Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) розробили мозковий мікрочіп, який менший і ефективніший за чіп компанії Neuralink. Дослідження, яке призвело до створення нового чіпа, було опубліковане в журналі IEEE Journal of Solid-State Circuits.
Цей пристрій, відомий як мініатюризований інтерфейс мозок-комп'ютер (MiBMI), є дуже маленьким і складається з двох тонких чіпів загальною площею всього 8 мм². Для порівняння, пристрій Neuralink має значніші розміри – приблизно 23x8 мм.
MiBMI споживає дуже мало енергії, є мінімально інвазивним і має повністю інтегровану систему, яка обробляє дані в реальному часі. На відміну від Neuralink, що вимагає встановлення 64 електродів у мозок і обробки даних через застосунок на зовнішньому пристрої, MiBMI просто зчитує активність мозку і перетворює її у текст.
"MiBMI дозволяє перетворювати складну нейронну активність у читабельний текст з високою точністю і низьким енергоспоживанням," – каже Махса Шоаран, керівник Лабораторії інтегрованих нейротехнологій EPFL. "Це досягнення наближає нас до практичних імплантованих рішень, які можуть суттєво поліпшити комунікаційні можливості людей з серйозними моторними порушеннями".
Новий чіп моніторить електричну активність мозку і, використовуючи дані з попередніх досліджень, перетворює цю активність у текст. MiBMI здатний зчитувати сигнали мозку, які формуються при уявленні написання літери, і перетворювати їх у текст.
Хоча чіп ще не був протестований у живих умовах, його протестували на реальних нейронних записах і досягли 91% точності в перетворенні нейронної активності в текст.
Одна з причин успіху нового чіпа полягає в новому способі читання мовних процесів мозку. Дослідники EPFL виявили специфічні нейронні маркери, що активуються при уявленні кожної літери. Ці маркери стали коротким кодом для кожної літери, що дозволяє MiBMI обробляти меншу кількість даних, що зменшує споживану енергію і простір для розміщення чіпа.
Зараз MiBMI здатний декодувати 31 символ, що є рекордом для подібних систем. Дослідники планують збільшити цю кількість до 100 символів.