MY.UAНовини
"Коли почалася війна, що зробив чоловік, якого називала сином?" Близька подруга – про невідоме з життя Ірини Фаріон
"Коли почалася війна, що зробив чоловік, якого називала сином?" Близька подруга – про невідоме з життя Ірини Фаріон

"Коли почалася війна, що зробив чоловік, якого називала сином?" Близька подруга – про невідоме з життя Ірини Фаріон

19 липня у Львові було скоєно збройний напад на відому громадську діячку та мовознавицю Ірину Фаріон. Попри всі зусилля медиків, урятувати їй життя не вдалося.

В інтерв’ю OBOZ.UA Оксана Микитюк, найближча подруга та колега Ірини Дмитрівни, доцентка катедри української мови НУЛП, розповіла про три десятиліття дружби з нею, а також – про останні дні з життя дуже дорогої для неї людини.

– Пані Оксано, ми всі бачили Ірину Фаріон у парламенті, численних інтерв’ю та виступах у телепрограмах – щирою у своїй любові до України та мови, однак безкомпромісною, жорсткою у висловлюваннях, що призводило часом до скандалів. Ви одна з небагатьох, хто знав її, напевно, іншою. Якою вона була, коли вимикалися камери? Коли не журналісти ставили їй запитання, а ви розмовляли наодинці?

– Мені у цьому сенсі відразу чомусь пригадалися слова Дмитра Павличка, який сказав, що вона "ніжна, як молитва, а слово гостре, як бритва". Ірина жила як батарейка, тобто з неймовірним плюсом і таким самим мінусом. Про це вона неодноразово говорила у своїх інтерв'ю. Отож, велетенський плюс – це любов до своєї справи, родини, друзів. І цей плюс був таким величезним і всеосяжним, що я навіть не знаю, скільки мені потрібно часу, щоб про все це вам розповісти. І водночас був величезний мінус, який вона мала у ненависті до ворогів України.

Часто любила цитувати вислів геніальної Лесі Українки: "Мене любов ненависти навчила". Ірина мала нестримний гнів до того, що було неправдою і злом. Її донечка Софійка опублікувала нещодавно вірш, в якому є слова про те, що будь-яке зло – це, по суті, горе. Тобто брехня та обман – це дуже небезпечні речі, які руйнують.

– Скільки років ви дружили?

– Мені дуже пощастило, що ми товаришували аж 33 роки. Це ціла дорога, дуже велетенська. Чому ми обрали одна одну? Ймовірно, так визначила й вирішила доля. У 1991 році ми прийшли на катедру української мови Львівської політехніки. Про Ірину я знала тільки те, що вона була неймовірно активною студенткою в нашому Львівському університеті імені Івана Франка, де ми обидві навчалися. Цікаво, що під час навчання ніколи не перетиналися.

Пам’ятаю, я прийшла перша на катедру, де була призначена зустріч, а потім Ірина, така яскрава, в бордовій спідниці та червоному светрі. Усміхнено, впевнено, з розправленими плечима – просто вогонь залетів у приміщення. Ми почали щось говорити, далі понесли якісь папери до відділу кадрів. Згодом нам завідувач доручив оформити стенд про мовознавців. Ми читали статті, відшукували світлини наших діячів із журналів та газет, потім це все витинали та клеїли, всю інформацію писали від руки, додавали яскраві українські узори, щоб стенд був цікавий для студентів (інтернету, звідки все можна стягнути, у 90-х роках не було). Так спільна робота привела нас до цієї щасливої дружби.

– А у звичайному, побутовому житті що вас єднало?

– Знаєте, цього року Ірина на мій день народження в липні написала таке привітання: "Вітаю з уродинами, моя Сонячна надіє і підтримко. Хай Господь вливає силу, веде до Перемоги". Ми вміли підтримувати одна одну. Коли були якісь труднощі, я їй часто нагадувала, як мій тато казав, що життя – ніби зебра: за чорною смугою точно мусить бути біла. Проте, відверто кажучи, вона ніколи не зациклювалася на тому, що щось недобре. Вона була дуже цілеспрямованою та цілісною.

