MY.UAНовини
"Коли почалася війна, що зробив чоловік, якого називала сином?" Близька подруга – про невідоме з життя Ірини Фаріон
"Коли почалася війна, що зробив чоловік, якого називала сином?" Близька подруга – про невідоме з життя Ірини Фаріон

"Коли почалася війна, що зробив чоловік, якого називала сином?" Близька подруга – про невідоме з життя Ірини Фаріон

19 липня у Львові було скоєно збройний напад на відому громадську діячку та мовознавицю Ірину Фаріон. Попри всі зусилля медиків, урятувати їй життя не вдалося.

В інтерв’ю OBOZ.UA Оксана Микитюк, найближча подруга та колега Ірини Дмитрівни, доцентка катедри української мови НУЛП, розповіла про три десятиліття дружби з нею, а також – про останні дні з життя дуже дорогої для неї людини.

– Пані Оксано, ми всі бачили Ірину Фаріон у парламенті, численних інтерв’ю та виступах у телепрограмах – щирою у своїй любові до України та мови, однак безкомпромісною, жорсткою у висловлюваннях, що призводило часом до скандалів. Ви одна з небагатьох, хто знав її, напевно, іншою. Якою вона була, коли вимикалися камери? Коли не журналісти ставили їй запитання, а ви розмовляли наодинці?

– Мені у цьому сенсі відразу чомусь пригадалися слова Дмитра Павличка, який сказав, що вона "ніжна, як молитва, а слово гостре, як бритва". Ірина жила як батарейка, тобто з неймовірним плюсом і таким самим мінусом. Про це вона неодноразово говорила у своїх інтерв'ю. Отож, велетенський плюс – це любов до своєї справи, родини, друзів. І цей плюс був таким величезним і всеосяжним, що я навіть не знаю, скільки мені потрібно часу, щоб про все це вам розповісти. І водночас був величезний мінус, який вона мала у ненависті до ворогів України.

Часто любила цитувати вислів геніальної Лесі Українки: "Мене любов ненависти навчила". Ірина мала нестримний гнів до того, що було неправдою і злом. Її донечка Софійка опублікувала нещодавно вірш, в якому є слова про те, що будь-яке зло – це, по суті, горе. Тобто брехня та обман – це дуже небезпечні речі, які руйнують.

– Скільки років ви дружили?

– Мені дуже пощастило, що ми товаришували аж 33 роки. Це ціла дорога, дуже велетенська. Чому ми обрали одна одну? Ймовірно, так визначила й вирішила доля. У 1991 році ми прийшли на катедру української мови Львівської політехніки. Про Ірину я знала тільки те, що вона була неймовірно активною студенткою в нашому Львівському університеті імені Івана Франка, де ми обидві навчалися. Цікаво, що під час навчання ніколи не перетиналися.

Пам’ятаю, я прийшла перша на катедру, де була призначена зустріч, а потім Ірина, така яскрава, в бордовій спідниці та червоному светрі. Усміхнено, впевнено, з розправленими плечима – просто вогонь залетів у приміщення. Ми почали щось говорити, далі понесли якісь папери до відділу кадрів. Згодом нам завідувач доручив оформити стенд про мовознавців. Ми читали статті, відшукували світлини наших діячів із журналів та газет, потім це все витинали та клеїли, всю інформацію писали від руки, додавали яскраві українські узори, щоб стенд був цікавий для студентів (інтернету, звідки все можна стягнути, у 90-х роках не було). Так спільна робота привела нас до цієї щасливої дружби.

– А у звичайному, побутовому житті що вас єднало?

– Знаєте, цього року Ірина на мій день народження в липні написала таке привітання: "Вітаю з уродинами, моя Сонячна надіє і підтримко. Хай Господь вливає силу, веде до Перемоги". Ми вміли підтримувати одна одну. Коли були якісь труднощі, я їй часто нагадувала, як мій тато казав, що життя – ніби зебра: за чорною смугою точно мусить бути біла. Проте, відверто кажучи, вона ніколи не зациклювалася на тому, що щось недобре. Вона була дуже цілеспрямованою та цілісною.

Також ми працювали в одному науковому полі. Разом ходили на роботу, їздили на наукові конференції, на відпочинок – удвох або з дітьми та внуками. Мешкали недалеко одна від одної. Інколи ми обоє сиділи по багато годин за комп’ютерами, далі вона телефонувала зі словами: "Слухай, я така вже змучена. Може, вийдемо на каву?" Казала: "У мене теж букви розпливаються в комп'ютері, пішли". І ми виходили.

