MY.UAНовини
За угорською програмою та за угорські гроші: як працюватиме українська школа у Будапешті
За угорською програмою та за угорські гроші: як працюватиме українська школа у Будапешті

За угорською програмою та за угорські гроші: як працюватиме українська школа у Будапешті

За угорською програмою, але українською мовою – такою буде перша державна школа в Угорщині для дітей з України. Про відкриття школи повідомили на початку серпня, а зараз вона активно набирає учнів.

Це той випадок, коли державна школа відкривається для іноземців, та ще й фінансується з бюджету країни. І виглядає як жест дружби з боку прем'єра Угорщини Віктора Орбана.

"Українці і раніше були в Угорщині, але зараз з'явилася низка додаткових потреб, ми повинні дбати про цих людей… Відкриємо стільки українських шкіл, скільки потрібно. Для нас важливо, щоб українці почувалися в Угорщині як удома”, – зазначив Орбан під час свого візиту до України 2 липня.

Подробиці про першу угорську школу з українською мовою, складнощі, з якими зіткнулися діти, і про те, чому школа відкрилася лише на третій рік війни - Коротко про розповіли її засновники, Сергій та Олена Безкоровайні.

Діти навчаються за угорською програмою, але українською мовою

– Олено, як у Будапешті з'явилася перша українська школа? Чи важко було переконати угорський уряд її відкрити?

– Наша зареєстрована державою школа – це перша двомовна українсько-угорська школа на території Угорщини. У нас навчатимуться діти з 1-го по 12-й клас (середня школа та гімназія). В історії країни це справді перша школа з українською мовою навчання.

Звичайно, це був дуже непростий шлях, два роки ми витратили, аби зареєструвати таку освітню установу.

Оскільки наша школа зареєстрована державою, всі програми навчання у нас угорські, але багато предметів викладаються українською мовою. Угорщина надала таку можливість, щоб наші діти, які виїхали від війни, могли безболісно увійти до навчального процесу.

- Виходить, частина уроків - угорською, частина українською? А як багато саме українською?

- Кількість української та угорської мови у нашій школі варіюється. У початковій школі (з 1-го по 4-й клас) 60% навчання – угорською мовою, 40% – українською. Українською діти вчаться читати та писати, але лише на рівні абетки.

З 5-го класу все починає змінюватися – вже 55% викладання буде українською мовою, а 45% – угорською.

Ще більше української у гімназичних класах – 9 - 12 класи. Тут уже 70% навчання буде українською та 30% - угорською. Таким чином, у старшій школі українською мовою викладатимуться усі основні предмети – математика, фізика, хімія, біологія, історія. Угорською - лише угорська мова та література.

- Чому відсоток навчання українською збільшується від класу до класу?

- Таким чином, у школярів з'являється можливість підготуватися до державних угорських іспитів. І якщо діти захочуть залишитися в країні, то після закінчення нашої школи зможуть вступити до місцевих університетів. Оскільки решту предметів вони здаватимуть українською мовою, після закінчення школи вони зможуть вступати і до українських університетів.

Сергій та Олена Безкоровайні з дітьми переїхали до Угорщини 16 років тому. Фото: ФБ Beskorovaina Olena

В Угорщині близько 17 тисяч українських школярів

- Багато заявок надходить від охочих вступити до вашої школи? Ви берете всіх чи доводиться комусь відмовляти?

– Зараз беремо всіх, хто до нас приходить. Школа розрахована на 600 дітей, і поки що набір у процесі. Ми ще зовсім молодий освітній заклад – школа отримала ліцензію лише 5 серпня – набір учнів оголосили нещодавно. На сьогодні набрали понад 300 осіб, і можемо ще.

– А чи багато українських дітей в Угорщині? Напевно, непросто навчатись у угорській школі без мовної підготовки.

– За даними міжнародних організацій ЮНІОН та ЮНІСЕФ, які є тут, на території Угорщини проживає близько 17 000 українських дітей шкільного віку.

Звичайно, дітям важко навчатися в угорських школах: мова досить складна та незрозуміла. У принципі, для угорців українська мова також видається складною. Тому у дітей виникає психологічний бар'єр перед рішенням піти до місцевої школи, не всі на це наважуються.