Також ми працювали в одному науковому полі. Разом ходили на роботу, їздили на наукові конференції, на відпочинок – удвох або з дітьми та внуками. Мешкали недалеко одна від одної. Інколи ми обоє сиділи по багато годин за комп’ютерами, далі вона телефонувала зі словами: "Слухай, я така вже змучена. Може, вийдемо на каву?" Казала: "У мене теж букви розпливаються в комп'ютері, пішли". І ми виходили.

Якою вона була викладачкою? Студенти були зачаровані нею. Спочатку, коли заходила до авдиторії, можливо, мали якийсь трошки острах, бо все-таки колишня народна депутатка, професорка, людина, яка має стільки наукових досягнень. Вона започаткувала власний науковий напрям – діахронну соціолінгвістику в українському мовознавстві (це неймовірно складний і ґрунтовний філологічний аспект). І коли приходила така легенда в аудиторію, студенти, напевно, мали трошки якесь ніяковіння.

Але коли Ірина починала говорити, все змінювалося. До студентів зверталася "Чарівнятка", "Білі сніжинки", "Пухнастики", ще й інша була краса у найменуванні… Ви уявляєте? Наскільки треба було любити цих дітей, щоб такі розкішні перлинки для них віднаходити. Як викладач була і ніжна, і грізна. Неймовірно цікаво розповідала, мала славу блискучої ораторки. Але водночас вимагала, щоб матеріал студенти вивчили.

– Як вона відреагувала на несподіване звільнення восени минулого року? (Національний університет "Львівська політехніка", де Фаріон викладала понад 30 років, ухвалив рішення звільнити її після інтерв’ю, в якому розкритикувала військових, котрі розмовляють російською мовою, заявивши, що "не може назвати їх українцями". – Ред.)

– Ситуація була дуже складна. Звісно, що вона переживала. Але це було лише спочатку, потім зібралася з думками й вирішила, що боротиметься. Вона завжди була політиком-борцем, бо казала, що політика – це просто спосіб донести свою віру до людей. Боротьба за поновлення була тривалою, але, на щастя, суд поновив її на роботі. А в період, коли її звільнили, працювала ще більше, ніж до того. Проводила мовно-літературні виклади на YouTube-каналі. Активно записувала випуски своєї програми "Ген українців", де віднаходила дорогу до пам’яті українців крізь видатні постаті української історії. Встигла зробити випуски про усіх дев’ятьох генералів УПА! Бо це одна з найвеличніших сторінок нашої історії.

Ірина видала та презентувала по всій Україні свою вилюблену книжку "Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті". Це наслідок дворічного інтерактивного проєкту "Протианглізм" на її YouTube-каналі, де записано понад пів сотні відео з тлумаченням англізмів та їхніх українських відповідників. Працювала, напевно, не вісім годин на день, а всі 12. Сидіти і плакати не було ані часу, ані можливости… Її працелюбність та інтелектуалізм були приголомшливими. У мене інколи навіть виникало запитання, чи залишався в неї час на їжу та сон? Вона реалізувала стільки всього у царині науки, що це до снаги хіба науковим інституціям. Коли не стало Ірини, я почала нотувати, що ще треба зробити з того, що не видано. Зараз у цьому списку 32 пункти.

– Які стосунки Ірина Дмитрівна мала зі своїми рідними?

– Знаєте, я якось писала вступну статтю до однієї наукової праці Ірини, де згадала такий епізод з її дочкою. Виходжу на вулицю, бачу, йде зовсім маленька Софійка, можливо, в класі п'ятому навчалася. І несе велику торбу. Питаю: "Куди ти йдеш?" А доня Ірини відповідає: "Та несу мамині чоботи з ремонту". Софійка була для неї дивом, найбільшим щастям, яке вона просто обожнювала, любила до нестями. І та їй давала повну віддачу. В них була єдність на всіх рівнях, гармонія цілковита. Ірина називала доню і Софійка, і Софієчка, і Софіярочка, і Софочка.

