MY.UAНовини
Нафта, мир і дружба з Путіним: для чого Моді їде в Україну і як це вплине на стосунки з Індією
Нафта, мир і дружба з Путіним: для чого Моді їде в Україну і як це вплине на стосунки з Індією

Нафта, мир і дружба з Путіним: для чого Моді їде в Україну і як це вплине на стосунки з Індією

23 серпня 2024 року Київ відвідає прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді. Це не лише перший візит до нашої країни для самого прем'єр-міністра з початку повномасштабного вторгнення, але й загалом перша подібна подія в історії українсько-індійських відносин.

Проте відбувається цей візит далеко не на найкращому тлі. На початку липня Моді відвідав Москву, де з Путіним обмінювався дружніми звертаннями саме в той час, коли росіяни завдавали масованого ракетного удару по Україні, зокрема по лікарні "Охматдит". Тоді президент Володимир Зеленський розкритикував Нарендру Моді, але зараз очільник індійського уряду їде в Київ.

Про історію українсько-індійських відносин, намагання Індії бути "десь посередині" та перспективи від візиту Моді до України читайте в матеріалі 24 Каналу.

Позиція Індії щодо війни в Україні

Індія утримується від окреслення чіткої позиції щодо війни в Україні, посилаючись на нейтралітет, але водночас тамтешнє керівництво робить антивоєнні заяви. До прикладу, прем'єр-міністр країни Нарендра Моді під час зустрічі з Владіміром Путіним на саміті Шанхайської організації співробітництва в Самарканді у вересні 2022 року дав чітко зрозуміти, що Нью-Делі підтримує мирне врегулювання та наголошує на необхідності діалогу.

Однак цю заяву чимало експертів назвали радше закликом до Путіна про якнайшвидше припинення війни. І не через те, що гинуть українці чи через те, що Росія руйнує цілі міста. А через власні економічні інтереси. Індія зацікавлена у припиненні війни, щоб світ почав боротьбу з наслідками економічної кризи та, відповідно, індійська економіка продовжувала зростати ще більшими темпами.

Прем'єр-міністр Нарендра Моді перебуває впри владі з 2014 року – тобто майже від початку російсько-української війни.

Дії Кремля уряд Моді жодного разу не засудив, а в липні 2024 року під час візиту до Москви глава індійського уряду назвав російського диктатора своїм другом. Путін висловлювався так само і щодо Моді.


Моді та Путін під час візиту індійського прем'єра у Москву в липні 2024 року / Фото GettyImages

У якому питанні Індія більш рішуча – так це в тому, що стосується ядерної загрози. Ще коли в жовтні 2022 минулого року тодішній російський міністр оборони Сєргєй Шойгу телефонував міністру оборони Індії Раджнатху Сінгху, щоб розповісти йому свої казки про "українську брудну бомбу", індійський посадовець наголосив на важливості утримання від застосування ядерної зброї, хоча сказав, що обидві сторони мають уникати цього.

Та Україна ще з 90-х років не є ядерною державою. А позиція Індії у цьому питанні є важливою, адже вона є однією з ядерних держав. Тож коли "ядерні" країни, яких вважають схильними до Москви, такі як Індія та Китай, роблять подібні заяви, це стримуватиме країну-терористку від необдуманих дій.

Водночас індійські компанії продовжують купувати російську нафту за зниженими цінами, адже вартість російської сировини суттєво знизилася після накладених на Росію санкцій. Крім того, Індія продовжує військову співпрацю з Росією.

Індійсько-російська компанія BrahMos Aerospace у 2023 році отримала замовлення на виробництво мобільних берегових комплексів BrahMos та ракет до них за контрактом на 207 мільйонів доларів.