Якщо майбутні першокласники з дитсадка могли подолати мовний бар'єр і за рік вивчають угорську, то у старшій школі зробити це дуже складно. Особливо коли з'являються такі серйозні предмети, як математика, фізика, хімія, географія, історія, біологія. Тому до угорських шкіл пішло мало дітей - із 17 тисяч дітей лише три тисячі. Інші залишилися на українському онлайн-навченні.

- Тобто в Угорщині можна не ходити до місцевих шкіл? Тому що, наприклад, у тій же Німеччині це обов'язково.

- Відвідувати угорську школу теж обов'язково, але держава пішла на такі поступки через те, що у дітей не було можливості швидко вивчити мову. Тимчасово їм дозволили залишатися на навчанні онлайн. Як буде цього року, поки що не знаємо.

- У вашій школі можуть навчатися лише українські діти чи приходять вони до вас із інших шкіл - приватних чи державних угорських?

– Є невеликий відсоток дітей, які минулого року навчалися в угорських школах і не можуть там навчатись далі. Фактично це втрачений рік: і мову не вивчили, і за програмою не пройшли. Але слід сказати, що це невеликий відсоток дітей. Переважно всі, хто до нас приходить, раніше були на онлайн-навчанні.

- Так, цікавий момент, адже третій рік триває війна, де ці діти були раніше?

- Переважна більшість – на онлайн-навчанні.

- Навчання у вашій школі платне чи безкоштовне?

- Безкоштовне, держава все оплачує.

До початку навчального року залишилося зовсім небагато – вже скоро 2 вересня. Фото: ФБ Угорсько-Українська Школа

Вчителі-українці теж тікали від війни

– А хто ваші викладачі? Теж українські біженці?

- Так, це вчителі, які тікали від війни. Щоб вони могли працювати у державних школах, ми допомагали їм зробити еквіваленцію українських дипломів. В Угорщині передбачено таку процедуру - для тих, хто має тимчасовий захист, вона безкоштовна.

Процедуру еквіваленції диплома для українських біженців спрощено, щоб люди всіх професій могли працювати на державних підприємствах чи за своєю спеціальністю. Так у людей з'являється можливість обійняти ті посади, які відповідають їхній освіті.

Всі наші вчителі пройшли цю еквіваленцію і мають рівень “мештер” – “магістр із великим досвідом”. Тому лише вчителі, які викладатимуть угорську мову та літературу – місцеві або із Закарпаття, вони закінчували мовний інститут там і можуть викладати угорську як іноземну.

До речі, це особливість нашої школи – українська у нас йде як рідна, угорська як перша іноземна та англійська мова як друга іноземна. Наші діти вчать дві іноземні мови. Велика різниця між тим, щоб йти до місцевої школи та вивчати угорську як рідну мову або йти до нас і вивчати угорську як іноземну – це набагато простіший процес інтеграції.

- А чи планують найближчим часом відкривати аналогічні школи в інших містах Угорщини? Уряд Угорщини обіцяв відкрити таку кількість шкіл, яка буде потрібна.

- Здається, що просто взяв та відкрив школу, але це не така проста справа.

Два роки тому ми з чоловіком займалися суботньою школою для угорських дітей, які б хотіли вивчати українську мову. До березня 2022 року в нашій школі навчалося близько 60 дітей, а коли почали приїжджати біженці, ми взяли ще 250 осіб, щоб допомогти їм закінчити навчальний рік в українській школі та пережити стрес від війни та переїзду.

Вже 2023 року відкрили приватну школу на 130 осіб, співпрацювали з київським державним ліцеєм МУШ. Наші діти навчалися офлайн 5 днів на тиждень, всі отримали після закінчення року табелі за 9-й, 11-й класи. Сьогодні ці 130 дітей переходять до двомовної школи. З ними працювали 22 педагоги, які за минулий рік стали командою - ця ж команда продовжить працювати у двомовній школі плюс додали угорських вчителів.

Ми вже спрацювалися як команда, розуміємо, що треба робити, як допомогти дітям зі стану повної асоціалізації перейти у стан нормального шкільного та взагалі дитячого життя. Тому що навчання онлайн, на жаль, зіграло поганий жарт із дітьми.

