиратися в простих геометричних фігурах і вміти їх зобразити;
  • вчити короткі вірші;
  • переказувати казку;
  • утримувати увагу на одному виді діяльності не менше 10 хвилин.

Крім цього, дитина повинна володіти навичками самообслуговування: вона має вміти переодягатися, надягати верхній одяг, мити руки, прибирати за собою. Це важлийвий аспект підготовки до 1 вересня.

Що потрібно купити дитині у школу

Перший дзвоник – важлива подія в житті кожної дитини та її батьків. Адже батьки не тільки мають підготувати малюка морально до того, що відтепер в нього є важливий обов'язок: ходити до школи та навчатись. А й підготувати його до 1 вересня, купивши все необхідне. Нині список поповнився ґаджетами. Адже комп'ютер займає важливе місце у сучасному житті, а телефон допомагає лишатись із дитиною на зв'язку. До того ж дитину можуть в будь який момент відправити на дистанційне навчання, тому ПК та робоче місце дитині необхідні. Варто також зауважити, що підручники першокласникам видають у школі. Цей елемент підготовки до 1 вересня дуже важливий. Список того, що має бути в пеналі першокласника Фокус складав згідно тих списків, що вже отримали ті співробітники, які 1 вересня 2024 року поведуть дітей до школи. Але вони можуть розрізнятись від школи до школи.

Підготовка до 1 вересня: що має бути в пеналі першокласника у 2024 році

  • зошити в клітинку (10 штук);
  • зошити в лінійку (6 штук);
  • щоденник;
  • обкладинки для підручників, зошитів і щоденника;
  • пенал;
  • лінійка;
  • ручки синього чи фіолетового кольору;
  • звичайні олівці;
  • гумку, точилку для олівця (якщо потрібна);
  • альбом для малювання, якщо цей предмет є у дитини. До нього додатково: акварельні фарби, гуаш, набір пензлів, кольорові олівці, фломастери;
  • папка для зошитів;
  • закладки для книг (можна просто кольорові стрічки);
  • друковані зошити, які порекомендує вчитель;
  • безпечні ножиці з закругленими кінцями;
  • клей-олівець та клей ПВА;
  • кольоровий картон;
  • кольоровий папір (односторонній);
  • пластилін, дошка для нього та стеки;
  • стакан-непроливайка.

Якщо дитина піде в перший клас на очне навчання, то необхідна шкільна форма. Як вона виглядатиме – залежить від школи.

Для дівчаток – жакет, спідниця (штани) і біла блузка. Комплект можна доповнити сарафаном чи жилетом. Зручне взуття.

Для хлопчиків – піджак, штани й біла святкова сорочка, а також дві-три повсякденних. Комплект можна доповнити жилетом.

Також необхідна спортивна форма та кросівки і торбинка для неї.

І звичайно школяреві потрібний рюкзак, або ранець. Важливо підібрати легкий та такий, щоб дитині було легко його носити. Обирайте речі разом із дитиною, важливо, щоб вона могла їх упізнати у школі.

Що не можна брати в школу

Зазвичай, про правила поведінки у школі розповідає директор, або класний керівник під час підготовки до 1 вересня. І у кожній школі є свій список правил, але вони зазвичай схожі і стосуються вже здебільшого старшокласників.

Треба пам'ятати, що дітям до школи не можна приносити домашніх тварин (навіть показати друзям), небезпечні речі: піротехнічні вироби, шкідливі речовини, напої та продукти харчування не для особистого вживання.

Не дозволено приносити шкідливу їжу, а також напої. Адже у інших дітей може бути режим харчування, алергії тощо. Також дітям зазвичай забороняють користуватись у школі роликами, самокатами, або скейтбордами, адже вони можуть впасти та травмуватись.

І звичайно, на уроках не дозволяється гратись у ігри на смартфонах та відволікатись на гаджети.

Як підготувати дитину до школи

Батькам рекомендують говорити із першокласником про новий етап в його житті в рамках підготовки до 1 вересня. Пояснить дитині, що таке школа і створіть позитивний образ. Краще уникати фраз на кшталт: "Якщо не вивчиш алфавіт, тебе не візьмуть до школи", "Школа — не місце для ігор", "Якщо що, то вчителька сваритиметься". Дитина має розуміти: школа — це місце, де вона буде щасливою і прийнятою, а не покараною. У МОН навіть розробили пам'ятку для батьків.