В ООН Індія утримується від голосувань за резолюції, які засуджують дії країни-терористки в Україні, її воєнні злочини проти нашого народу.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв’ю BBC назвав взаємини з Індією непростими. Попри те, що комунікація з індійською владою, за словами дипломата, відбувається у дружньому тоні, найбільшим подразником у перемовинах є питання російської нафти, яку країна продовжує купувати в колосальних об’ємах і, таким чином, даючи Росії прибутки. Звичайно, не такі, як країна-терористка отримувала до повномасштабного вторгнення, але все ж.

Крім того, за словами Кулеби, в Індії дуже багато зброї, зокрема й тої, яка дуже необхідна Україні, але Нью-Делі, заявляючи про нейтралітет, відмовляється надавати нам військову допомогу.

Індія, вочевидь, обрала "третій шлях" – намагання бути посередині у питанні конфлікту, який давно вже вийшов за межі України та Росії, щоб не ставати на бік агресора, але й не зазнавати економічних втрат від припинення співпраці з ним.

У світі чимало країн вирішили дотримуватися схожої позиції, наприклад Туреччина. Так, Анкара заявляє про підтримку суверенітету України та нашої територіальної цілісності. Так, ми отримуємо ударні безпілотники Bayraktar. Однак Туреччина зберігає економічні зв’язки з Росією. Крім того, за даними американських ЗМІ, ця співпраця дозволяє Росії знаходити шляхи для обходу санкцій.

Ностальгія за СРСР: якими є відносини Індії та Росії

Ваші мами чи бабусі точно полюбляли індійські фільми. Не сучасні, в яких Боллівуд перевершує усі можливі спецефекти, а ті, яким вже десятки років. Разом із французькими піснями це була чи не єдина іноземна продукція на телебаченні в СРСР.

Така інтеграція індійської культури у вигляді продукції кінематографа відбувалася на тлі зближення СРСР та Індії, що розпочалося у 50-их роках минулого століття. Радянський Союз активно підтримував Індію. Наприклад, у її протистоянні Індії з Китаєм Москва оголосила про нейтралітет, але фактично була на боці Нью-Делі. У війнах з Пакистаном СРСР повністю підтримував індійську сторону.

Після розпаду червоної імперії Росія не стільки намагалася бути наступницею СРСР, скільки залишатися нею, хіба що під іншою назвою та меншими територіями. Тому дружба Індії продовжувалася з Росією. У багатьох індійських еліт відносини з Росією викликають ностальгію за радянськими часами.

Індія, як ми вже згадали, тільки збільшила закупівлі нафти у Росії та продовжує співпрацю у військовій сфері, через що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну суттєво зріс товарооборот між країнами – до 13,5 мільярда доларів США. І це тільки за 2022 рік. У 2024 році частка російської нафти в загальному обсязі індійського імпорту в липні становила рекордні 44%, збільшившись до 2,07 мільйона барелів на добу. За обсягами експорту російської нафти Індія уже обігнала Китай.

Хоча у військових питаннях Індія останніми роками більше намагається орієнтуватися на Захід – Ізраїль, США та Європу. Причина проста – сусіди. Пакистан і Китай – серйозні противники. Російські технології у порівнянні з західними – застарілі. Так, співпраця зі Заходом ще не витіснила Росію з ринку озброєння в Індії, але це вже показник.

Пакистан і Крим як камені спотикання: як розвивалися українсько-індійські відносини

Після розпаду СРСР, Україна почала самостійно формувати відносини з іншими країнами, у тому числі й з Індією. У перші роки відновлення незалежності в українсько-індійських відносинах буквально нічого не відбувалося. Київ, вочевидь, тоді не приділяв уваги цьому регіону.

А ось з 1996 року почалася нова сторінка у відносинах з Індією і не надто приємна. Україна продала велику партію танків Пакистану – сусіду Індії, між якими тривалий конфлікт, який час від часу вибухає у вигляді бойових зіткнень. Рішення Києва у Нью-Делі сприйняли вкрай негативно, тому впродовж наступних 6 років українсько-індійські відносини були фактично нульовими.