Усередині приміщення чисте, світле та охайне. Фото: ФБ Угорсько-Українська Школа

Угорська програма не настільки завантажена предметами

- Шкільна програма в Угорщині, за якою навчатимуться у вашій школі, складніша чи простіша за українську?

– У нас діти навчаються за угорською програмою, але українською мовою. Угорська програма простіша, не настільки завантажена предметами. До речі, місцеві вчителі дивуються, що за українською програмою у 7-му класі діти вивчають 15-16 предметів. Вони не розуміють, навіщо їх так багато. Шкільна програма в Угорщині простіша, логічніша і дозволяє добре підготуватися до університету.

- А підручники у вас які будуть? Українські чи електронні версії підручників?

- Угорська держава вже переклала всі підручники українською мовою. Їх ще не друкували, бо не було українських шкіл, але в електронній версії вони є. Крім того, держава вже дає для новостворених шкіл два роки, щоб ми створили власні підручники, і тоді вона друкуватиме і повністю забезпечуватиме дітей безкоштовними підручниками. Угорські діти одержують підручники безкоштовно. Тож цього року щось ми зможемо роздрукувати з інтернет-видань за рахунок наших благодійників, плюс ми маємо підручники з минулого року – їх нам допомогло отримати Посольство України в Угорщині. Тому спочатку у нас буде подвійний варіант - і угорські підручники, і українські. Завдання з математики чи фізики схожі і там, і там. В Угорщині, можливо, трохи спрощений варіант, але, по суті, все залишається таким самим.

- До речі, в якій зміні працюватиме ваша школа? У першій чи першій та другій?

- В Угорщині немає такого, щоби діти навчалися у дві зміни, це законом не передбачено. Тут дбають про психологічний та фізичний стан дітей, тому у нас на тиждень, наприклад, обов'язкові 5 уроків фізкультури. І так із 1-го по 12-й клас. Це можуть бути 3 години на фізкультуру, одна на хореографію та одна на басейн, але це все одно 5 фізичних навантажень на тиждень – щодня у дитини має бути щось фізичне.

Друга зміна не може бути за законом. І приміщення ми шукали таке, щоби у нас помістилося 600 дітей в одну зміну. Воно якраз розраховане на цю кількість дітей.

З помешканням було найскладніше. Два роки пішло на його пошуки: окремо побудованої порожньої школи немає, збудувати щось з нуля дуже складно, затратно і довго. Тільки нещодавно нам вдалося знайти підходяще - тут була школа, яка переїхала до більшого приміщення, а ми зайняли це.

- Як я розумію, одна з переваг вашої школи в тому, що після неї можна і до угорського вишу вступати, і до українського.

- Так. Після закінчення школи дитина зможе обирати, навчатися їй у Європі чи в Україні. Наші діти будуть підготовлені до обох варіантів.

Основні проблеми дітей пов'язані з незнанням мови

- Досить часто на політичному рівні звучать слова праворадикальних політиків про те, що Закарпаття є частиною Угорщини та й прем'єр-міністр Віктор Орбан орієнтований на співпрацю з Росією. У зв'язку з цим, як до українців ставляться звичайні угорські мешканці?

– Угорці дуже сердечно ставляться до українців, багато допомагають, розуміють наші проблеми та те, що сьогодні переживають наші діти – не можу сказати нічого негативного на їхню адресу. Останні два роки ми бачимо лише позитивні явища з боку угорців у прийомі українців. Дуже багато допомоги було у перший рік війни, українцям надавали безкоштовне житло.

Угорці  сприймаються закритими і зосередженими на собі, але коли ти поживеш у країні, розумієш, що вони душевні люди: розуміють проблеми іншої людини і намагаються допомогти - не сидять і плачуть разом з тобою, а допомагають діями.

- Чи траплялися випадки, що наші діти в угорських школах стикалися з якимсь булінгом чи подібними проблемами?

– Проблеми є, але вони пов'язані з незнанням мови. Думаю, якби за інших обставин угорські діти переїхали в Україну, була б та сама ситуація.

