MY.UAНовини
Дві мети диктатора. Що означають нові заяви Путіна щодо війни та майбутнього РФ
Дві мети диктатора. Що означають нові заяви Путіна щодо війни та майбутнього РФ

Дві мети диктатора. Що означають нові заяви Путіна щодо війни та майбутнього РФ

Володимир Путін під час спеціальної наради з російськими урядовцями заявив, що успіх російської армії у війні проти України є головною умовою подальшого розвитку РФ. Чи означає це, що у Кремлі продовженню бойових дій не вбачають жодної альтернативи, з’ясовував Фокус.

За словами Путіна, на "успішне завершення спеціальної військової операції", зокрема "зміцнення економічної бази" для потреб армії, має бути націлена економічна політика уряду Росії протягом найближчих шести років.

На цьому тлі синхронно прозвучала заява путінського спікера Пєскова, який зазначив наступне: "Ви знаєте, тема переговорів зараз, вона неабияк втратила свою актуальність".

Власне, так Пєсков відповів на питання щодо можливих переговорів між Києвом та Москвою, про які днями повідомляла газета The Washington Post. За даними видання, якраз у двадцятих числах серпня Україна та Росія мали відправити делегації у Доху для переговорів щодо укладення "історичної угоди, яка б припинила удари по енергетиці та енергетичній інфраструктурі з обох сторін".

Між тим у понеділок, 26 серпня Росія завдала масованого ракетного удару по Україні і переважну кількість цілей склали саме об’єкти енергетики.

Експерти, з якими поспілкувався Фокус, переконані, що, вмикаючи платівку про безальтернативність війни, а відтак – неможливість переговорів як таких, Кремль переслідує одночасно кілька цілей.

Чому Путін прив’язав майбутнє Росії до своїх злочинів

Зокрема, політолог Ігор Чаленко у розмові з Фокусом зауважує наступне: "Прив’язка Путіним "СВО" до економічного благополуччя Російської Федерації – це, з одного боку констатація того, що економічні санкції проти РФ все ж таки діють і Кремль дуже велику ставку робить на те, що в нього знайдуться методи для подальшого обмеження цих санкцій різними шляхами. З іншого ж боку, путінські слова свідчать про те, що заявлені на початках цілі так званої спеціальної воєнної операції, такі як демілітаризація, денацифікація та інший шлак, не мають під собою жодного підґрунтя. Тобто, Путін своїми злочинами проти українського народу фактично підв’язав майбутнє Росії".

Акцентувавши на тому, що останні заяви Путіна вкотре підкреслюють той факт, що війна носить екзистенційний характер, експерт додав: "Війна з Україною насправді була потрібна Путіну задля утримання президентської влади безпосередньо всередині РФ. Тому, Путін, говорячи, що успіх "СВО" дорівнює успіху Росії майбутнього фактично показав, що усі його "денацифікаційні" заяви є абсолютно безглуздими і це має стати чітким та недвозначним сигналом для наших союзників з тим, аби вони врешті-решт припинили з острахом дивитися на Кремль, не шкодуючи фарб для малювання червоних ліній".

Політолог переконаний, що останні заяви Путіна мають витверезити союзників і, по-перше, спонукати зняти свої табу на застосування їхніх ракет на російській території, по-друге, закривати очі на запуск РФ ракет з західними запчастинами по Україні.

"Досить вже союзникам займати ганебну позицію страуса, коли, наприклад, на 25 кілометрів їх території заходить російський "Шахед", а вони кажуть, що не змогли його збити начебто через погану погоду. Союзники мають припиняти ці ігри і, називаючи речі своїми іменами, ставити чіткі діагнози і призначати ефективне лікування. Україна сьогодні абсолютно доречно закликає партнерів зняти обмеження щодо застосування далекобійного озброєння західного виробництва по території РФ. Плюс — потрібно активізувати тему застосування західних систем ППО на території країн НАТО для захисту прикордоння, тому що чим далі, тим Путін все більш нахабнішає, що чітко показала ракетно-дронова атака 26 серпня", — наголошує Ігор Чаленко.

Путін, констатує політолог, цинічно демонструє, що задля збереження влади здатен прив’язати війну в Україні до подальшої долі РФ, а відтак він і надалі буде вчиняти злочини проти людяності.

