В Україні графіки відключення електроенергії планують запровадити з жовтня, зазначає більшість опитаних експертів в енергетики. До цього моменту необхідно не тільки забезпечити джерело енергії в квартирі чи будинку, а й можливість забезпечити живлення теплових водних насосів, ліфтів у багатоквартирному будинку.
Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Більшість українців уже забезпечили себе джерелом енергії під час відключень. Про це свідчить, зокрема, зростання попиту на зарядні станції в липні в десятки разів. Для квартири є всього два варіанти: купити інвертор та акумулятор, або ж зарядну станцію. Вартість обладнання залежить від потужності.
До речі, ціни на зарядні станції знизилися. Наприклад, станція на 2200 Вт зараз від одного з популярних виробників коштує близько 60 тис. грн. А ще три тижні тому таку ж станцію продавали за 66 тис. грн. А комплект живлення (інвертор та акумулятор) потужністю 2,4 кВт можна придбати за 51 тис. грн.
Значно важче забезпечити альтернативним живленням ліфти, теплові та водні насоси, фільтри в багатоквартирних будинках. Тут також є кілька варіантів рішень: інвертори з акумуляторами, генератори або сонячні панелі.
"Ми розраховували на варіант із сонячними панелями, інверторами й акумуляторами, однак панелі взимку дають тільки близько 10% генерації. Нам цього не вистачить на насоси на воду. Вирішили встановлювати газовий генератор. Він коштуватиме разом зі встановленням близько 800 тис. грн, цього вистачить на забезпечення роботи насосів, без яких узимку не буде води", – розповідає представниця ОСББ у Київській області Ірина.
Питання забезпечення багатоповерхівок можливістю живити теплові та водні насоси, ліфти тощо під час відключень – відповідальність власників квартир. При тому далеко не в усіх багатоповерхівок є можливість зібрати необхідні кошти для купівлі обладнання. Детальніше про те, які програми співфінансування, державні та комунальні програми існують, читайте в наступних публікаціях OBOZ.UA.
Як повідомляв OBOZ.UA, голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький раніше зазначив: повністю відмовитися від відключень електроенергії Україні вдасться нескоро.
Режиміввідключення світла всього два: аварійний та плановий. Наприклад, графіки погодинних відключень запроваджуються заздалегідь і з попередженням.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!