Київське "Динамо" провело другий матч плей-оф Ліги Чемпіонів - на жаль, біло-синім не вдалося переграти "Зальцбург" на його полі. Шовковський і його команда були на голову сильніші за суперника, та всі моменти склалися тільки на нічию. Що не вийшло та чому динамівці 90 хвилин були поруч із перемогою, яку так і не змогли здобути? Тактичний огляд матчу від OBOZ.UA.
Стартові склади
"Динамо": Бущан, Дубінчак, Михавко, Попов, Тимчик, Бражко, Шапаренко, Піхальонок, Кабаєв, Ярмоленко, Ванат
"Зальцбург": Бласвіх, Дедич, Байду, Піонтковський, ван дер Бремпт, Капальдо, К'єргор, Бідструп, Глух, Дагім, Єо
Перший тайм. Найсміливіший футбол "Динамо" за весь час відбору
На самому початку гри ми побачили те, що очікували: бажання "Динамо" вигравати. Високий масштабний пресинг дозволив затиснути суперника на 10 хвилин. Біло-сині бігли настільки вмотивовано, що часом деякі атаки випереджали думки, а на добивання не встигали цілі групи гравців. Утім українці були дуже гарні і на м’ячі, і без нього.
"Зальцбург" же зіграв на ефекті очікувань. Попов дістав похвалу та критику за перший матч, його викидання були одночасно якісними та ризикованими, тому на початку тайму більшість атак австрійці організовували саме на центрбека через Чергорда. Динамівці підлаштувалися під це та кількісно закривали зону, але в моменті провалили так центр поля. Це дало неймовірно великий простір супернику і Дагім відмінно використав дриблінг. Парадокс, але кияни виглядали набагато краще за суперника та пропустили першими. Знову.
Одразу після пропущеного голу "Динамо" повернулося до домінування, раз-по-раз виникали моменти з різних флангів. Допомагала в цьому активна роль латералів, Дубінчак і Тимчик пропонували себе другим темпом в останній третині. Австрійці після виходу вперед повірили в себе, але занадто - кияни швидко зрівняли. Шалена помилка імені власної самовпевненості: "Зальцбург" ущільнився в центрі поля настільки, що закидання Михавка метрів на 30 запустило Ваната у вільний забіг до чужих воріт аж від кола. Як би не намагалися чинити спротив захисники, філігранному удару нападника в дальній кут не зміг завадити ніхто.
Шовковський продовжував награвати традиційну схему високої атаки: на м’ячі 4-2-4 активно змінювалася на 3-2-5. Аби допомогти в пошуку входу в чужий карний, центральну лінію глибоко переходили навіть Михавко та Попов, а напад розходився на всю ширину поля. Такої командної агресії не було в першому матчі, тому підопічні Лейндерса не знали, як контрити цей футбол.
Перший тайм у виконанні "Динамо" вийшов грою протиріч: пропущений гол із нічого, забитий гол із нічого. Ті ж латералі своїми активними підключеннями вперед інколи створювали провали, як у моменті Єо. Перехідні фази в "Зальцбурга" проходили швидко, а м’яч майже не затримувався в центрі - будь-яка спроба атаки вимагала залученості всіх наших захисників. Концентрація на переможному результаті відчувалася через екран, але намагання динамівців забити якнайшвидше і якомога більше призводили до їх ситуаційних помилок під тиском.
Другий тайм. У киян не залітає все. Взагалі все
Лейндерс відомий своїми вміннями до мотивації - австрійці знову, як і тиждень тому, активним пресингом понеслися за випадковим відбором. "Зальцбургу" знову і знову вдавалося ловити на помилках опорну зону динамівців через відсутність там гравців. Одного разу навіть Бущану довелося відігравати центрбека; добре, що успішно. Бражко підключався до атак і не встигав повертатися, тому Пихальонку довелося відмовитися від атакувальної ролі на користь переваги біля кола.
Новина про виклик Кабаєва до збірної значно додала сил вінгеру. Якщо в минулих матчах ЛЧ активність на себе брав Ярмоленко, то тепер вже Кабаєв ішов в обіграш на своєму фланзі та частіше виникав у центрі, шукаючи передачу на Ваната чи Шапаренка. Притиснувшись до власних воріт, суперники покладалися виключно на контратаки. Тут годі шукати пояснень, два м’ячі переваги дозволяли ризикувати.
СаШо не дарма гримав на команду із закликом йти вперед: усімох біля чужого карного динамівцям вдалося запресингувати оборонців "Зальцбурга" до помилки, яка завершилася непоганим ударом Бражка. Австрійці на таку активізацію відповідають замінами під глибший захист, до невтомних латералів вийшли свіжі Гурта й Нене. Захищатися допомагали і 23 тисячі фанатів на трибунах - дуже сильний параметр переваги, який створював ще більше тиску на українців. Їм дійсно нічого не треба було: за 30+ хвилин була тільки одна контратака. Набігалися футболісти обох клубів, але було сумно, що нереалізація численних моментів діями нових Волошина та Супряги так і залишила гол Ваната єдиним ударом у ствір за весь матч.
1:1 - нічия, яка додає Україні очок у таблицю коефіцієнтів, однак "Динамо" сумарно програє 1:3 та вилітає в Лігу Європи. Кияни грали сміливо, відверто та справді однією командою, але коли все виходило - нічого не залітало у ворота. Не було феноменальної гри від воротаря "Зальцбурга", просто не щастило. У Лізі Чемпіонів залишається тільки "Шахтар". Біло-сині теж зможуть протестувати новий формат єврокубків, тільки в другому за силою турнірі континенту.