Якою вона була викладачкою? Студенти були зачаровані нею. Спочатку, коли заходила до авдиторії, можливо, мали якийсь трошки острах, бо все-таки колишня народна депутатка, професорка, людина, яка має стільки наукових досягнень. Вона започаткувала власний науковий напрям – діахронну соціолінгвістику в українському мовознавстві (це неймовірно складний і ґрунтовний філологічний аспект). І коли приходила така легенда в аудиторію, студенти, напевно, мали трошки якесь ніяковіння.

Але коли Ірина починала говорити, все змінювалося. До студентів зверталася "Чарівнятка", "Білі сніжинки", "Пухнастики", ще й інша була краса у найменуванні… Ви уявляєте? Наскільки треба було любити цих дітей, щоб такі розкішні перлинки для них віднаходити. Як викладач була і ніжна, і грізна. Неймовірно цікаво розповідала, мала славу блискучої ораторки. Але водночас вимагала, щоб матеріал студенти вивчили.

– Як вона відреагувала на несподіване звільнення восени минулого року? (Національний університет "Львівська політехніка", де Фаріон викладала понад 30 років, ухвалив рішення звільнити її після інтерв’ю, в якому розкритикувала військових, котрі розмовляють російською мовою, заявивши, що "не може назвати їх українцями". – Ред.)

– Ситуація була дуже складна. Звісно, що вона переживала. Але це було лише спочатку, потім зібралася з думками й вирішила, що боротиметься. Вона завжди була політиком-борцем, бо казала, що політика – це просто спосіб донести свою віру до людей. Боротьба за поновлення була тривалою, але, на щастя, суд поновив її на роботі. А в період, коли її звільнили, працювала ще більше, ніж до того. Проводила мовно-літературні виклади на YouTube-каналі. Активно записувала випуски своєї програми "Ген українців", де віднаходила дорогу до пам’яті українців крізь видатні постаті української історії. Встигла зробити випуски про усіх дев’ятьох генералів УПА! Бо це одна з найвеличніших сторінок нашої історії.

Ірина видала та презентувала по всій Україні свою вилюблену книжку "Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті". Це наслідок дворічного інтерактивного проєкту "Протианглізм" на її YouTube-каналі, де записано понад пів сотні відео з тлумаченням англізмів та їхніх українських відповідників. Працювала, напевно, не вісім годин на день, а всі 12. Сидіти і плакати не було ані часу, ані можливости… Її працелюбність та інтелектуалізм були приголомшливими. У мене інколи навіть виникало запитання, чи залишався в неї час на їжу та сон? Вона реалізувала стільки всього у царині науки, що це до снаги хіба науковим інституціям. Коли не стало Ірини, я почала нотувати, що ще треба зробити з того, що не видано. Зараз у цьому списку 32 пункти.

– Які стосунки Ірина Дмитрівна мала зі своїми рідними?

– Знаєте, я якось писала вступну статтю до однієї наукової праці Ірини, де згадала такий епізод з її дочкою. Виходжу на вулицю, бачу, йде зовсім маленька Софійка, можливо, в класі п'ятому навчалася. І несе велику торбу. Питаю: "Куди ти йдеш?" А доня Ірини відповідає: "Та несу мамині чоботи з ремонту". Софійка була для неї дивом, найбільшим щастям, яке вона просто обожнювала, любила до нестями. І та їй давала повну віддачу. В них була єдність на всіх рівнях, гармонія цілковита. Ірина називала доню і Софійка, і Софієчка, і Софіярочка, і Софочка.

А якщо йдеться про зятя Василька, то я згадала такий епізод. Приходимо ми якось до хати, де жила Іринина мама. Вона сидить в альтанці та молиться. Ірина схилилася до неї і звертається жартома: "Розказуйте, Ярославо Степанівно, про що молитеся?". А мама відповідає: "Я так хочу, щоби Софійка зустріла чоловіка, який би був національний та релігійний". І Іринина мама вимолила такого зятя. Василько абсолютно відповідав тій життєвій дорозі, якою йшли Ірина та її Софійка. Тому, коли почалася війна, що зробив чоловік, якого моя подруга називала своїм сином? Пішов на війну.

