Як передає Укрінформ, такі дані оприлюднила Державна служба статистики.
Згідно з даними Держстату, у липні індекс цін виробників промислової продукції (показник середнього рівня зміни відпускних оптових цін на сировину, матеріали та товари проміжного споживання) склав 8,8%. У першу чергу це зумовлено зростанням цін на постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря на 16,9%.
У річному вимірі зростання індексу цін виробників прискорилося до 33,3%. Місяць тому цей показник дорівнював 26,7%.
Як зазначив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, прискорення інфляції продовжує мати помітну енергетичну складову, насамперед, через втрати у генеруючих потужностях, імпорт більш дорогої електроенергії, зростання витрат на альтернативні джерела енергопостачання тощо.
Найбільше, за словами Гетманцева, ціни виробників у річному вимірі зросли у таких галузях промисловості:
- Постачання електроенергії, газу, пари (+60,6%)
- Виробництво коксу та нафтопродуктів (+22%)
- Виробництво фармацевтичних продуктів (+21,6%)
- Добування сирої нафти і газу (+17%)
- Виробництво харчових продуктів (+14%)
За даними Держстату, в енергетиці індекс цін виробників рік до року сягнув 66,6%, у добувній промисловості - 10,1%, у переробній - 9,6%.
«В останньому інфляційному звіті НБУ (липень 2024) відзначив, що «пришвидшення промислової інфляції тиснутиме на споживчі ціни через вторинні ефекти, передусім збільшення собівартості виробництва». Не в останню чергу з врахуванням цього фактора НБУ погіршив власний прогноз споживчої інфляції на кінець 2024 року із 8,2% до 8,5%», - додав депутат.
Як повідомлялося, у липні 2024 року споживчі ціни в Україні порівняно з червнем не змінилися, з початку року рівень інфляціїстановив 4,3%.