Водоканал у Луцьку майже став незалежним від тарифів на електроенергію та відключень світла
Комунальне підприємство "Луцькводоканал" показало проект власної генерації, який включає чотири модульні фотоелектричні станції, встановлені на водоочисних спорудах, що забезпечують водою 70% міста. Про це повідомляє прес-служба міської ради Луцька.
Станції працюють за принципом Net Biling: у години максимальної генерації об'єкт повністю забезпечується потужністю станції, надлишки згенерованої енергії передаються спільній енергетичній мережі України. При блекауті фотоелектричні станції балансуватимуть генератори. Потужність станції складає 0,6 МВт.
Бюджет проекту власної генерації складає 540 тисяч євро. Джерело фінансування – кредит АТ "Укрексімбанк" за програмою здешевлення "5-7-9" на 5 років. Термін окупності проекту – 4,5 роки, при цьому проект реалізували менш як за чотири місяці.
"У зв'язку з війною та економічною ситуацією в країні тарифи економічно не обґрунтовані. У таких умовах дуже складно працювати. Але сонячна енергія зараз у тренді, і Луцьк, мабуть, перший, хто встановив у себе потужну систему 0,6 МВт. Саме такі проекти демонструють готовність водоканалів модернізуватися та адаптуватися до складних умов роботи", - вважає директор асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький.
Кандидат фізико-математичних наук, директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко у своїй статті Як нам пережити зиму-2? Що робити людям » розповів, що мають зараз робити українські громадяни, щоб підготуватися до нової складної зими.