Правильне харчування – це ключовий фактор для досягнення цілей схуднення. Не всі продукти однаково корисні та поживні для організму.
Деякі продукти можуть суттєво заважати процесу схуднення, оскільки містять багато калорій, цукру та жирів, які уповільнюють метаболізм і впливають на гормональний фон. Видання eatthis.com опублікувало список продуктів, якими можна замінити шкідливу для фігури їжу.
Пиво
Звичайна банка пива містить понад 150 калорій та 13 грамів вуглеводів. "Вживання пива час від часу не стане серйозною проблемою для схуднення. Але зазвичай люди не обмежуються лише однією банкою, тому калорії швидко накопичуються", – пояснює дієтолог Дженніфер Глокнер.
Якщо ви вип'єте три банки пива за вечір, це додасть 450 зайвих калорій, яких можна було б уникнути. Такі "рідкі" калорії не несуть жодної користі організму.
Випийте це!
Обирайте легке пиво – воно містить близько 100 калорій, що дозволяє заощадити приблизно 50 калорій на кожній банці. Ще один варіант – червоне вино, яке має антиоксиданти та корисне для серця. Келих вина має близько 100 калорій. Також можна обрати комбучу — ферментований чай з низьким вмістом алкоголю.
"Комбуча має дещо схожий смак, але містить пробіотики, кислоти та ферменти, які сприяють травленню", – додає дієтолог Бет Воррен.
Хот-доги та сосиски
Дієтологи радять уникати вживання хот-догів. "Це оброблене м'ясо з великою кількістю солі, насичених жирів та добавок, таких як нітрити і нітрати, які можуть мати канцерогенний вплив", – пояснює Глокнер.
Вживання насичених жирів може спричинити серцеві захворювання та збільшення ваги, оскільки вони містять багато калорій.
Їжте це!
Якщо ви не можете відмовитися від хот-дога, шукайте варіанти з мінімальним вмістом насичених жирів та натрію. Краще обирайте більш пісне м'ясо, як курка або індичка, замість традиційної яловичини.
Гамбургер з яловичини
Гамбургер не обов'язково шкідливий для здоров'я, однак порції можуть бути надто великими, що призводить до надмірної кількості калорій.
Їжте це!
Слідкуйте за розміром порції: котлета повинна бути приблизно розміром з вашу долоню. Обирайте більш пісне м'ясо, наприклад, з вмістом не менше 90% нежирної яловичини. Крім того, розгляньте варіанти з курячої грудки або овочеві котлети. Додайте сальсу та використовуйте цільнозернові булочки або англійські кекси для ще більшої користі.
Картопляний салат
Картопля сама по собі корисна, оскільки містить калій, проте має високий глікемічний індекс. А коли її подають із маслом або майонезом, користь зникає.
Їжте це!
Замініть картоплю на цвітну капусту – вона відмінно імітує текстуру картоплі та є багатим на клітковину продуктом. Використовуйте грецький йогурт, оливкову олію або пюре з авокадо замість майонезу. Додайте трави та спеції, такі як кріп, петрушка та лимонний сік, щоб зробити страву смачнішою без зайвих калорій.
Курячі крильця
Курка – це здорове джерело білка, але курячі крильця часто смажать і подають із соусами, що значно підвищує кількість калорій та жирів.
Їжте це!
Готуйте курку на грилі або запікайте, щоб уникнути зайвого жиру. Додайте соуси на основі грецького йогурту та експериментуйте з овочами.
Газована вода
Газовані напої багаті на цукор і майже не мають користі для організму. Вони можуть сприяти набору ваги, ожирінню та навіть діабету.
Пийте це!
Вибирайте газовану воду з додаванням невеликої кількості фруктового соку або пийте холодний чай. Інший варіант – настояна на свіжих фруктах вода.
Печиво
Печиво містить велику кількість цукру та калорій, що може швидко позначитися на вашій фігурі.
Їжте це!
Спробуйте свіжі фрукти, такі як ананас або ягоди. Або приготуйте фруктове печиво, з'єднавши яблуко чи грушу з горіховим маслом і додавши трохи шоколаду або кокосу для смаку.
Раніше OBOZ.UA пояснював, як уникнути харчової коми.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.