MY.UAНовини
Чи почнеться наступ України 2025 року: розвідка США змінює прогноз на наступні півроку
Чи почнеться наступ України 2025 року: розвідка США змінює прогноз на наступні півроку

Чи почнеться наступ України 2025 року: розвідка США змінює прогноз на наступні півроку

Навесні 2024 року в ЦРУ вважали, що військова підтримка західних партнерів України допоможе протриматися до кінця 2024 року, а на початку 2025-го — повернути ініціативу на полі бою і піти в контрнаступ. Очікувалися успішні пронизливі удари по об'єктах Чорноморського флоту. Водночас американська розвідспільнота не виключала і "нових Авдіївок".

У березні цього року директор Центрального розвідувального управління Вільям Бернс на слуханнях за участю голів розвідслужб США прогнозував, що завдяки додатковій допомозі Україна до кінця поточного року або до початку 2025-го зможе повернути наступальну ініціативу і вести переговори з позиції сили. Фокус з'ясував, наскільки змінилися очікування американської розвідспільноти від контрнаступу ЗСУ сьогодні.

Військова підтримка союзників мала допомогти Україні утримувати лінію оборони до кінця 2024 року, щоб потім перейти до контрдій. При цьому прогнозувалися успішні пронизливі удари по території Криму і Чорноморському флоту. Водночас директор ЦРУ також попереджав, що без західної допомоги "нових Авдіївок" буде більше.

Вересневі вибори в Німеччині та військова допомога Києву

На тлі бюджетних скорочень у Німеччині та нових доказів причетності України до вибухів на підводному газопроводі між Німеччиною та РФ подальша військова підтримка з боку Берліна (а звідси й очікуваний контрнаступ України у 2024-му або на початку 2025-го) — під питанням, про це пише The New York Times.

Під час візиту до Молдови канцлер ФРН Олаф Шольц запевняв, що допомога не зупиниться, і що Німеччина — найбільший європейський союзник України. Але чинний коаліційний уряд втрачає популярність у Німеччині, а на вересневих виборах очікується, що у виграші опиняться вкрай ліві та праві партії політичного спектра — і ті, й інші закликають зупинити військову підтримку Києву.

Головний тягар поточного уряду, який виглядає паралізованим у сенсі серйозних фінансових рішень, — це конституційна вимога утримувати бюджетний дефіцит не вище 0,35% ВВП. Але на горизонті маячить ще одна потенційна неприємність — у німецькій генпрокурорці можуть пред'явити комусь з українських офіційних осіб звинувачення в причетності до вибухів на "Північних потоках" 2022 року.

Минулої п'ятниці коаліційний уряд погодився звузити цільове значення бюджетного дефіциту на 2025 рік із 17 млрд євро до 12. За даними видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, міністр фінансів Крістіан Ліндре запропонував заморозити нову військову допомогу Україні від Німеччини до повного фінансування бюджетних ресурсів. Також минулого місяця уряд вирішив урізати допомогу Україні на 2025 рік із 7,5 до 4 млрд, а нестачу — заповнити коштами від заморожених російських активів, згідно з планом, узгодженим сімома європейськими країнами на червневій зустрічі в Італії.

G7 вирішила виділити Києву 50 млрд доларів кредиту під гарантії російських активів

В Офісі президента України, судячи з усього, з тривогою дивляться на календар. Крім вересневих виборів у Бундестазі, після 5 листопада визначиться і переможець президентських виборів у США, а повернення до Білого дому Дональда Трампа обіцяє Україні мало хорошого.

Курська асиметрія ЗСУ — частина контрнаступу України у 2024-му

На тлі потенційного скорочення військового постачання і в умовах, коли Сили оборони перебувають під тиском по всій лінії фронту, поява ЗСУ в Курській області виглядає як хід конем від Генштабу.

На думку колишнього директора Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) Майкла Кларка, подібні обставини на фронті змушують шукати точку тиску, про яку вже ворогу довелося б турбуватися.

Військовий аналітик Sky News Шон Белл зазначив, що українська операція має вигляд добре спланованої, що Україна розвинула початковий успіх, зміцнила свої сили й просунулася вглиб. За його словами, хоча Київ і не оголошував мети операції, схоже, що Володимир Зеленський прагнув перехопити ініціативу і піти в контрнаступ, спровокувавши відповідь з боку РФ. Очікувалося, що така операція послабить тиск на Донбасі.

