MY.UAНовини
Перший раз в перший клас: як підготувати дитину до школи і що їй потрібно знати
Перший раз в перший клас: як підготувати дитину до школи і що їй потрібно знати

Перший раз в перший клас: як підготувати дитину до школи і що їй потрібно знати

Перед тим, як почнеться новий навчальний рік 2024-2025, дітям, які йдуть до перших класів та їх батькам треба розібратись, як найкраще підготуватись до школи та як навчатись в умовах війни.

Наприкінці серпня підготовка до 1 вересня йде повним ходом. На дітей, які навчатимуться із 2024 по 2025 рік очікують кілька змін. Зокрема, з 1 вересня 2024 року в перших класах буде не більше 24 учнів. Це необхідно для того, щоб педагоги могли більше часу приділити кожному учневі. Також у Міністерстві освіти будуть робити все можливе, щоб повернути дітей за парти. Адже заочне навчання хоч і рятує ситуацію, але шкодить соціалізації дитини. І дуже важлива підготовка дітей до 1 вересня. Фокус забрав все що відомо про зміни до нового навчального року та необхідні відомості про те, як краще підготувати дитину до школи.

Що зміниться для школярів і вчителів із 1 вересня 2024 року

Держава проводить підготовку до 1 вересня в своєму аспекті і планує повернути за парти близько 300 тисяч дітей з нового навчального року. Таку цифру озвучили у Міністерстві світи і науки України.

З 2020 по 2024 роки діти багато навчались онлайн через пандемію та початок повномасштабного вторгнення. Це, як показали дослідження, знизило якість знань. Хоча дистанційне навчання під час пандемії та у період війни є вимушеним кроком, але надалі держава прагне перевести освітній процес максимально в очний формат.

Зараз майже 1 мільйон учнів здобувають освіту онлайн. В Україні це близько 600 тисяч, а за кордоном — 400 тисяч. Нині на них очікує підготовка до 1 вересня.

Підготовка до 1 вересня: які зміни чекають на учнів:

  • Для учнів, які разом із батьками були вимушені поїхати із рідних міст, є можливість навчатись там, де вони зараз проживають. Це дасть змогу інтегруватися у нову громаду та соціалізуватися.
  • Мережу дистанційних шкіл буде змінено. З 1 вересня в класі повинно бути мінімум 20 учнів.
  • Має бути щонайменше по одному класу всіх років навчання — з 1 по 9 чи з 5 по 11 класи.
  • Вводять новий формат навчання для дітей, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Зокрема, індивідуальний формат.
  • Для дітей, які зараз знаходяться за кордоном, впроваджують українознавчий компонент. Це означає, що школярі відвідуватимуть навчальні заклади країни, в якій перебувають, але дистанційно вивчатимуть історію України, українську мову й літературу, географію тощо.

Чому повернути дітей за парти важливо

В МОН зазначають, що дистанційна освіта не дає змоги дітям соціалізуватися й розвивати м’які навички. Під час знеструмлень учні не можуть навчатися або ж зовсім не мають потрібних для уроків гаджетів. Також один із найважливіших аспектів підготовки до 1 вересня — безпека. Неможливо проконтролювати, щоб усі діти, які навчаються онлайн удома, спускалися в укриття під час повітряних тривог.

Школярі за партами
Фото: Medium

Що потрібно знати й вміти дітям, які йдуть в перший клас

Школа – це випробування для будь-якої дитини, особливо якщо вона перед цим не відвідувала дитячий садок. В першому класі на неї очікують нові знайомства, враження та знання. Але кожна дитина, що йде у перший клас, має опанувати мінімальні навички, аби почуватись комфортно. Експерти-освітяни склали список.

Підготовка до 1 вересня: що має знати дитина до школи:

  • повне ім'я та прізвище, імена та професії батьків і бабусь з дідусями;
  • пори року, назви місяців і днів тижня;
  • орієнтуватися, який зараз рік, місяць та день тижня;
  • назви навколишніх предметів (меблі, посуд, тварини, рослини і т. д.);
  • назви щонайменше 10 кольорів,
  • розбиратися в напрямках (право, ліво, низ, верх).

