MY.UAНовини
За угорською програмою та за угорські гроші: як працюватиме українська школа у Будапешті
За угорською програмою та за угорські гроші: як працюватиме українська школа у Будапешті

За угорською програмою та за угорські гроші: як працюватиме українська школа у Будапешті

За угорською програмою, але українською мовою – такою буде перша державна школа в Угорщині для дітей з України. Про відкриття школи повідомили на початку серпня, а зараз вона активно набирає учнів.

Це той випадок, коли державна школа відкривається для іноземців, та ще й фінансується з бюджету країни. І виглядає як жест дружби з боку прем'єра Угорщини Віктора Орбана.

"Українці і раніше були в Угорщині, але зараз з'явилася низка додаткових потреб, ми повинні дбати про цих людей… Відкриємо стільки українських шкіл, скільки потрібно. Для нас важливо, щоб українці почувалися в Угорщині як удома”, – зазначив Орбан під час свого візиту до України 2 липня.

Подробиці про першу угорську школу з українською мовою, складнощі, з якими зіткнулися діти, і про те, чому школа відкрилася лише на третій рік війни - Коротко про розповіли її засновники, Сергій та Олена Безкоровайні.

Діти навчаються за угорською програмою, але українською мовою

– Олено, як у Будапешті з'явилася перша українська школа? Чи важко було переконати угорський уряд її відкрити?

– Наша зареєстрована державою школа – це перша двомовна українсько-угорська школа на території Угорщини. У нас навчатимуться діти з 1-го по 12-й клас (середня школа та гімназія). В історії країни це справді перша школа з українською мовою навчання.

Звичайно, це був дуже непростий шлях, два роки ми витратили, аби зареєструвати таку освітню установу.

Оскільки наша школа зареєстрована державою, всі програми навчання у нас угорські, але багато предметів викладаються українською мовою. Угорщина надала таку можливість, щоб наші діти, які виїхали від війни, могли безболісно увійти до навчального процесу.

- Виходить, частина уроків - угорською, частина українською? А як багато саме українською?

- Кількість української та угорської мови у нашій школі варіюється. У початковій школі (з 1-го по 4-й клас) 60% навчання – угорською мовою, 40% – українською. Українською діти вчаться читати та писати, але лише на рівні абетки.

З 5-го класу все починає змінюватися – вже 55% викладання буде українською мовою, а 45% – угорською.

Ще більше української у гімназичних класах – 9 - 12 класи. Тут уже 70% навчання буде українською та 30% - угорською. Таким чином, у старшій школі українською мовою викладатимуться усі основні предмети – математика, фізика, хімія, біологія, історія. Угорською - лише угорська мова та література.

- Чому відсоток навчання українською збільшується від класу до класу?

- Таким чином, у школярів з'являється можливість підготуватися до державних угорських іспитів. І якщо діти захочуть залишитися в країні, то після закінчення нашої школи зможуть вступити до місцевих університетів. Оскільки решту предметів вони здаватимуть українською мовою, після закінчення школи вони зможуть вступати і до українських університетів.

Сергій та Олена Безкоровайні з дітьми переїхали до Угорщини 16 років тому. Фото: ФБ Beskorovaina Olena

В Угорщині близько 17 тисяч українських школярів

- Багато заявок надходить від охочих вступити до вашої школи? Ви берете всіх чи доводиться комусь відмовляти?

– Зараз беремо всіх, хто до нас приходить. Школа розрахована на 600 дітей, і поки що набір у процесі. Ми ще зовсім молодий освітній заклад – школа отримала ліцензію лише 5 серпня – набір учнів оголосили нещодавно. На сьогодні набрали понад 300 осіб, і можемо ще.

– А чи багато українських дітей в Угорщині? Напевно, непросто навчатись у угорській школі без мовної підготовки.

– За даними міжнародних організацій ЮНІОН та ЮНІСЕФ, які є тут, на території Угорщини проживає близько 17 000 українських дітей шкільного віку.

Звичайно, дітям важко навчатися в угорських школах: мова досить складна та незрозуміла. У принципі, для угорців українська мова також видається складною. Тому у дітей виникає психологічний бар'єр перед рішенням піти до місцевої школи, не всі на це наважуються.