Але, судячи з усього, президент РФ Володимир Путін не поспішає з військовою відповіддю і користується тим, що близько 10 000 українських військовослужбовців перебувають "зафіксованими" на російській території, далеко від Донецької області.

За словами Белла, Путін зважає на те, що прогрес у військових діях на лінії фронту з приходом зими зупиниться, тому в його військ, імовірно, залишиться 10-12 тижнів, щоб досягти своїх цілей. Поки що він може продовжувати зосереджувати зусилля на Донбасі, а вже потім подумає про Курську область.

У редакційній статті Boston Globe наголошується на серйозності намірів України щодо курської операції, яка вже підняла моральний дух і цивільних, і військових, і стала шоком для Путіна і сюрпризом для Вашингтона, який у тому, що стосується використання американської зброї на російській території, "тримав українські сили на короткому повідці".

За словами авторів публікації, Україна має право проводити подібні контратаки, тому що постраждала від вторгнення, і, судячи з усього, захоплена територія — за даними Києва, 93 населених пункти й близько 800 кв. км — може стати предметом угоди в майбутніх мирних переговорах.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі сказав, що вилазка ЗСУ в західному російському регіоні поставила Путіна в незручне становище, але "є просте рішення: він може забратися до чортової матері з України — і на цьому поставити крапку".

93 населених пункти і близько 800 кв. км у Курській області можуть стати предметом угоди в майбутніх мирних переговорах

У день початку операції в Курській області Єгор Черняєв, заступник голови парламентського комітету з національної безпеки, оборони та розвідки України, в інтерв'ю журналістам сказав, що історично Росія розміщувала аеродроми біля західного кордону, тому Київ і просив зняти обмеження на удари далекобійною зброєю.

"Вони атакують планувальними бомбами, які ми не можемо перехоплювати. Щодня одне й те саме. Ми не можемо жити в цих окопах вічно. У нас є ракети, але це все одно, що битися з однією рукою, прив'язаною до спини", — сказав він після поїздки до Вашингтона, де проводив зустріч із представниками Конгресу. Однією з його цілей було домогтися дозволу на удари ATACMS дальністю до 300 км.

"Послухайте, ми не збираємося бити по Кремлю", — пояснював він.

Україна притупляє просування росіян, але втрачає території

У нещодавньому квартальному звіті Міноборони США щодо військової допомоги Україні опубліковано низку оцінок Розвідувального управління Міноборони (DIA). Оцінки ці багато в чому узгоджуються з тенденціями і явищами, які спостерігаються у відкритих джерелах, хоча поки що незрозуміло, які висновки американські політики мають зробити, враховуючи, що, згідно з деякими з оцінок, певні райони зараз абсолютно статичні. Хоча в "Інституті вивчення війни" вважають, що в тих самих районах все ж таки спостерігається прогрес.

Україна притупляє просування росіян, але при цьому втрачає території, йдеться у звіті.

"Протягом кварталу Сили оборони України продовжували вести оборону проти російських військових просувань у Харківському, Луганському та Донецькому регіонах. Для російських сил пріоритетом залишалося захоплення Донецького регіону, і вони домагалися дедалі більших територіальних завоювань", — повідомляється у звіті.

Міноборони США також зазначає, що вдалося обмежити харківський наступ ЗС РФ кількома кілометрами захопленої території. При цьому ЗС РФ зазнали суттєвих втрат.

Західної допомоги не вистачить, щоб досягти паритету з РФ у 10 000 артилерійських снарядів щодня

Зазначалося, що американської допомоги, яка почала прибувати в червні, не вистачить, щоб досягти паритету з РФ у 10 000 артилерійських снарядів на день.

"Україна, ймовірно, збереже можливості для проведення оборонних операцій, але не великомасштабного контрнаступу протягом наступних шести місяців, згідно з DIA", — йдеться у звіті.