А якщо йдеться про зятя Василька, то я згадала такий епізод. Приходимо ми якось до хати, де жила Іринина мама. Вона сидить в альтанці та молиться. Ірина схилилася до неї і звертається жартома: "Розказуйте, Ярославо Степанівно, про що молитеся?". А мама відповідає: "Я так хочу, щоби Софійка зустріла чоловіка, який би був національний та релігійний". І Іринина мама вимолила такого зятя. Василько абсолютно відповідав тій життєвій дорозі, якою йшли Ірина та її Софійка. Тому, коли почалася війна, що зробив чоловік, якого моя подруга називала своїм сином? Пішов на війну.

Ірина завжди з величезною радістю бігла до онуків – Еви та Дмитрика, якого назвали на честь тата Ірини. Купувала їм безвідмовно все, що хотіли, хоча вони дуже чемні діти, не думаю, що просили забагато. Не знаю, наскільки у вас складається про неї враження, але той ракурс, який я знаю, він абсолютно позитивний. Я бачила, як вона впливає на суспільство, змінює свідомість людей, як намагається допомогти онукам стати, як казала її мама, національними та релігійними.

– Колишній чоловік Ірини Фаріон, тато Софії, як відомо, теж перебуває на фронті.

– Це дуже позитивний чоловік. Свого часу вони розлучилися, не зійшлися в якихось речах, проте Ірина завжди дуже добре про нього відгукувалася. І попри те, що були розлучені, вони зберігали гарні стосунки. Однак сталася така ситуація, що коли Остап пішов на війну, контакти якось загубилися. Ірина постійно казала: "Треба з'ясувати, де він, в якій бригаді, що там". Але потім, на превелике щастя, Остап сам зателефонував до Софійки, коли прийшов у відпустку. Тоді вони втрьох і зустрілися. Це сталося за три тижні до загибелі Ірини.

– Як згадуєте останні зустрічі з нею?

– 9 липня, за 10 днів до трагедії, вона несподівано запропонувала сходити до крамниці, щоб привітати мене з днем народження. І ми пішли дивитися суконки. Було дуже весело, сміялися, приміряючи обновки. Вона тоді мені подарувала не сукню, а цілий костюм. І сказала, що я маю його одягти на дуже важливу подію, але з особистих міркувань, я не можу про це зараз розповісти більше… А через два дні, 11 липня, ми знову пішли на каву, й Ірина принесла мені дві банки меду: "Хочу ще тобі подарувати меду, щоб життя було медовим…". Оце, власне, і була наша остання зустріч. Можливо, хлопець, якого підозрюють у її вбивстві (у скоєнні резонансного злочину підозрюють 18-річного В’ячеслава Зінченка з Дніпра. – Ред.), того дня йшов за нами, але ми нічого не бачили.

Щодо наступних днів, то я знала, що Ірина планувала їхати з донечкою та внуками на море, тому не телефонувала, щоб не заважати. Останнє наше листування було 17 липня. Ірина збирала донати для військових і написала, що за мій підручник "Сучасна українська мова: самобутність, система, норма" хтось переказав дві з половиною тисячі гривень (його мали вручити як подарунок за допомогу). Я їй відповіла: "Боже, це ж прекрасно!". От на цій науковій ноті наше листування закінчилося.

Чи відчувала я тоді біду чи небезпеку? Ні, абсолютно. Навпаки, бачила інше: неймовірний позитив і величезні життєві перспективи. Останнім часом з нею було вкрай складно пройтися Львовом. Постійно хтось хотів фотографуватися, щось запитати, розповісти. Неможливо описати, до якої міри вона отримувала велетенський позитив від людей. Тому те, що сталося, це просто горе, яке не описати ніякими словами… Зараз Софійка все робить для увічнення пам’яті про Ірину, а я їй намагаюся помагати.

На 40 днів будуть відкривати на будинку, де мешкала Ірина, пам’ятну дошку. Довго добирали фотографію, думали над цитатами. Хоча здавалося, що обирати й не треба – вона на усіх світлинах виглядає прекрасно. Певно, це генетика, бо мама Ірини була надзвичайно красивою, прожила до 94 років. І водночас такий вигляд Ірини – це наслідок праці над собою, бо вона завжди думала, що варто їсти, а що – ні, щоранку робила руханку.

– На вашу думку, від кого в ній була така безкомпромісність?

