Кредитори проголосували за реструктуризації зовнішнього боргу України
97,38% власників єврооблігацій України та гарантованих державою облігацій "Укравтодору" загальною вартістю $20,47 млрд проголосували за запропоновану реструктуризацію, повідомили у Міністерстві фінансів.
“У результаті конструктивного переговорного процесу з власниками єврооблігацій, 97,38% власників єврооблігацій підтримали угоду про реструктуризацію, що перевищує необхідний поріг у дві третини голосів. Кожна серія єврооблігацій в обігу отримала понад 95% голосів підтримки від власників, що значно перевищує мінімально необхідні 50% для того, щоб угода про реструктуризацію набула чинності та дозволила здійснити запропонований обмін існуючих єврооблігацій на нові. Такий високий рівень підтримки відображає залученість міжнародної фінансової спільноти в забезпечення фінансової стійкості України в умовах повномасштабного вторгнення Росії”, – йдеться у повідомленні.
Реструктуризація передбачає
- номінальне зниження вартості державного боргу з першого дня дії угоди на 37%, що скорочує обсяг державного боргу України більш ніж на $8,5 млрд;
- зменшення боргових платежів на $11,4 млрд протягом періоду дії Програми МВФ (скорочення на понад 90%) і на $22,75 млрд до 2033 року (скорочення на понад 75%);
- збільшення середнього терміну обігу єврооблігацій майже на 4 роки (додатково до 2-річного збільшення терміну обігу у 2022 році).
Як зазначили у Мінфіні, реструктуризацію зовнішнього комерційного державного боргу України виконано менш ніж за п’ять місяців, незважаючи на притаманні складнощі через ситуацію в країні та одну з найбільших кількостей серій і номінальної вартості єврооблігацій, що підпадали під реструктуризацію, за останній час.
Угода забезпечує найбільше списання боргу за чистою приведеною вартістю розміром приблизно 60% для суверенних емітентів з 2012 року та передбачає випуск першого боргового інструменту з умовним компонентом, що був затверджений відповідно до нової методології МВФ щодо оцінки ризику та стійкості суверенного боргу.
"Після отримання позитивних результатів голосування, яке почалось 9 серпня та завершилось 27 серпня, процес реструктуризації переходить до фінального етапу – до фази розрахунків. Очікується, що проведення розрахунків за угодою відбудеться 30 серпня", – додали у Мінфіні.
Заощаджені на обслуговуванні боргу протягом наступних трьох років $11,4 млрд та $22,75 млрд до 2033 року в умовах воєнного стану буде спрямовано на фінансування сектору безпеки та оборони.
Як повідомлялось, МВФ бачить потенціал списання державного боргу України цього року приблизно на $15 млрд.
У червні Україна та її приватні кредитори обмінялися своїми поглядами на реструктуризацію 20 мільярдів доларів наших зовнішніх боргів.
Чи дійсно ми зможемо отримати дисконт у 60%, аналізує Юлія Самаєва в тексті «Боргове очищення: що Україна запропонувала своїм кредиторам і що почула у відповідь».