MY.UAНовини
Олексій Кулеба: Права рука Єрмака що наживається на горі українців
Олексій Кулеба: Права рука Єрмака що наживається на горі українців

Олексій Кулеба: Права рука Єрмака що наживається на горі українців

Після того як Росія вирішила зробити Київську область своїм особистим полігоном, український уряд активно взявся за відновлення. З цього моменту почалася справжня битва за мільярди гривень, де на кону стояло не тільки фізичне відновлення зруйнованих територій, а й боротьба за фінансові потоки. І тут у гру вступив Олексій Кулеба, з його мега-проектами, підозрілими зв’язками і темними підрядниками.

Кар’єрний підйом і зв’язки

Олексій Кулеба – це вам не мер або чиновник, а справжня зірка адміністрування. Починав він свій шлях у комунальних підприємствах і приватному бізнесі, де про його кар’єру можна було б писати книжки. У жовтні 2016 року Кулеба вирішив поекспериментувати і стати радником генерального директора КП “Плесо” на громадських засадах.

Потім був генеральним директором ТОВ “Asper Естейт”. До 2018 року фірмою керував партнер Кулеби, а нині головний спеціаліст відділу планування капітальних витрат і ремонтних робіт Департаменту охорони здоров’я КМДА Тимур Мурсал.

4 листопада 2019 року Кулеба, після того, як пройшов конкурс, обійняв посаду директора Департаменту благоустрою КМДА, а з грудня 2020 року став заступником глави КМДА, а департамент очолив його підлеглий Тимур Ткаченко. До речі, Віталій Кличко відверто говорив, про те, що Кулебу йому нав’язав сам Єрмак.

На цьому його кар’єрні здобутки не закінчилися: з 24 січня 2023 року – заступник керівника Офісу президента України.

Зв’язки з Офісом президента, Андрієм Єрмаком.

І ось тут починається найцікавіше. У березні 2020 року підприємець Сергій Єременко звинуватив Андрія Єрмака, главу Офісу президента, у плануванні монополізації ринку МАФів (модульних архітектурних форм) у Києві. За версією Єременка, Єрмак разом із нардепами від “Слуги народу” Андрієм Холодовим і Артемом Культенком та Кулебою – справжня кримінальна банда. Кулеба, як “людина Єрмака”, був, нібито, призначений директором Департаменту благоустрою, щоб перерозподілити київський ринок МАФів на свою користь, узгоджуючи місце розміщення та оформлення паспорта об’єкта. Не безкоштовно, звісно. Джерела стверджують, що з одного кіоску, встановленого за такою схемою, можна було отримати $2,5 – 5 тис., і команда Єрмака планувала заробити на цьому близько $10 млн.

До 2008 року включно легалізацією кіосків займалися районні ради Києва, яких тепер уже не існує. Ці органи надавали підприємцям в оренду земельні ділянки для встановлення кіосків. Однак пізніше процес видачі дозвільних документів змінився – він більше не залежав від земельних питань.

З 2009 року оператором розміщення кіосків стало КП “Київське інвестиційне агентство”, яке видавало дозволи на їхнє встановлення. З 2012 року кіоски функціонували на підставі довідок про функціональне призначення, які видавалися Головним управлінням внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення КМДА.

У 2014 році повноваження з видачі дозволів на функціонування кіосків перейшли до Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Важливо зазначити, що з 2012 року жодний з виданих документів не давав права на установку нових кіосків, а тільки давав змогу працювати тим, які вже були встановлені до цього часу. Для встановлення кіоску в Києві потрібен був паспорт прив’язки – документ, який визначає схему розміщення кіоску і благоустрою прилеглої території. Цей документ готується для підприємців Департаментом містобудування та архітектури. Видача та продовження паспорта прив’язки – офіційно безкоштовні процедури. Однак, оскільки підприємцям більше не потрібно платити за оренду землі під кіоском, у столиці було запроваджено пайові внески для кіоскерів. Для легалізації кіоску його власник має укласти з Департаментом містобудування та архітектури КМДА договір пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою. Після сплати пайового внеску власник кіоску має отримати спеціальний інформаційний талон – документ, який підтверджує оплату і містить інформацію про тип кіоску, його функціональне призначення, місце розташування та площу. Ці талони мають бути розміщені в усіх кіосках.

