MY.UAНовини
Путін привласнює хрещення Русі-України. А що робить Київ і мер Кличко?
Путін привласнює хрещення Русі-України. А що робить Київ і мер Кличко?

Путін привласнює хрещення Русі-України. А що робить Київ і мер Кличко?

Київські історики, археологи, теологи та громадські діячі звернулись до президента, аби він особисто контролював реалізацію в столиці історико-археологічних проєктів, пов’язаних із Хрещенням Русі–України. Мова про Музей на Поштовій площі та історичний парк «Почайна».

Ці проєкти мають геополітичне значення, але досі існують на рівні громадських ініціатив. Протягом дев’яти років вони блокуються та доводяться до аварійного стану місцевою владою. Поки тут бідують, Путін, який має особливе ставлення до історії Хрещення Київської Русі–України, робить своє. Йому вкрай невигідний історичний факт, що хрещення було в Києві, а не біля Кремля і в водах Москви-ріки. Це ламає неоімперську політику.

Вісім років тому за ініціативою Путіна в центрі Москви встановили пам’ятник князю Володимиру, вищий ніж той, що у нас на Володимировій гірці. Цього ж літа у тимчасово окупованому Севастополі відкрили величезний парк-комплекс «Новий Херсонес».

Окупанти використали літописну згадку про осліплення, хрещення та прозріння князя Володимира в Корсуні (Херсонес Таврійський). І назвали цей парк-комплекс історико-археологічним. Це для нас загроза і, по суті, плацдарм для подальшої російської ідеологічної експансії в Україну. Об’єктом пропаганди тут є прихожани вже забороненого в Україні Московського патріархату. А це дещо менше 10 тис. релігійних організацій та сотні тисяч громадян, яких Росія хоче «захистити» від України.

Що таке «Новий Херсонес» і чому не можна недооцінювати ворога?

«Новий Херсонес» розташований на 24 гектарах, це територія Національного заповідника та пам’ятки світового значення «Стародавнє місто Херсонес Таврический та його хора», а також її буферна зона – колишні землі російських військових частин.

Путін майже 10 років тому відвідав Херсонес і заявив, що хоче створити тут такий комплекс. Керівник проєкту – духовник Путіна – голова патріаршої ради з культури РФ митрополит Сімферопольський та Кримський Тихон (Шевкунов).

В «Новому Херсонесі» є 10 новобудов у візантійському стилі загальною площею 86,7 тис кв. м.. Зокрема, це будівля «Музею християнства» створена за ескізним проектом кінця XIX – початку XX ст.: її купол має діаметр 31 м. – і це аналогія із Собором Айя-София в Стамбулі (Туреччина). На стінах музею є барельєфи із історією християнства, на яких зображено Єрусалим, Константинополь та Москву (зображення Києва відсутнє).

На 17 га «Нового Херсонесу» діє так званий «Храм – парк» із 103 скульптурними композиціями на християнську тематику «для проведення богослужінь під відкритим небом». Водойми в цьому парку не було, але росіяни і її створили під час будівництва та назвали «стародавньою річкою Гереон».

Також на 10 га буферної зони пам’ятки викопали величезний некрополь, в якому, зокрема, натрапили на унікальну стелу, яка могла належати комусь із засновників Херсонесу Таврійського. Загалом росіяни переконують, що знайшли більше 6 млн знахідок, але їх скоріш за все спіткала та сама доля, як і у частини музейної колекції Національного заповіднику «Херсонес Таврійський», що вже зникла в Московії.

Україна звернулась до ЮНЕСКО через вандальне знищення спадщини при будівництві «Нового Херсонесу», втім це тільки квіточки.

Хрестовий похід проти «сил зла»

На онлайн-платформі «Смотрим» вийшов фільм «Новий Херсонес», в якому на фоні псевдоісторичних реконструкцій подій часів хрещення дають інтерв’ю: особисто Володимир Путін, «філософ», політолог та ідеолог неоєвразійства та рашизму Олександр Дугін, духовник Путіна – Тихон (Шевкунов), актор та режисер Микита Міхалков та інші старі і нові пропагандисти.

У фільмі Путін заявляє: «Ми вдячні князю Володимиру за те, що він підвів під майбутнє національне будівництво саме цю духовну основу і відбулося це саме тут в Херсонесі…

Для нас це місце у сенсі є сакральним. Тут джерело державності та російського народу. Щоб потрапляючи сюди, усвідомлював, хто ми такі і як складалася наша державність».

