MY.UAНовини
У лісі, лісі темників. Пресконференція Володимира Зеленського на форумі «Україна 2024. Незалежність»
У лісі, лісі темників. Пресконференція Володимира Зеленського на форумі «Україна 2024. Незалежність»

У лісі, лісі темників. Пресконференція Володимира Зеленського на форумі «Україна 2024. Незалежність»

Президент впевнено говорить про війну, але вибухає, коли розмова заходить про його власну команду.

Репортаж з форуму від Юлії Лавришин читайте тут.

У демократичному світі існує неписане правило публічної політики: якими б не були запитання журналістів, ставитися до медіа з повагою. На найвищому рівні його колись порушив Дональд Трамп, буквально назвавши новинарів «ворогами народу». І це одна з кількох негативних рис, якими сучасна українська влада схожа на колишнього президента США. 

Володимир Зеленський теж під час майже всіх своїх пресконференцій робить випади в бік медіа. Але, як і Трамп, — чомусь лише якісних. Якщо глянути на «Білий список» ІМІ, ви побачите, що Зеленський на пресконференціях уже атакував «Радіо Свободу», «Дзеркало тижня», «Українську правду». За межами «Білого списку» зараз, але все ще відносно якісні медіа, —  NV та 5 канал. Заради справедливості, колись дісталося також NewsOne Медведчука. Але тенденція явно негативна. 

От і цього разу президент дав доволі якісну пресконференцію загалом. Але єдине, що ви про неї почуєте, — це як Татаров різав чеченців, поки «Українська правда» працює з темниками.

І нашим, і вашим

За півтори години спілкування з медіа Володимир Зеленський устиг відповісти на 28 запитань журналістів: 15 українських медіа та 13 закордонних. Прессекретар Сергій Нікіфоров намагався давати доступ до глави держави українським та іноземним медіа по-черзі. 

Володимир Зеленський та Сергій Нікіфоров під час спілкування з журналістами

І президент, і журналісти використовували цей час загалом ефективно. Співвідношення кількості запитань до тривалості події було десь таким же, як і під час зустрічі в лютому цього року: одна розмова з медіа на три хвилини. І це при тому, що чимало журналістів ставили одразу два питання. 

Географія країн, які представляли закордонні колеги, складалася з США, Західної Європи та одного представника Японії. Але без так званого «Глобального Півдня» чи сусідів України, крім Польщі. 

З українських медіа цього разу слово дали всього трьом учасникам «Білого списку» ІМІ, що є своєрідним антирекордом для пресконференцій Зеленського. Наприклад, зовсім без запитання залишилося Суспільне. Натомість перше та останнє запитання зустрічі пролунали від учасників державних марафонів: каналів «Ми-Україна» та FreeДом. Також можливість для запитання отримали лідери за джинсою в онлайн-медіа: Oboz.ua, РБК та Telegraf. Добре, хоч «Труху» цього разу не покликали.

Щодо умовних «опозиційних» медіа, можливість для запитання отримав канал «Еспресо», хоча Зеленський нагадав журналістам про зв’язок із Княжицьким. А от «Цензор.нет», мабуть, зможе поставити слово чи принаймні отримати запрошення на пресконференцію вже іншого президента. 

Журналісти тримають таблички з назвами своїх медіа

Курськ у центрі уваги

Кожне третє запитання на пресконференції Зеленського цього разу стосувалося операції Збройних Сил України в Курській області Росії. Помітно, що наступ, під час якого Україна за тиждень взяла під контроль більше території, ніж Росія окупувала за весь 2024 рік, повернув у розмову певний оптимізм. І прикував погляди іноземців — здебільшого саме вони цікавилися деталями операції. 

Наприклад, французька газета Le Figaro запитувала, що Україна тепер планує робити з цієї територією. А сайт Politico цікавився ставленням росіян до українських військових і дотриманням українцями норм Міжнародного гуманітарного права.   

З іншого боку, другим найпопулярнішим населеним пунктом вечора був Покровськ: його згадували у щонайменше п’яти запитаннях. При чому тричі одночасно з Курськом, як зробив, наприклад, журналіст Bloomberg: чи досягне операція в Курську своєї цілі, якщо росіяни тим часом захоплять Покровськ? 