Якщо майбутні першокласники з дитсадка могли подолати мовний бар'єр і за рік вивчають угорську, то у старшій школі зробити це дуже складно. Особливо коли з'являються такі серйозні предмети, як математика, фізика, хімія, географія, історія, біологія. Тому до угорських шкіл пішло мало дітей - із 17 тисяч дітей лише три тисячі. Інші залишилися на українському онлайн-навченні.

- Тобто в Угорщині можна не ходити до місцевих шкіл? Тому що, наприклад, у тій же Німеччині це обов'язково.

- Відвідувати угорську школу теж обов'язково, але держава пішла на такі поступки через те, що у дітей не було можливості швидко вивчити мову. Тимчасово їм дозволили залишатися на навчанні онлайн. Як буде цього року, поки що не знаємо.

- У вашій школі можуть навчатися лише українські діти чи приходять вони до вас із інших шкіл - приватних чи державних угорських?

– Є невеликий відсоток дітей, які минулого року навчалися в угорських школах і не можуть там навчатись далі. Фактично це втрачений рік: і мову не вивчили, і за програмою не пройшли. Але слід сказати, що це невеликий відсоток дітей. Переважно всі, хто до нас приходить, раніше були на онлайн-навчанні.

- Так, цікавий момент, адже третій рік триває війна, де ці діти були раніше?

- Переважна більшість – на онлайн-навчанні.

- Навчання у вашій школі платне чи безкоштовне?

- Безкоштовне, держава все оплачує.

До початку навчального року залишилося зовсім небагато – вже скоро 2 вересня. Фото: ФБ Угорсько-Українська Школа

Вчителі-українці теж тікали від війни

– А хто ваші викладачі? Теж українські біженці?

- Так, це вчителі, які тікали від війни. Щоб вони могли працювати у державних школах, ми допомагали їм зробити еквіваленцію українських дипломів. В Угорщині передбачено таку процедуру - для тих, хто має тимчасовий захист, вона безкоштовна.

Процедуру еквіваленції диплома для українських біженців спрощено, щоб люди всіх професій могли працювати на державних підприємствах чи за своєю спеціальністю. Так у людей з'являється можливість обійняти ті посади, які відповідають їхній освіті.

Всі наші вчителі пройшли цю еквіваленцію і мають рівень “мештер” – “магістр із великим досвідом”. Тому лише вчителі, які викладатимуть угорську мову та літературу – місцеві або із Закарпаття, вони закінчували мовний інститут там і можуть викладати угорську як іноземну.

До речі, це особливість нашої школи – українська у нас йде як рідна, угорська як перша іноземна та англійська мова як друга іноземна. Наші діти вчать дві іноземні мови. Велика різниця між тим, щоб йти до місцевої школи та вивчати угорську як рідну мову або йти до нас і вивчати угорську як іноземну – це набагато простіший процес інтеграції.

- А чи планують найближчим часом відкривати аналогічні школи в інших містах Угорщини? Уряд Угорщини обіцяв відкрити таку кількість шкіл, яка буде потрібна.

- Здається, що просто взяв та відкрив школу, але це не така проста справа.

Два роки тому ми з чоловіком займалися суботньою школою для угорських дітей, які б хотіли вивчати українську мову. До березня 2022 року в нашій школі навчалося близько 60 дітей, а коли почали приїжджати біженці, ми взяли ще 250 осіб, щоб допомогти їм закінчити навчальний рік в українській школі та пережити стрес від війни та переїзду.

Вже 2023 року відкрили приватну школу на 130 осіб, співпрацювали з київським державним ліцеєм МУШ. Наші діти навчалися офлайн 5 днів на тиждень, всі отримали після закінчення року табелі за 9-й, 11-й класи. Сьогодні ці 130 дітей переходять до двомовної школи. З ними працювали 22 педагоги, які за минулий рік стали командою - ця ж команда продовжить працювати у двомовній школі плюс додали угорських вчителів.

Ми вже спрацювалися як команда, розуміємо, що треба робити, як допомогти дітям зі стану повної асоціалізації перейти у стан нормального шкільного та взагалі дитячого життя. Тому що навчання онлайн, на жаль, зіграло поганий жарт із дітьми.