– Мама Ірини була релігійною людиною та багато чого прищепила рідним. В Євангелії від Матвія йдеться: хай ваше слово буде "так" або "ні". А все інше – від лукавого, тобто середини бути не може. Ірина це завжди пам’ятала й ніколи не компромісила. Якщо розуміла, що отут правда, то стояла горою. Вона знала заповідь Папи Івана Павла ІІ, який 2001 року у Львові на початку своєї промови сказав: "Не бійтеся!". Ірина не боялася, бо знала, що робить усе за своїм сумлінням, біблійними законами і твердими ідейними переконаннями.

Зараз часто цитують слова, які вважають улюбленими Ірини Фаріон. Це цитата українського кінооператора, режисера та сценариста Юрія Іллєнка: "Найважливішими в житті людини є три речі: народитися, полюбити і вмерти". Цю тріаду Ірина і справді часто повторювала. Оце "полюбити" вона в житті пронесла з піднятою головою. Навіть перетворила оце "полюбити" в "служити" – служити ідеї, людям, Україні.

– У квартирі Ірини Дмитрівни багато років разом із нею жила її улюблениця – кішка Белла. Яка її доля?

– Вона продовжує жити у квартирі. Софійка доглядає за нею, нещодавно ми разом ходили посидіти з нею. Белла – неймовірно поважна й самодостатня. Я інколи жартувала, що це не Белла живе в хаті Ірини, а все навпаки: вона приходить у гості до своєї киці. Белла вже дуже старенька, їй 20 років, може, і 21, ми не можемо достеменно порахувати. Залишати її у квартирі – це єдиний варіант, бо вона ніколи не виходила за її межі, тому не зрозуміло, чи витримає переїзд кудись. Якось Ірина взяла її в гості до мами, то киці потім стало так погано, що довелося звертатися до ветеринара. Чи розуміє Белла, що сталося з її господинею? Не можу сказати…

Ірина дуже мріяла про нашу світлу та величну Перемогу. Але думаючи про це, завжди любила цитувати Франкове: "Чи побіди довго ждати? / Ждати довго! То й не жди ж! / Нині вчися побіждати, / Завтра певно побідиш". І вона працювала на цю побіду неустанно. Ви чуєте цей рядок: "Нині вчися побіждати"? Вона намагалася цю перемогу творити щоденно своєю ідейною працею, силою духу, переконаннями. До речі, слово "побіда" – це від "по біді", хоча в нас усталене слово "перемога", тобто воно утверджує міць, могутність.