Коли дитина потрапляє в середовище, де вона нічого не знає і не розуміє жодного слова, тоді все, що вона чує, інтерпретує виходячи зі свого досвіду. Виходить так, що дитині могли сказати щось хороше, а їй здалося, що щось погане. Наприклад, ми говоримо дітям: молодці, а по-угорськи це звучить: “мало поросятко”. І українці кажуть: а чого ти нас поросятком називаєш? А це не має жодного зв'язку за значенням, хоч із звучання і схоже.

Діти не розуміють угорську і досить довго бояться щось сказати неправильно: коли ти кажеш неправильно, тебе не розуміють. Угорці не такі, як ми – почув, додумав і начебто зрозумів. Ні, вони сприймають слова буквально.

Через те що українські діти не розуміють мову, вони не можуть вчитися, а оскільки вони не можуть нормально вчитися – немає можливості отримати прохідний бал, хоча б “2” (в Угорщині 5-бальна система) – багатьом через це доводиться залишатися на другий рік у тому ж класі.

- Чи багато таких дітей, які пішли до українських шкіл і залишилися на другий рік через проблеми з мовою?

- За офіційною статистикою, їх не дуже багато, але такі діти є. Якщо говорити про свій досвід, ми переїхали до Угорщини 16 років тому, на той момент наш син закінчив в Україні 9-й клас. Тут він не міг іти в 10-й: угорська гімназія починається з 9-го, тому йому довелося знову піти до 9-го класу, але через проблеми з мовою він залишився на другий рік. Тому фактично син навчався у 9-му класі 3 роки. Щоправда, за 2 роки він так добре вивчив мову, що зміг вступити до бюджету до місцевого вишу.

Нічого в цьому поганого немає, сходити ще раз до школи. Для української свідомості це “ой, катастрофа, мою дитину залишили на другий рік”. Для угорців це нормально. Вони спокійно сприймають, що можна вчитися 13-14 років замість 12-ти. Дитина залишилася на другий рік - значить, краще засвоїть програму.

- Судячи з вашого досвіду, двох років може вистачити, щоб вивчити угорську мову?

- Так, двох років цілком достатньо навіть старшокласникам.

- Після закінчення вашої школи діти отримають угорський атестат?

- Так, державний угорський атестат.

Просторе приміщення, в якому 600 учнів зможуть навчатися за одну зміну, вдалося знайти в районі Чепель, що у південній частині Будапешта. Фото: ФБ Угорсько-Українська Школа

До речі

- Як так вийшло, що ви з чоловіком вирішили зайнятися саме роботою у школі?

- У чоловіка в Угорщині був бізнес. І ми зрозуміли: треба переїжджати, не можна жити на дві країни. За 16 років Угорщина стала для нас другою батьківщиною. Згодом тут з'явилася невістка, зять, онуки – вони вже угорці.

Сама ідея школи виникла ще 16 років тому: перше, що ми почали шукати - це школу. Син тоді закінчував 9-й клас, а дочка 11-й. Нічого українського, навіть суботніх шкіл тут не було.

Вже тоді в мене постало питання: як так може бути? В Угорщині стільки національних меншин, кожна з них має свою школу. Єдиними, хто не мав своєї школи, залишалися українці. У це складно повірити, бо українців тут багато, а школи української немає.

Крім того, на мою думку, неправильно, щоб сюди приїжджали українські діти і в угорському середовищі забували, що вони українці. Весь цей час у батьків іншого виходу не було – лише віддавати до місцевих шкіл та фактично перемелювати дітей. Таким чином, ідея створити школу з'явилася ще в перший рік релокації, але зараз вона реалізувалася в повноцінну школу.