Президент Зеленський у відповідь увесь час наголошував, що операція в Курську — це окрема, вже успішна операція. Вона наближає закінчення війни, посилює українські переговорні позиції, зірвала потенційний наступ росіян на Сумщину, змусила ворога перекидати туди війська з України, нагадала про Україну світові й нібито навіть сповільнила просування ворога під Покровським. На питання BBC Україна, чи дійсно наступ України на Росію зірвав перемовини в Катарі про взаємний ненапад на енергетичні об’єкти, Зеленський відповів, що ці речі не пов’язані. А зустріч відбулася в онлайн-режимі.

Контроль України над частиною території Росії — неймовірно чутливе питання. Але, варто віддати Зеленському належне, він комунікував його гідно. Постійно наголошуючи, що це не окупація, а захист. Наводячи конкретні, очевидні пояснення дій України. І жодного разу не спускаючись до погроз чи іронії. Контроль над територією агресора, з вуст президента України, звучав як суха військова необхідність. 

Крім того, Зеленський постійно повторював, що не може розповісти про операцію на Курщині чи інші операції більше. Що, звісно, можна трактувати як бажання уникнути відповідей. Але й цілком логічно в умовах повномасштабної війни. Запитання в деякі моменти виникали радше до журналістів: невже Obozrevatel дійсно сподівався на анонс удару по Кримському мосту, чи «Укрінформ» — на анонс нових асиметричних рішень України?

Традиційно гірше в Зеленського виходило комунікувати проблеми. Це дуже помітно по моментам, коли президент, уже типово, починає ставити запитання журналістам. Наприклад, співробітнику Kyiv Independent, який поцікавився, які вигідні Україні умови дає операція на Курщині, поки оборона Покровська не стабілізується? Зеленський доволі роздратовано запитав, чи наступали на Покровськ раніше? У лекторському тоні пояснив журналісту військову науку. І закінчив риторичним звинуваченням, що ворог не повинен нічого знати про українські плани. Десь між цим верховний головнокомандувач, здається, розкритикував також контрнаступ минулого року: «Не можна просто — ви сто тисяч і ми сто тисяч. У нас була вже така одна операція». 

Загалом про Курськ президент озвучив більше конкретики, ніж про Покровськ. І схилявся до теми успіхів за кордоном, коли в нього одночасно запитували про проблеми вдома. 

Головна редакторка видання LB.ua Соня Кошкіна

Зеленський & Партнери

Цікаво, що практично всі запитання пресконференції, які не були напряму про бойові дії, цього вечора стосувалися чогось закордонного: міжнародної політики, російської церкви, західних пілотів F-16, Саміту миру. Із коментуванням цих питань у президента проблем не виникало, адже вони здебільшого не були критичними. Навпаки, Зеленський, теж уже типово, дозволяв собі критикувати союзників і трішки виходити за межі класичної дипломатії. 

Наприклад, казав, що після Курська західні партнери намагаються просто уникати питання використання своєї зброї по території Росії, але він їм все одно нагадує: «Олімпіада пройшла. А пінг-понг залишився». Також Зеленський закидав союзникам, що вони самі хочуть повернути українських біженців додому, але в медіа подають це як прохання українського президента.

Не обійшлося й без конкретних заяв. Зеленський сказав, що Україні потрібні польські МіГи. Що без Росії на Другому саміті миру цей захід може проігнорувати багато країн. Що участь іноземних пілотів F-16 в обороні України залежить від рішення США. 

Традиційне на цих пресконференціях за останні два з половиною роки запитання — чи готова Україна обміняти території на мир — цього разу поставили CNN. Зеленський, звісно, відповів, що ні. Крім того, президент України між іншим назвав Путіна «старим дідом». 

Про внутрішньополітичні речі Зеленський говорив менш конкретно, навіть, коли вони напряму не стосувалися воєнних планів України. Зазвичай, як у випадку повернення українських біженців чи, навпаки, закриття кордону для втікачів, президент просто анонсував, що озвучить рішення скоро™. Або, як у випадку зі змінами в Кабміні, давав загальну лінію: у центрі уваги призначення повноцінних міністрів, замість виконуючих обов’язки. Проте без прізвищ. 

На запитання «Детектора медіа» про те, чи впливає затримання Павла Дурова на долю Телеграму в Україні, Зеленський відповів, що ні. Мовляв, «Ми працюємо як країна майбутнього Європейського Союзу. Тут повинні бути завжди розмови, діалоги, погодження серед країн ЄС». Отже, час поговорити про свободу слова.

Зарізав, як Татаров чеченців

Хоча ця пресконференція запам’ятається цитатою Зеленського «Олег Татаров разом із Василем Малюком убивали чеченців в Україні, в Києві». Насправді, найбільш обурливою її частиною було звинувачення «Української правди» в темниках. 