Перед походом до школи діти вже повинні вміти потрохи рахувати, читати по складах і писати прості слова. Тож першокласник має оволодіти цими навичками в рамках підготовки до 1 вересня:

  • вміння прочитати по складах пару речень;
  • вміння переписати невеликі слова або фразу;
  • вміння рахувати в межах 20;
  • вміння додавати і віднімати в межах 10;
  • знаходити і пояснювати відмінності та подібності між предметами;
  • вміти скласти невелику розповідь, орієнтуючись по картинках;
  • розбиратися в простих геометричних фігурах і вміти їх зобразити;
  • вчити короткі вірші;
  • переказувати казку;
  • утримувати увагу на одному виді діяльності не менше 10 хвилин.

Крім цього, дитина повинна володіти навичками самообслуговування: вона має вміти переодягатися, надягати верхній одяг, мити руки, прибирати за собою. Це важлийвий аспект підготовки до 1 вересня.

Що потрібно купити дитині у школу

Перший дзвоник – важлива подія в житті кожної дитини та її батьків. Адже батьки не тільки мають підготувати малюка морально до того, що відтепер в нього є важливий обов'язок: ходити до школи та навчатись. А й підготувати його до 1 вересня, купивши все необхідне. Нині список поповнився ґаджетами. Адже комп'ютер займає важливе місце у сучасному житті, а телефон допомагає лишатись із дитиною на зв'язку. До того ж дитину можуть в будь який момент відправити на дистанційне навчання, тому ПК та робоче місце дитині необхідні. Варто також зауважити, що підручники першокласникам видають у школі. Цей елемент підготовки до 1 вересня дуже важливий. Список того, що має бути в пеналі першокласника Фокус складав згідно тих списків, що вже отримали ті співробітники, які 1 вересня 2024 року поведуть дітей до школи. Але вони можуть розрізнятись від школи до школи.

Підготовка до 1 вересня: що має бути в пеналі першокласника у 2024 році

  • зошити в клітинку (10 штук);
  • зошити в лінійку (6 штук);
  • щоденник;
  • обкладинки для підручників, зошитів і щоденника;
  • пенал;
  • лінійка;
  • ручки синього чи фіолетового кольору;
  • звичайні олівці;
  • гумку, точилку для олівця (якщо потрібна);
  • альбом для малювання, якщо цей предмет є у дитини. До нього додатково: акварельні фарби, гуаш, набір пензлів, кольорові олівці, фломастери;
  • папка для зошитів;
  • закладки для книг (можна просто кольорові стрічки);
  • друковані зошити, які порекомендує вчитель;
  • безпечні ножиці з закругленими кінцями;
  • клей-олівець та клей ПВА;
  • кольоровий картон;
  • кольоровий папір (односторонній);
  • пластилін, дошка для нього та стеки;
  • стакан-непроливайка.

Якщо дитина піде в перший клас на очне навчання, то необхідна шкільна форма. Як вона виглядатиме – залежить від школи.

Для дівчаток – жакет, спідниця (штани) і біла блузка. Комплект можна доповнити сарафаном чи жилетом. Зручне взуття.

Для хлопчиків – піджак, штани й біла святкова сорочка, а також дві-три повсякденних. Комплект можна доповнити жилетом.

Також необхідна спортивна форма та кросівки і торбинка для неї.

І звичайно школяреві потрібний рюкзак, або ранець. Важливо підібрати легкий та такий, щоб дитині було легко його носити. Обирайте речі разом із дитиною, важливо, щоб вона могла їх упізнати у школі.

Що не можна брати в школу

Зазвичай, про правила поведінки у школі розповідає директор, або класний керівник під час підготовки до 1 вересня. І у кожній школі є свій список правил, але вони зазвичай схожі і стосуються вже здебільшого старшокласників.

Треба пам'ятати, що дітям до школи не можна приносити домашніх тварин (навіть показати друзям), небезпечні речі: піротехнічні вироби, шкідливі речовини, напої та продукти харчування не для особистого вживання.