Та у 2002 році тодішній президент Леонід Кучма полетів до Індії. Там він запропонував допомогу в модернізації індійських літаків, суден і танків. Наприклад, станом на 2019 рік в Україні модернізували 55 індійських військово-транспортних літаків Ан-32Re.


Леонід Кучма в Індії / Фото GettyImages

Після візиту Кучми у відносинах з Індією відбулося пожвавлення, але наступним конфліктом стало питання Криму. Після окупації півострова Росією у 2014 році радник тодішнього індійського прем'єра з національної безпеки Манмохана Сінгха Шившанкар Менон назвав інтереси Росії "законними", що викликало критику з боку Києва.

Крім того, у грудні 2014 року до Індії прибув з візитом Владімір Путін, а разом з ним – колаборант та голова окупаційної адміністрації Криму Сєргєй Аксьонов. Те, що в Індії прийняли зрадника, неабияк обурило українську сторону, що знову призвело до погіршення відносин між країнами.

  • З 2016 року через інтереси українських компаній почалося відновлення зв’язків з Індією, адже Україна була зацікавлена у продажі аграрної продукції, чорних металів, добрив, зброї чи навіть у залученні індійського кінематографа до співпраці.
  • До 2021 року товарооборот між країнами зріс до 3,45 мільярда доларів, але усю цю співпрацю перервало російське вторгнення, яке заблокувало експорт українського продовольства морськими шляхами та зумовило повне зупинення військової співпраці.

Індія живе між двох вогнів

Міжнародні відносини Індії не прості. З одного боку Китай – стратегічний противник. Попри протистояння з Пекіном, Нью-Делі намагається уникати прямих конфронтацій, аж надто після останніх збройних сутичок, які відбувалися з 2020 по 2021 роки. Тоді обидві сторони втратили кілька десятків військових, а на індійській території була створена буферна зона на кордоні з Китаєм.

Китай, своєю чергою, також співпрацює з Росією, хоча також намагається дотримуватися нейтралітету у війні з Україною.

З іншого боку Пакистан, з яким сутички тривають з моменту проголошення незалежності від Великої Британії. Причиною конфлікту став регіон Кашмір. Оскільки британську Індію розподіляли за релігійним принципом, то території з переважно мусульманським населенням відійшли Пакистану, а індуїстським – Індії. Однак у Кашмірі ситуація була складнішою – більшість населення там мусульманське, а керували регіоном індуїсти, які виступали за приєднання до Індії.

Це призвело до трьох воєн Індії та Пакистану, в результаті яких Кашмір було розділено між країнами, але обидві не відмовляються від територіальних претензій на всю провінцію. Ситуацію ускладнює наявність ядерної зброї в обох держав.

Що цікаво, Пакистан у військовій сфері співпрацює більше з США, а Індія з Росією, але у Вашингтоні спрямовують свої зусилля на те, аби витіснити росіян з індійського ринку, а Пакистан до повномасштабного вторгнення проявляв інтерес до російського ринку.

Водночас ще у 2023 році західні ЗМІ повідомили, що Ісламабад надав Україні боєприпаси та навіть танки, але в червні 2024 країна не долучилася до Саміту миру у Швейцарії.

Загалом війна в Україні для Індії є дещо складною ситуацією, адже намагаючись утримати хороші відносини як і з Заходом, так і з Росією, Нью-Делі намагається проходити між вогнів.

Для чого Моді їде в Україну

В України та Індії не простий бекграунд відносин, проте зрушення відбуваються. Наприклад, перша зустріч Володимира Зеленського і Наренди Моді відбулася лише в травні 2023 року на полях саміту G7.


Зеленський і Моді під час саміту G7 у Токіо / Фото GettyImages

Проте зараз в Україну індійський лідер їде після критики з боку Володимира Зеленського.

Це величезне розчарування і руйнівний удар по мирних зусиллях – бачити, як лідер найбільшої у світі демократії обіймає в Москві найкривавішого злочинця у світі в такий день,
– заявив Зеленський після удару по "Охматдиту".