Ірина завжди з величезною радістю бігла до онуків – Еви та Дмитрика, якого назвали на честь тата Ірини. Купувала їм безвідмовно все, що хотіли, хоча вони дуже чемні діти, не думаю, що просили забагато. Не знаю, наскільки у вас складається про неї враження, але той ракурс, який я знаю, він абсолютно позитивний. Я бачила, як вона впливає на суспільство, змінює свідомість людей, як намагається допомогти онукам стати, як казала її мама, національними та релігійними.

– Колишній чоловік Ірини Фаріон, тато Софії, як відомо, теж перебуває на фронті.

– Це дуже позитивний чоловік. Свого часу вони розлучилися, не зійшлися в якихось речах, проте Ірина завжди дуже добре про нього відгукувалася. І попри те, що були розлучені, вони зберігали гарні стосунки. Однак сталася така ситуація, що коли Остап пішов на війну, контакти якось загубилися. Ірина постійно казала: "Треба з'ясувати, де він, в якій бригаді, що там". Але потім, на превелике щастя, Остап сам зателефонував до Софійки, коли прийшов у відпустку. Тоді вони втрьох і зустрілися. Це сталося за три тижні до загибелі Ірини.

– Як згадуєте останні зустрічі з нею?

– 9 липня, за 10 днів до трагедії, вона несподівано запропонувала сходити до крамниці, щоб привітати мене з днем народження. І ми пішли дивитися суконки. Було дуже весело, сміялися, приміряючи обновки. Вона тоді мені подарувала не сукню, а цілий костюм. І сказала, що я маю його одягти на дуже важливу подію, але з особистих міркувань, я не можу про це зараз розповісти більше… А через два дні, 11 липня, ми знову пішли на каву, й Ірина принесла мені дві банки меду: "Хочу ще тобі подарувати меду, щоб життя було медовим…". Оце, власне, і була наша остання зустріч. Можливо, хлопець, якого підозрюють у її вбивстві (у скоєнні резонансного злочину підозрюють 18-річного В’ячеслава Зінченка з Дніпра. – Ред.), того дня йшов за нами, але ми нічого не бачили.

Щодо наступних днів, то я знала, що Ірина планувала їхати з донечкою та внуками на море, тому не телефонувала, щоб не заважати. Останнє наше листування було 17 липня. Ірина збирала донати для військових і написала, що за мій підручник "Сучасна українська мова: самобутність, система, норма" хтось переказав дві з половиною тисячі гривень (його мали вручити як подарунок за допомогу). Я їй відповіла: "Боже, це ж прекрасно!". От на цій науковій ноті наше листування закінчилося.

Чи відчувала я тоді біду чи небезпеку? Ні, абсолютно. Навпаки, бачила інше: неймовірний позитив і величезні життєві перспективи. Останнім часом з нею було вкрай складно пройтися Львовом. Постійно хтось хотів фотографуватися, щось запитати, розповісти. Неможливо описати, до якої міри вона отримувала велетенський позитив від людей. Тому те, що сталося, це просто горе, яке не описати ніякими словами… Зараз Софійка все робить для увічнення пам’яті про Ірину, а я їй намагаюся помагати.

На 40 днів будуть відкривати на будинку, де мешкала Ірина, пам’ятну дошку. Довго добирали фотографію, думали над цитатами. Хоча здавалося, що обирати й не треба – вона на усіх світлинах виглядає прекрасно. Певно, це генетика, бо мама Ірини була надзвичайно красивою, прожила до 94 років. І водночас такий вигляд Ірини – це наслідок праці над собою, бо вона завжди думала, що варто їсти, а що – ні, щоранку робила руханку.

– На вашу думку, від кого в ній була така безкомпромісність?

– Мама Ірини була релігійною людиною та багато чого прищепила рідним. В Євангелії від Матвія йдеться: хай ваше слово буде "так" або "ні". А все інше – від лукавого, тобто середини бути не може. Ірина це завжди пам’ятала й ніколи не компромісила. Якщо розуміла, що отут правда, то стояла горою. Вона знала заповідь Папи Івана Павла ІІ, який 2001 року у Львові на початку своєї промови сказав: "Не бійтеся!". Ірина не боялася, бо знала, що робить усе за своїм сумлінням, біблійними законами і твердими ідейними переконаннями.