Не дозволено приносити шкідливу їжу, а також напої. Адже у інших дітей може бути режим харчування, алергії тощо. Також дітям зазвичай забороняють користуватись у школі роликами, самокатами, або скейтбордами, адже вони можуть впасти та травмуватись.

І звичайно, на уроках не дозволяється гратись у ігри на смартфонах та відволікатись на гаджети.

Як підготувати дитину до школи

Батькам рекомендують говорити із першокласником про новий етап в його житті в рамках підготовки до 1 вересня. Пояснить дитині, що таке школа і створіть позитивний образ. Краще уникати фраз на кшталт: "Якщо не вивчиш алфавіт, тебе не візьмуть до школи", "Школа — не місце для ігор", "Якщо що, то вчителька сваритиметься". Дитина має розуміти: школа — це місце, де вона буде щасливою і прийнятою, а не покараною. У МОН навіть розробили пам'ятку для батьків.

Рекомендації МОН для батьків
Фото: МОН

Батькам особливо рекомендують не підміняти собою вчителя, тобто не вимагати від дитини більше, ніж їй задано і не надавати суперечливі з учителем знання та вміння. Також важливо контролювати час: не більше 2 годин підготовки уроків або з перервою 30-40 хвилин перед наступним періодом розумової роботи. І батькам варто контролювати якість виконання домашнього завдання: спільно вирішуйте важкі задачі, але не замість дитини.

Важливо також пояснити дитині, хто такий вчитель. Розкажіть, що роль учителя — бути наставником для дітей: він допомагає вчитися, пізнавати світ, він є другом, але він також несе відповідальність за учнів. Вчителя слід поважати, а не боятися.

Також краще хоча б пару раз на тиждень, готуючись до 1 вересня, відіграти "день у школі" із розпорядком дня. І не дозволяйте дитині їсти, коли вона навчається, для цього у школі є перерва. Поясніть під час підготовки до 1 вересня, що у школі діють правила, і їх треба дотримуватись. Але в разі помилок – не відбудеться нічого страшного. Помилки – це нормально.

І обов'язково прогуляйтеся до школи разом із дитиною, адже їй важливо звикнути до місця, в якому вона проводитиме стільки часу. Якщо можливо – запишіть дитину у гурток при школі.

Підготовка до 1 вересня: що відбуватиметься у школі під час повітряних тривог

Нині підготовка до 1 вересня 2024 року включає і адаптацію до воєнних реалій. Повітряні тривоги лунатимуть і коли дитина в школі. Обов'язково вивчіть з дитиною алгоритми дій у разі повітряної тривоги. Разом із дитиною пройдіться маршрутом від школи додому перед 1 вересня, покажіть дитині найближчі укриття, розкажіть, як діяти у разі сигналу повітряної тривоги. Поясніть, що у школі потрібно неухильно виконувати інструкції вчителів під час повітряної тривоги.

Діти в укритті
Фото: УНІАН

Основний алгоритм — дії вчителя під час повітряної тривоги — розробило Міністерство освіти і науки України під час підготовки до 1 вересня.

  • Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу.
  • Учитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків — про переміщення дітей до укриття.
  • Діти залишають кабінети та переходять в укриття.

Відповідальні особи після оголошення повітряної тривоги перевіряють кабінети та самі спускаються до укриття. Також у дитини має бути торбинка на випадок екстреної ситуації, в який має бути індивідуальна інформаційна картка із групою крові, ПІБ та контактами батьків, пляшечка з водою, щось для перекусу та ліки (якщо необхідно) і антисептик.

Що покласти у дитячу торбинку для екстренної ситуації

Як відбуватиметься навчання при віялових відключеннях світла

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків зауважив на початку серпня, що понад половина українських шкіл обладнані генераторами та котельнями. Це забезпечить можливість очного навчання в закладах освіти в рамках підготовки до 1 вересня, навіть якщо електропостачання буде відключено.

"Вони зможуть забезпечити теплом, оскільки мають власні котельні. Таких шкіл, за даними, які нам надали регіони, понад 50%. Це означає, що ці школи навіть при відключенні електроенергії навчатимуться в очному форматі, якщо у них є укриття та дозволяє ситуація з безпекою", – заявив Сташків.