Наступного дня після удару по дитячій лікарні Нарендра Моді також зробив заяву:

Незалежно від того, чи це війна, конфлікт чи терористична атака, будь-якій людині, яка вірить у людство, боляче, коли є втрата життів, особливо коли помирають невинні діти, серце обливається кров’ю, і цей біль дуже страшний,
– наголосив Моді.

Однак у відповідь на слова Володимира Зеленського, МЗС Індії викликало українського посла, аби, ймовірно, висловити невдоволення. Крім того, Індія також відклала засідання спільної з Україною робочої групи з питань культури.

Здавалося б, після такого конфлікту жодної мови про новий етап міждержавних відносин не може бути мови, але Нарендра Моді вирішив їхати до Києва. Експерти та аналітики припускають, що основна мета цього візиту – "передати послання від Путіна", а також обговорити загалом питання мирних переговорів. Це відбувається на тлі посилення підтримки України після операції ЗСУ в Курській області.

Журналіст Віталій Портніков вважає, що візит Моді до України в День прапора та на тлі операції ЗСУ в Курській області є фактично помстою Москві. Ба більше, Нью-Делі таким чином прагне продемонструвати свою незалежність у формуванні зовнішньої політики.

Крім того, експерти прогнозують, що також Нарендра Моді та Володимир Зеленський обговорять роль Індії у повоєнній відбудові та підтримку гуманітарних ініціатив, позаяк Нью-Делі має за що дякувати українцям: навесні 2022 року Україна, Польща та Індія організували спільну операцію з евакуації індійських студентів з зони бойових дій.

В Офісі Президента повідомили, що лідери країн підпишуть двосторонні документи, проте станом на зараз немає жодних деталей щодо того, про яку сферу співпраці йдеться.

Що можна сказати точно – візит Моді до Києва не змінить індійсько-російських відносин, проте має усі шанси змінити індійсько-українські. Нарендра Моді, вочевидь, своїм візитом після зустрічі з Путіним прагне продемонструвати намір будувати зв'язки з країнами Заходу, а оскільки зараз єдність цих держав полягає в підтримці України, то зробити це індійський прем'єр прагне саме в Києві.

Чи можна говорити про ймовірність швидкої зміни ставлення до України? Індійські друзі мене вибачать, коли я скажу, що Індія нагадує великого слона. А великий слон завжди повертається повільно. Тому якихось швидких змін в позиції Індії, в її риториці, очікувати не варто. Але Україні важливо нагадувати, що через Індію намагалися обходити санкції, які застосовані до Росії. І робити все можливе для зміни позиції, приміром, по закупівлях в Росії значної частини нафти зі знижкою, яку потім Індія продає як дизель і бензин… Від того, як індуси будуть на це реагувати, теж багато що залежить,
– наголошує Павло Клімкін, колишній глава МЗС України.

Також Моді анонсує переговори щодо миру в Україні, проте для країн Глобального півдня, серед яких й Індія, бажання бути миротворцем притаманне. Питання тільки в тому, який план та які умови хоче пропонувати Нью-Делі, та чи можуть вони бути прийнятними для України.