Контроль за дотриманням правил власниками кіосків здійснює КП “Київблагоустрій”, яке перевіряє документи і за вказівкою Департаменту благоустрою КМДА зносить споруди, визнані нелегальними. Важливу роль також відіграє комісія при КМДА з питань розміщення кіосків, яка розглядає питання щодо перенесення кіосків, порушень законодавства, відмов в укладенні договорів пайової участі, запровадження обмежень на розміщення кіосків та надає дозволи на демонтаж певних споруд. Видача та продовження паспорта прив’язки офіційно безоплатні. Чудова “схема” для отримання вигоди.

Не менш цікавий Тимур Ткаченко – нинішній керівник КОДА. З Кулебою Ткаченко пов’язаний не тільки професійно, а й через спільний бізнес. За даними аналітичної системи YouControl, Ткаченко був одним із засновників ТОВ “Аспер Естейт”, яке займається торгівлею нерухомістю, і яке зараз пов’язують із Кулебою. Цей хлопець теж зробив свій внесок у «реалізацію» МАФІв. Ну а як без цього?

Працюючи у сфері благоустрою столиці, Ткаченко зіткнувся з численними звинуваченнями, пов’язаними з переділом ринку малих архітектурних форм (МАФів), простіше кажучи, – кіосків, які використовуються для торгівлі.

2020 року депутат Київміськради Володимир Назаренко звинуватив Ткаченка в установленні майже тисячі МАФів біля зупинок громадського транспорту, які за документами повинні були продавати проїзні документи, але на ділі реалізовували інші товари. Вигодонабувачем цієї операції Назаренко називав народного депутата від партії “Слуга народу” Андрія Холодова, проте Ткаченко ці звинувачення заперечував.

Голова Всеукраинського об’єднання “Антикорупційний контроль” Олександр Мельник також стверджував, що на ринку МАФів розпочався переділ. За його словами, власників кіосків змушували продавати свій бізнес за заниженою ціною. Виявляючи порушення і скасовуючи дозволи, “ділки” пропонували власникам продати МАФ заднім числом, використовуючи зв’язки в КМДА для скасування рішень про демонтаж.

Інший спосіб полягає в купівлі частки в МАФах, розташованих у “бідних” місцях, з подальшим розв’язанням “питання” в КМДА про перенесення кіоску в зручніший район. Утім далі заяви активіста справа не пішла. Цікаво чому? Може через всемогутнього Єрмака?

До речі, що цікаво. У 2021 році відбувалися обшуки в КМДА в рамках кримінальних проваджень, переважно щодо ухилення від сплати податків, незаконної видачі дозвільних документів та розтрат бюджетних коштів. Усі тоді охрестили їх “війною Зеленського проти Кличка”. Так от, єдиний департамент, який не піддався перевірці, був Департамент міського благоустрою, саме той, яким керував Олексій Кулеба.

Елітна нерухомість

Ну без неї неможливо обійтися. За даними з відкритих джерел у 2019 році його офіційна заробітна плата склала лише 21 тисячу гривень, що виглядає несерйозно.

Дружина Кулеби, яка працює в Національному транспортному університеті, заробила трохи менше 80 тисяч гривень, з яких значна частина надійшла від підприємницької діяльності.

Незважаючи на скромні офіційні доходи, сім’я Кулеби зберігає 40 тисяч доларів і 20 тисяч євро готівкою, а також 90 тисяч гривень на банківському рахунку дружини.

Великий будинок площею 376 квадратних метрів у селищі Крюківщина, який оформлений на дружину Кулеби, Галину Кулебу-Дмитриченко. Будинок був приватизований у 2018 році, і крім нього на ділянці є літня кухня, вольєр, альтанка та барбекю.

Окрім цього, сім’я Кулеби володіє двома квартирами у спільній власності з батьками, земельною ділянкою в Києві та гаражем.

У декларації за 2020 рік з’явився запис про те, що Галина Дмитриченко-Кулеба з 2013 року орендує у ДП Київське лісове господарство лісову ділянку площею 2000 кв. м.

У 2020 році вона стала власницею сонячної електростанції Solis 30kW 5G виробника Jinlong Solis. Із володіння Олексія Кулеби вибув автомобіль Volkswagen Passat 2012 р. в.

У 2020 році Олексій Кулеба отримав дохід у розмірі 1 млн 35 тис. 261 гривні: 518 тис. 861 грн – зарплата і 93 тис. 400 грн – матдопомога в Департаменті міського благоустрою КМДА; а також 423 тис. грн – від продажу автомобіля Вірі Волощук.