Усім нам – рідним та друзям – зараз дуже складно… Я живу ніби з обрізаними крилами. Звикла зранку вставати й дивитися в телефон, чи нічого вона мені не написала. А тепер він мені показує лише старе листування. Тому зараз маю планів удвічі більше – усі її та безліч своїх. Коли втомлююся, думаю: "От ми б йшли зараз на каву". І розумію, що сама, без неї, не піду. Чи снилася вона мені ці дні? На жаль, в мене зі снами особливі стосунки, мені дуже рідко щось сниться. Але побачимо, а раптом? Бо це єдина можливість її ще раз побачити.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з легендарним українським виконавцем Павлом Дворським – про розмову з Ані Лорак, таємне прохання Назарія Яремчука та весілля Ротару.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Заявники Харківщини придбали 1 525 об’єктів нерухомості з використанням житлових сертифікатів
Мій Харків
2025-04-04T11:57:13Z
На Дніпропетровщині підірвали авто депутата міськради Юрія Федька: що про нього відомо
24tv
2025-04-04T11:54:35Z
Водна криза на горизонті: Крим втрачає запаси води і не готовий до спекотного літа
Фокус
2025-04-04T11:36:48Z
Росіяни "обнуляють" особовий склад у м'ясних штурмах в Херсонській області, – "Атеш"
24tv
2025-04-04T11:36:15Z
Росіяни намагаються звести переправи через Оскіл, але зазнають невдач – речник ЗСУ
Лига
2025-04-04T11:30:48Z
Сніг, штормовий вітер і заморозки: скільки протримається похолодання в Україні
GlavRed
2025-04-04T11:27:25Z
Де цими вихідними у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2025-04-04T11:27:02Z
«Україна без мін»: у Києві презентували нові рішення для гуманітарного розмінування
ZN UA
2025-04-04T11:22:25Z
ЗС РФ просунулись біля декількох населених пунктів: в DeepState поділились деталями
Фокус
2025-04-04T11:15:53Z
Кабмін погодив законопроєкт, який змінює правила відстрочки для студентів і педагогів
24tv
2025-04-04T11:57:52Z
Військові одружуватимуться в Дії поза чергою – Уряд ухвалив постанову
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T11:57:43Z
Яка відповідальність за порушення комендантської години в Україні 2025
Факти ICTV
2025-04-04T11:55:52Z
В Україну вчасно не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обміну студентів
УкраинФорм
2025-04-04T11:48:35Z
Фінські розробники представили ракетний катер Hanko класу Hamina
InternetUA
2025-04-04T11:46:44Z
Російський дрон уразив машину, в якій їхали журналіст Ukrainian Witness та військові
Детектор М
2025-04-04T11:43:42Z
Як отримати довідку переселенця
Факти ICTV
2025-04-04T11:43:00Z
Російська армія просунулася на південь від Кам’янського та в Сумській області
Antikor
2025-04-04T11:42:18Z
Реліквія на смітнику: жінка знайшла на тротуарі стару запечатану коробку
24tv
2025-04-04T11:39:47Z
Сибіга: Україна ще не отримала запрошення для Зеленського на саміт НАТО у Гаазі
Европейская правда
2025-04-04T11:58:22Z
США очікують від Росії рішень щодо завершення війни протягом кількох тижнів, – Рубіо
Antikor
2025-04-04T11:57:31Z
Пєсков: переговори зі США тривають
Gazeta UA
2025-04-04T11:57:23Z
Законопроєкт 4298 поховано. «Слуги народу» зареєстрували альтернативний документ з повним контролем над ОМС
ZN UA
2025-04-04T11:55:53Z
Якщо Росія піде в наступ, ми знатимемо, чи хоче вона миру
Vlasti
2025-04-04T11:54:54Z
"Ми просто прийдемо до них з партнерством". Рубіо заперечив, що США анексують Гренландію
Лига
2025-04-04T11:54:43Z
Трамп презентував "золоту картку" США з власним портретом
24tv
2025-04-04T11:45:05Z
Введення іноземних військ в Україну: ЗМІ дізналися про важливі переговори в Києві
GlavRed
2025-04-04T11:39:59Z
NYT: ЄС готує на літо серйозне покарання для Х Маска
Европейская правда
2025-04-04T11:36:53Z
Драма Іво Бобула. Легендарний поет розповів, як співпраця з молодою артисткою ледь не зруйнувала родину співака