На тему

Державна українсько-угорська школа знаходиться за адресою:

1212 Budapest, II Rákóczi Ferenc út 121-123, район Csepel.

З питань щодо навчання дітей просять звертатися на пошту школи: [email protected]

Теги за темою
УгорщинаШкола
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Укрзалізниця відновить звичний графік поїздів у напрямку Закарпаття
УкраинФорм
2025-07-17T22:57:56Z
Війна в Україні змінила архітектуру оборонних рішень - стартап Helsing
УкраинФорм
2025-07-17T21:09:34Z
В Україні встановили єдиний підхід до пенсійних виплат за рішенням судів
УкраинФорм
2025-07-17T19:54:44Z
Нова платіжка за квартиру з 1 серпня: у Дніпрі повідомили про зміни цін
Политека
2025-07-17T19:30:31Z
Грошова допомога на оренду квартири: хто й скільки зможе отримати
Знай
2025-07-17T19:21:58Z
Скільки землі можуть дати учаснику бойових дій у липні 2025 року
24tv
2025-07-17T19:06:14Z
Анонсовано інноваційну систему відеоспостереження для громадського транспорту
AutoCentre
2025-07-17T19:03:02Z
Дефіцит продуктів у Харківській області: базовий товар починає зникати
Политека
2025-07-17T19:00:03Z
Не виплачує зарплати з грудня. В Росії хочуть визнати банкрутом найбільшого виробника телевізорів
InternetUA
2025-07-17T18:58:18Z
Україна засудила санкції Угорщини проти трьох генералів і пригрозила відповіддю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T23:18:54Z
Словаччина розблокує ухвалення 18 пакета санкцій ЄС проти Росії, - Фіцо
24tv
2025-07-17T23:03:03Z
Угорщина наклала санкції на українців, яких звинуватила у смерті угорця на Закарпатті
Европейская правда
2025-07-17T22:57:15Z
У ОП розповіли, хто є найбільшими противниками у Європі щодо конфіскації активів РФ
УкраинФорм
2025-07-17T22:39:51Z
Російські банки на межі колапсу: готуються екстрено просити гроші у Кремля
Хвиля
2025-07-17T22:06:47Z
Трамп активно реалізовуватиме своє бачення щодо припинення війни в Україні - Держдеп
УкраинФорм
2025-07-17T22:06:13Z
Мудра: Нам вдалося відстояти заочні провадження по спецтрибуналу
УкраинФорм
2025-07-17T22:03:19Z
Війна, день 1240. Новий уряд на чолі зі Свириденко та мегаугода зі США щодо зброї
Football.ua
2025-07-17T22:01:43Z
Посли ЄС в Брюсселі можуть ухвалити 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ зранку 18 липня
Европейская правда
2025-07-17T22:01:27Z
Чекайте на неперевершений урожай помідорів: як доглядати за ними у липні
24tv
2025-07-17T21:24:27Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T20:12:23Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:02Z
Харчове отруєння: причини, симптоми та коли варто звертатися до лікаря
24tv
2025-07-17T19:03:26Z
Чим зняти зубний біль?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:27:49Z
Як часто та правильно поливати перець: секрети рясного врожаю
TSN
2025-07-17T16:36:28Z
Чи корисно пити холодний чай у спеку: експерти дали поради
GlavRed
2025-07-17T16:27:09Z
Як штучні підсолоджувачі можуть змінити гормональний фон підлітків
24tv
2025-07-17T16:24:20Z
Понеділки ламають психіку людей: результати нового дослідження
Знай
2025-07-17T16:21:21Z
На Покровському напрямку ситуація почала пахнути дуже поганим — оглядач
TSN
2025-07-17T22:36:31Z
Укус може запросто вбити: в Україні помітили небезпечного павука з сердечками на черевці
Telegraf
2025-07-17T22:30:54Z
Окупована частина Запорізької області залишилася без світла: у чому причина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T21:33:14Z
Хронологія війни — день 1241: окупанти на Запоріжжі залишились без світла і тиснуть на фронті
Telegraf
2025-07-17T21:03:48Z
Скидати Чорноморський флот РФ із рахунків було б помилкою - Плетенчук