РФ погрожує відплатою за удари ATACMS по Криму

Для захисту Кримського мосту від ударів ATACMS і HIMARS російським силам довелося зміцнювати ППО найдосконалішими системами РФ — С-500. Але війська РФ не повною мірою продемонстрували С-500 на території України, що в DIA розглядають як свідчення того, що РФ не вистачає коштів для захисту Кримського півострова.

Повідомлялося і про атаки на російські нафтопереробні комплекси:

Список російських інфраструктурних об'єктів, які атакувала Україна з квітня по червень 2024 року

Обладнання та підготовка, яку США надали українським ВМС протягом кварталу:

Список військовий підтримки українським ВМС протягом кварталу

Військовий потенціал України та РФ

Попри це, в DIA вважають російські С-400 і загальну систему ППО однією з найдосконаліших у світі, а російський підхід до мобілізації — достатнім для ведення війни на виснаження. У 2024 році РФ рекрутувала для війни 160 000 новобранців і продовжує збільшувати особовий склад без загальної мобілізації.

В Україні також триває мобілізаційна кампанія, 2 липня секретар комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що Україна може без особливих складнощів до кінця року мобілізувати 200 тисяч осіб.

У квітневому звіті німецької компанії Statista порівнювали можливості РФ і України:

  • загальний військовий резерв РФ оцінювали в 69 432 472 осіб;
  • резерв України — 22 806 303;
  • чисельність чинних військових у РФ була 1 320 000;
  • в України чинних військових — 900 000.
Військовий потенціал України та РФ

Невеликі контратаки та локальні наступи

ЗСУ успішно відбили серію масштабних наступів у західній частині Донецької області наприкінці липня 2024 року. При цьому використовувалися дрони та обмежена артилерійська підтримка

У звіті "Інституту вивчення війни" від 21 серпня йдеться про те, що нещодавні оцінки американської розвідки наголошують на зусиллях України в розробці альтернативних та асиметричних можливостей, оскільки доводиться протистояти силам противника, які переважають, — у живій силі та техніці. І вважають, що не тільки Україна не здатна на великомасштабний наступ протягом наступних пів року, а й РФ не зможе завдяки якійсь окремій рішучій операції домогтися перемоги у війні.

За оцінками DIA, у командуванні РФ припускають, що Україна не зможе оскаржувати ініціативу на всьому театрі військових дій. Але в ISW з упевненістю говорять про те, що Сили оборони, навпаки, довели, що можуть застосовувати альтернативні й асиметричні підходи, наприклад завдавати ударів далекобійними БПЛА по аеродромах і захищатися від механізованих і піхотних атак.

Прикладом чого є те, що ЗСУ успішно відбили серію масштабних наступів у західній частині Донецької області наприкінці липня 2024 року. При цьому використовували дрони й обмежену артилерійську підтримку.

У ISW вважають, що ЗСУ можуть внаслідок невеликих контратак і локальних контрнаступів звільняти свої території. До всього іншого, такий підхід усуває проблеми, пов'язані з великомасштабним контрнаступом і несвоєчасною військовою допомогою.

У ЗСУ було кілька успішних локальних контратак на півночі Харківської області та в напрямку Кремінної в останні кілька місяців. Звідси припущення, що ЗСУ вже намагаються оскаржити тактичну ініціативу на низці ділянок передової. Оперативна ініціатива в Курській області також за ЗСУ, адже це відвертає російські сили з інших районів фронту, хоча й менш для них пріоритетних.

Нагадаємо, щоактивність авіації РФ знизилася на більшій частині передової, а ударів КАБами стало в 10 разів менше.