Яку брехню впроваджує тут Московія:
  • Херсонес – колиска полум’яного православ’я і джерело державності російського народу. Головна подія відбулась тут, а не в Києві
  • Крим російський, бо на його території хрестився князь Володимир
  • росіяни пішли з Херсонесу. Тут склалась велика російська нація
  • Росія тепер має право рятувати православних на інших землях
  • битва за Київ і місце хрещення киян тільки почалася
  • в росіян та українців спільна віра, історія та ідентичність. Розбрат несе влада, яка продалася темним силам, та Захід 

Парк-комплекс в фільмі називають новою «російською Меккою» та «колискою і джерелом державності російського народу», запевняють, що там була «започаткована тисячолітня історія тисячолітнього народу, створення імперії, участь росіян у світовій історії, як носіїв своєї місії». Саме ж будівництво комплексу їм ніби надало підстави називати Крим російським (історію кримських татар при цьому повністю викреслили) та говорити про «друге хрещення Русі». Путіна ж возвели до другого хрестителя Русі. Православний націоналіст-шовініст Олександр Проханов навіть назвав його: «Путіним Таврійським».

Олександр Дугін каже у фільмі таке: «Після падіння Візантії Росія почала опікуватися православним світом, мала зайняти місце Візантії». Він має на увазі середньовічний міф про нібито спадкоємність московського князівства Візантії після падіння її столиці, Константинополя, у 1453 році. Цей міф вкрай необхідний Росії, оскільки поглиблює її історію та, як сподіваються російські ідеологи, надає перевагу РПЦ в її протистоянні з Константинопольською церквою (яка надала Томос про Автокефалію ПЦУ), а росіянам –  право «захищати» усіх православних світу.

Росіяни використовують комплекс у Херсонесі, щоб заявити права на православний світ, натякають, що готові йти на Київ, «рятуючи пам’ять князя Володимира від сил зла». За традицією країни-агресора, Олександр Дугін звинувачує українську владу у зговорі з дияволом та запевняє, що Україна «немає ні минулого, ні майбутнього», оскільки нібито «ставилася неуважно до святині». Водночас пропагандисти підкреслюють «любов та єдність, загальну історію та ідентичність» з українцями, запевняють, що «борються не проти них, а за», а в підтвердження наводять вже згадуваний новобуд.

Наші невикористані можливості

Російське православ’я давно не має відношення до християнства та його заповідей. Це взагалі не релігія, а ідеологія диктаторського режиму. Візантійські форми та парки це не виправлять. Без християнської сутності симулякр залишається симулякром.

Пропаганда «Нового Херсонесу» є з історичної точки зору фейком, бо хрещення Русі розпочалося з Києва.

Саме тому, в радянські часи знесли Михайлівський золотоверхий монастир, перебудували в ресторан храм в урочищі Аскольдова могила. Дивом врятувалася від знищення Софія Київська та на 85 років зникла з мап річка першохрещення киян – Почайна, легендарна права притока Дніпра. Її існування вкрай невигідне Московії, бо Почайна підкреслює першородність та унікальність київського християнства –  на відміну від Дніпра, який в радянські часи вважався місцем хрещення та тече з території Росії через Білорусь та Україну.

Україна відбудувала свої храми, а після Революції Гідності на мапи Києва повернулась і річка Почайна, русло якої протягом сторічь зазнало істотних змін в наслідок урбанізації і сьогодні є пов’язаною водною системою з шести озер, малої річки та гавані.

А в 2019 році офіційно встановили найбільш ймовірне місце хрещення киян князем Володимиром в історичному гирлі Почайни. Це район Поштової Площі.

Фото Музей на Поштовій площі. «Хрест Коханівського», встановлений у 2019 році після надання Кабміном пам’ятці історії та археології національного статусу

Те, що Поштова площа пов’язана з літописними подіями хрещення Руси, підтверджують розкопки, які провів Центр археології Києва Інституту археології НАНУ. Тоді знайшли стародавню Хрещатицьку браму, Боричев узвіз, садиби, митницю і старе русло річки. Уряд надав Поштовій площі статус Пам'ятки історії та археології національного значення саме, як найбільш ймовірному місцю хрещення киян.

За даними істориків, місцевість, яку сьогодні займає площа, до пожежі 1811 р. мала назву, похідну від поняття «Хрещатик».  З півдня від площі в баптистерії колони Магдебурзького права, відомої як Нижній або Перший пам’ятник святому Володимиру, розташовується Хрещатицьке джерело – місце хрещення 12 синів князя. Безпосередньо за ним у парку Володимирська гірка розташований Хрещатий Яр. Зі сходу від площі вздовж набережної Дніпра (колись Почайни) проходить вулиця Набережно-Хрещатицька, яка до 1869 року мала назву Хрещатик (Велика Хрещатицька або Хрещатицька). І не випадково саме тут на площі та біля води в XIX сторіччі масштабно відзначалося 900-річчя Хрещення Русі.