Галина Дмитренко – Кулеба отримала 519 тис. 960 гривень: 11 тис. 83 грн – зарплата, 24 тис. 989 грн і 10 тис. 761 грн – додаткове благо в АТ “Смарт Солюшнз”; 48 тис. 3 грн – зарплата сумісника в НТУ, 388 тис. 812 грн – подарунок у недільницю. 812 грн – подарунок у негрошовій формі від Дмитриченка Миколи Федоровича, 23 тис. 595 грн – за електроенергію за “зеленим” тарифом від ТОВ “Київська обласна ЕК” і 12 тис. 717 грн – відсотки в “Ощадбанку”.

На кінець 2020 року Олексій Кулеба зберігав 20 тис. доларів і 20 тис. євро готівкою, а також 87 тис. 664 грн – на банківських рахунках.

Галина Дмитриченко – Кулеба зберігала 20 тис. доларів – готівкою, а також 166 тис. 162 грн – на банківських рахунках.

Наче непогано. Але походження всіх цих статків залишається викликає питання, бо проста арифметика допоможе розібратися хто тут замурзався.

Хаос у процесі відновлення

Але повернемося до процесу відновлення Київщини. Він виявився справжнім полем для корупційних ігор. Тут і тендери без тендерів, і договори, які з’являються в системі Prozorro із запізненням, і взагалі повторні замовлення на одні й ті самі об’єкти. Але головна проблема ховалася у виборі виконавців. Ось тут починається справжня гра в “хто кого”.

ФОП Сергій Цибульський: Отримав 200 мільйонів гривень на відновлення в Бучі, тому що привіз хліб у місто як волонтер. Так-так, хліб у Бучі, тепер може допомогти здобути настільки хорошу репутацію, що вам доручать займатися відновленням міста. І не має значення, що досвіду в цьому питанні у вас ніякого.

“Булівельна компанія “Відновлення”: Тут навіть назва змушує посміхнутися. І ні, ми не зробили помилку в назві. Компанія отримала 40 мільйонів гривень. Зареєстрували її й одразу виставили на продаж на OLX. Найімовірніше, поспіхом і припустилися помилки. Директор Борис Лісовський – колишній співробітник КП “Київблагоустрій”, де він працював разом із Ткаченком. До речі, більшу частину будівельних робіт компанія так досі не виконала.

“Нидком”: Компанія раніше займалася масштабними ремонтами лікувальних установ у Києві, неодноразово привертала увагу ЗМІ через підозри у зв’язках із Миколою Поворозником. Власники цієї компанії та їхні партнери мають тісні зв’язки з колом Олексія Кулеби та Олександра Назаренка. Отримала 250 мільйонів

“Ласт Строй Кепітал”: Отримала 40 мільйонів гривень, при цьому має кримінальні справи за фіктивність та ухилення від сплати податків. Класичний випадок.

ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція”: Отримала 240 мільйонів гривень на відновлення Бородянського центру. Належить Давіду Кізіменку – синові сепаратиста Олега Кізіменка, який після окупації Криму залишився там на посаді заступника мера Севастополя.

ТОВ “Атмосфера Інжиніринг Системз”: Пов’язана з відомим київським забудовником Андрієм Вавришем, який отримав замовлення на ремонт і при цьому встиг пошкодити те, що вже було відновлено. Як і очікувалося, влада, включно з Кулебою, відхрестилася від звинувачень. Кулеба стверджує, що його зв’язки з підрядниками – просто чутки, а КОДА нібито намагається вибирати підрядників серед місцевих бізнесменів. Ну так, звісно.

Факти говорять самі за себе, і зв’язки, які дехто так сильно хотів би сховати, спокійно відслідковуються. Але, здається, корупція й надалі процвітатиме, а відновлення Київщини залишиться лише красивим словом. Можливо, вся ця ситуація могла б виглядати як комедія, але поки що це трагедія для тих, хто справді постраждав від війни. А хтось просто продовжив на цьому заробляти.