Теги за темою
Индия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зростання попри війну: Свириденко прогнозує економічний підйом у 2025-му
Gazeta UA
2025-07-17T17:48:18Z
В Україні може суттєво змінитися ціна на паливо: експерт назвав ключовий фактор
GlavRed
2025-07-17T17:45:21Z
Індія готова замінити російську нафту альтернативою
360ua.news
2025-07-17T17:42:16Z
Польські виробники олії просять уряд скасувати ембарго на імпорт українського ріпаку
УкраинФорм
2025-07-17T17:27:42Z
Україна заробила понад 526 млн грн на суборенді держземель
360ua.news
2025-07-17T17:12:18Z
Житло дорожчає, але ціни досі низькі: у яких областях нерухомість зросла
24tv
2025-07-17T17:03:20Z
Дефіцит продуктів у Кривому Розі: який товар зникає з магазинів
Политека
2025-07-17T17:00:19Z
Цукерберг постане перед судом через витік даних: позов акціонерів на $8 мільярдів
InternetUA
2025-07-17T16:58:04Z
Долар подорожчав, а курс євро пішов униз
Gazeta UA
2025-07-17T16:54:33Z
Угорщина наклала санкції на українців, яких звинуватила у смерті угорця на Закарпатті
Европейская правда
2025-07-17T17:57:32Z
У Німеччині закликають встановити нагляд спецслужб над партією "подруги Путіна"
Европейская правда
2025-07-17T17:55:07Z
Україна буде в набагато вигіднішому становищі, – Мерц анонсував поставку нових систем Києву
24tv
2025-07-17T17:51:50Z
Уряд вирішив, з якої бюджетної програми фінансуватиме Центр стратегічних комунікацій
Детектор М
2025-07-17T17:51:25Z
Свириденко провела перше засідання нового уряду
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:36:20Z
У Нідерландах зросла загроза диверсій з боку Росії - розвідка
УкраинФорм
2025-07-17T17:34:19Z
Удар дронів призупинив роботу найбільшого хімзаводу РФ: ЗМІ повідомили деталі
GlavRed
2025-07-17T17:27:57Z
Рада пакетом затвердила уряд Свириденко: список
ZN UA
2025-07-17T17:27:29Z
Трампісти різко змінили думку про допомогу Україні: ЗМІ дізналися деталі
GlavRed
2025-07-17T17:27:16Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T17:57:41Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T17:33:41Z
Як часто та правильно поливати перець: секрети рясного врожаю
TSN
2025-07-17T16:36:28Z
Чи корисно пити холодний чай у спеку: експерти дали поради
GlavRed
2025-07-17T16:27:09Z
Як штучні підсолоджувачі можуть змінити гормональний фон підлітків
24tv
2025-07-17T16:24:20Z
Понеділки ламають психіку людей: результати нового дослідження
Знай
2025-07-17T16:21:21Z
Робот-хірург з ШІ вперше провів операцію без допомоги лікаря
InternetUA
2025-07-17T15:52:29Z
Заражені можуть бути яйця та інші продукти: у чому небезпека сальмонельозу та як його розпізнати
24tv
2025-07-17T15:12:46Z
Три серця за три доби: у Львові 20-річний пацієнт отримав унікальний шанс на життя
TSN
2025-07-17T15:06:21Z
Підтоплення тунелів метро: суд відправив посадовця КМДА під нічний домашній арешт
УкраинФорм
2025-07-17T17:51:13Z
На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються 23 800 жителів
УкраинФорм
2025-07-17T17:45:46Z
Львів та область накрила злива: дощем затоплені вулиці та автівки
24tv
2025-07-17T17:45:15Z
Росіяни використали штучний інтелект для створення фейку про оточення ЗСУ на Куп'янському напрямку - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-17T17:42:08Z
Кличко в інтервʼю DW: Світ поважає сильних, тож ми маємо бути сильними на фронті й в економіці
24tv
2025-07-17T17:39:57Z
Це був наш секрет від початку повномасштабного вторгнення, – боєць ГУР про перевагу над Росією