Зараз часто цитують слова, які вважають улюбленими Ірини Фаріон. Це цитата українського кінооператора, режисера та сценариста Юрія Іллєнка: "Найважливішими в житті людини є три речі: народитися, полюбити і вмерти". Цю тріаду Ірина і справді часто повторювала. Оце "полюбити" вона в житті пронесла з піднятою головою. Навіть перетворила оце "полюбити" в "служити" – служити ідеї, людям, Україні.

– У квартирі Ірини Дмитрівни багато років разом із нею жила її улюблениця – кішка Белла. Яка її доля?

– Вона продовжує жити у квартирі. Софійка доглядає за нею, нещодавно ми разом ходили посидіти з нею. Белла – неймовірно поважна й самодостатня. Я інколи жартувала, що це не Белла живе в хаті Ірини, а все навпаки: вона приходить у гості до своєї киці. Белла вже дуже старенька, їй 20 років, може, і 21, ми не можемо достеменно порахувати. Залишати її у квартирі – це єдиний варіант, бо вона ніколи не виходила за її межі, тому не зрозуміло, чи витримає переїзд кудись. Якось Ірина взяла її в гості до мами, то киці потім стало так погано, що довелося звертатися до ветеринара. Чи розуміє Белла, що сталося з її господинею? Не можу сказати…

Ірина дуже мріяла про нашу світлу та величну Перемогу. Але думаючи про це, завжди любила цитувати Франкове: "Чи побіди довго ждати? / Ждати довго! То й не жди ж! / Нині вчися побіждати, / Завтра певно побідиш". І вона працювала на цю побіду неустанно. Ви чуєте цей рядок: "Нині вчися побіждати"? Вона намагалася цю перемогу творити щоденно своєю ідейною працею, силою духу, переконаннями. До речі, слово "побіда" – це від "по біді", хоча в нас усталене слово "перемога", тобто воно утверджує міць, могутність.

