США ввели санкції проти 400 фізичних та юридичних осіб за підтримку війни в Україні
У п’ятницю США наклали санкції на довгий список китайських і російських компаній через їх підтримку війни Москви в Україні. Як повідомляє Міністерство фінансів, обмеження спрямовані на паралізування військової машини Москви.
Санкційний список включає майже 400 юридичних та фізичних осіб. Крім Росії та Китаю, під санкції також потрапили компанії з Об’єднаних Арабських Еміратів, Туреччини, Гонконгу, Білорусі, Киргизстану та Казахстану.
Всі санкції так чи інакше стосуються російського паливно-енергетичного та металургійного секторів. Також вони торкнулись фінансової сфери та товарів подвійного призначення для військово-промислового комплексу Росії, які Москва отримує в обхід санкцій.
Зокрема, до санкційного переліку потрапили:
- ТОВ "Екропромстрой", дочірня компанія "Новатек", якій передано 40% ТОВ "Арктик СПГ-2";
- ТОВ "Межрегионстрой", яка будує об'єкти для проекту "Восток Ойл" від "Роснефть";
- ПАТ "Якутская топливно-энергетическая компания" (ЯТЕК), відповідальна за проект "СПГ Якутия";
- "СДС Уголь";
- "УК Мечел-Майнинг";
- АТ "Стройсервис";
- дві дочірні компанії "Росатома".
Обмеження застосовано до двох великих китайських постачальників верстатів і шістьох китайських постачальників електронних компонентів.
Кілька китайських і гонконгських компаній також потрапили під санкції за підтримку російської компанії Special Technology Center, яка виробляє дрони для спостереження і розвідки.
До списку санкцій внесено Павла Бєлоусова, сина міністра оборони Росії Андрія Бєлоусова. Крім того, обмеження торкнулися невістки чиновника, Євгенії Білоусової.
Обмеження застосовано і щодо компанії Claire&Clarté, якою, за інформацією ЗМІ, керує Бєлоусов.
Ця компанія укладала контракти з НВО "Енергомаш", яке є головним виробником двигунів для ракет-носіїв та міжконтинентальних балістичних ракет у Росії.
Фірма Бєлоусова в рамках контракту зобов'язалася "підвищити ефективність виробництва" кількох цехів.