24tv
2025-07-17T17:39:05Z
У Києві на хабарі затримали посадовицю КМДА та директора ринку
УкраинФорм
2025-07-17T17:30:44Z
В Україні буде справжній Армагеддон: град, шквали та сильні зливи заливатимуть Україну
GlavRed
2025-07-17T17:27:56Z
Ідентифіковано російського полковника, який командував атакою «Іскандера» на Одесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:27:41Z
Держава Україна винесла УПЦ МП припис про усунення порушень законодавства
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:57:42Z
Польща хоче змінити опис Волинської трагедії в українських підручниках
24tv
2025-07-17T17:57:22Z
Ймовірно, знову Курщина: у Росії підтвердили смерть ще одного командира 155 бригади
24tv
2025-07-17T17:48:39Z
Синдром Бузини
Детектор М
2025-07-17T17:42:24Z
Журнал Time обкладинкою нагадав про викрадених Росією українських дітей
УкраинФорм
2025-07-17T17:39:58Z
Українці дають чеському бюджету більше, ніж він на них витрачає - посол Зварич
УкраинФорм
2025-07-17T17:36:03Z
Молдова візьме участь у навчаннях НАТО
Европейская правда
2025-07-17T17:34:30Z
Стало відомо, скільки Україна отримала з Польщі бронемашин та артилерійських систем
AutoCentre
2025-07-17T17:33:59Z
Усик в Лондоні вразив образом українського гетьмана: що треба знати про Павла Скоропадського
24tv
2025-07-17T17:33:53Z
20-річна донька Олі Полякової вийшла заміж за іноземця і показала перші кадри з весілля
TSN
2025-07-17T17:48:29Z
"Неймовірно патріотичний". 87-річна актриса Кадочникова живе з 62-річним чоловіком
GlavRed
2025-07-17T17:27:22Z
Снуп Догг стане співвласником Свонсі – Романо
Football.ua
2025-07-17T17:18:19Z
Унаслідок російської атаки згоріло все майно харківського театру «Арабески»
УкраинФорм
2025-07-17T17:03:35Z
Презентували постер і трейлер українського трилеру «Медовий місяць»
УкраинФорм
2025-07-17T16:42:47Z
Гурт Coldplay випадково розкрив зраду директора IT-компанії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T16:18:08Z
У Німеччині присудили компенсацію моделі, чиї відверті фото надрукували без її згоди
Европейская правда
2025-07-17T15:57:01Z
Третій сезон «Останні з нас» планують випустити у 2027 році
Детектор М
2025-07-17T15:39:53Z
Жив 150 млн років тому: на аукціоні продали цілий скелет динозавра за астрономічну суму
Фокус
2025-07-17T15:36:03Z
Повідомлено про підозру закарпатському ліснику, який допустив незаконні рубки на ₴5 млн
Украина Криминальная
2025-07-17T17:36:38Z
На півночі Польщі військове авто потрапило в ДТП, є постраждалі
Европейская правда
2025-07-17T17:15:59Z
В Одесі викрили фальшивий реабілітаційний центр
360ua.news
2025-07-17T17:09:24Z
Росіяни скинули з дрона вибухівку на Херсон, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-07-17T16:48:32Z
Пригоди псевдопацієнта: на Закарпатті викрили нову схему ухилянтів
1News
2025-07-17T16:45:01Z
На вокзалі у Харкові чоловік погрожував пістолетом – йому загрожує до 5 років
Комсомольская правда
2025-07-17T16:37:50Z
У Нідерландах під час шкільного виступу поранили вчителя – затримано трьох підозрюваних
Европейская правда
2025-07-17T16:34:25Z
Війська РФ атакували Дніпропетровщину, є поранені
УкраинФорм
2025-07-17T16:06:48Z
В Італії рисові поля знищують фламінго
AgroPortal
2025-07-17T16:00:56Z
Смакує гарячим й холодним: як приготувати розкішне рагу з кабачків
Telegraf
2025-07-17T17:57:11Z
Полийте цим орхідею, і вона пишно зацвіте: простий засіб без хімії
24tv
2025-07-17T17:39:57Z
Купуємо спецію, а не порошок: як перевірити якість куркуми