Також повідомлялося, що спікер 3-ї ОШБр зазначив, щонаступ у Харківській області вдалося зупинити.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Українців попередили про зміни в передачі показників за світло: що треба знати
24tv
2025-04-23T10:03:06Z
Шахраї «перевіряли» чи не мають пенсіонери грошей «російського походження»
Украина Криминальная
2025-04-23T10:00:31Z
У Римі запровадили надзвичайні заходи безпеки через наплив паломників на прощання з Папою Франциском - посол
УкраинФорм
2025-04-23T09:54:12Z
Тіло Франциска перенесли в Базиліку Святого Петра для прощання
24tv
2025-04-23T09:52:04Z
Українці можуть здобути вищу освіту за кошт ваучерів від служби зайнятості. Як це працює?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:51:10Z
Україну вперше відвідав американський журналіст Бен Шапіро
УкраинФорм
2025-04-23T09:49:33Z
Ударний Bayraktar TB3 «навчився» автономним зльоту та посадці на кораблі
УкраинФорм
2025-04-23T09:48:57Z
У Британії чиновниця публікувала контент на порносайті
24tv
2025-04-23T09:48:31Z
У яких містах України можна скласти тести для вступу в магістратуру
24tv
2025-04-23T09:37:53Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Майже два десятки детективів НАБУ підозрюються у масштабній корупції: у них знайшли мільйони, приховані у крипті
Комсомольская правда
2025-04-23T10:03:05Z
США пропонують Україні заморозити конфлікт і зробити територіальний обмін
Фокус
2025-04-23T10:00:39Z
Франція і Британія готові до втрати частини територій України, — WSJ
Фокус
2025-04-23T10:00:02Z
У Нідерландах затримали 14 осіб за підозрою в закликах до тероризму через соцмережі
InternetUA
2025-04-23T09:58:32Z
Іран про нові санкції США: Вказують на відсутність доброї волі та серйозності у діалозі
Лига
2025-04-23T09:57:31Z
Принц Вільям та Кейт Міддлтон у день народження принца Луї показали його новий портрет
Комсомольская правда
2025-04-23T09:55:38Z
Розвідка Литви розповіла, як Москва і Мінськ готували атаки на білоруську діаспору
Европейская правда
2025-04-23T09:55:22Z
Рубіо відмовився від участі у переговорах у Лондоні через позицію Зеленського, - NYT
Telegraf
2025-04-23T09:55:15Z
Містична прем’єра на 2+2: чому варто подивитися серіал "Злі духи"
GlavRed
2025-04-23T10:03:04Z
Сотні яскравих авто та оновлені локації: фестиваль Old Car Land пройде у музеї “Колеса Історії”
AutoGeek
2025-04-23T09:51:13Z
Українська співачка Юлія Думанська втретє вагітна: зірка показала кадри гендер-паті
24tv
2025-04-23T09:48:00Z
На тлі чуток про розлучення з чоловіком: Кудрявцева знайшла нового фаворита
GlavRed
2025-04-23T09:46:58Z
Перший трейлер «Я знаю, що ви скоїли минулого літа» — класика горорів 1990-х повертається з кривавим сиквелом
ITC
2025-04-23T09:43:06Z
Відома акторка назвала ім'я режисера з Росії, який пропонував їй оральний секс за роль: хто це
24tv
2025-04-23T09:18:20Z
58-річна Сальма Гаєк показала фігуру без фільтрів та фотошопу
Gazeta UA
2025-04-23T09:07:20Z
Українська акторка шокувала зізнанням, що записала відеозаповіт, коли перебувала в окупації
24tv
2025-04-23T09:03:33Z
Журнал People обрав найкрасивішу жінку світу. Символом краси стала ікона Голлівуду
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:00:04Z
Постковідний синдром у дітей: виявлено три небезпечні наслідки Covid-19
Факти ICTV
2025-04-23T09:27:28Z
Ідеальні маски для волосся, які можна зробити в домашніх умовах
24tv
2025-04-23T09:24:43Z
У медцентрі "Дім Метеликів" відкрили нове паліативне відділення для найвразливіших дітей України
Telegraf
2025-04-23T09:24:21Z
