Які виплати дають військовослужбовцям
Українські військовослужбовці, які звільняються зі служби, можуть розраховувати на різні виплати та компенсації, передає 24 Канал.
До обов'язкових видів підтримки для кожного військовослужбовця при звільненні належать:
- Грошова компенсація за неотримане речове майно;
- Одноразова грошова допомога;
- Одноразова грошова допомога мобілізованим;
- Грошова компенсація за невикористану відпустку;
- Грошова допомога для оздоровлення;
- Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Компенсація за неотримане речове майно
Грошова компенсація за невидане речове майно належить усім звільненим військовослужбовцям, за винятком строковиків і курсантів.
Важливо! Для отримання компенсації необхідно оформити довідку про вартість невиданого речового майна за встановленою формою, визначеною урядовою постановою.
Цю довідку видає речова служба військової частини, а сума компенсації розраховується на основі вартості майна станом на 1 січня поточного року. Після цього військовослужбовець має подати рапорт на отримання компенсації, додавши оригінал довідки.
Важливо! Командир частини, розглянувши рапорт, видає наказ, в якому зазначається розмір грошової компенсації. Цей наказ є підставою для виплати коштів.
Одноразова грошова матеріальна допомога
Військовослужбовці мають право на отримання одноразової грошової допомоги у розмірі 50% від свого місячного грошового забезпечення за кожен рік служби після звільнення. Ці виплати доступні всім військовослужбовцям, окрім строковиків, у випадку звільнення за станом здоров'я.
Компенсація надається за умови вислуги не менше десяти календарних років, якщо звільнення відбулося з таких причин:
- за віком;
- через скорочення штату або організаційні зміни;
- у зв'язку із закінченням строку контракту;
- через безпосереднє підпорядкування близькій особі;
- через систематичне невиконання умов контракту командуванням;
- у разі настання особливого періоду та небажання жінки продовжувати службу, якщо вона має неповнолітню дитину.
Крім того, дві категорії військовослужбовців мають право на виплату в розмірі 25% від місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, за умови, що їх вислуга становить не менше десяти календарних років.
Це стосується:
- офіцерів, які проходять кадрову службу і вирішили звільнитися за власним бажанням;
- інших військовослужбовців, окрім строковиків, які звільняються через сімейні обставини або з інших поважних причин.
Інші види допомоги
- Одноразова допомога курсантам
Курсанти без військових звань до вступу у військовий заклад та строковики, звільнені зі служби, отримують одноразову допомогу у розмірі восьми посадових окладів. Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ця сума складає 12 посадових окладів.
- Грошова виплата для мобілізованих
Військовослужбовці, призвані під час мобілізації або воєнного стану, а також резервісти, отримують одноразову допомогу в розмірі 4% від місячного грошового забезпечення за кожний повний місяць служби, але не менше 25% від заробітної плати.
- Допомога для вирішення соціально-побутових питань
Всі військовослужбовці, крім строковиків, мають право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, яка не перевищує їхнього грошового забезпечення, що включає посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавки за вислугу років і щомісячні додаткові виплати.