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T11:54:35Z
Родина загиблого захисника виконала його бажання попри осуд. На прощанні лунала рок-пісня AC/DC
Telegraf
2025-04-04T11:48:42Z
Євробачення-2025: Україна вирвалася вперед у ставках букмекерів
Фокус
2025-04-04T11:42:45Z
Новий український мінісеріал вразив глядачів: чесні відгуки про стрічку "Тілоохоронець"
24tv
2025-04-04T11:36:18Z
Кубічний монумент із загадковим китайським символом: як виглядає могила Хіта Леджера, який зіграв "Джокера"
Telegraf
2025-04-04T11:33:48Z
DC показала 5 хвилин «Супермена» — криптопес, кристали і Фортеця самотності
ITC
2025-04-04T11:28:10Z
Зірка фільму "Веном" Мішель Вільямс вчетверте стала мамою
Комсомольская правда
2025-04-04T11:10:04Z
5 гарячих трендів весни, які мають бути в гардеробі у кожної дівчини
24tv
2025-04-04T11:09:20Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 5 - 6 квітня
VGorode
2025-04-04T11:06:29Z
Україна U-19 отримала технічну поразку 0:3 за пропуск матчу відбору на дівоче Євро
Football.ua
2025-04-04T11:52:54Z
У США дискваліфікували спортсменку за відмову змагатися з трансгендером: відео протесту
24tv
2025-04-04T11:51:12Z
Могильний та Гаджук гратимуть із перших хвилин битви аутсайдерів проти Оболоні
Football.ua
2025-04-04T11:43:20Z
Зірковий футболіст "Манчестер Сіті" оголосив про відхід з клубу
ZN UA
2025-04-04T11:25:10Z
Де Брюйне оголосив, що залишить Манчестер Сіті після закінчення сезону
Football.ua
2025-04-04T11:22:40Z
Лідер Динамо міг стати одноклубником Циганкова: чому "біло-сині" не відпустили гравця
24tv
2025-04-04T11:18:46Z
Манчестер Сіті звинувачує Прем'єр-лігу у спотворенні правил на користь Арсеналу та ще трьох клубів
Football.ua
2025-04-04T11:04:24Z
Промоутер розкрив божевільний гонорар, який Джошуа може заробити за бій проти кривдника Тайсона
24tv
2025-04-04T11:03:56Z
Український голкіпер розповів про розмову з Кріштіану Роналду в Саудівській Аравії
ZN UA
2025-04-04T10:55:26Z
Борги українців по мікрокредитах зросли майже вдвічі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T11:57:52Z
Митна війна між США та Китаєм знищує ринок біткоїн-майнінгу
ITC
2025-04-04T11:55:59Z
"Украли 10 млн КВт": у РФ привласнюють електроенергію від вітряних турбін України
Фокус
2025-04-04T11:45:54Z
Верховний Суд підтвердив законність процедури bail-in ПриватБанку та відхилив позов родини Суркісів
Antikor
2025-04-04T11:40:24Z
Українці заборгували мікрофінансовим організаціям понад 15 млрд грн
360ua.news
2025-04-04T11:36:18Z
Подорожчання продуктів у Харкові: скільки коштуватиме великодній кошик у 2025 році
Политека
2025-04-04T11:31:35Z
Фуражний ячмінь знову дешевшає у ключових портах України
Agravery
2025-04-04T11:31:33Z
We make it Grain: реєстрацію на Grain Ukraine 2025 відкрито
AgroPortal
2025-04-04T11:30:28Z
Рекордні втрати Tesla та Маска: як компанія зафіксувала один із найгірших показників за 15 років
24tv
2025-04-04T11:18:33Z
Рецепти на Великдень: як приготувати смачну курку в духовці
Фокус
2025-04-04T11:57:46Z
Зберете по три відра з куща: ось коли садити картоплю у квітні
24tv
2025-04-04T11:39:57Z
Хто багатий: тільки найкмітливіші знайдуть багатія за 5 секунд
GlavRed
2025-04-04T11:39:22Z
Цей інгредієнт змінить ваше уявлення про яєчню: як ідеально посмажити яйця
24tv
2025-04-04T11:24:13Z
Єдиний колір, у який не варто фарбувати кухню з дубовими шафами
24tv
2025-04-04T10:27:10Z
Ви не будете уявляти великодній кошик без цієї закуски: найніжніший шпондер
Telegraf
2025-04-04T10:21:58Z
Додають простору глибини та вишуканості: які візерунки паркетної підлоги в тренді
Gazeta UA
2025-04-04T10:12:26Z
Як позбутися неприємного запаху після тренувань без шкоди одягу
Знай
2025-04-04T09:51:47Z
Смачний сніданок чи перекус: ліниві вареники зі смаком дитинства за 30 хвилин
24tv
2025-04-04T09:45:04Z