Теги за темою
Виталий КличкоКГГА
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Чайник закипить швидше: простий спосіб назавжди позбутися накипу
GlavRed
2026-08-16T16:21:20Z
5 фатальних помилок при домашній консервації: розсіл мутніє і зриває кришки
24tv
2026-08-17T20:18:41Z
Гороскоп на 14 серпня для всіх знаків зодіаку
Вива
2026-08-14T04:00:01Z
Гороскоп на завтра, 15 серпня: Тельцям - хороші новини, Скорпіонам - радість
GlavRed
2026-08-14T03:27:44Z
Як смачно приготувати баклажани: три прості рецепти, які завжди виходять
24tv
2026-08-27T05:45:56Z
Маршрутка як дзеркало мислення: чому ми ухвалюємо рішення, не замислившись, і як з цим боротися
Фокус
2026-08-27T05:15:17Z
5 режимів прання, які ви ігноруєте: вони можуть полегшити догляд за речима
24tv
2026-08-13T17:12:21Z
У підвалі і без вікон: є одна категорія номерів, яку краще не бронювати у готелях
24tv
2026-08-27T04:48:40Z
Як легко очистити тефлонове покриття сковороди: потрібні лише три дешеві інгредієнти
Политека
2026-08-27T04:42:12Z
Премʼєра другого сезону молодіжної комедії «Дорослі»: дата виходу та сюжет
ГЛАВКОМ NET
2026-08-27T06:27:36Z
«Фестиваль фестивалів»: На цьогорічному ОМКФ покажуть 8 стрічок, відзначених на міжнародних фестивалях
Детектор М
2026-08-27T06:00:47Z
Джамалі — 43. Що відомо про непублічного чоловіка та дітей співачки
Фокус
2026-08-27T05:30:39Z
Родина Богдана Ступки: де зараз дружина, діти й онуки легенди
Фокус
2026-08-27T05:00:56Z
Головні хіти Джамали, які має почути кожен
24tv
2026-08-27T03:33:58Z
Джамалі — 43: від кримського дитинства до світової сцени — як змінювалася співачка
TSN
2026-08-27T03:33:15Z
Аліна Гросу зробила рідкісне зізнання про чоловіка, якого приховує — деталі
GlavRed
2026-08-27T03:03:16Z
Жизель Олівейра влаштувала спокусливу фотосесію у трояндовому бікіні
Gazeta UA
2026-08-27T01:27:26Z
Від піжам до танців на яхті: Потап і Настя Каменських втрапили у скандал через ролик про "свободу" та мову
Фокус
2026-08-27T01:21:38Z
США замовили 50 гіперзвукових ракет Blackbeard: на що підуть 90 мільйонів доларів
24tv
2026-08-27T06:33:56Z
Чутки про блокування карток через СЗЧ: у Міноборони зробили важливе пояснення
24tv
2026-08-27T06:30:46Z
"Надбавка до пенсії" від аферистів: українців попереджають про схему
InternetUA
2026-08-27T06:27:53Z
Фергюсон про епоху дронів: "Саме тому Україна досі стоїть у цій війні"
Хвиля
2026-08-27T06:15:35Z
"Не заслужена, не народна, але народом улюблена": чоловік Федишин відреагував, що їй знову не дали звання
Комсомольская правда
2026-08-27T06:15:13Z
54% українських підлітків стикаються з кібербулінгом: поради батькам
Знай
2026-08-27T06:15:10Z
Китай відіграє ключову роль у виробництві реактивних "Шахедів": WSJ розкрив схему
InternetUA
2026-08-27T05:46:16Z
Депортація українців з ЄС. Названо три категорії, які опинилися у зоні ризику
ГЛАВКОМ NET
2026-08-27T05:42:50Z
"Фіни та українці дещо знають про зиму". Стубб анонсував постачання Україні засобів ППО
Лига
2026-08-27T05:21:16Z
Катастрофічна повінь у Непалі: кількість жертв зросла, понад 1000 людей зникли безвісти
TSN
2026-08-27T06:27:29Z
У Борисполі під Києвом горять склади — ОВА
ZN UA
2026-08-27T06:03:33Z
Росія атакувала Київ балістикою: у місті пролунали вибухи
Знай
2026-08-27T05:57:52Z
Пожежа і стовпи диму: ЗМІ повідомили про атаку РФ на «Епіцентр» у Борисполі
TSN
2026-08-27T05:09:10Z
У Німеччині затримали підозрюваного у підготовці підпалу заводу дронів у Словаччині
InternetUA
2026-08-27T04:54:58Z
У Польщі пасажир напав на білоруського таксиста через його акцент
