В Україні будують європейську колію – її прокладають від Ужгорода до Чопа. Таким чином Ужгород стане першим обласним центром України, з'єднаним такою колією з Європою.
Про будівництво повідомили в "Укрзалізниці". Там зазначили, що проєкт передбачає:
- будівництво 22 км залізничної колії європейського стандарту;
- реконструкцію штучних споруд, об'єктів та мереж інженерного забезпечення;
- оснащення колії двостороннім напівавтоматичним блокуванням та пристроями мікропроцесорної диспетчерської централізації.
"Компанія на дільниці Чоп – Ужгород розпочала комплекс робіт з підготовки земельного полотна до укладення євроколії 1435 мм. Для цієї дільниці залізничники наразі збирають на власних потужностях рейкошпальну решітку", – розповіли в "Укрзалізниці".
Крім того, зазначили там, також триває ремонт штучних споруд, які знаходяться вздовж ділянки. Так, залізничники вже виконали комплекс підготовчих робіт:
- проведено зачистку місця будівництва від порослі, чагарників;
- завершено поточний ремонт колії №2 станції Струмківка для руху залізнично-будівельної техніки.
Скільки грошей піде на будівництво
Загальна ж вартість проєкту, розповіли в компанії, складає 1,3 млрд грн. З яких 50% фінансується із фонду ЄС Connecting Europe Facilit (CEF).
"Укрзалізниця" отримала можливість реалізувати цей проєкт у результаті успішної участі в конкурсному відборі проєктів CEF у 2022 році", – йдеться в повідомленні.
В Ужгороді створять транспортний хаб
Раніше ж прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв:
реалізація проєкту дозволить запустити пряме залізничне сполучення між Ужгородом та низкою європейських міст. Зокрема:
- Віднем (Австрія);
- Братиславою (Словаччина);
- Кошице (Словаччина);
- Будапештом (Угорщина);
- Прагою (Чехія);
- Бухарестом (Румунія);
- Дрезден (Німеччина);
- Белград (Сербія).
"Реалізація проєкту створить в Ужгороді транспортний хаб, який забезпечить зручну та швидку пересадку пасажирів між поїздами широкої колії та поїздами країн ЄС. Будівництво цієї євроколії фінансуватиметься за рахунок грантових коштів ЄС", – сказав він.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас іноземні компанії зможуть отримувати в Україні дозволи на будівельну діяльність – через відокремлені підрозділи та постійні представництва. Відповідний дозвіл надав Кабінет міністрів. Це зокрема дозволить представництвам польських компаній здійснювати роботи з облаштування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.
Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!