А ті школи, які не можуть забезпечити очне навчання під час підготовки до 1 вересня, будуть змушені перейти на синхронний формат: учителі даватимуть учням завдання, а потім перевірятимуть їх.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на засіданні 2 квітня виділив додаткові 5,6 млрд грн за зведення фортифікаційних споруд, з них 2,5 млрд грн — на побудову надійних бомбосховищ у закладах освіти.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Космические силы США впервые показали снимок секретного самолета X-37B на орбите
Фокус
2025-02-23T08:12:42Z
Сиквел Cyberpunk 2077 будет от первого лица и очень не скоро: фанаты разделились во мнениях
Знай
2025-02-23T07:51:07Z
Магнитная буря 23 февраля: какой будет ее мощность и есть ли опасность
TSN
2025-02-23T05:18:51Z
Мощный лазер и 24 ствола 12 калибра: россияне презентовали свою первую антидроновую систему на основе искусственного интеллекта
ZN UA
2025-02-23T02:09:25Z
Инсайдер: Ремастер первой трилогии God of War для PlayStation 5 будет анонсирован в ближайшее время
GameMag
2025-02-22T21:55:05Z
Продолжение Cyberpunk 2077? CD Projekt RED ищет старшего аниматора для создания иммерсивной игры от первого лица
GameMag
2025-02-22T21:36:33Z
Посмотрите на новую геймплейную демонстрацию ремейка "Готики" на ПК с GeForce RTX 5090 — выходит в 2025 году
GameMag
2025-02-22T20:37:43Z
Bandai Namco планирует поставить выпуск ремастеров Tales of на поток
GameMag
2025-02-22T20:31:45Z
Илон Маск обвинил агентство Reuters во лжи относительно отключения Украины от Starlink
ZN UA
2025-02-22T20:28:52Z
Лайфхаки для уборки угробят сантехнику: почему не стоит доверять популярным советам для чистки туалета
Знай
2025-02-23T09:51:52Z
Гороскоп на неделю: пять знаков Зодиака ждет удача с 24 февраля по 2 марта
Политека
2025-02-23T09:27:21Z
Чудо-средство от всех пятен: как правильно пользоваться кислородным порошком
TSN
2025-02-23T08:36:20Z
С ними будете, как за каменной стеной: названы три самых преданных знака зодиака
TSN
2025-02-23T08:18:18Z
Семь способов стать счастливой мамой и получать радость от материнства
Знай
2025-02-23T06:51:04Z
День ангела 23 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-22T22:18:24Z
Убивает не только мотивацию: ученые рассказали, как травля на работе влияет на наши семьи
Фокус
2025-02-22T19:36:06Z
Таро гороскоп на воскресенье: кому следует быть очень внимательным
Comments UA
2025-02-22T18:30:21Z
Готовим невероятно вкусный щербет: рецепт восточных сладостей
TSN
2025-02-22T17:36:55Z
В результате ночного удара дронами по Одесщине пострадали три человека
Апостроф
2025-02-23T09:03:28Z
Запорожье под ударом: детали последствий обстрела
TSN
2025-02-23T07:36:35Z
РФ нанесла удар по Кривому Рогу: есть погибший и раненые
TSN
2025-02-23T06:12:26Z
"Пылает ресторан": после мощных взрывов в Кривом Роге есть погибший - появились кадры последствий
Comments UA
2025-02-23T06:06:45Z
В Киеве взрывы и пожар после атаки дронов: есть видео прилета, стали известны последствия
Comments UA
2025-02-23T05:30:40Z
В США на авиабазе произошла стрельба: есть погибший и раненый
TSN
2025-02-23T04:48:19Z
РФ обстреляла Запорожье: ранена женщина
Корреспондент
2025-02-22T23:24:57Z
Атака БПЛА: в двух районах Киева вспыхнули пожары
Корреспондент
2025-02-22T22:51:11Z
Под Одессой – прилет БПЛА, в Киеве упали обломки
Корреспондент
2025-02-22T22:09:19Z
Пригласил "станцевать": Паркер остроумно обратился к Усику после яркой победы над Баколе