Усім нам – рідним та друзям – зараз дуже складно… Я живу ніби з обрізаними крилами. Звикла зранку вставати й дивитися в телефон, чи нічого вона мені не написала. А тепер він мені показує лише старе листування. Тому зараз маю планів удвічі більше – усі її та безліч своїх. Коли втомлююся, думаю: "От ми б йшли зараз на каву". І розумію, що сама, без неї, не піду. Чи снилася вона мені ці дні? На жаль, в мене зі снами особливі стосунки, мені дуже рідко щось сниться. Але побачимо, а раптом? Бо це єдина можливість її ще раз побачити.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з легендарним українським виконавцем Павлом Дворським – про розмову з Ані Лорак, таємне прохання Назарія Яремчука та весілля Ротару.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ученые выяснили, что произойдет, если астронавт эякулирует в космосе
TSN
2025-02-07T15:51:01Z
В 200 раз быстрее: создана камера, которая распознает объекты со скоростью света
Фокус
2025-02-07T15:43:41Z
Commandos: Origins выйдет 9 апреля — релиз отложили на месяц
GameMag
2025-02-07T15:28:25Z
Продажи PlayStation 5 и Xbox Series X|S приближаются к 100 миллионам консолей — Sony лидирует с большим отрывом
GameMag
2025-02-07T15:22:20Z
Не только генерирует, но и хранит энергию: создана необычная солнечная батарея
Фокус
2025-02-07T15:21:18Z
Полнолуние и новолуние в феврале 2025 года: астрономические события месяца
VGorode
2025-02-07T15:12:30Z
Продажи Dragon Quest III HD-2D Remake превзошли ожидания Square Enix — компания очень довольна
GameMag
2025-02-07T14:52:02Z
В США сделают конкурента китайскому ИИ DeepSeek за 50 долларов: как это получится
Фокус
2025-02-07T14:51:45Z
Джейсон Шрайер: Rocksteady Studios хочет вернуться к созданию одиночных игр про Бэтмена
GameMag
2025-02-07T14:30:55Z
Как постирать зимнюю одежду и не испортить ее
Знай
2025-02-07T15:51:46Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 8-9 февраля 2025 года
Корреспондент
2025-02-07T15:39:19Z
Лунный посевной календарь на март 2025 года: пришла пора заняться огородом
TSN
2025-02-07T15:36:55Z
Семь лучших специй для спагетти: какие пряности усилят вкус любимого блюда
Gazeta UA
2025-02-07T14:51:59Z
Как отбелить пластиковый подоконник: 3 лучших метода для решения проблемы
TSN
2025-02-07T14:48:12Z
Мясо без мяса: в Великобритании создали уникальный корм для собак
Фокус
2025-02-07T14:21:17Z
Секрет идеального теста для блинов: что нужно добавить в муку, чтобы получить наилучший результат
TSN
2025-02-07T14:21:13Z
Как накормить всю семью на 160 гривен: экономный рецепт, когда три дня до зарплаты
Telegraf
2025-02-07T14:06:35Z
Как ухаживать за фикусом зимой: главные ошибки и важные советы
Знай
2025-02-07T13:51:51Z
В РФ военные врезались в скорую, погибли медики
Корреспондент
2025-02-07T15:54:45Z
В Якутию прибыл самолет, заполненный телами мертвых окупантов: очевидцы шокированы
TSN
2025-02-07T15:51:53Z
Украинку экстрадировали из Польши: что она сделала
Comments UA
2025-02-07T15:42:26Z
СБУ разоблачила 17 организаторов "схем для уклонистов"
Корреспондент
2025-02-07T15:42:02Z
Подросток сдала в ломбард драгоценности матери, чтобы купить себе сережку для пирсинга
Фокус
2025-02-07T15:30:00Z
Суд наконец-то наказал мужчину, который пьяным зарезал девятиклассника в Киеве
Telegraf
2025-02-07T15:21:20Z
Масштабные схемы уклонения от мобилизации: среди задержанных глава ВЛК и начальник РТЦК
Comments UA
2025-02-07T14:57:57Z
"Списывали" бойцов со службы: в Виннице задержали чиновника и двух врачей
Апостроф
2025-02-07T14:51:12Z
Резонансе убийство в Ровно: мужчину забили до смерти прямо на вокзале
TSN
2025-02-07T14:48:29Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
Экс-чемпион предположил, кто победит в бою Усик - Кличко
Корреспондент
2025-02-07T12:24:52Z
"Cтарый русофоб": в РФ набросились на друга Украины
Telegraf
2025-02-07T12:12:28Z
Паркер охладил намерения Дюбуа провести реванш с Усиком
Корреспондент
2025-02-07T11:57:52Z
Лайфхак от львовского водителя, как оригинально припарковать авто
Telegraf
2025-02-07T15:33:42Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 8-9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-07T15:18:26Z
Ситуация критическая: россияне атакуют на неожиданном направлении
Comments UA
2025-02-07T15:12:10Z
Враг увеличил количество атак на Курщине - Генштаб
Корреспондент
2025-02-07T15:00:52Z
Гороскоп на 8 февраля: Овнам — трудности, Весам — романтика
Telegraf
2025-02-07T15:00:43Z
Антициклон принесет головные боли и мороз до -10: какой будет погода на выходных
Фокус
2025-02-07T14:45:44Z
"Россия оккупировала Торецк": что говорят в Украине
Comments UA
2025-02-07T14:33:43Z
В РФ заявили о полной оккупации Торецка Донецкой области: что известно о судьбе города
Фокус
2025-02-07T14:06:00Z
В Харькове уберут старые сирены: как теперь будут оповещать об опасности