В умовах, що склалися, найбільш ефективним варіантом експерт вбачає паритет спроможностей для України, оскільки РФ розуміє виключно мову сили.

"Чим більше Росія втрачає або під час військових дій в Україні безпосередньо, або при впровадженні українських спецоперацій в тилу, тим більше вона намагається йти на контакт. А це свідчить про те, що паритет спроможностей необхідно забезпечувати усіма силами – як західною підтримкою, так і розвитком вітчизняного ВПК. Це – єдиний шанс, який зараз існує задля досягнення якнайшвидшого миру", — підсумовує Ігор Чаленко.

Як Путін намагається досягти мети у війні

Зі свого боку політолог Ігор Рейтерович у розмові з Фокусом робить наступний акцент: "Фактично від самого початку повномасштабного вторгнення Україна систематично заявляє про те, що Путін є недоговороспроможним і буде намагатися усіляко затягти "СВО", а відтак, як кажуть в РФ – не миттям, так катанням досягти результатів, на які сподівається. Зрозуміло, що ці результати вже дуже сильно модернізовані в порівнянні з 2022 роком, але, тим не менше, вони хочуть в той чи інший спосіб їх втілити. Але слід зважати на дуже важливий момент: усі ці хворобливі заяви, які озвучує Путін та представники його режиму – це своєрідний елемент тиску на західні країни і водночас елемент торгу".

На переконання експерта, Путін постійно намагається максимально підняти планку, а потім, дещо знизивши її, подати це так, наче Москва пішла на певні поступки.

"Кремль постійно так діє – спочатку висуває якийсь ультиматум з відверто неадекватними "хотєлками" і в результаті може досягти певного їх задоволення. Гарним прикладом тут може послугувати зернова угода. Росіяни спочатку висували одні вимоги, а потім їх опустили і угода зрештою була реалізована в практичній площині. Так, потім РФ вийшла з цієї угоди, але певний час вона діяла і на той момент для нас це була дуже і дуже важлива історія. Зараз же Путін намагається діяти аналогічно. Зокрема, заявляючи про те, що успіх російської армії у війні проти України є головною умовою подальшого розвитку Російської Федерації, він з одного боку намагається мобілізувати внутрішній електорат, а з іншого – передає певний сигнал, що домовлятися зі мною можна, але на тій базі, яка є для мене принципово важливою", — зауважує Ігор Рейтерович.

Путіну, вважає експерт, попри те, що "успіх" його "СВО" вже повернувся бумерангом у Курську область, надзвичайно важливо повсякчас демонструвати впевненість. Саме цю впевненість і намагається демонструвати Путін, заявляючи, що РФ доведе розпочате до "успішного завершення".

Між тим, з наявним пропагандистським апаратом Кремля, на думку Ігоря Рейтеровича, "успішність" може бути подана росіянам в будь-якому форматі і під будь-яким соусом.

"Якщо росіянам завтра за Орвеллом скажуть, що ціллю "СВО" був недопуск іноземних військ на, як вони говорять, історичну територію РФ і до того моменту ЗСУ вийдуть з Курської області, то це буде для них велика перемога і достатній результат. Тобто, з тлумаченням "успішності" у Путіна проблем не має. Він може результати чи наслідки війни подати як завгодно і в нього станом на сьогодні достатньо ресурсу, щоб переконати в цьому росіян", — констатує політолог.

На його думку, лише дуже невелика кількість мешканців РФ буде задавати питання на кшталт, а навіщо Кремль своєю політикою вбив економіку, а головне — сотні тисяч своїх громадян.