Особливе ставлення президента до цього видання проявилося рівно на 5 секунді запитання Романа Кравця: фразу журналіста «Почну з такого запитання» Зеленський перебив «А ви думаєте у вас буде багато можливостей?». Насправді, після «Української правди» ще кілька журналістів ставили по два запитання. Але Зеленський цього більше не відзначав. Та і Кравця він не дослухав, перш ніж атакувати. 

 

Роман Кравець ставить питання президенту 

Роман озвучив перше питання — скільки ще Україна зможе воювати? Та почав формулювати друге: про команду президента. І тут Володимир Зеленський знову  його перебив: «Ви випустили вже дуже багато статей про 5-6 менеджерів. У вас така методичка. Я думав, це пішло з Януковичем. Як це називається, "темники"».

У сучасній Україні з вуст саме президента згадка про темники звучала, м’яко кажучи, дивно. Адже це його команда буквально ввела  темники в “Укрінформі”. Це його команда перед великою війною “рейдернула” «Раду» та запустила туди чорного політтехнолога Володимира Петрова. Це його команда створила «Єдині новини», спільну трансляцію п’яти телеканалів, куди цього літа ще жодного разу не кликали представників «Голосу» чи «Європейської солідарності». Партії, у каналів якої, до речі, команда Зеленського без пояснення забрала цифрові ліцензії на мовлення. Це медійні рішення Зеленського фігурують у звіті Держдепу про порушення прав людини. Це їх критикують «Репортери без кордонів» та Європейська федерація журналістів. І, заради всього святого, це на Зеленського працював колись медійний кіллерДубінський. 

«Українська правда» потрапить у будь-який список найкращих українських медіа. Зеленський, з точки зору медійної політики, буде явно не найкращим президентом.

Роман Кравець

Питання про команду традиційно найбільше виводять Зеленського з себе. Так, що він спочатку атакує журналістів. А потім відчайдушно, навіть смішно нахвалює своїх — ну, про чеченців ви вже чули. Додати тут варто дві речі. 

По-перше, Зеленський, здається, не розуміє, навіщо існують медіа. Він щиро обурювався, що вже пояснював про Татарова на оффреці, але журналісти чомусь знову його запитують: «Я здивований вашим запитанням. У нас із вами, у мене з журналістами України був оффрек». Ну, на те він і оффрек, що громадяни не чули цієї інформації, а медіа працюють, перш за все, для своєї аудиторії? Якщо ж ця тема чомусь секретна — можна так і сказати, як Зеленський цього вечора неодноразово робив. Натомість конкретно цього разу президент обрав екстравагантний варіант: спочатку  розповів про Татарова та чеченців, а потім додав, що цього не можна казати: «Я вже казав, що це непублічна інформація, і сказав усім медіа на нашій непублічній зустрічі». 

По-друге, Зеленський, здається, зовсім не розуміє, навіщо існують медіа. Вони вже котру пресконференцію підряд запитують його про команду, бо його команда — стрьомна. До Татарова існує багато корупційних запитань, а під час Революції гідності він стверджував, що мітингувальників убивали в потилиці (тобто не міліція, а, наприклад, інші мітингувальники). Можна було би сказати, що журналісти упереджені до кадрових рішень Зеленського, якби за два дні до пресконференції черговий колишній «Слуга народу» не виявився державним зрадником. Ну, як Дубінський. Чи Ковальов. 

Якщо Зеленський не планує звільняти Татарова, йому варто випрацювати нормальну відповідь на це питання журналістів. Бо під час наступної пресконференції вони точно запитують його знову. І знову. Бо, на щастя, деякі українські медіа все ще роблять свою роботу, попри публічні приниження від президента. 

Свій серед чужих

Чергова пресконференція Володимира Зеленського демонструє парадоксальну річ — йому комфортніше з іноземними журналістами, ніж з українськими.

На іноземну аудиторію Зеленський може і повідомити гострий, цікавий факт. І стримано відповісти на відверто провокативне запитання. До речі, CNN не хоче віддати якийсь зі штатів Талібану в обмін на мир? Президенту подобається говорити про велику дипломатію, перемовини та плани. І про свої, цілком заслужені, успіхи. Жоден український президент дійсно ніколи не добивався такого на міжнародній арені. 

Але цій же людині, яка спокійно оцінює перспективи світової ядерної війни (Зеленський вважає, що цього не станеться), помітно важче говорити про відносно дрібні, внутрішньополітичні речі. Як, наприклад, свою команду. У цей момент він переходить до принизливої атаки на журналістів. 

