Обмін повітряними ударами між Ізраїлем та "Хезболлою" робить перспективу миру ще більш недосяжною — The Guardian
Ескалація бойових дій між Ізраїлем і "Хезболлою" на вихідних — це саме те, чому США, Франція і Велика Британія відчайдушно намагаються запобігти з моменту вбивства Ізраїлем лідера ХАМАС Ісмаїла Ганії в Тегерані майже місяць тому.
Відновлення насильства, яке може спалахнути знову в будь-який момент, є потенційно серйозною перешкодою для міжнародних мирних зусиль. Це ще один удар, зокрема, по президенту США Джо Байдену, чиї надії на ширше врегулювання на Близькому Сході до того, як він залишить свій пост, розбиті вщент. Бойові дії також можуть негативно вплинути на переговори між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню і звільнення заручників, які й без того зайшли в глухий кут, зазначає Саймон Тісдалл, міжнародний оглядач у газеті The Guardian.
"Страх сьогодні, як і в минулому, полягає в тому, що всі ці запеклі конфлікти об'єднаються в одну величезну регіональну катастрофу, яка втягне в себе інших іранських маріонеток в Ємені, Сирії та Іраку і змусить, своєю чергою, до військової відповіді США та їхніх союзників, які нарощують свою військову присутність протягом останніх тижнів. Найстрашнішим жахом є те, що Іран сам безпосередньо зіткнеться з Ізраїлем (або навпаки)", — вважає Тісдалл.
Раніше прес-секретар Пентагону генерал-майор Пет Райдер повідомив, що США не збивали ракети й безпілотники, коли "Хезболла" здійснила масштабну атаку на Ізраїль на вихідних, але американські офіційні особи надали Ізраїлю дані розвідки для відстеження атак "Хезболли". Водночас США не надавали розвідданих для випереджувального удару Ізраїля по "Хезболлі".