Усередині приміщення чисте, світле та охайне. Фото: ФБ Угорсько-Українська Школа

Угорська програма не настільки завантажена предметами

- Шкільна програма в Угорщині, за якою навчатимуться у вашій школі, складніша чи простіша за українську?

– У нас діти навчаються за угорською програмою, але українською мовою. Угорська програма простіша, не настільки завантажена предметами. До речі, місцеві вчителі дивуються, що за українською програмою у 7-му класі діти вивчають 15-16 предметів. Вони не розуміють, навіщо їх так багато. Шкільна програма в Угорщині простіша, логічніша і дозволяє добре підготуватися до університету.

- А підручники у вас які будуть? Українські чи електронні версії підручників?

- Угорська держава вже переклала всі підручники українською мовою. Їх ще не друкували, бо не було українських шкіл, але в електронній версії вони є. Крім того, держава вже дає для новостворених шкіл два роки, щоб ми створили власні підручники, і тоді вона друкуватиме і повністю забезпечуватиме дітей безкоштовними підручниками. Угорські діти одержують підручники безкоштовно. Тож цього року щось ми зможемо роздрукувати з інтернет-видань за рахунок наших благодійників, плюс ми маємо підручники з минулого року – їх нам допомогло отримати Посольство України в Угорщині. Тому спочатку у нас буде подвійний варіант - і угорські підручники, і українські. Завдання з математики чи фізики схожі і там, і там. В Угорщині, можливо, трохи спрощений варіант, але, по суті, все залишається таким самим.

- До речі, в якій зміні працюватиме ваша школа? У першій чи першій та другій?

- В Угорщині немає такого, щоби діти навчалися у дві зміни, це законом не передбачено. Тут дбають про психологічний та фізичний стан дітей, тому у нас на тиждень, наприклад, обов'язкові 5 уроків фізкультури. І так із 1-го по 12-й клас. Це можуть бути 3 години на фізкультуру, одна на хореографію та одна на басейн, але це все одно 5 фізичних навантажень на тиждень – щодня у дитини має бути щось фізичне.

Друга зміна не може бути за законом. І приміщення ми шукали таке, щоби у нас помістилося 600 дітей в одну зміну. Воно якраз розраховане на цю кількість дітей.

З помешканням було найскладніше. Два роки пішло на його пошуки: окремо побудованої порожньої школи немає, збудувати щось з нуля дуже складно, затратно і довго. Тільки нещодавно нам вдалося знайти підходяще - тут була школа, яка переїхала до більшого приміщення, а ми зайняли це.

- Як я розумію, одна з переваг вашої школи в тому, що після неї можна і до угорського вишу вступати, і до українського.

- Так. Після закінчення школи дитина зможе обирати, навчатися їй у Європі чи в Україні. Наші діти будуть підготовлені до обох варіантів.

Основні проблеми дітей пов'язані з незнанням мови

- Досить часто на політичному рівні звучать слова праворадикальних політиків про те, що Закарпаття є частиною Угорщини та й прем'єр-міністр Віктор Орбан орієнтований на співпрацю з Росією. У зв'язку з цим, як до українців ставляться звичайні угорські мешканці?

– Угорці дуже сердечно ставляться до українців, багато допомагають, розуміють наші проблеми та те, що сьогодні переживають наші діти – не можу сказати нічого негативного на їхню адресу. Останні два роки ми бачимо лише позитивні явища з боку угорців у прийомі українців. Дуже багато допомоги було у перший рік війни, українцям надавали безкоштовне житло.

Угорці  сприймаються закритими і зосередженими на собі, але коли ти поживеш у країні, розумієш, що вони душевні люди: розуміють проблеми іншої людини і намагаються допомогти - не сидять і плачуть разом з тобою, а допомагають діями.

- Чи траплялися випадки, що наші діти в угорських школах стикалися з якимсь булінгом чи подібними проблемами?

– Проблеми є, але вони пов'язані з незнанням мови. Думаю, якби за інших обставин угорські діти переїхали в Україну, була б та сама ситуація.

Коли дитина потрапляє в середовище, де вона нічого не знає і не розуміє жодного слова, тоді все, що вона чує, інтерпретує виходячи зі свого досвіду. Виходить так, що дитині могли сказати щось хороше, а їй здалося, що щось погане. Наприклад, ми говоримо дітям: молодці, а по-угорськи це звучить: “мало поросятко”. І українці кажуть: а чого ти нас поросятком називаєш? А це не має жодного зв'язку за значенням, хоч із звучання і схоже.