Рекомендації МОН для батьків
Фото: МОН

Батькам особливо рекомендують не підміняти собою вчителя, тобто не вимагати від дитини більше, ніж їй задано і не надавати суперечливі з учителем знання та вміння. Також важливо контролювати час: не більше 2 годин підготовки уроків або з перервою 30-40 хвилин перед наступним періодом розумової роботи. І батькам варто контролювати якість виконання домашнього завдання: спільно вирішуйте важкі задачі, але не замість дитини.

Важливо також пояснити дитині, хто такий вчитель. Розкажіть, що роль учителя — бути наставником для дітей: він допомагає вчитися, пізнавати світ, він є другом, але він також несе відповідальність за учнів. Вчителя слід поважати, а не боятися.

Також краще хоча б пару раз на тиждень, готуючись до 1 вересня, відіграти "день у школі" із розпорядком дня. І не дозволяйте дитині їсти, коли вона навчається, для цього у школі є перерва. Поясніть під час підготовки до 1 вересня, що у школі діють правила, і їх треба дотримуватись. Але в разі помилок – не відбудеться нічого страшного. Помилки – це нормально.

І обов'язково прогуляйтеся до школи разом із дитиною, адже їй важливо звикнути до місця, в якому вона проводитиме стільки часу. Якщо можливо – запишіть дитину у гурток при школі.

Підготовка до 1 вересня: що відбуватиметься у школі під час повітряних тривог

Нині підготовка до 1 вересня 2024 року включає і адаптацію до воєнних реалій. Повітряні тривоги лунатимуть і коли дитина в школі. Обов'язково вивчіть з дитиною алгоритми дій у разі повітряної тривоги. Разом із дитиною пройдіться маршрутом від школи додому перед 1 вересня, покажіть дитині найближчі укриття, розкажіть, як діяти у разі сигналу повітряної тривоги. Поясніть, що у школі потрібно неухильно виконувати інструкції вчителів під час повітряної тривоги.

Діти в укритті
Фото: УНІАН

Основний алгоритм — дії вчителя під час повітряної тривоги — розробило Міністерство освіти і науки України під час підготовки до 1 вересня.

  • Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу.
  • Учитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків — про переміщення дітей до укриття.
  • Діти залишають кабінети та переходять в укриття.

Відповідальні особи після оголошення повітряної тривоги перевіряють кабінети та самі спускаються до укриття. Також у дитини має бути торбинка на випадок екстреної ситуації, в який має бути індивідуальна інформаційна картка із групою крові, ПІБ та контактами батьків, пляшечка з водою, щось для перекусу та ліки (якщо необхідно) і антисептик.

Що покласти у дитячу торбинку для екстренної ситуації

Як відбуватиметься навчання при віялових відключеннях світла

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків зауважив на початку серпня, що понад половина українських шкіл обладнані генераторами та котельнями. Це забезпечить можливість очного навчання в закладах освіти в рамках підготовки до 1 вересня, навіть якщо електропостачання буде відключено.

"Вони зможуть забезпечити теплом, оскільки мають власні котельні. Таких шкіл, за даними, які нам надали регіони, понад 50%. Це означає, що ці школи навіть при відключенні електроенергії навчатимуться в очному форматі, якщо у них є укриття та дозволяє ситуація з безпекою", – заявив Сташків.