Европейская правда
2026-08-27T04:54:30Z
Загинув військовослужбовець Микола Григус: на Тернопільщині попрощались із захисником
24tv
2026-08-27T04:30:17Z
"Верифікація" через Telegram: у Білоцерківському районі жінка втратила 500 тисяч гривень
InternetUA
2026-08-27T04:12:49Z
РФ завдала удару дронами по Одещині: у порту пошкоджено цивільне судно
GlavRed
2026-08-27T04:06:45Z
Є група крові, яку кліщі обирають найрідше: кому пощастило більше
TSN
2026-08-13T08:36:54Z
Авокадо не потемніє так швидко: простий спосіб зберегти його зеленим після розрізання
TSN
2026-08-13T08:36:35Z
Цукор у крові "стрибає" після їди: 7 простих правил, які допоможуть це контролювати
TSN
2026-08-13T08:36:53Z
Волосся ростиме удвічі швидше — науковий секрет із оливковою олією
GlavRed
2026-08-26T19:57:39Z
Гуманітарна допомога для ВПО з Херсонської області: як та де отримати підтримку
Политека
2026-08-26T19:00:54Z
Всього одна ложка на день: засіб, який покращить здоров'я печінки
Знай
2026-08-26T16:57:59Z
Жовтизна та жир на вимикачах: як зробити пластик знову як новий
GlavRed
2026-08-26T16:48:15Z
Яка олія найкорисніша для смаження: відповідь дієтологів здивує
GlavRed
2026-08-26T15:21:03Z
У Нідерландах від вірусу Західного Нілу померла людина
Европейская правда
2026-08-26T13:21:50Z
Небезпечна підміна на полицях: які продукти найчастіше підробляють в Україні
Знай
2026-08-27T06:30:52Z
"Кернел" залучив EUR100 млн на будівництво першого вітроенергетичного проєкту
Agravery
2026-08-27T06:21:16Z
Цукровий ринок під загрозою: Україна скоротила площі буряків, Європа втрачає врожай
AgroNews
2026-08-27T06:12:39Z
Новий курс валют в Україні: банк переглянув вартість долара та євро
Фокус
2026-08-27T06:12:10Z
Бронювання, зарплати, стипендії та ціни на продукти: що зміниться в Україні з 1 вересня
GlavRed
2026-08-27T06:06:28Z
Пільгу на міжнародні посилки можуть скасувати: Южаніна попередила про наслідки
24tv
2026-08-27T05:33:55Z
Що енергетики встигли зробити за літо і чого точно не встигнуть до морозів
ZN UA
2026-08-27T05:33:01Z
306 хворих через заражені яйця: рекордний спалах сальмонельозу
Знай
2026-08-27T05:30:47Z
Купівля ОВДП через "Дію" подорожчала: для Visa запрацювали комісії до 4%
Знай
2026-08-27T05:30:42Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 27 серпня
Мій Харків
2026-08-27T06:33:48Z
Карта бойових дій в Україні станом на 27 серпня 2026 року
ГЛАВКОМ NET
2026-08-27T06:24:55Z
Генштаб назвав найскладніші напрямки фронту - головне зі зведення
Gazeta UA
2026-08-27T06:21:33Z
Нічна атака на Київ: у Шевченківському районі пошкоджено гімназію та медзаклад
ГЛАВКОМ NET
2026-08-27T06:15:52Z
Сонце в Діві та затемнення змінять долю чотирьох знаків Зодіаку
Знай
2026-08-27T06:15:18Z
ISW оцінив, чи посиплеться оборона Донеччини у разі падіння Костянтинівки
ГЛАВКОМ NET
2026-08-27T06:06:53Z
Поліг, виконуючи бойове завдання на Донеччині. Згадаймо Сергія Поліцина
ГЛАВКОМ NET
2026-08-27T06:03:16Z
Антон Наумлюк: Крим зробили хабом для викрадених людей з усіх окупованих територій
Детектор М
2026-08-27T06:00:22Z
Росіяни готуються до захоплення двох великих міст: ISW назвав нову ціль ворога
GlavRed
2026-08-27T05:45:18Z
Люстрований експрокурор Києва тепер працює радником голови АРМА
ГЛАВКОМ NET
2026-08-27T06:30:01Z
Повітряна війна між росією та Україною стає дедалі смертоноснішою – WSJ
iPress
2026-08-27T06:27:31Z
У президента Румунії розповіли про заплановану зустріч з Санду і Зеленським у четвер
Европейская правда
2026-08-27T06:25:36Z
Під час візиту голови ЦРУ: який таємний указ підписав Путін