Мабуть, пізно пояснювати, чому в часи повномасштабної та інформаційної війни довіра до якісних медіа — важлива. І не варто її так безпідставно підривати на всю країну. Але, можливо, Зеленського переконає те, що на нього в ці моменти дивляться й закордонні друзі? Які політично виховані інакше, для яких така істеричність виглядає ознакою слабкості людини, якщо не всієї системи? 

Розповідаючи «Українській правді» про темники, Зеленський нічого не виграє. Натомість і він, і Україна втрачають. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Владимир Зеленский
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
РФ атакує Україну ударними дронами: куди летять "Шахеди"
GlavRed
2025-01-16T23:27:40Z
Росіяни спробували глушити та «підсвічувати» військовий літак Франції над Балтикою
УкраинФорм
2025-01-16T23:06:41Z
Сирський у НАТО представив стратегію ЗСУ на 2025 рік
24tv
2025-01-16T22:27:52Z
17 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T22:27:33Z
Росіяни розтрощили її будинок: внаслідок обстрілу Нікополя загинула директорка гімназії
24tv
2025-01-16T22:12:29Z
Теорія для всіх, практика – для чоловіків: як проходитиме базова військова підготовка у ВНЗ
24tv
2025-01-16T22:03:39Z
Верховний Суд підтвердив, що УПЦ МП не має права користуватись Єлецьким монастирем
ZN UA
2025-01-16T22:01:00Z
"Укрпошта" втратила іноземні дипломи студентів, але "втішила" університет компенсацією у 109 грн
Знай
2025-01-16T21:51:57Z
"Це невимовний біль": у родині Камалії сталося горе
GlavRed
2025-01-16T21:27:47Z
Брав у жінки гроші під розписку: у Тімми перед смертю були проблеми з фінансами
GlavRed
2025-01-16T23:36:11Z
Зірка "Тіней забутих предків" зізналася, чому відмовилася говорити українською: "Я перейшла на..."
Политека
2025-01-16T23:30:10Z
Налчаджиоглу після двох розлучень засвітив, чим приманює дівчат
GlavRed
2025-01-16T23:27:22Z
Тепер офіційно: Джессіка Альба оголосила про розлучення
GlavRed
2025-01-16T22:27:06Z
Гострий, сексуальний і непередбачуваний: що треба знати про фільм "Хороша погана дівчинка"
24tv
2025-01-16T22:03:15Z
Помер кінорежисер Девід Лінч
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T21:51:24Z
Невпізнанна Леся Нікітюк показала, який вигляд мала 20 років тому до популярності
TSN
2025-01-16T21:15:53Z
Алла Пугачова прийняла важливе рішення щодо родичів - деталі
GlavRed
2025-01-16T20:27:45Z
Не можна пропустити: 5 найочікуваніших фільмів, які вийдуть на Netflix у 2025 році
24tv
2025-01-16T19:39:07Z
Кислиця пояснив у Радбезі ООН, якого миру прагне Україна
УкраинФорм
2025-01-16T23:45:38Z
НАБУ просить Вищу Раду Правосуддя покарати суддю Печерського суду Ільєву
Khreschatyk
2025-01-16T23:45:17Z
Сирія готова розмістити миротворців ООН уздовж кордону з Ізраїлем
УкраинФорм
2025-01-16T23:24:46Z
Комітет з розвідки Палати представників США очолить критик допомоги Україні
ZN UA
2025-01-16T23:21:50Z
Стармер підтвердив готовність до розміщення миротворців в Україні, якщо буде потрібно
Европейская правда
2025-01-16T23:18:21Z
Війна, день 1058. Україна та Велика Британія підписали 100-річну угоду
Football.ua
2025-01-16T23:03:45Z
Путін може закінчити війну лише за однієї умови, – колишній посол Британії в Росії
24tv
2025-01-16T22:42:46Z
Прем’єрка Данії розповіла, що Трамп не відкликав своїх погроз через Гренландію
Европейская правда
2025-01-16T22:24:53Z
Радбез ООН: Кількість жертв серед цивільних українців торік зросла майже на третину
УкраинФорм
2025-01-16T22:24:06Z
На Київщині внаслідок атаки російських дронів постраждала дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T23:48:33Z
На Київщині уламки ворожого дрона поранили дитину
УкраинФорм
2025-01-16T23:30:41Z
Вискочив перед маршруткою: у Вінниці Mercedes збив двох дівчат на пішохідному переході