Діти не розуміють угорську і досить довго бояться щось сказати неправильно: коли ти кажеш неправильно, тебе не розуміють. Угорці не такі, як ми – почув, додумав і начебто зрозумів. Ні, вони сприймають слова буквально.

Через те що українські діти не розуміють мову, вони не можуть вчитися, а оскільки вони не можуть нормально вчитися – немає можливості отримати прохідний бал, хоча б “2” (в Угорщині 5-бальна система) – багатьом через це доводиться залишатися на другий рік у тому ж класі.

- Чи багато таких дітей, які пішли до українських шкіл і залишилися на другий рік через проблеми з мовою?

- За офіційною статистикою, їх не дуже багато, але такі діти є. Якщо говорити про свій досвід, ми переїхали до Угорщини 16 років тому, на той момент наш син закінчив в Україні 9-й клас. Тут він не міг іти в 10-й: угорська гімназія починається з 9-го, тому йому довелося знову піти до 9-го класу, але через проблеми з мовою він залишився на другий рік. Тому фактично син навчався у 9-му класі 3 роки. Щоправда, за 2 роки він так добре вивчив мову, що зміг вступити до бюджету до місцевого вишу.

Нічого в цьому поганого немає, сходити ще раз до школи. Для української свідомості це “ой, катастрофа, мою дитину залишили на другий рік”. Для угорців це нормально. Вони спокійно сприймають, що можна вчитися 13-14 років замість 12-ти. Дитина залишилася на другий рік - значить, краще засвоїть програму.

- Судячи з вашого досвіду, двох років може вистачити, щоб вивчити угорську мову?

- Так, двох років цілком достатньо навіть старшокласникам.

- Після закінчення вашої школи діти отримають угорський атестат?

- Так, державний угорський атестат.

Просторе приміщення, в якому 600 учнів зможуть навчатися за одну зміну, вдалося знайти в районі Чепель, що у південній частині Будапешта. Фото: ФБ Угорсько-Українська Школа

До речі

- Як так вийшло, що ви з чоловіком вирішили зайнятися саме роботою у школі?

- У чоловіка в Угорщині був бізнес. І ми зрозуміли: треба переїжджати, не можна жити на дві країни. За 16 років Угорщина стала для нас другою батьківщиною. Згодом тут з'явилася невістка, зять, онуки – вони вже угорці.

Сама ідея школи виникла ще 16 років тому: перше, що ми почали шукати - це школу. Син тоді закінчував 9-й клас, а дочка 11-й. Нічого українського, навіть суботніх шкіл тут не було.

Вже тоді в мене постало питання: як так може бути? В Угорщині стільки національних меншин, кожна з них має свою школу. Єдиними, хто не мав своєї школи, залишалися українці. У це складно повірити, бо українців тут багато, а школи української немає.

Крім того, на мою думку, неправильно, щоб сюди приїжджали українські діти і в угорському середовищі забували, що вони українці. Весь цей час у батьків іншого виходу не було – лише віддавати до місцевих шкіл та фактично перемелювати дітей. Таким чином, ідея створити школу з'явилася ще в перший рік релокації, але зараз вона реалізувалася в повноцінну школу.

На тему

Державна українсько-угорська школа знаходиться за адресою:

1212 Budapest, II Rákóczi Ferenc út 121-123, район Csepel.

З питань щодо навчання дітей просять звертатися на пошту школи: [email protected]