Що ж стосується розуміння ситуації з боку союзників України, то, на думку Ігоря Рейтеровича, у значної частини з них воно є, але ключова проблема полягає в тому, що до їхньої низки наразі не можна зарахувати Сполучені Штати, політика яких продовжує залишатися надмірно обережною щодо Росії. Цілком можливо, припускає експерт, ситуація бодай частково зміниться ще до виборів президента США 5 листопада, оскільки Байден, користаючись тим, що руки в нього вже повністю розв’язані, може ухвалити якісь неординарні рішення з тим, аби надати додаткового імпульсу кампанії Камали Гарріс. В будь-якому разі, переконаний політолог, Вашингтон також рано чи пізно дійде до усвідомлення того, що Путін – це абсолютно недоговороспроможна людина, яку змусити до перемовин можна виключно силовим способом.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На фронті від початку доби 80 боєзіткнень, найгарячіші - Покровський і Курахівський напрямки
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:43Z
У Херсоні після обстрілу може не бути електрики кілька діб
УкраинФорм
2024-11-28T14:49:21Z
Пункти незламності розгорнули на 92 залізничних вокзалах України
УкраинФорм
2024-11-28T14:49:08Z
У Львові вулицю перейменували на честь Ірини Фаріон
УкраинФорм
2024-11-28T14:42:52Z
Половина жителів – без світла: яка ситуація в Луцьку після масованої атаки
24tv
2024-11-28T14:42:04Z
"Порочне коло": російські штурмовики потрапили під точний приціл українських дронів
TSN
2024-11-28T14:39:13Z
На Рівненщині вже відновили живлення для понад 130 тисяч споживачів
УкраинФорм
2024-11-28T14:34:32Z
На Харківському напрямку окупанти 8 разів штурмували позиції Сил оборони, на Куп’янському росіяни атакували 9 разів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-28T14:24:57Z
Берестинська громада отримала сучасний трактор в рамках партнерства з USAID
Мій Харків
2024-11-28T14:24:19Z
Суд продовжив арешт для псевдоактивіста Стахіва, застава - понад ₴900 тисяч
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:34Z
ЄС і Україна підписали меморандум, необхідний для виділення €18,1 мільярда допомоги - Шмигаль
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:03Z
Проросійська влада Грузії відмовляється від переговорів про вступ до ЄС до 2028 року
Европейская правда
2024-11-28T14:54:22Z
Путін назвав нові цілі для ударів "Орешником" про Україні: що відомо
GlavRed
2024-11-28T14:39:31Z
Путін озвучив результат розмови з Шольцом
TSN
2024-11-28T14:39:03Z
Швеція просить Китай допомогти в розслідуванні обриву кабелів у Балтиці
Европейская правда
2024-11-28T14:37:46Z
Від початку агресії у 2014 році Росія порушила понад 400 міжнародних договорів - ОП
УкраинФорм
2024-11-28T14:34:15Z
Ми ж домовились у Вашингтоні, – Подоляк про зброю, якою можна збивати "Орешник"
24tv
2024-11-28T14:33:59Z
Путін вирішив полякати казахів «Орєшніком»: не стримався просто на переговорах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T14:33:53Z
Стрижки, які треба робити жінкам після 50 років: будете молодо й свіжо виглядати
24tv
2024-11-28T14:42:59Z
Альбом із фото розкрив неймовірний секрет: дівчина 14 років не знала правди про сім'ю
GlavRed
2024-11-28T14:39:16Z
"Мені важко жити в страху": Володимир Дантес розповів, чи має бронь
GlavRed
2024-11-28T14:33:24Z
Названо найкращого співака усіх часів
360ua.news
2024-11-28T14:33:19Z
Померла актриса серіалу "Вулиці розбитих ліхтарів"
Фокус
2024-11-28T14:30:42Z
Одне обличчя з мамою: син Фріске здійснив рідкісний вихід у світ
GlavRed
2024-11-28T14:27:37Z
Черговий хайп, – учасниця "Холостяка-13" відповіла на звинувачення в "тусовках" з росіянами
24tv
2024-11-28T14:18:45Z
Тоня Матвієнко показалася до та після макіяжу і похизувалася природною красою
TSN
2024-11-28T13:39:04Z
