Напередодні заступник голови МОН Михайло Винницький припустив, що якщо операція ЗСУ в Курській області триватиме, Києву доведеться розробляти план того, як забезпечити освітою дітей на підконтрольних російських територіях. У Міносвіти стверджують, що чиновник висловив виключно свою думку.
Україна може забезпечити освіту для жителів Курської області, де вже два тижні триває операція Сил оборони, проте в Міністерстві освіти і науки спростували слова заступника міністра Михайла Винницького. Позицію відомства передали у виданні "Інтерфакс-Україна".
У МОН жодних офіційних рішень щодо навчання росіян не ухвалювало, тож слова Михайла Винницького про те, що Україна готова забезпечити освітній процес для дітей з Курської області — лише його власна думка, але не більше.
"Сьогодні деякі медіа поширили коментар на тему освіти дітей у Курській області, який був озвучений Михайлом Винницьким, заступником міністра освіти і науки України під час пресбрифінгу. Зазначаємо, що Міністерством освіти і науки жодних відповідних офіційних рішень не ухвалювалося. Заява Михайла Винницького є винятково його особистою думкою та припущеннями і не є офіційною позицією МОН", — заявили у пресслужбі міністерства.
Варто нагадати, що під час брифінгу 22 серпня Михайло Винницький припускав, що якщо український прорив у Курській області буде й надалі продовжуватися, тоді наприкінці вересня або на початку жовтня нібито доведеться складати план того, як забезпечувати освіту тих дітей, що перебувають на територіях, які під контролем ЗСУ. Це, як виявилося, не відповідає дійсності.
Нагадаємо, 22 серпня повідомлялося, як живуть жителі Суджі при ЗСУ і як працює військова комендатура. Українська військова комендатура забезпечує повністю життєдіяльність тієї частини регіону, де ЗСУ проводять спецоперацію. Більшість тих, хто живе на підконтрольній Україні території Курської області — люди похилого віку.