24tv
2025-01-16T22:48:32Z
На Київщині сталась смертельна ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T22:42:26Z
У Києві обрано запобіжний захід чоловікові, який в автобусі порізав підлітка бритвою
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T21:54:13Z
Стало відомо, скільки тонн наркотичних речовин вилучила Нацполіція за 2024 рік
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T21:21:58Z
Через шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили більше 50 тисяч гривень
InternetUA
2025-01-16T21:12:38Z
Після масштабної пожежі: один з найбільших НПЗ РФ зупинив половину потужностей
GlavRed
2025-01-16T20:27:56Z
Чоловік отримав три роки тюрми, бо послухав пораду матері: деталі ситуації на Чернігівщині
Политека
2025-01-16T20:27:10Z
За напад та «віджим» бази відпочинку на узбережжі Чорного моря судитимуть голову міськради на Одещині
Украина Криминальная
2025-01-16T23:45:10Z
Все ближче до Покровська: ворог окупував Піщане, Слов'янку й Ясенове – оновлення DeepState
24tv
2025-01-16T23:00:07Z
В окупованому Криму тільки за 2024 рік російські мародери «націоналізували» майно 560 українських компаній та фізосіб
Украина Криминальная
2025-01-16T22:57:58Z
ЗС РФ окупували три села у Донецькій області: одне — неподалік Покровська, — DeepState
Фокус
2025-01-16T22:51:54Z
Карта бойових дій в Україні станом на 17 січня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T22:24:21Z
У Криму за 2024 рік зафіксовано 111 випадків неправомірного затримання людей
Детектор М
2025-01-16T22:22:44Z
Більш як 35% всіх бойових зіткнень триває біля Покровська, – зведення Генштабу
24tv
2025-01-16T22:12:22Z
Ворог окупував три населені пункти на Донеччині – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T22:09:29Z
На фронті - 131 зіткнення, ворог втратив 300 осіб на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-01-16T21:42:16Z
Не всі господарі коли-небудь здогадувались: чому собаки піднімають брови
GlavRed
2025-01-16T23:27:16Z
Два мільйони каменів з усього світу: як було створено найважливішу мозаїку римської епохи
TSN
2025-01-16T23:06:43Z
SpaceX втратила корабель Starship під час польоту, однак посадила ракету Super Heavy
24tv
2025-01-16T23:03:07Z
«Еспресо» заявляє, що редакції пропонували гроші за видалення критичного матеріалу про Агенцію оборонних закупівель. Агенція заперечує свою причетність до цього
Детектор М
2025-01-16T22:22:47Z
Nintendo офіційно представила нову ігрову консоль Switch 2
InternetUA
2025-01-16T22:12:41Z
Велиика Британія дозволила запуск ракети в космос із території Європи
iPress
2025-01-16T21:51:49Z
До "полунички" без документів – зась: у Британії порно покажуть лише тим, у кого є паспорт
24tv
2025-01-16T21:27:05Z
У "Дії" відновили замовлення цифрових копій для установ та підприємств
InternetUA
2025-01-16T21:06:44Z
ChatGPT звинуватили у впливі на нестачу води для боротьби з пожежами в Лос-Анджелесі
InternetUA
2025-01-16T21:00:22Z
У китайському порту розвантажують російську нафту з підсанкціонованого танкера, але ніхто не буде покараний
ZN UA
2025-01-16T23:01:55Z
Укрзалізниця прискорить низку поїздів на Одеському напрямку
УкраинФорм
2025-01-16T21:51:03Z
Індійська нафтова компанія втратила надію на постачання з Росії та оголосила тендер
ZN UA
2025-01-16T21:09:25Z
Правоохоронці викрили схему розкрадання в "Укренерго": збитки сягають 60 млн грн
Политека
2025-01-16T21:00:38Z
Індексація тепер призведе до того, що пенсія стане меншою, - Катерина Котенкова
Знай
2025-01-16T20:21:21Z
В Україні почала дешевшати морква: що цьому сприяло
24tv
2025-01-16T20:03:52Z
У ПФУ звернулися до українців щодо січневих виплат: названо точні суми
Хвиля
2025-01-16T20:03:04Z