Хто заважає будувати своє?

Проблему посягань ворога на історію християнства важко вирішити лише на рівні наукових публікацій і дискусій. Тут треба практичні кроки і їх давно треба було зробити.

Розпочати будівництво Музею на Поштовій мали давно. Для цього є відповідна постанова Верховної Ради. Але це рішення досі не виконано. По суті пам’яткою національного значення опікується громадська організація – «Музей однієї нації», вона ж створила музей.

Фото Музею на Поштовій площі, стан на 20.04.2024 р.

З 2019 року пам’ятка та найближча станція метро «Поштова площа» перебуває під загрозою обвалу конструкції недобудованої площі, стан якої близький до аварійного, що було підтверджено 20 травня 2024 року на виїзному засіданні ТСК Верховної ради з питань Києва.

Це тому, що міські чиновники та комунальники все ще сподіваються, що на Поштовій площі буде приватний підземний ТРЦ. Таку «інвестиційну угоду» 2013 року підписав Київ та компанія ТОВ «Хенсфорд Україна». Хоча Київрада прийняла рішення про припинення цієї угоди ще восени 2018 року, а  дозвільні документи на будівництво ТРЦ скасовані Верховним судом України. Більш того, достеменно відомо, що компанія пов’язана із керівником Адміністрації президента Віктора Януковича Андрієм Кравцем. 

Майже аналогічна ситуація із захистом легендарної Почайни, якою опікується однойменна громадська організація. За дев’ять років громадськості вдалось врятувати від знищення останню ділянку річкового русла річки та повернути її ім’я на мапи. Згідно з рішенням Київради, створили «Парк Почайна», перейменовано на Почайну найближчу до річки станцію метро Петрівка, проведено Всеукраїнський архітектурний конкурс на створення парку та розроблений відповідний проект.

Почайна сьогодні – це єдине місце в столиці України, де кожного року на волонтерських засадах відбувається святкування Дня Хрещення Київської Русі-України, а з 24 серпня 2021 року, згідно з указом президента 423/2021, і святкування Дня української державності.

Освячення води на річці Почайна 28 липня 2021 року, День української державності, «Хрещальна купіль»

Однак протягом років будівництво парку та гідротехнічні роботи із ревіталізації річки (приведення русла до природного стану), зупиняються з різних підстав. Прямо перед повномасштабним вторгненням перші сто метрів русла річки звільнили, в результаті з радянського бетонного лотка побудовані блокпости та укріплення на півночі столиці. Але й досі не дороблена навіть перша черга проєкту, де розташована архітектурна композиція «Хрещальна купіль», роботи стоять.

Фото парку «Почайна»: проект та реальна ситуація на 07.08.2024 р. 