24tv
2025-07-17T17:39:41Z
Найдешевші країни для переїзду у світі: де найвигідніше жити
Фокус
2025-07-17T17:21:24Z
Найгірша річ, яку можна використовувати для прибирання кухні
24tv
2025-07-17T16:48:42Z
Туристам в Іспанії пригрозили штрафами: що не можна робити, аби уникнути проблем
24tv
2025-07-17T16:30:56Z
Українці вражені цим місцем: біля Чернігова протікає озеро, як з казки
Telegraf
2025-07-17T16:30:38Z
Ніжна, ароматна, неперевершена: рецепт ідеальної полуничної "шарлотки", яка завжди виходить
Telegraf
2025-07-17T16:30:18Z
Яйця під градусом: де насправді потрібно їх зберігати – в холодильнику або на полиці
Знай
2025-07-17T15:51:13Z
Шахтар розійшовся миром з Ільвесом у матчі-відповіді
Football.ua
2025-07-17T17:57:00Z
«Шахтар» здолав «Ільвес» і вийшов до другого раунду відбору Ліги Європи УЄФА
УкраинФорм
2025-07-17T17:54:40Z
"Шахтар" у новій формі пройшов фінський бар’єр у Лізі Європи
Telegraf
2025-07-17T17:54:22Z
Україна програла Чехії на молодіжному чемпіонаті Європи з баскетболу: що далі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:48:16Z
Ще один норвежець у Сіті
Football.ua
2025-07-17T17:46:52Z
Наполі близький до завершення трансферу Мілінковича-Савича
Football.ua
2025-07-17T17:40:14Z
Ястремська вийшла у чвертьфінал турніру в Гамбурзі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:36:30Z
"Моя найбільша перемога": чоловік Світоліної поділився домашнім кадром із тенісисткою
GlavRed
2025-07-17T17:27:11Z
Польща знову чекає на Левандовського
Football.ua
2025-07-17T17:24:51Z
Це приховане налаштування Windows може врятувати ваш комп'ютер від вірусів: як його ввімкнути
InternetUA
2025-07-17T17:40:27Z
"Дія" вирішить і підкаже: у застосунку з'явиться ШІ-помічник, – Федоров
Фокус
2025-07-17T17:36:53Z
Відомий банк оновив свій застосунок: які послуги можна отримати без комісії
TSN
2025-07-17T17:21:28Z
Чому експерти не радять купувати iPhone 16 перед виходом iPhone 17
InternetUA
2025-07-17T17:13:02Z
Нове відкриття проливає світло на одну з найбільших таємниць Всесвіту
24tv
2025-07-17T17:03:00Z
iPhone отримає оновлення, про яке мріяли користувачі роками
InternetUA
2025-07-17T16:43:10Z
На Сонці виник «вогняний каньйон» рівний відстані від Землі до Місяця
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T16:27:11Z
Користувачі AirPods в Україні отримали нову корисну функцію: що відомо
TSN
2025-07-17T16:19:23Z
Науковці створили найточніший в історії пристрій для вимірювання часу
24tv
2025-07-17T16:06:29Z
Ви ще ніколи не відчували такого рівня комфорту на задньому сидінні Lexus
Топ Жир
2025-07-17T17:18:20Z
Це може бути найшвидша версія Model Y, про що Tesla мовчить
Топ Жир
2025-07-17T16:33:14Z
Для українських доріг: Nissan створив позашляхову сімейну модель за $19 500
Фокус
2025-07-17T16:30:00Z
Цей Mustang 1967 року не такий, як ви уявляєте, і саме це робить його неймовірно цікавим
Топ Жир
2025-07-17T16:03:46Z
Цей 14-річний фургон не здається і дивовижним чином отримує нові вдосконалення
Топ Жир
2025-07-17T15:18:38Z
Компанія Mercedes-Benz Trucks показала передові вантажівки для будівництва
AutoCentre
2025-07-17T15:07:44Z
Цей покупець отримав легальний позашляховик Lordstown Endurance — і вічне розчарування
Топ Жир
2025-07-17T14:48:22Z
Американській Ford представив електричний Bronco New Energy, але США його не побачать — лише для Китаю
ITC
2025-07-17T14:27:09Z
DAF представляє нове сімейство автовозів
AutoCentre
2025-07-17T14:06:20Z