Китай виробляє 98% світових поставок галію і 60% германію.
Те, що Китай контролює критично важливі напівпровідникові матеріали, б'є по ланцюгах поставок і викликає побоювання щодо скорочення західного виробництва передових мікросхем і військового оптичного обладнання.
Про це йдеться у статті Financial Times.
В Європі за останній рік майже вдічі зросли ціни на постачання германію і галію. Вказані елементи використовуються для виробництва напівпровідників і компонентів військового і комунікаційного обладнання.
У Пекіні це пояснили тим, що вони захищають "національну безпеку та інтереси" у відповідь на обмеження США на продаж сучасних мікросхем та обладнання для виробництва мікросхем.
"Обмеження і подальший експортний контроль підкреслили домінування Пекіна у світовому постачанні десятків найважливіших ресурсів", - йдеться в повідомленні.
У даних, які наводить геологічна служба США вказано, що країна виробляє 98% світових поставок галію і 60% германію.
"Ситуація з Китаєм критична. Ми залежимо від них", – розповіла виданню особа, яка представляє великого споживача напівпровідникових матеріалів.
Аналітики також зазначили, що уряд президента Сі Цзіньпіна готовий націлитися на західні економічні інтереси.
"Мета – завдати удару у відповідь на контроль над доступом Китаю до найсучасніших мікросхем та інших передових технологій", - вказано в повідомленні.
Загальний експорт китайського гелію скоротився приблизно наполовину з моменту запровадження контролю:
"Якщо Китай скоротить експорт галію, як це було в першій половині року, то наші запаси будуть витрачені і виникне дефіцит", – вказав він.
Раніше ми повідомляли, що Китай направляє до Тайваню бойові літаки та кораблі.