Відома українська співачка повідомила про втрату в родині: "Традиції поховання дуже болісні"
24tv
2024-11-28T13:33:42Z
На Харківщині рішенням облради ліквідували МСЕК
УкраинФорм
2024-11-28T14:18:27Z
Ніколи не робіть цих помилок під час розігрівання супу: як це правильно робити
TSN
2024-11-28T13:39:42Z
Чим не можна закушувати алкоголь, щоб не нашкодити організму
TSN
2024-11-28T12:51:48Z
У США дозволили трансплантацію органів між людьми з ВІЛ
1News
2024-11-28T12:48:27Z
Чи можна їсти лише один раз на день: як така дієта впливає на організм
TSN
2024-11-28T12:39:27Z
Хурма та шарон: як знати, який фрукт обрати, переваги та користь
24tv
2024-11-28T12:09:49Z
Уже не вирок: застосування вакцин знизило смертність від раку шийки матки
Фокус
2024-11-28T10:36:41Z
Фантастична чистота гарантована: як використовувати кисневий порошок під час прибирання
24tv
2024-11-28T10:27:40Z
Покладіть подушку ось так – ваш сон буде міцним і спокійним
TSN
2024-11-28T10:06:32Z
Озимі посіви перед зимівлею: агрометеорологи оцінили стан
Agravery
2024-11-28T14:52:29Z
Дні полічені: Nissan може припинити існування у наступні 12-14 місяців, — Financial Times
ITC
2024-11-28T14:50:22Z
Україна наступного року отримає $22 мільярди від заморожених активів РФ - Марченко
УкраинФорм
2024-11-28T14:49:51Z
АМКУ розпочав розслідування щодо подорожчання яєць
AgroPortal
2024-11-28T14:46:44Z
Податки зростуть: Марченко розповів, до чого готуватися українцям
24tv
2024-11-28T14:42:48Z
РФ атакує ракетами енергосистему: в Україні почалися відключення електрики, — Галущенко
Фокус
2024-11-28T14:39:42Z
Звідки у держави кошти на виплату "тисячі Зеленського": відповідь дав Мінфін
24tv
2024-11-28T14:34:26Z
Механізований збір овочів удесятеро дешевше за вартість ручного збирання
AgroPortal
2024-11-28T14:30:17Z
Податкова служба перевиконала план надходжень на ₴ 48 мільярдів - Марченко
УкраинФорм
2024-11-28T14:30:07Z
Умєров назвав ключові рішення партнерів про військову допомогу Україні у 2025 році
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:34Z
Афера на закупівлі військової форми. Викрито ексрадника з Міноборони та екснардепа
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T14:53:55Z
Називають "служницею": чоловік заплатив $20 тисяч за дружину з іншої країни
Фокус
2024-11-28T14:51:52Z
Пенсія за вислугу років: хто з українців зможе отримати такі виплати
24tv
2024-11-28T14:46:31Z
Може досягти більшої частини Європи: відомі характеристики "Орешника" - NYT
GlavRed
2024-11-28T14:42:18Z
Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
Европейская правда
2024-11-28T14:39:52Z
Сестра завдяки новині у газеті впізнала свого брата, який загадково зник 25 років тому
TSN
2024-11-28T14:39:24Z
Міністр оборони Німеччини пояснив розгортання Patriot у Польщі
Европейская правда
2024-11-28T14:37:20Z
Румунія купує понад 1000 турецьких бронемашин COBRA II
Европейская правда
2024-11-28T14:37:19Z
На Київщині повторно оголосили повітряну тривогу через загрозу БПЛА
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:07Z
У Луцьку під час ракетної атаки РФ в укритті народилася дівчинка
УкраинФорм
2024-11-28T14:39:28Z
У передмісті Херсона внаслідок атаки дрона загинув 59-річний чоловік
УкраинФорм
2024-11-28T14:34:12Z
Очільницю Хмельницької МСЕК залишили під вартою, заставу зменшили до 280 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-28T14:33:05Z
У Запорізькій області невідомі поцупили збиті КАБ та "Шахед"
Фокус
2024-11-28T14:21:16Z
В Івано-Франківську судили чоловіка, який зберігав дитячу порнографію
InternetUA
2024-11-28T14:10:47Z
У Кривому Розі чоловік з ножем штурмував ТЦК, бо хотів "визволити" сина: коментар військових
24tv
2024-11-28T13:33:27Z
СБУ знешкодила у Харкові агентурну групу російського ГРУ, яка готувала схрони для ворожих ДРГ
