![У Будапешті відкриється перша школа з навчанням українською](https://thumbor.my.ua/ULdb-uiLVt8NjtW-_Jl--cTS-g8=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F02d109964bbb3e89c1e842350c020066.jpg)
У Будапешті відкриється перша школа з навчанням українською
Про це повідомив у Фейсбуці начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита, передає Укрінформ.
«Історична подія для українців в Угорщині, значення якої важко переоцінити. У Будапешті зареєстрована перша державна україно-угорська двомовна середня школа та гімназія… 1 вересня українські учні, які проживають в Угорщині, підуть до повнокомплектної пʼятиденної школи, освітній процес у якій здійснюватиметься рідною мовою з 1 по 12 класи. Поряд з цим тут діти вивчатимуть угорську як іноземну мову, що забезпечить їхній якісний та всебічний розвиток у країні проживання», - зазначив він.
Фінансування закладу освіти здійснюється коштами державного бюджету Угорщини. Для забезпечення навчального процесу вже підготовано окрему будівлю, яка відповідає всім вимогам згідно з чинним законодавством країни.
Зазначається, що цій події передувала тривала робота спеціально сформованої двосторонньої робочої групи на чолі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком і міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, а «також особиста комунікація між президентом Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном».
Як повідомляв Укрінформ, у липні Президент України Володимир Зеленський з прем’єр-міністром Віктором Орбаном домовилися відкрити першу українську школу в Угорщині.
Фото: FB/Віктор Микита