УкраинФорм
2025-07-17T20:51:34Z
В Одесі жінку протягнув по асфальту бус ТЦК: що відповіли у військкоматі
TSN
2025-07-17T20:48:18Z
Росіяни вдарили дроном по автомобілю головного рабина Херсонщини
24tv
2025-07-17T20:42:17Z
Посилили війська та збільшили тиск: росіяни намагаються ізолювати велике українське місто
Знай
2025-07-17T20:36:02Z
Пляжний сезон в Одесі: наскільки тепла вода у морі для купання
24tv
2025-07-17T20:33:55Z
Україна запропонувала тестувати іноземну зброю на фронті – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T23:21:41Z
Україна відкрила фронт для тесту іноземних розробок: які технології у пріоритеті
GlavRed
2025-07-17T22:54:44Z
Росіян поселили біля військової бази в Єгипті: море під забороною, а за прогулянку до пляжу – стріляють
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T22:36:25Z
Сили безпілотних систем уразили в Курській області ворожий ЗРК «Стріла-10» разом з екіпажем
УкраинФорм
2025-07-17T22:30:25Z
Україна дозволить іноземним оборонним компаніям випробувати їхні розробки на полі бою проти Росії
TSN
2025-07-17T22:06:21Z
У Південній Кореї рибалки зловили тунець вартістю $1,9 млн і повернули рибу до моря
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T22:00:23Z
Польща поступово припинить діяльність притулків для біженців з України
iPress
2025-07-17T21:57:06Z
Більше ніж просто мода: що насправді означає червона нитка на зап'ясті
GlavRed
2025-07-17T21:27:34Z
Генсек ООН рішуче засудив ізраїльський авіаудар по католицькій церкві в Газі
УкраинФорм
2025-07-17T21:19:10Z
Легендарний десерт: як приготувати торт, як знаменитий десерт від Kinder
24tv
2025-07-17T21:18:25Z
Улюблений багатьма салат "Білочка": ароматна закуска всього з трьох інгредієнтів
Telegraf
2025-07-17T20:36:20Z
Готує себе сама: страва для вечері, над якою не треба стояти
GlavRed
2025-07-17T20:27:50Z
Один лимон та трішки цукру: рецепт найпростішого лимонаду на кожен день – це порятунок від спеки
24tv
2025-07-17T20:12:31Z
Відпочинок на морі в Україні 2025: де дозволено купатися та скільки коштує відпустка для двох
TSN
2025-07-17T20:03:54Z
Як захистити себе від впливу ретроградного Меркурія: потрібен простий оберіг
24tv
2025-07-17T20:00:13Z
Молода картопля і соковита яловичина: ця страва зведе з розуму навіть гурманів
Telegraf
2025-07-17T19:15:10Z
Чи можна на своєму подвірʼї палити вогонь: як посмажити шашлики
24tv
2025-07-17T19:06:27Z
Простий лайфхак для організації взуття без витрат: використайте дротяний вішак
24tv
2025-07-17T18:54:47Z
Після чотирьох розлучень: Дженніфер Лопес зробила жорстку заяву
GlavRed
2025-07-17T22:51:31Z
Джессіка Альба через півроку після розлучення закрутила роман із молодим актором - деталі
GlavRed
2025-07-17T22:33:59Z
"Усі були нажахані": Памела Андерсон приголомшила зізнанням про свою політику "без макіяжу"
GlavRed
2025-07-17T21:27:52Z
Вже підкорюють глядачів: 3 нові цікаві фільми 2025 для вечірнього перегляду
24tv
2025-07-17T21:03:37Z
Жив 150 млн років тому: на аукціоні продали цілий скелет динозавра за астрономічну суму
Фокус
2025-07-17T20:30:17Z
Відібрав у тата корону: у Мережі в захваті від миловида Гаррі Галкіна
GlavRed
2025-07-17T20:27:10Z
"Супермама" виводить на чисту воду: до кого "прийшли" після показу шоу
GlavRed
2025-07-17T19:57:45Z
Не можна: Тодоренко знову не дивилася за дітьми і нарвалася на жорстку відмову в РФ
GlavRed
2025-07-17T19:39:33Z
"Сором'язливі": на концерті Coldplay главу стартапу випадково зняли з коханкою
GlavRed
2025-07-17T19:27:30Z
Поліція затримала «смотрящого» за півднем України: проведено майже 50 обшуків