У Дніпрі поліція офіційно підтвердила загибель депутата Федька
Antikor
2025-04-04T11:54:33Z
Вибух у Дніпрі визнали терактом: є три версії, чому загинув Юрій Федько
24tv
2025-04-04T11:30:54Z
На Чернігівщині рибоохоронний патруль затримав чоловіка, який наловив риби на понад 100 тисяч гривень під час нересту
Antikor
2025-04-04T11:30:22Z
Вибух у Дніпрі: Нацполіція підтвердила смерть Юрія Федька та оновила дані про злочин, — ЗМІ
Фокус
2025-04-04T11:30:13Z
Адміністратор Вайбер-групи про місця роздачі повісток отримав 5 років умовно
InternetUA
2025-04-04T11:28:02Z
Назавжди 21: що відомо про хлопця, який загинув в машині, внаслідок удару Росії по Кривому Рогу
24tv
2025-04-04T11:24:03Z
У Львові за два дні сталося два випадки отруєння чадним газом: до лікарні потрапили сім людей, зокрема троє дітей
Antikor
2025-04-04T11:21:55Z
Винуватця ДТП в Тернополі, у якій загинули двоє людей, засуджено до 8 років 6 місяців ув’язнення
Украина Криминальная
2025-04-04T11:13:28Z
Удар по двоповерхівці у Харкові: загиблих ідентифікуватимуть за ДНК-експертизою
УкраинФорм
2025-04-04T11:12:14Z
Скільки потрібно займатись спортом, щоб зменшити ризик раку
24tv
2025-04-04T11:03:10Z
Як досягти збільшення тривалості життя м'язів: 3 ключові моменти
24tv
2025-04-04T11:00:44Z
Не було жодних ознак: у Чернівцях жінці видалили дві кісти понад 8 см
Факти ICTV
2025-04-04T10:49:21Z
В Украине обновили правила оплаты больничных
1News
2025-04-04T10:45:58Z
Близько 40% націнки на розчин для ін’єкцій: стали відомі деталі контрактів АТ "Фармак" і Міноборони
Antikor
2025-04-04T10:21:35Z
У Польщі жінку, яка планувала аборт через важкий діагноз у плода, примусово госпіталізували до психіатрії
Antikor
2025-04-04T09:27:34Z
Якісний сон – запорука краси та здоров'я: ось чому важливо добре спати
24tv
2025-04-04T09:21:35Z
Жінка не могла два роки їсти через рідкісний синдром після Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:02Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Google DeepMind докладно описала, як штучний інтелект може зруйнувати світ
ITC
2025-04-04T11:52:56Z
Люди і динозаври співіснували на Землі: у цій теорії є частка правди
Фокус
2025-04-04T11:51:34Z
Аферисти використовують фейкові «кружечки» у Telegram, щоб виманити гроші або поширити фішингові посилання
Украина Криминальная
2025-04-04T11:49:19Z
Астрономи знайшли чорну діру, яка поглинає не тільки матерію, а й дещо ще
Фокус
2025-04-04T11:42:31Z
У компанії Meta можуть відібрати два її сервіси внаслідок антимонопольної справи
24tv
2025-04-04T11:33:22Z
Дослідження Microsoft: штучний інтелект знижує здатність до критичного мислення
ITC
2025-04-04T11:28:44Z
Як перевірити сторінку Instagram на шахрайство
24tv
2025-04-04T11:16:26Z
Чи варто купувати смартфон без Gorilla Glass: експерти розповіли про "інший" захист екранів
Фокус
2025-04-04T11:12:17Z
Меню «Пуск» у Windows 11 отримає великий редизайн — з гнучким налаштуванням та без нав’язливих рекомендацій
ITC
2025-04-04T11:07:55Z
Новий Mercedes S-Class 2025 дозволяє водієві дивитися кіно на автобані
Фокус
2025-04-04T11:51:52Z
Rimac може придбати Porsche та взяти під контроль Bugatti
Топ Жир
2025-04-04T11:45:00Z
ReVolt Motors представляє гібридні вантажівки Peterbilt
AutoCentre
2025-04-04T11:34:22Z
Замість суперкарів – кросовер: McLaren почне випускати електромобілі
AutoGeek
2025-04-04T11:30:55Z
В Україні з'явився новітній 750-сильний суперкар McLaren ціною понад 300 000 євро
Фокус
2025-04-04T11:12:24Z
Одразу з двома гібридами: кросовер Renault Austral пережив перший рестайлінг
AutoGeek
2025-04-04T10:42:18Z
Audi RS3 отримав 500-сильну версію від відомого ательє
AutoCentre
2025-04-04T10:25:40Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T10:18:30Z
Škoda Elroq RS спортивний електричний позашляховик з технологіями майбутнього
360ua.news
2025-04-04T10:03:39Z