TSN
2025-02-23T09:48:57Z
Известная российская теннисистка призналась в избиении самой себя
ZN UA
2025-02-23T09:31:53Z
Усик в компании Джошуа ярко отреагировал на быструю победу Паркера
Корреспондент
2025-02-23T09:03:31Z
НБА: Лейкерс одержали победу над Денвером, Юта без Михайлюка одолела Хьюсто
Корреспондент
2025-02-23T07:18:55Z
Легенда Манчестер Юнайтед прокоментував поточний стан команди
Корреспондент
2025-02-23T05:27:02Z
Усик покинул вечер бокса в Саудовской Аравии перед боем двух россиян
ZN UA
2025-02-23T00:12:43Z
Потенциальный соперник Усика нокаутировал соперника во втором раунде
ZN UA
2025-02-22T23:21:19Z
Астон Вілла – Челсі 2:1 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-02-22T21:16:46Z
Динамо – Карпаты: онлайн-видеотрансляция матча УПЛ
TSN
2025-02-22T18:33:20Z
В четырех районах Киева упали обломки дронов-камикадзе
ZN UA
2025-02-23T09:40:18Z
Под Волчанском 71-я ОЕБр не пропустила колонну танков и БМП. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T09:18:26Z
ВСУ разгромили батальон оккупантов на Запорожье: подробности
Comments UA
2025-02-23T08:39:04Z
Россия пытается всех обмануть: в СНБО прокомментировали выпущенное рекордное количество БпЛА
Апостроф
2025-02-23T08:15:52Z
Российские морпехи пытались форсировать реку, но их встретили снайперы украинского спецназа. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T06:57:25Z
Потери оккупантов выросли до жутких цифр: есть ли еще России, чем воевать
Comments UA
2025-02-23T06:27:03Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 23 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-23T06:00:32Z
Россияне широким фронтом наступают в сторону Днепропетровшины
ZN UA
2025-02-23T04:07:30Z
Достаточно телефона: киевлянам представили способ разоблачения мошенников
Хвиля
2025-02-23T03:42:36Z
"Видимо, это шутка": женщина купила сумку за 5 долларов и получила сюрприз
Фокус
2025-02-23T09:00:56Z
Мика Ньютон перевела на украинский хит "В плену", выпущенный 20 лет назад
Комсомольская правда
2025-02-23T07:04:27Z
Украинскую певицу сбили на пешеходном переходе и сильно травмировали
Апостроф
2025-02-23T07:03:08Z
В Киеве колористка создает вышиванки на волосах: образ занимает до 8 часов работы, но клиентки терпят
Знай
2025-02-23T03:51:46Z
За рулем была мать: в ДТП погиб участник рок-группы KISS Карл Кокран
Фокус
2025-02-22T23:15:08Z
Джордж Мартин слышал о разработке экранизации Elden Ring
GameMag
2025-02-22T21:19:55Z
Не Томом Харди единым: актеры, которым пророчат роль следующего Джеймса Бонда
Marie Claire
2025-02-22T18:00:42Z
Браслеты, ленты и бисер: Андре Тан подсказал, с какими аксессуарами нужно сиять весной 2025
Знай
2025-02-22T16:51:43Z
Вера Кобзарь рассказала, почему скрывала беременность от родных: "Родители узнали на седьмом месяце"
TSN
2025-02-22T16:21:19Z
Россия наращивает производство беспилотников Shahed — ЦПД
ZN UA
2025-02-23T09:46:43Z
Тайный жест, который Меган Маркл использует во время поцелуя с принцем Гарри на публике
Marie Claire
2025-02-23T09:31:24Z
Три знака Зодиака, которым повезет на работе весной 2025 года
Фокус
2025-02-23T09:30:31Z
Недостатки ракеты "Трембита": эксперт назвал лучший способ ее применения
Новости Украины
2025-02-23T08:18:24Z
Новый удар по опустевшим кошелькам украинцев: с 1 апреля подорожает проезд
Знай
2025-02-23T08:12:03Z
Поминальные дни: когда будут в марте
ZN UA
2025-02-23T08:03:55Z
