Зокрема, проти ратифікації Римського статуту виступили деякі депутати від партій "Голос" і "Європейська Солідарність".
Хто та чому виступив проти ратифікації Римського статуту
Проти ратифікації висловився нардеп від фракції "Голос" і член оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко. Він вважає, що в умовах агресивної війни ратифікація статуту створить умови, за яких українські військові будуть змушені доводити, що вони не є військовими злочинцями.
Депутат закликав створити комісію, яка зможе усунути всі ризики для військовослужбовців, а вже потім повернутися до ратифікації.
Також проти ратифікації виступив нардеп від "Європейської Солідарності" Артур Герасимов. Він сказав, що фракція утримується від голосування, оскільки вважає, що ратифікація Римського статуту створить можливість для зловживань з боку Росії та її союзників.
У російського режиму великі гроші, довгі руки та розповсюджена агентура. Досвід нацгвардійця Віталія Марківа показує, що росіяни володіють технологією фабрикування справ. Ми свідомо сьогодні утримаємося від ратифікації цього документу. Просимо його відкласти та провести широке обговорення з військовими, починаючи з рівня старших офіцерів,
– сказав Герасимов.
Нагадаємо, що ратифікацію статуту підтримав 281 народний обранець.