Comments UA
2025-02-07T13:48:09Z
Бывшая избранница "Холостяка" Терена ответила, возможно ли их воссоединение: "Есть грань"
TSN
2025-02-07T15:51:56Z
Что посмотреть с детьми: лучшие семейные комедии для всей семьи
Comments UA
2025-02-07T15:33:40Z
Рецепт идеального свидания: чем порадовать себя и близких ко Дню влюбленных
Marie Claire
2025-02-07T15:27:00Z
Где сейчас Юрий Хусточка, который играл в "золотом" составе "Океана Эльзы"/Что известно о жизни и гражданской позиции музыканта
Апостроф
2025-02-07T15:18:56Z
"Измена от девушки, которую любил": актер-военный Девизоров впервые назвал причину развода
Фокус
2025-02-07T14:42:16Z
Актер "Властелина колец" Элайджа Вуд женился
Комсомольская правда
2025-02-07T14:06:57Z
"Зовите меня Йедольф!": Канье Уэст написал с десяток оскорбительных сообщений в Х
Фокус
2025-02-07T13:51:52Z
"Им это не интересно": Анджелина Джоли рассказала об увлечениях своих детей
Фокус
2025-02-07T13:51:33Z
Абие: о манифесте против насилия, магии числа "40" и пути к Евровидению 2025 — интервью Фокусу
Фокус
2025-02-07T13:30:34Z
Субсидию на аренду жилья получила первая семья переселенцев
Корреспондент
2025-02-07T15:54:51Z
Военную службу в Украине реформируют: что изменится
BigMir
2025-02-07T15:51:00Z
Из-за терактов в ТЦК на военных объектах в Украине усилены меры безопасности: что известно
Фокус
2025-02-07T15:48:44Z
РФ опозорились в Индии: что показала вместо новейшего самолета, которому «нет аналогов»
Comments UA
2025-02-07T15:33:32Z
Мобилизация 18-летних: военная объяснила, нужно ли призывать юношей
Знай
2025-02-07T15:30:19Z
"46% НПЗ в России уничтожено": перехват ГУР разговора россиянина с Брянщины
Апостроф
2025-02-07T15:27:24Z
В Украину хлынут тысячи мигрантов: индусы, африканцы и азиаты займут рабочие места
Знай
2025-02-07T15:12:50Z
Большей половиной населения Земли правят мужчины, которым за 70 лет, - Bild
UAToday
2025-02-07T15:03:45Z
В РФ в детсаду показали представление о колобке, идущем в армию
Корреспондент
2025-02-07T15:03:23Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:51:32Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Женщина ежедневно ест только мясо: как изменилось ее самочувствие и тело за это время
Фокус
2025-02-07T14:57:01Z
Врачи потеряют бронь и пойдут в ВСУ: какие специалисты нужны армии
Фокус
2025-02-07T14:21:42Z
Будут решения, которые снизят цены на лекарства в аптеках, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-02-07T14:21:03Z
Можно ли котам давать тунец в собственном соку: окончательный ответ ветеринаров
TSN
2025-02-07T13:39:19Z
Черви защитят наш кишечник: ученые использовали их для борьбы с его воспалением
Фокус
2025-02-07T12:51:35Z
Как убрать жир на животе: названы главные секреты
UAToday
2025-02-07T12:45:19Z
Сокрушительный удар по здоровью: с чем нельзя пить кофе
TSN
2025-02-07T11:36:06Z
Льготы и жилищные субсидии на коммунальные услуги для многодетных семей: где и как оформить
VGorode
2025-02-07T15:48:53Z
Зеленский отчитался о рекордных объемах морского экспорта Украины
Хвиля
2025-02-07T15:30:32Z
Вернуть Запорожскую АЭС и прекратить обстрелы: что нужно требовать у РФ в обмен на транзит газа
Фокус
2025-02-07T15:21:58Z
Графики отключения электроэнергии 8 февраля 2025: к чему готовиться украинцам
Политека
2025-02-07T15:21:12Z
Тарифы в Украине могут измениться и больно ударить по кошелькам: появились прогнозы на 2025 год
Политека
2025-02-07T15:00:22Z
Работать нужно с гривнами? Известный таролог дал прогноз по валюте на 2025 год
Знай
2025-02-07T14:51:20Z
Ощадбанк взимает долг за старые карты: срок истек, но платите проценты
Знай
2025-02-07T14:30:15Z
Сотни мер контроля и протоколов: Госэкоинспекция назвала главных нарушителей экологического законодательства за неделю
Знай
2025-02-07T14:21:54Z
Махинации с добычей угля на миллионы: во Львовской области завершили расследование
TSN
2025-02-07T14:12:58Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
План Трампа по завершению войны в Украине может стать большим сюрпризом – Telegraph
TSN
2025-02-07T15:51:52Z
Многолетний посол Украины в Беларуси подал в отставку
ZN UA
2025-02-07T15:45:23Z
В США объяснили, почему членство Украины в ЕС и НАТО выгодно Западу
Comments UA
2025-02-07T15:42:56Z
Есть все необходимые условия: в Украине заговорили о появлении "грязного ядерного оружия"
Comments UA
2025-02-07T15:27:02Z
У Зеленского назвали большую беду Украины: чьим станет источник силы
Comments UA
2025-02-07T15:18:39Z
Кот Пальмерстон возвращается: бывший мышелов МИД снова на службе
TSN
2025-02-07T15:18:38Z
Тайное послание шляпы Мелании Трамп: как первая леди переиграла всех
Marie Claire
2025-02-07T15:15:46Z
У РФ стало меньше возможностей атаковать Украину "Шахедами": что произошло
Comments UA
2025-02-07T15:12:31Z
В МИД готовят встречу Сибиги и Рубио
Корреспондент
2025-02-07T15:09:51Z