Розмір талії у чоловіків може вказувати на ризик раку – дослідження
Факти ICTV
2025-04-23T08:24:58Z
Антибіотики підвищують ризик небезпечних хвороб
24tv
2025-04-23T07:24:19Z
Гарячі лінії для повідомлень про ящур та блутанг запустили у регіонах України
AgroPortal
2025-04-23T06:00:43Z
Які процеси відбуваються в організмі, якщо їсти авокадо щодня
Gazeta UA
2025-04-23T05:54:27Z
Харчування впливає на памʼять: від якої їжі краще відмовитись
24tv
2025-04-23T05:18:08Z
Назвали найкращий час для чашки кави: коли її пити найкорисніше
Gazeta UA
2025-04-23T03:45:24Z
Бізнес закликає Укрзалізницю скасувати зміну тарифів у напрямку портів
AgroPortal
2025-04-23T10:03:15Z
Подорожчання молочних продуктів у Харкові: за що доведеться платити найбільше
Политека
2025-04-23T10:01:42Z
Агропродсервіс посіяв більше цукрових буряків
AgroPortal
2025-04-23T10:00:02Z
Проєктом будівництва ТЕЦ в Одесі на RDF-паливі зацікавились корейці
УкраинФорм
2025-04-23T09:49:02Z
США вводять мита до 3521% на сонячні батареї з Азії — на регіон припадало 75% від загального імпорту
ITC
2025-04-23T09:43:36Z
Дефіцит газу в Україні: видобуток й надалі буде падати, а споживання - рости
ZN UA
2025-04-23T09:35:00Z
Подорожчання гречки в Дніпрі: скільки коштує популярна крупа в квітні
Политека
2025-04-23T09:31:54Z
Bitcoin перевищив $88 000 домінування на ринку
360ua.news
2025-04-23T09:30:39Z
Великдень пройшов – чекаємо на зниження цін: що буде з продуктами у травні-червні
Знай
2025-04-23T09:30:31Z
Вбивство співака Ігоря Талькова. Російський суд через 34 роки ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T10:00:40Z
Чоловік, який фанатіє від пожежників, спеціально підпалив свій будинок, щоб побачити їх
Фокус
2025-04-23T09:51:24Z
Одеситка ошукала п’ятьох наївних громадян, видаючи себе за майстриню з ремонту техніки
Украина Криминальная
2025-04-23T09:48:25Z
У селі Мощун рибалка незаконно виловив риби майже на 200 тис. грн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:48:22Z
В Австралії снайпери розстріляли з гелікоптера понад 700 коал: названо причину
Фокус
2025-04-23T09:45:59Z
Як різдвяна ялинка: у мережі показали неймовірні масштаби пожежі на 51 арсеналі ГРАУ у Росії
24tv
2025-04-23T09:33:24Z
Чорні ведмеді напали на жінку на порозі її будинку
Фокус
2025-04-23T09:27:29Z
Пожежа охопила майже весь арсенал ГРАУ у Владімірській області — ЦПД
ZN UA
2025-04-23T09:16:28Z
У Києві затримано чоловіка, який за $50 тис. «гарантував» ухилення від мобілізації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:15:41Z
Додатковий транспорт до кладовищ у Києві: розклад на поминальні дні 2025
Факти ICTV
2025-04-23T09:52:16Z
Кількість поранених унаслідок артобстрілу Херсона 22 квітня зросла до чотирьох
УкраинФорм
2025-04-23T09:48:44Z
Ворог постійно атакує: військові назвали "гарячі точки" на Харківському напрямку
Хвиля
2025-04-23T09:46:29Z
Завтра Україна буде однією із найспекотніших країн Європи, - синоптик
Комсомольская правда
2025-04-23T09:37:13Z
В Києві почали роботу ще 2 АЗК Parallel
AutoCentre
2025-04-23T09:34:52Z
192 тіла на 1 кв км: стало відомо, скільки території України і якими жертвами РФ захопила у квітні
Фокус
2025-04-23T09:15:57Z
Здеруть до копійки без згоди і договору: українці отримують рахунки за прибирання, яке не замовляли
Знай
2025-04-23T09:13:28Z
У Меджлісі кримськотатарського народу відреагували на чутки про нібито визнання Криму російським
24tv
2025-04-23T09:09:39Z
В Україні різко похолодає. Коли почнемо мерзнути та коли все скінчиться
Telegraf
2025-04-23T09:07:53Z
Як назавжди захистити дім від мишей та щурів