Украина Криминальная
2025-07-17T22:45:26Z
Мешканка Волині стала жертвою онлайн-шахраїв
InternetUA
2025-07-17T21:25:22Z
Чоловік хотів придбати ноутбук, але втратив понад 29 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-17T20:13:26Z
У Данії у 12 супермаркетах мережі виявили кокаїн у бананах
Европейская правда
2025-07-17T19:31:56Z
Справа Гусакова: РБК-Україна заявило про тиск, поліція почала розслідування
TSN
2025-07-17T19:18:17Z
Російський дрон знову атакував цивільного в Херсоні
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:39Z
У Тернополі викрили агентів рф, які орендували квартиру для зберігання вибухівки
InternetUA
2025-07-17T18:27:54Z
Повідомлено про підозру закарпатському ліснику, який допустив незаконні рубки на ₴5 млн
Украина Криминальная
2025-07-17T17:36:38Z
На півночі Польщі військове авто потрапило в ДТП, є постраждалі
Европейская правда
2025-07-17T17:15:59Z
Визначилися стартові суперники двох українських клубів у Лізі конференцій
ZN UA
2025-07-17T22:27:57Z
Збірна Англії вийшла до 1/2 фіналу жіночого Євро-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-17T21:57:53Z
Лунін дав свою згоду на трансфер у Вільярреал – ЗМІ
Football.ua
2025-07-17T21:40:33Z
Бондаренко: Ми створили дуже багато моментів, однак не змогли реалізувати жодного
Football.ua
2025-07-17T21:19:24Z
Евертон за участі Миколенка презентував нову гостьову форму
Football.ua
2025-07-17T20:57:36Z
Туран: Я більше задоволений другою грою проти Ільвеса, ніж першою
Football.ua
2025-07-17T20:37:09Z
Тренер Ільвеса: Нашою метою було покращити свою гру – нам це вдалося
Football.ua
2025-07-17T20:16:01Z
Побачите справжню різницю, – Дюбуа зробив зухвалу заяву перед реваншем із Усиком
24tv
2025-07-17T20:06:33Z
Жоту ввели до Зали слави Вулвергемптона
Football.ua
2025-07-17T20:04:14Z
OpenAI запустила агента ChatGPT: що він вміє
InternetUA
2025-07-17T22:51:12Z
Вчені виявили древній рельєф під льодами Антарктиди
Gazeta UA
2025-07-17T22:42:38Z
Свіжа атмосфера: як доглядати за кондиціонером у спеку
ZN UA
2025-07-17T22:24:24Z
У США можуть заборонити iPhone з китайськими дисплеями через звинувачення у промисловому шпигунстві
InternetUA
2025-07-17T21:33:38Z
Вчені показали, якою наша планета стане через 250 мільйонів років
TSN
2025-07-17T21:18:47Z
Південна Корея планує створити базу на Місяці до 2045 року
УкраинФорм
2025-07-17T21:03:53Z
Найбільший шматок Марса на Землі продано за карколомну суму: що відомо про артефакт
TSN
2025-07-17T20:33:30Z
OpenAI тестує прямі покупки в ChatGPT: що зміниться для користувачів
24tv
2025-07-17T20:06:57Z
Радість виявилася помилкою: баг Steam змусив інді-розробників вважати себе мільйонерами
Фокус
2025-07-17T20:00:48Z
Новий концепт Cupra вражає своєю рельєфною структурою
Топ Жир
2025-07-17T23:18:23Z
Stellantis відновила популярні емблеми, які дилери хочуть знову реалізовувати
Топ Жир
2025-07-17T22:33:42Z
Забудьте про Cadillac XT6: найрозкішніший кросовер від GM саме цей
Топ Жир
2025-07-17T22:03:50Z
Водіям Volvo рекомендується утриматися від використання цього режиму до встановлення критичного оновлення
Топ Жир
2025-07-17T21:18:05Z
Рідкісний Ferrari за $5 мільйонів з’явився серед дешевих Nissan на Craigslist
Топ Жир
2025-07-17T20:33:28Z
Ця репліка Mustang Eleanor оцінюється більш ніж у півмільйона доларів
Топ Жир
2025-07-17T20:03:25Z
У Японії злодії обирають Toyota, щоб викрасти іншу Toyota
Топ Жир
2025-07-17T19:18:48Z
Електричний Land Rover отримає компактнішу версію
Топ Жир
2025-07-17T18:33:10Z
Одна держава зробила запит до Mazda — і отримала спеціальну версію CX-5
Топ Жир
2025-07-17T18:03:04Z