Історичний парк Почайна та Музей на Поштовій вочевидь не в пріоритеті у міста, на відміну від інших дорогих та невчасних проєктів, що говорить якнайменше про те, що влада Києва не здатна осягнути національні інтереси та реалізувати проєкти геополітичної важливості. Слово владі державній, бо не можна ж дозволяти Путіну легко красти те, що погано лежить у Віталія Кличка.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
«Новый сезон-2024»: самые стильные образы российских звезд на фестивале
Marie Claire
2024-09-16T15:25:02Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
Сентябрь в разгаре: смотрим на сезонные новинки и делаем золотую осень еще ярче
Marie Claire
2024-09-20T15:28:15Z
Звезда "Лиги смеха" Розовый высмеял окупантов, которые внесли его в российский аналог "Миротворца"
TSN
2024-09-13T09:39:17Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
Украинский комик ответил на хейт: “Никогда не уклонялся”
Comments UA
2024-09-08T21:36:34Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Новым тренером Роналду в Аль-Наcре будет экс-наставник Милана Стефано Пиоли
Известия Киев
2024-09-20T15:28:53Z
Ольга Харлан украсила обложку Playboy
Фокус
2024-09-20T15:28:11Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
Свитолина досрочно завершила теннисный сезон
ZN UA
2024-09-11T16:27:06Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Гороскоп на 21 сентября 2024 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2024-09-20T15:33:00Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Как отсутствие отца в детстве влияет на мужчину: 7 последствий
Marie Claire
2024-09-20T07:01:59Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Россия в ООН заявила, что готова воевать "со всем НАТО"
Корреспондент
2024-09-13T16:48:03Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Россияне сбросили авиабомбы на Харьков: есть раненые
Корреспондент
2024-09-20T15:16:20Z
В Украине отменили мобилизацию для одной из категорий граждан
Апостроф
2024-09-20T15:09:56Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Лесные пожары в Сумской области: враг использует дроны с зажигательной смесью
Корреспондент
2024-09-20T14:57:47Z
В результате взрыва в запорожской больнице пострадал пациент
Корреспондент
2024-09-20T13:21:12Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Удар по Харькову: стало известно о последствиях
Корреспондент
2024-09-09T01:57:50Z
На складе в Воронежской области двое суток детонируют боеприпасы после попадания БПЛА
ZN UA
2024-09-09T01:50:11Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Вторая годовщина смерти Елизаветы ІІ: пять интересных фактов о покойной королеве
Фокус
2024-09-08T08:06:29Z
Генштаб сообщил, сколько россиян уничтожено за сутки
Корреспондент
2024-09-14T05:03:54Z
До 18 часов без света: какой будет зима и помогут ли нам ее пережить
Корреспондент
2024-09-20T15:30:38Z
"Показатели растут из месяца в месяц": в Украине набирает обороты добровольная мобилизация
Фокус
2024-09-20T15:27:26Z
Немецкие истребители сопровождали российские самолеты возле Латвии
Европейская правда
2024-09-13T19:37:07Z
Гороскоп на 14 сентября 2024 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2024-09-13T18:03:06Z
Минобразования отреагировало на фото с формой армии РФ в учебнике
Корреспондент
2024-09-13T17:39:33Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Найден эпицентр распространения COVID-19: ученые назвали всех подозреваемых в распространении. ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-20T15:36:45Z
Опасные симптомы, предупреждающие о развитии онкозаболевания
Comments UA
2024-09-20T15:30:07Z
Крем-суп из тыквы с грушей: рецепт изысканного блюда
Фокус
2024-09-20T15:21:47Z
Захочется об них тереться: как сделать свои пятки мягенькими, как после педикюра
Знай
2024-09-20T14:51:52Z
Отеки ног, покалывание и зуд сигнализируют об опасной болезни: что нужно знать об угрозе
Comments UA
2024-09-20T14:24:16Z
Глютамин: его полезные свойства для здоровья и организма
Eco Town
2024-09-20T14:14:16Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Понадобилось 30 минут: бойцы ВСУ показали, как оперативно выбили ВС РФ из посадки
Фокус
2024-09-20T15:30:13Z
Под Курахово и Угледаром "армагеддон": наступают танки РФ с десантом, ВСУ нужны "кассеты", — офицер
Фокус
2024-09-20T15:10:06Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2024-09-07T21:51:53Z
Украинцев призвали запасать еду и воду: как готовиться к возможным масштабным отключениям электроэнергии
Обозреватель
2024-09-08T22:46:35Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
В Украине работает шеринг автогражданки для водителей, сообщил hotline finance
Корреспондент
2024-09-20T13:15:09Z
Заброшенные раритеты: в Украине обнаружили коллекцию винтажных Mercedes и Cadillac
Фокус
2024-09-20T13:06:15Z
Харьковские рекордсмены: история уникальных украинских спорткаров ХАДИ
Фокус
2024-09-20T12:06:18Z
Британская армия впервые представила новый основной боевой танк Challenger 3
Хвиля
2024-09-20T11:27:35Z
Цена $10750 и запас хода 510 км: дебютировал новый электрокроссовер от General Motors
Фокус
2024-09-20T10:36:28Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Лишь 4 часа в день со светом: тревожный прогноз от власти
Знай
2024-09-20T15:36:55Z
Проект по установке солнечных батарей мощностью 150 МВт поднимется из ядерного "кладбища"
Фокус
2024-09-20T15:06:43Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Международные резервы Украины выросли
Корреспондент
2024-09-13T11:51:04Z
Р2Р-трейдинг криптовалют: что нужно знать о нем
Comments UA
2024-09-13T11:23:28Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Новый покупатель гостиницы «Украина» отверг связи с РФ и онлайн-казино: правда ли это?
Comments UA
2024-09-20T15:30:48Z
Новая антенна превратит стеклянные окна в вышки 5G: как она работает
Фокус
2024-09-20T14:36:51Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Мадзима стал пиратом: Sega анонсировала Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii — выйдет в начале 2025 года на русском языке
GameMag
2024-09-20T14:17:41Z
Инсайдер: Sony может готовить две версии PlayStation 6
GameMag
2024-09-20T13:46:31Z
В раннем доступе GreedFall 2 можно будет услышать Нила Ньюбона — он озвучил Астариона в Baldur's Gate 3
GameMag
2024-09-20T13:25:14Z
В игре про Черную пантеру от Electronic Arts применяются "новые технологии и новаторский дизайн"
GameMag
2024-09-20T13:01:36Z