Відразу на 100 гривень: супермаркети різко змінили ціни на виноград, скільки коштують яблука
Хвиля
2025-01-16T19:42:29Z
За програмою «Зимова єПідтримка» українці подали вже 10 мільйонів заявок
УкраинФорм
2025-01-16T19:15:03Z
Реал видав драматичний матч в Кубку Іспанії та ледь не вилетів: як зіграв Лунін проти Сельти
24tv
2025-01-16T23:39:24Z
"Реал" із Луніним у складі не без проблем пробився до чвертьфіналу Кубка Іспанії
ZN UA
2025-01-16T23:33:09Z
Шедевр Вальверде та дубль Ендріка в овертаймі допомогли Реалу з Луніним подужати Сельту в Кубку Іспанії
Football.ua
2025-01-16T23:12:41Z
Хет-трік Амада приніс МЮ вольову перемогу над Саутгемптоном
Football.ua
2025-01-16T22:01:24Z
Мбаппе повторив унікальне досягнення Бензема
Football.ua
2025-01-16T22:01:16Z
Брайтон здолав Іпсвіч
Football.ua
2025-01-16T21:36:01Z
Салах може стати одним із найбільш високооплачуваних гравців у світі
Football.ua
2025-01-16T20:57:00Z
Кубок Іспанії. Осасуна вибила Атлетік, Сосьєдад сильніший за Райо
Football.ua
2025-01-16T20:45:50Z
Сульшер близький до призначення в Бешикташі
Football.ua
2025-01-16T20:27:10Z
Це переверне ваш світ: готуємо піцу "Цезар" з курячою скоринкою
24tv
2025-01-16T23:00:13Z
Їх легко приготувати на українській кухні: три улюблені страви Кейт Міддлтон
24tv
2025-01-16T20:27:36Z
Врятує від неприємностей: чому не можна залишати кришку унітаза відкритою
GlavRed
2025-01-16T20:27:33Z
Мандрівникам сподобається: як перетворити старий глобус на стильний декоративний елемент
24tv
2025-01-16T19:57:51Z
Смажена капуста з беконом і яблуками: простий рецепт смачної страви
Фокус
2025-01-16T19:45:44Z
Яким знакам зодіаку у 2025 році краще не одружуватись
24tv
2025-01-16T19:15:46Z
Покладіть сюди авокадо: воно достигне всього за добу
24tv
2025-01-16T19:06:06Z
Буде соковитим та ніжним: коли солити м'ясо під час варіння – головний секрет
GlavRed
2025-01-16T18:27:48Z
Вони шкідливі: список рослин, які не можна садити біля дому
24tv
2025-01-16T18:27:14Z
В Україні сертифікуватимуть психологів та психотерапевтів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T23:45:05Z
Що їсти, щоб схуднути: різноманітні закуски, які сподобаються всім
24tv
2025-01-16T21:03:47Z
"Зробили ще одну операцію": брат Макса Неліпи розповів про стан воїна
GlavRed
2025-01-16T20:27:49Z
Уникайте цього сніданку, якщо хочете вберегтись від деменції
24tv
2025-01-16T20:03:37Z
Собаки, які не "уживаються" вдома: ветеринар назвав ТОП-4 популярні породи
GlavRed
2025-01-16T19:27:56Z
Пошкодження ДНК може зберігатися роками, збільшуючи ризик раку
Portaltele
2025-01-16T17:45:48Z
Новий календар щеплень: зміняться вік введення БЦЖ
24tv
2025-01-16T17:42:55Z
Пільги для учасників бойових дій: як держава допомагає захисникам і захисницям України
24tv
2025-01-16T17:39:49Z
На Київщині відновили амбулаторію, пошкоджену внаслідок бойових дій
УкраинФорм
2025-01-16T17:24:54Z
Ігнорувати не варто: що означає значок "чайник" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-16T19:27:44Z
Розчарування автомобілістів: ТОП-12 найбільш невдалих автомобілів - антирейтинг
GlavRed
2025-01-16T19:27:13Z
У Києві помічено Land Rover з незвичайною кормою
AutoCentre
2025-01-16T19:07:13Z
Alpina відзначить 60-річчя найпотужнішою версією B8 GT
AutoCentre
2025-01-16T18:00:16Z
Клон Tesla Cybertruck і вантажний скутер: Yamaha показала оригінальні електробайки
Фокус
2025-01-16T17:27:22Z
Новий Renault Twingo E-Tech: що відомо про бюджетну новинку
AutoCentre
2025-01-16T17:09:52Z
MAN розсекретив дані про безпілотні вантажівки
AutoCentre
2025-01-16T16:06:24Z
Larte Design показала своє бачення флагманського BMW 760i
AutoCentre
2025-01-16T15:12:39Z
Названо найпопулярніші дизельні авто в Україні за 2024 рік
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T15:09:36Z