Теги за темою
УгорщинаШкола
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський оцінив стан армії та економіки Росії на третьому році великої війни
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:33:43Z
Або НАТО, або ядерна зброя? Зеленський пояснив, що мав на увазі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:33:36Z
Переговори з Росією? Зеленський назвав сигнали, які свідчитимуть, що Путін готовий
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:33:26Z
Зеленський пояснив, що для нього стане завершенням гарячої фази війни
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:33:15Z
У США пообіцяли оприлюднити дані про можливе залучення військ КНДР у війну в Україні
Европейская правда
2024-10-22T11:30:27Z
Участь КНДР у війні в Україні: Південна Корея пообіцяла відповідь
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:27:52Z
Сирський - про зустріч із Остіном: Обговорили ситуацію на найважчих ділянках фронту та допомогу ЗСУ
УкраинФорм
2024-10-22T11:27:46Z
У ЄС активізувалися обговорення можливої відправки європейських військових для підтримки Сил оборони — Politico
ZN UA
2024-10-22T11:27:41Z
Журналісти викрили схеми, як друзі керівника фракції Порошенка у Київраді отримували землю у столиці
GlavRed
2024-10-22T11:27:17Z
Відвідувачі опери блювали і непритомніли під час вистави зі справжнім сексом на сцені – фото
TSN
2024-10-11T06:58:13Z
Зручно та практично: для чого на Галичині використовували бамбетель
24tv
2024-10-08T18:24:51Z
Це найсмачніша картинка, яка взагалі може бути, - Олег Тістол про різні проєкти українських грошей
Политека
2024-10-08T18:31:34Z
Роберт Дауні-молодший «наїхав» на Marvel, яка ледь не зіпсувала дебют Тома Голланда: «Чому ви забрали репліки у дитини?»
ITC
2024-10-22T11:10:12Z
Жіноче тіло, неприйняття себе, оголеність: режисерка трилера "Субстанція" про важливість фільму
24tv
2024-10-22T10:48:21Z
Відомий ведучий розповів про відносини з Лесею Нікітюк
Фокус
2024-10-22T10:45:36Z
Радіо «Культура» запише органні твори українських композиторів на концерті «Місто Марії»
Детектор М
2024-10-22T10:43:18Z
У Києві відкриють виставку, присвячену пам’яті Героїв російсько-української війни
Детектор М
2024-10-22T10:28:53Z
ЗМІ зазирнули всередину розкішної вілли Кім Кардашян у Каліфорнії за 60 мільйонів доларів
24tv
2024-10-22T10:27:52Z
ТЦК відмовила у відстрочці чоловіку з трьома дітьми, який надав усі документи: рішення суду
Фокус
2024-10-22T11:30:33Z
72-річному Гарві Вайнштейну діагностували рак кісткового мозку
Фокус
2024-10-22T11:30:10Z
Українці зареєстрували два мільйони автомобілів за рік
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:21:23Z
Дуже важливі компоненти: що могло бути на атакованому російському спиртзаводі
24tv
2024-10-22T11:18:13Z
Готуємося до радіодиктанту: практичні поради для успішного написання
24tv
2024-10-22T11:12:45Z
Війну реально завершити 2025-го: військовий експерт назвав умову
TSN
2024-10-22T11:03:45Z
Чи змінять військові КНДР ситуацію на полі бою: Світан оцінив їхні можливості
24tv
2024-10-22T11:03:39Z
Чоловік упродовж 11 років видавав себе за сина хворої матері: вона не помічала різниці
Фокус
2024-10-22T11:03:02Z
Штрафи за номери: що потрібно знати водіям в Україні
Знай
2024-10-22T10:51:22Z
У Києві тепло подали до 1,2 тисяч закладів соцсфери
УкраинФорм
2024-10-22T11:33:57Z
"Роблять старшокласники і ПТУшники": ЗС РФ атакують Сили оборони "самопальними" БпЛА
Фокус
2024-10-22T11:30:22Z
Експерт назвав умову, коли ЗСУ можуть закінчити Курську операцію
TSN
2024-10-22T11:27:51Z
Бої за Покровську агломерацію: експерт назвав основні напрямки російських ударів
Хвиля
2024-10-22T11:27:27Z