24tv
2026-08-27T06:24:37Z
П’ять дронів залетіли до Молдови під час повітряної атаки Росії на Україну
Европейская правда
2026-08-27T06:24:34Z
Прем’єр Канади виступить в Європарламенті на тлі торговельної суперечки зі США
Европейская правда
2026-08-27T06:21:52Z
Приїзд "американських друзів" до України: Портников пояснив, що це означає
GlavRed
2026-08-27T06:06:48Z
У Зеленського розповіли, коли на Росію можуть бути накладені "пекельні санкції" Грема
24tv
2026-08-27T06:06:28Z
Ульиматум від Китаю: що категорично заборонили Путіну робити в Україні
TSN
2026-08-27T06:03:18Z
«Зоряна ніч»: астрономи отримали знімок одних із найдавніших зірок Всесвіту
ZN UA
2026-08-27T06:33:59Z
YouTube заблокував в Україні одразу три канали російського мультфільму «Маша та Ведмідь»
Известия Киев
2026-08-27T06:33:26Z
Meta погоджується на масштабні зміни, що дозволять обмежити доступ дітей до своїх сервісів
InternetUA
2026-08-27T06:30:10Z
Apple проведе презентацію нового iPhone 9 вересня
InternetUA
2026-08-27T06:15:52Z
Дивна асиметрія Марса: вчені виявили аномалію на Червоній планеті
Фокус
2026-08-27T06:12:27Z
США знищіли домени китайського ботнету, що використовувався для злому NASA, Мінюсту та Сенату
InternetUA
2026-08-27T06:00:22Z
Авіарежим під час заряджання: скільки часу насправді можна заощадити
TSN
2026-08-27T05:51:59Z
Нова пандемія і масові звільнення: Білл Гейтс попередив про страшні наслідки використання ШІ
InternetUA
2026-08-27T05:33:52Z
Samsung Galaxy S27 показали на нових рендерах і зміни виявилися мінімальними
InternetUA
2026-08-27T05:04:20Z
Моурінью після перемоги над Реалом Сосьєдад, вразив пресу своєю незворушністю та розсипався в компліментах Мбаппе
Football.ua
2026-08-27T06:33:31Z
Провал Паулу Фонсеки та грецький прохід повз болгар — крапка у кваліфікації Ліги чемпіонів
Football.ua
2026-08-27T06:21:42Z
«Допомоги не було». Чемпіон Європи Чепурний розповів про проблеми з фінансуванням збору
ГЛАВКОМ NET
2026-08-27T06:06:58Z
Галатасарай домовився з Міланом про трансфер Леау
Football.ua
2026-08-27T05:45:12Z
Магучіх відмовили в лідерстві у світовому рейтингу перед головним стартом сезону
24tv
2026-08-27T05:33:14Z
Реал Мадрид — Реал Сосьєдад 4:1 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2026-08-27T05:30:15Z
Барселона — Атлетік Більбао. Напередодні
Football.ua
2026-08-27T05:15:59Z
Світоліна з чоловіком не вийшли у фінал міксту US Open-2026, переможцями стали чехи
Комсомольская правда
2026-08-27T05:06:17Z
Денис Берінчик повертається в ринг: чи зможе українець наблизитися до чемпіонства
24tv
2026-08-27T05:03:36Z
Toyota Corolla більше не лідер: названо ТОП-10 світових бестселерів 2026 року
ЗаРулем
2026-08-27T06:06:48Z
Гібриди Toyota Corolla у Європі отримали “ювілейні” версії: фото та характеристики
AutoGeek
2026-08-27T06:03:17Z
Власник Honda втратив майже $3000 через несправну передню камеру — йдеться у позові
Топ Жир
2026-08-27T01:00:00Z
Відкликання трирядного Kia EV9 через несправність подушок безпеки
Топ Жир
2026-08-27T00:12:32Z
До 2030 року Hyundai випустить на ринок понад сотню нових авто
Топ Жир
2026-08-26T21:12:23Z
Відбулася прем’єра Porsche 911 Challenge: початковий гоночний автомобіль за 275 тисяч доларів
Топ Жир
2026-08-26T19:57:50Z
Приємна звістка: доступніший шлях до Hyundai N уже близько, а ще — несподіванка на задньому приводі
Топ Жир
2026-08-26T19:28:40Z
Претендент на титул MotoGP пропустить прийдешній етап сезону-2026
ГЛАВКОМ NET
2026-08-26T16:36:50Z
У Росії стався бум попиту на дизельні авто
ГЛАВКОМ NET
2026-08-26T16:30:17Z