24tv
2025-04-23T09:37:32Z
Простий і бюджетний: готуємо салат з пекінської капусти з сухариками
24tv
2025-04-23T09:27:33Z
Китайський гороскоп на завтра 24 квітня: Щурам - занепокоєння, Мавпам - нещастя
GlavRed
2025-04-23T09:27:29Z
Фіалка цвістиме цілий рік: потрібно одне копійчане добриво
24tv
2025-04-23T09:13:15Z
Створені одне для одного: 3 пари, у яких кохання, що буває раз у житті
GlavRed
2025-04-23T08:27:34Z
Сухий собачий корм або натуральне харчування: що краще для вашого собаки?
VGorode
2025-04-23T08:09:01Z
Кіт приніс додому мертву здобич: що насправді означає ця витівка
Gazeta UA
2025-04-23T08:03:15Z
Коли садити помідори на город: точні дати за місячним календарем
24tv
2025-04-23T07:57:11Z
Виглядає яскраво, а смакує ще краще: як приготувати торт "Бите скло"
24tv
2025-04-23T07:45:20Z
Манчестер Юнайтед і Челсі вступають у боротьбу за 17-річного таланта Рівер Плейт
360ua.news
2025-04-23T10:00:01Z
Флік: Неприємно дивитися, що відбувається з Анчелотті
Football.ua
2025-04-23T09:55:34Z
Тренер Трабзонспору провів зустріч з Сіканом та указав на його проблеми
Football.ua
2025-04-23T09:54:36Z
Український дзюдоїст Лесюк виграв стартову сутичку на ЧЄ-2025 у Чорногорії
УкраинФорм
2025-04-23T09:49:52Z
Ексфутболіст молодіжної збірної Франції купив литовський клуб
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:45:59Z
Дружина Усика поділилась, як боксер проводить час з найменшою донькою
Gazeta UA
2025-04-23T09:37:38Z
Ексчемпіон підтвердив ім'я боксера, який поб'ється проти переможця реваншу Усик – Дюбуа
24tv
2025-04-23T09:37:33Z
ПСЖ встановив новий рекорд ТОП-5 ліг Європи
Football.ua
2025-04-23T09:33:55Z
Вінісіусу загрожує дискваліфікація на два роки
Football.ua
2025-04-23T09:25:00Z
Apple вирішила дати провальному iPhone ще один шанс
InternetUA
2025-04-23T10:01:07Z
Вчені знайшли новий вид комарів: чи небезпечний він для людей
Telegraf
2025-04-23T10:00:27Z
Samsung запатентувала перший у світі смартфон, що вертикально розкручується
InternetUA
2025-04-23T09:46:53Z
Європа запустила експеримент з виробництва космічної їжі на орбіті
Подробности
2025-04-23T09:42:53Z
OpenAI оголосила про партнерство з The Washington Post. Відповіді ChatGPT тепер включатимуть їхні журналістські матеріали
AIN
2025-04-23T09:42:46Z
Вони "зламали" платформу: топ-5 найпопулярніших відео в історії TikTok
24tv
2025-04-23T09:37:08Z
«The Last of Us» навпаки: рослина паратизує на грибах, відкрито новий вид
ITC
2025-04-23T09:35:38Z
Кеті Перрі вже шкодує про свій політ у космос після негативної реакції мережі
24tv
2025-04-23T09:33:55Z
Як перетворити ChatGPT на потужний інструмент для генерації ідей: корисні поради
InternetUA
2025-04-23T09:31:58Z
Новий гібридний Porsche 911 Turbo S: тихий, але дивовижно швидкий
Топ Жир
2025-04-23T09:30:47Z
Новий Volkswagen Tiguan отримав топову 272-сильну версію: всі подробиці
ЗаРулем
2025-04-23T09:22:36Z
Вперше електромобіль: новий Lexus ES представили офіційно
AutoGeek
2025-04-23T09:21:51Z
BMW показав електричну альтернативу M3
AutoCentre
2025-04-23T09:13:16Z
Нова версія електричного хетчбека Renault Turbo 3E з ціною від $177K
Топ Жир
2025-04-23T08:45:38Z
З запасом ходу до 1500 км: у CATL показали інноваційні серійні батареї для електромобілів
AutoGeek
2025-04-23T08:33:16Z
Доступна й ефективна. У Китаї запропонували альтернативу літій-іонним акумуляторам
InternetUA
2025-04-23T08:31:58Z
Volkswagen презентував три нові бюджетні моделі
AutoCentre
2025-04-23T08:16:34Z
Російський гонщик хотів повернутися до Формули-1, але отримав відмову
ZN UA
2025-04-23T07:46:08Z