Украина Криминальная
2024-11-28T13:30:43Z
Дружина Тімура Мірошниченка на Балі потрапила в ДТП: "У мене в'їхав мопед"
TSN
2024-11-28T13:27:33Z
Кубок світу-2024/2025: де дивитися біатлонні гонки в Україні
24tv
2024-11-28T14:51:48Z
"Найгірша помилка": в НХЛ голкіпер шокував усіх, закинувши шайбу у власні ворота – відео курйозу
24tv
2024-11-28T14:36:08Z
"Динамо" Київ — "Вікторія" Пльзень: де дивитися матч Ліги Європи
Фокус
2024-11-28T14:24:31Z
Чергова халепа Реала: Камавінга вилетів мінімум на три тижня
Football.ua
2024-11-28T14:10:57Z
Лемпард повернувся до тренерської діяльності: кого очолив легендарний англієць
24tv
2024-11-28T13:57:05Z
Зінченко взяв участь у вікторині: наскільки добре українець знає своїх одноклубників
24tv
2024-11-28T13:33:58Z
Лемпард — головний тренер Ковентрі
Football.ua
2024-11-28T13:21:54Z
Абсолютний рекорд було оцінено: гравець Шахтаря потрапив у команду тижня Ліги чемпіонів
24tv
2024-11-28T13:09:12Z
ФК «Минай» попрощався з шістьма футболістами
УкраинФорм
2024-11-28T12:54:07Z
Буковель робить крок у майбутнє: відтепер – це туристична дестинація
TSN
2024-11-28T14:51:01Z
Чи є в українській мові "бесідка", та що позначає це слово
24tv
2024-11-28T14:36:15Z
Імбир виросте за лічені тижні: просто не викидайте залишок кореневища
24tv
2024-11-28T14:33:12Z
Мариновані кальмари: рецепт, який смачно доповнить будь-яку трапезу
24tv
2024-11-28T14:12:23Z
Коли найкраще прикрашати ялинку: ця дата залучить щастя й достаток у дім
TSN
2024-11-28T14:09:14Z
Що робити з пралкою, якщо під час прання вимкнули світло
24tv
2024-11-28T14:03:02Z
Як зробити візу в Канаду: перелік необхідних документів
24tv
2024-11-28T13:42:55Z
Який колір нігтів на Новий рік 2025 не сподобається Змії: уникайте три відтінки
TSN
2024-11-28T13:39:21Z
"Спочатку було дивно": як українська пара живе в будиночку на колесах і втілює мрію у реальність
24tv
2024-11-28T13:36:48Z
Не злетіло: Snapdragon X Elite займають 0,8% ринку ПК, у Q3 продано лише 720 000 ноутбуків
ITC
2024-11-28T14:46:20Z
Який басейн замовити: бетонний, композитний або поліпропіленовий
Детектор М
2024-11-28T14:46:04Z
Ілон Маск анонсував створення АІ-студії для розробки ігор
InternetUA
2024-11-28T14:43:12Z
Вчені знайшли скам'янілості крокодила віком до 12 мільйонів років: чим він унікальний
TSN
2024-11-28T14:39:38Z
Осінній розпродаж Steam повертається зі знижками навіть на найновіші ігри, такі як Frostpunk 2
24tv
2024-11-28T14:33:35Z
Ілон Маск відкриває власну ігрову студію – якою буде її головна особливість
24tv
2024-11-28T14:21:50Z
Чорна п’ятниця на парфумерному ринку: як не стати жертвою інтернет-шахраїв
TSN
2024-11-28T14:09:10Z
Нова технологія дає штучному інтелекту можливість відчувати поверхні
24tv
2024-11-28T13:36:16Z
Кін, Лукман та Дзакканьї — серед претендентів на звання гравця місяця в Серії A
Football.ua
2024-11-28T13:29:15Z
Mercedes-Maybach та Rolls-Royce, посуньтесь: Huawei анонсувала розкішний електричний седан Maextro S800 класу D+ з ціною від €124,3 тис
ITC
2024-11-28T14:46:43Z
Новий кросовер Opel Mokka – тепер з технологією ChatGPT!
AutoCentre
2024-11-28T14:46:23Z
Таких буде лише 300: Toyota представила 435-сильну Supra
AutoCentre
2024-11-28T14:16:45Z
Huawei відправив у нокаут Tesla Model 3
AutoCentre
2024-11-28T13:04:03Z
Перший електромобіль Range Rover повністю розсекретили до презентації
Фокус
2024-11-28T12:36:18Z
Новий Renault Duster в Україні: більше простору, 3 двигуни та ціна від 830 тис. грн
ITC
2024-11-28T12:14:23Z
Жінка намагалась вкрасти машину, але не змогла розібратись з коробкою передач
Фокус
2024-11-28T11:42:49Z
Лімітований ексклюзив: представлено найпотужнішу і найшвидшу Toyota в історії
Фокус
2024-11-28T11:15:40Z
Представлений найчорніший Ford Bronco у світі
AutoCentre
2024-11-28T11:07:18Z