А ті школи, які не можуть забезпечити очне навчання під час підготовки до 1 вересня, будуть змушені перейти на синхронний формат: учителі даватимуть учням завдання, а потім перевірятимуть їх.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на засіданні 2 квітня виділив додаткові 5,6 млрд грн за зведення фортифікаційних споруд, з них 2,5 млрд грн — на побудову надійних бомбосховищ у закладах освіти.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Пісня Ігоря Білозіра "Перший сніг", за яку його вбили у Львові, опинилась у трендах тіктоку
24tv
2025-01-20T22:00:54Z
У десятку увірвався новий кандидат: список лідерів Євробачення-2025
GlavRed
2025-01-20T21:27:30Z
Вдруге стала першою леді США: скільки насправді років Меланії Трамп
24tv
2025-01-20T21:00:24Z
Потап змінив псевдонім та посміявся над Україною
GlavRed
2025-01-20T20:27:27Z
«Буде сонечко»: у третьому сезоні «Таємниця бункера» / Silo обіцяють більше вуличних сцен
ITC
2025-01-20T19:49:25Z
У Львові відбувся допрем'єрний показ вистави «Дещо дивне сталося зі мною»
УкраинФорм
2025-01-20T19:09:45Z
В Україні до Дня Соборності відбудуться культурні та просвітницькі заходи
УкраинФорм
2025-01-20T18:54:21Z
Шевченківська премія-2025 оголосила короткий список номінантів
Детектор М
2025-01-20T18:51:00Z
В автомобілі актора Гоші Куценка знайшли труп жінки: з’явились подробиці
FaceNews
2025-01-20T18:33:21Z
Іменини Наталії у 2025 році: усі дні, коли Ната святкує День ангела
Telegraf
2025-01-20T22:30:49Z
Церковне свято 21 січня: що не можна робити сьогодні, щоб не збідніти
Telegraf
2025-01-20T22:21:23Z
21 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T22:15:31Z
Польська армія отримала першу партію танків Abrams найновішої моделі
Хвиля
2025-01-20T22:09:12Z
Закрили очі навіть пілотам: які можливості Росія втратила разом з РЛС "Небо-СВУ"
24tv
2025-01-20T22:00:40Z
У війні не перемогти, відсиджуючись в обороні, - військовий експерт прокоментував заяви головнокомандувача ЗСУ
Политека
2025-01-20T21:48:56Z
Російський флот потрапив у котел: експерти розповіли, як НАТО блокує кораблі в Балтійському морі
Политека
2025-01-20T21:27:30Z
Військових викрадають через BlaBlaCar: Україною шириться небезпечна чутка
Политека
2025-01-20T21:00:33Z
МВС розкрило цифри: чому 78% кандидатів не можуть отримати водійські права
Хвиля
2025-01-20T20:45:44Z
Біля найбільшого порту РФ на Далекому Сході через санкції скупчуються танкери - Bloomberg
УкраинФорм
2025-01-20T22:24:48Z
Чому Трамп у промові не згадав Україну: ексголова МЗС відповів
TSN
2025-01-20T22:21:34Z
Дійшов на інтерв'ю пішки: експрем'єр Польщі про "проблеми" на мітингу Трампа
TSN
2025-01-20T22:21:13Z
Меланія Петрівна, радісний Байден та Маск з "Кислинкою": найкращі меми про інавгурацію Трампа
Telegraf
2025-01-20T22:12:38Z
Трамп заявив, що забере в Китаю Панамський канал
24tv
2025-01-20T22:12:07Z
«Жабогадюкінг»: запуск мемкоїна Меланії Трамп обвалив вартість токена Дональда Трампа
Украина Криминальная
2025-01-20T22:09:58Z
Про що свідчить дивне мовчання Трампа про Україну – аналіз CNN
TSN
2025-01-20T22:09:36Z
Експерт - про інавгурацію Трампа: Ми майже нічого не почули про міжнародну політику
УкраинФорм
2025-01-20T22:06:58Z
Інавгурація Трампа та затримання генералів, які провалили оборону Харківщини. Головне за 20 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T21:57:56Z
Карта бойових дій в Україні станом на 21 січня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T22:03:35Z
ЗСУ відбили масований штурм росіян на Курщині: знешкоджено майже сотню окупантів