"Лотерейное проклятие": мужчина признался, что легкие деньги разрушили его жизнь
Фокус
2025-02-23T08:00:38Z
Пенсионеры единоразово получат по 3000 грн: какой возрастной категории повезет
Знай
2025-02-23T07:30:08Z
Миллионы иностранцев: что ждет Украину после войны и при чем здесь угроза нацбезопасности
TSN
2025-02-23T07:06:40Z
Этот утренний ритуал может разрушать вашу кожу: правда о кофе, которую не говорят
Знай
2025-02-23T08:51:31Z
Эпидемия одиночества: как мы разучились дружить и любить в реальном мире
Marie Claire
2025-02-23T08:00:27Z
Кто руководит нашими генами? Загадки эпигенетики
ZN UA
2025-02-23T06:34:40Z
Как бананы могут помочь бросить курить
Знай
2025-02-23T04:51:34Z
Ляшко возмущен поборами за контраст и КТ в больницах: "Руки хочется отрывать"
Знай
2025-02-23T04:12:06Z
Прохождение ВВК: можно ли обжаловать решение комиссии
ZN UA
2025-02-23T04:01:15Z
Украинские мужчины живут на 13-17 лет меньше женщин: причины и факторы
Хвиля
2025-02-23T02:39:58Z
Излечили врожденную слепоту: врачи провели уникальную быструю операцию незрячим детям
Фокус
2025-02-22T20:51:04Z
Антибиотики и вирусы: почему они не работают
Comments UA
2025-02-22T20:18:13Z
"Деньги под матрасом": почему украинцы массово снимают наличные деньги, риски и альтернативы хранения
TSN
2025-02-23T09:21:24Z
Курс валют в Украине 23 февраля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-02-23T09:18:53Z
Отключили свет за долги: готовьте до 3000 грн, чтобы просто его вернуть
Знай
2025-02-23T09:12:14Z
С "минималки" по 800 грн: в Украине изменили налоги, кто должен подчиниться новым правилам в 2025 году
Знай
2025-02-23T08:30:36Z
"Газпром" мог поставить на колени целые страны: пока Европа не отказалась закупать газ РФ, — WP
Фокус
2025-02-23T08:12:47Z
Война в 2025: как изменилась энергетика и почему в Украине вырастут тарифы для населения
Фокус
2025-02-23T08:06:19Z
Новые цены на популярную молочку: что подорожало, а что стало доступнее
Знай
2025-02-23T07:12:41Z
Альтернативная пенсия в Украине: что это такое и как получить выплаты
Политека
2025-02-23T06:00:18Z
"ПриватБанк" начнет брать с украинцев по 80 грн: когда популярная услуга станет платной
Знай
2025-02-23T05:30:20Z
Сколько белья можно класть в стиральную машину
TSN
2025-02-23T09:06:45Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Пентагон назвал общие расходы США на военную помощь Украине
Корреспондент
2025-02-23T09:51:49Z
Маск дал госслужащим США 48 часов, чтобы отчитаться о работе за прошедшую неделю, пригрозив увольнением
ZN UA
2025-02-23T09:49:21Z
Дуда после встречи с Трампом: как-то эту войну надо закончить
Европейская правда
2025-02-23T09:40:26Z
Военные преступления России: Зеленский показал видео ударов по Украине за неделю
Comments UA
2025-02-23T09:30:01Z
Дуда говорит, что Трамп успокоил его относительно присутствия войск США в Польше
Европейская правда
2025-02-23T09:19:41Z
Вэнс отправится к Януковичу, Трамп превратился в тыкву: что ждет наглецов после уродливых наездов на Украину
Comments UA
2025-02-23T09:12:06Z
Мы все – заложники амбиций одного человека, и это не Трамп: над Украиной нависла реальная угроза из-за странной идеи
Comments UA
2025-02-23T09:06:11Z
Противоречивые переговоры: Украина не согласилась на требование США каксательно фонда в $500 миллиардов
TSN
2025-02-23T09:06:07Z
Показательный удар: когда Россия атакует Украину ракетами, если переговоры пойдут не так
Comments UA
2025-02-23T09:00:44Z