Якщо ви знаходитесь у групі ризику з підвищеним холестерином, швидше за все, ваш лікар порадив обмежити споживання деяких улюблених продуктів, і серед них, можливо, опинився сир. Якщо ви шанувальник цього продукту, варто звернути на це увагу.
Однак не кожен вид сиру матиме негативний вплив на ваш холестерин. Більше про це пише видання eatthis.com.
Дієтолог Моллі Хембрі стверджує, що сири з високим вмістом насичених жирів є найбільш небезпечними для рівня холестерину.
"Існує значний зв'язок між споживанням насичених жирів і підвищенням загального рівня холестерину та ЛПНЩ (ліпопротеїнів низької щільності) у крові", – пояснює Хембрі.
Для середньостатистичної здорової людини рекомендується обмежити споживання насичених жирів до менше ніж 22 грамів на день, що становить менше 10% від загальної кількості калорій. Американська кардіологічна асоціація радить ще більш суворі норми – лише 13 грамів насичених жирів на добу, або приблизно 6% від загальної кількості калорій.
Найбільша складність полягає у виборі сирів з низьким вмістом насичених жирів. Незважаючи на широкий спектр на прилавках, не всі з них однаково безпечні для рівня холестерину.
"Повножирні сири практично не відрізняються між собою за кількістю загальних і насичених жирів", – коментує Хембрі.
Наприклад, за словами дієтолога, сир пармезан і швейцарський сир, незалежно від форми (блоки, кубики або тертий), містять приблизно 8 грамів загального жиру та 5 грамів насичених жирів на 1 порцію. Брі має близько 9 грамів загального жиру і 6 грамів насичених на ту ж порцію, тоді як чеддер – 10 грамів загального і 6 грамів насичених жирів.
"Єдиний виняток – фета, що має лише 5 грамів загального жиру і 3 грами насиченого на порцію. Однак, навіть це вважається високим вмістом насичених жирів", – зауважує Хембрі.
Альтернативи з низьким вмістом жиру
Якщо ви не можете відмовитися від сиру у вашому раціоні, є кілька менш шкідливих для здоров'я варіантів.
"Оберіть нежирні або знижені сири: сирні пластинки зі зниженим вмістом жиру, нежирний сирок, сирні крихти з низьким вмістом жиру або легкий стручковий сир", – радить Хембрі.
Раніше OBOZ.UA розповідав, чим корисний болгарський перець.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.