24tv
2025-01-20T21:54:39Z
На фронті відбулося 151 боєзіткнення, ворог завдав 46 авіаударів
УкраинФорм
2025-01-20T21:06:01Z
Київський суддя живе в маєтку за мільйон доларів: що дізналися журналісти
Telegraf
2025-01-20T20:58:48Z
Пів України червона: де лунає повітряна тривога і що загрожує
TSN
2025-01-20T20:51:26Z
Складна ситуація для ЗСУ: військовий експерт розповів, що зараз відбувається у Торецьку
Политека
2025-01-20T20:42:24Z
"Каліч-роти" та "верблюди": що це за військові та як їх використовує Росія
24tv
2025-01-20T20:39:28Z
Погода в Україні 21 січня: без опадів, але з ранковими туманами
Комсомольская правда
2025-01-20T20:34:23Z
Про це забувають майже усі: як підготувати до морозів спринклерну систему у саду
24tv
2025-01-20T19:54:54Z
Ще один напад: у столиці Гаїті бойовики розстріляли фургон посольства США, – Miami Herald
24tv
2025-01-20T21:45:45Z
У Воронезькій області після атаки безпілотників спалахнула нафтобаза
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T21:27:06Z
У Києві затримали чоловіка, який вчинив стрілянину на СТО
Украина Криминальная
2025-01-20T21:21:24Z
На Київщині побили 12-річну дівчинку, поліція відкрила справу про катування
УкраинФорм
2025-01-20T20:45:26Z
По нафтобазі на Воронежчині повторно “прилетіло”
1News
2025-01-20T20:45:05Z
Нова атака на нафтобазу у Воронезькій області: там знову палає вогонь
ZN UA
2025-01-20T20:22:19Z
Армія РФ обстріляла Херсон, поранений цивільний
УкраинФорм
2025-01-20T19:42:18Z
Вибухівка із соцмереж: троє підлітків потрапили до лікарні після спроби зробити саморобну петарду
TSN
2025-01-20T19:39:55Z
Двоє дітей залишилися без батьків: внаслідок обстрілу Києва загинуло подружжя з Вінниччини
Комсомольская правда
2025-01-20T19:36:35Z
Ваші рідні забудуть про випічку з магазину: готуємо ароматний рулет з шинкою та сиром
24tv
2025-01-20T21:57:53Z
Своєю історією потрібно пишатися: рецепт борщу, якому понад 300 років
24tv
2025-01-20T21:51:07Z
Покладіть в кишеню ці 3 речі: вони притягнуть гроші
24tv
2025-01-20T20:51:49Z
Завжди прозорий як сльоза: давній рецепт знаменитого гуцульського холодцю
24tv
2025-01-20T20:39:54Z
Як зрозуміти, що собака мерзне: тварина починає поводитись дуже дивно
GlavRed
2025-01-20T20:27:41Z
Спостерігає та рятує від біди: як зрозуміти, що янгол-охоронець поруч
GlavRed
2025-01-20T20:27:26Z
Яка риса характеру допомагає заробляти більше: цікаве відкриття
GlavRed
2025-01-20T19:27:40Z
Як цілується кожен знак зодіаку: хто в цьому найкращий
24tv
2025-01-20T19:15:14Z
Як часто насправді треба прати одяг: відповідь на всі типи вбрання
24tv
2025-01-20T19:06:39Z
Показники лічильника живуть самі собою: українці втрачають гроші через "Нафтогаз"
Знай
2025-01-20T21:12:30Z
Помер український енергетик Семен Поташник
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T21:09:13Z
Новий механізм GVS: у Клайпеді відстежуватимуть крадене зерно з України
Хвиля
2025-01-20T21:06:54Z
В Україні запрацює новий тариф на електрику: хто отримає знижку на три місяці
Хвиля
2025-01-20T20:27:21Z
Бурити скрізь: Трамп оголосив про надзвичайні заходи в енергетиці
Хвиля
2025-01-20T20:21:19Z
Борщ вийде "золотим": як змінилися ціни на капусту, буряк та картоплю
Знай
2025-01-20T20:12:24Z
Найвищі пенсії в Україні: які виплати мають колишні судді
24tv
2025-01-20T20:03:49Z
Як продати будинок, якщо земля під ним не приватизована
24tv
2025-01-20T20:03:19Z
Українцям показали, як змінилися ціни на огірки та помідори після новорічних свят
Хвиля
2025-01-20T20:03:02Z