На Харківщині триває евакуація населення з Купʼянського та Борівського напрямків
Мій Харків
2024-10-22T11:16:01Z
У Чернівцях з'явиться новий індустріальний парк - Шмигаль
УкраинФорм
2024-10-22T11:15:59Z
Заступник Кличка придбав безліч квартир: мер закликав правоохоронців перевірити інформацію
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:12:32Z
Після важкого поранення з'явився на футбольному полі: як сьогодні живе Віктор Розовий
24tv
2024-10-22T11:12:09Z
Протягом двох днів буде обмежений рух у Солом'янському районі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:09:48Z
Європарламент виділив Україні 35 млрд євро за рахунок заморожених активів Росії
Комсомольская правда
2024-10-22T11:33:46Z
Укренерго отримало перший трансформатор за проєктом REPOWER від Світового банку
УкраинФорм
2024-10-22T11:30:40Z
Виробники сиру України створили асоціацію
AgroPortal
2024-10-22T11:30:33Z
Чи мають українці платити "податок" зі своїх пенсій: як і хто наживається на виплатах
Знай
2024-10-22T11:30:31Z
Гуртова ціна на цукор у новому сезоні на рівні собівартості
Agravery
2024-10-22T11:28:02Z
Власна справа: через портал «Дія» вже доступні гранти для молоді
УкраинФорм
2024-10-22T11:27:48Z
Швейцарія виділила Україні 70 млн доларів на розмінувальну техніку
1News
2024-10-22T11:21:19Z
В Україні фермерів позбавили вільного права виготовлення компосту
AgroNews
2024-10-22T11:15:21Z
Україна отримає новий кредит від Великої Британії: на що будуть використані ці кошти
24tv
2024-10-22T11:09:15Z
Що таке анемія: як розпізнати та подолати дефіцит заліза
24tv
2024-10-22T11:12:07Z
Чудо-ліки чи розрекламований фуфломіцин: нові дані про користь та побічні ефекти Ozempic
24tv
2024-10-22T10:06:07Z
Доктор Комаровський розповів, як уникнути переломів у похилому віці: способи мінімізувати ризики
Политека
2024-10-22T10:04:16Z
Як вивести плями з одягу в домашніх умовах: ефективні методи
TSN
2024-10-22T09:37:50Z
"Еліксир молодості" на тарілці: 7 продуктів проти старіння, які треба їсти кожного дня
TSN
2024-10-22T09:36:59Z
Як правильно чистити зуби: поради стоматологів
TSN
2024-10-22T09:33:34Z
Знайшли простий спосіб зменшити важкість похмілля
24tv
2024-10-22T09:03:54Z
Актор серіалу "Жіночий лікар" чесно зізнався, чи готовий піти на фронт: "Маю військову професію"
24tv
2024-10-22T08:42:11Z
Вікові зміни і тестостерон: ключ до гармонії в житті чоловіка
24tv
2024-10-22T08:30:30Z
«Дистанційна робота»: понад 177 000 гривень виманили шахраї у жительки Тернопільщини
Украина Криминальная
2024-10-22T11:33:04Z
Моментально згоріла майже вся родина: що відомо про загиблих в Сумах
GlavRed
2024-10-22T11:27:32Z
На Полтавщині у приміщенні ТЦК виявили тіло чоловіка з ознаками самогубства
УкраинФорм
2024-10-22T11:18:09Z
На Київщині та в низці областей - тривога через загрозу балістики
УкраинФорм
2024-10-22T11:15:13Z
Затримано агента російських спецслужб, який готував убивство голови громадського формування в Одесі
Украина Криминальная
2024-10-22T11:13:53Z
Поліція повідомила про інсценування вбивства бізнесмена в Одесі – ЗМІ кажуть, що Бейбутян живий
Комсомольская правда
2024-10-22T11:06:39Z
В Одесі у школі під час повітряної тривоги померла 13-річна дівчина: подробиці
Фокус
2024-10-22T10:42:15Z
Одеські поліцейські розслідують обставини смерті 13-річної дівчинки
Украина Криминальная
2024-10-22T10:39:21Z
Велася підготовка нових ударів рф: українця затримали на "гарячому"
Политека
2024-10-22T10:34:37Z
Вчені вперше винайшли максимально потужний фотоелемент для сонячних панелей
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:27:42Z
У СРСР такий не готували: рецепт неймовірного салату, який "підірвав" Мережу
GlavRed
2024-10-22T11:27:12Z