Трамп анонсував відправку астронавтів на Марс
InternetUA
2025-01-20T22:06:16Z
Ціни на iPhone впали в Китаї через нові субсидії на електроніку
InternetUA
2025-01-20T21:33:51Z
Ігри Microsoft йдуть на Nintendo Switch 2 — очікуються Fallout 4, Call of Duty та інші
ITC
2025-01-20T21:10:31Z
Apple не прагне до простого зростання користувачів iPhone: нова стратегія компанії
InternetUA
2025-01-20T18:42:25Z
Надтонкий Oppo Find N5: товщина корпусу становитиме менш як 4 мм – як дві монети
ITC
2025-01-20T18:31:05Z
Товщина всього 1 мм: у Китаї створили "найбільші у світі" гнучкі сонячні панелі
Фокус
2025-01-20T18:30:10Z
На порталі «Дія» відновили послугу автоматичного закриття ФОП
УкраинФорм
2025-01-20T18:24:33Z
Ілон Маск, Qualcomm та інші розглядають можливість купівлі Intel
InternetUA
2025-01-20T18:22:06Z
Експерти розповіли, які смс-повідомлення не можна зберігати у смартфоні
InternetUA
2025-01-20T18:01:38Z
Капітан збірної України забив свій перший гол в Туреччині після тривалої кризи: відео м'яча
24tv
2025-01-20T22:31:24Z
Порту звільнив головного тренера
Football.ua
2025-01-20T22:30:12Z
Без жодного турнірного значення для киян: онлайн-трансляція матчу Галатасарай – Динамо
24tv
2025-01-20T22:21:30Z
"Шахтар" – "Брест": онлайн-трансляція матчу Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-01-20T22:16:53Z
Вільярреал розгромив Мальорку
Football.ua
2025-01-20T22:15:33Z
Челсі не без проблем обіграв Вулвергемптон
Football.ua
2025-01-20T22:03:00Z
Комо розібрався з Удінезе
Football.ua
2025-01-20T21:51:43Z
Визначилися учасники основної сітки чоловічого ЧС-2025 з гандболу
УкраинФорм
2025-01-20T21:42:46Z
Буяльський: У матчі з Галатасараєм буде битва за престиж
Football.ua
2025-01-20T21:36:05Z
Пільги та виплати особам із I групи інвалідності у 2025 році: повний перелік
Политека
2025-01-20T20:27:59Z
Чи дорого, чи доцільно, кому доступний безоплатно: все, що ви маєте знати про онкоскринінг
24tv
2025-01-20T20:03:21Z
Знаменитий барбер пояснив, як часто чоловікам слід мити голову
24tv
2025-01-20T19:45:40Z
Вчені представили революційну протиракову зброю
Portaltele
2025-01-20T19:18:27Z
Плюс одна вакцинація. Україна готує новий календар щеплень
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T18:30:31Z
Хто частіше хворіє і одужує від раку та як змінився вік пацієнтів: великий звіт онкологів
24tv
2025-01-20T18:09:43Z
Київстар передав центру «Незламні» новітнє медичне обладнання
УкраинФорм
2025-01-20T17:45:44Z
Прорив у медицині: медики здійснили унікальну операцію, що дає шанс онкохворим
Фокус
2025-01-20T17:12:10Z
"Не можна терпіти": доктор Комаровський розповів, як позбутися печії
Политека
2025-01-20T16:42:46Z
Легендарний Ford GT40 1966 року продали за 7 мільйонів доларів
360ua.news
2025-01-20T20:18:09Z
Які цікаві автомобілі використовувалися для кортежів президентів США
AutoCentre
2025-01-20T18:01:05Z
Для чого потрібні ковпаки на колесах: більшість водіїв не здогадується
GlavRed
2025-01-20T16:27:57Z
Екстремальний Jimny і спортивний Swift: Suzuki представила яскраві моделі
Фокус
2025-01-20T16:15:15Z
Важливіші, ніж здається: 5 інструментів, які завжди повинні бути в авто
GlavRed
2025-01-20T15:27:43Z
Suzuki підготував до виставки в Індії ціле сузір’я новинок
AutoCentre
2025-01-20T15:19:48Z
Чи варто купувати вживане авто?
AutoCentre
2025-01-20T15:19:23Z
Новий рамний позашляховик MG стане доступною альтернативою Toyota Prado
Фокус
2025-01-20T15:00:52Z
Новий Volkswagen California став найкращим кемпером 2025 року
AutoCentre
2025-01-20T14:09:22Z