Значно спрощує роботу. На macOS з’явилася популярна фішка з Windows
InternetUA
2024-10-22T11:21:27Z
Неначе фігурки з пластиліну: мережу заполонив новий тренд – як його повторити
24tv
2024-10-22T11:18:38Z
Мод Fallout: Vault 13, що переносить першу гру у четверту, скасований
ITC
2024-10-22T11:16:29Z
Pixel 6 знову в біді: деякі смартфони «вмерли» після оновлення до Android 15
ITC
2024-10-22T11:10:35Z
Тест DxOMark: дисплей iPhone 16 програв Galaxy A35 та Pixel 8a
ITC
2024-10-22T11:10:17Z
Загадка останнього парсека: що відбувається насправді під час злиття чорних дір
Фокус
2024-10-22T10:57:58Z
Стример переміг боса Elden Ring з показниками життя, витривалості й фокусу на рівні одиниці
24tv
2024-10-22T10:39:23Z
Гороскоп на завтра 23 жовтня: Водоліям - найщасливіший день, Стрільцям - пастка
GlavRed
2024-10-22T11:27:40Z
Соковита і зі скоринкою: такої смаженої грудки ви ще не куштували – всього 15 хвилин і готово
24tv
2024-10-22T11:12:10Z
Як приготувати аджику на зиму: простий рецепт від переможця "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-22T11:04:23Z
Як побудувати дружні стосунки з колегами, якщо ви працюєте віддалено: цінні поради
24tv
2024-10-22T11:03:50Z
Пральна машинка працюватиме вічно: просто раз на місяць запускайте цей режим
TSN
2024-10-22T11:03:12Z
Туристи про це навіть не задумуються, а треба: яка головна проблема готелів "all inclusive"
24tv
2024-10-22T10:57:26Z
Як покращити пам'ять: 10 вправ для тренування мозку
TSN
2024-10-22T10:51:47Z
Громадяни США скорочують поїздки на свята через високу інфляцію
24tv
2024-10-22T10:48:53Z
"Зелене село": який вигляд має покинуте поселення, яке повністю заросло плющем і травою
24tv
2024-10-22T10:42:56Z
"Вишні" не по зубах Арсеналу, прагматичний успіх Ліверпуля проти Челсі, Тоттенгем — так тримати: підсумки 8 туру АПЛ
Football.ua
2024-10-22T11:30:15Z
“Варто піти на пенсію”: ексчемпіон світу про майбутнє Джошуа
24tv
2024-10-22T11:24:21Z
Український хокеїст Денискін закинув першу шайбу за польську «Енергію»
УкраинФорм
2024-10-22T11:15:03Z
"Стати професійним футболістом там, де я народився та виріс, було майже неможливо": інтерв'ю Олександра Зінченка
Football.ua
2024-10-22T11:13:34Z
Віктор Розовий розніс ультрас Карпат через громадянську позицію: які претензії має до фанатів
24tv
2024-10-22T11:03:26Z
Не грав понад рік: Неймар повернувся на поле після важкої травми
TSN
2024-10-22T11:03:07Z
Українці встановили два світових рекорди на змаганнях у США
Комсомольская правда
2024-10-22T10:56:20Z
Барселона – Баварія: прогноз букмекерів на матч Ліги чемпіонів
Football.ua
2024-10-22T10:55:36Z
Експерша «ракетка» світу Осака достроково завершила сезон через травму
УкраинФорм
2024-10-22T10:55:18Z
Які найпопулярніші в Україні нові та вживані дизельні авто
ГЛАВКОМ NET
2024-10-22T11:33:53Z
Електромобіль та гібрид: Chery представив компактний кросовер Jaecoo J5 для експортних ринків
AutoGeek
2024-10-22T11:33:42Z
Новий дизель — шанс для старих "леопардів": Leopard 1 отримає двигун від Rolls-Royce
InternetUA
2024-10-22T11:01:01Z
Показуватимуть новини та передачі: Hyundai почне встановлювати голографічні дисплеї у авто вже за два роки
AutoGeek
2024-10-22T10:58:53Z
Чоловік вистрелив у свій Cybertruck, думаючи, що той куленепробивний: відео пошкоджень
24tv
2024-10-22T10:33:53Z
У США схрестили вінтажний Chevrolet Corvette 50-х і електромобіль BMW
Фокус
2024-10-22T10:27:46Z
У країнах ЄС зріс попит на електромобілі та гібриди: опублікована свіжа статистика
AutoGeek
2024-10-22T10:27:34Z
Формульний болід Міхаеля Шумахера 2006 виставили на аукціон
AutoCentre
2024-10-22T10:12:49Z
У Європі суттєво дешевіють електромобілі з пробігом: аналітики назвали ключові причини
AutoGeek
2024-10-22T09:58:42Z