Як передає Укрінформ, про це повідомляє МКІП.
«Сторони меморандуму мають спільну мету – досліджувати, розвивати та захищати культурну спадщину виноробства, організовувати освітні заходи та міжнародні культурні обміни, а також просувати українське вино на світовій арені», - ідеться у повідомленні.
За словами тимчасового виконувача обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, «МКІП надзвичайно зацікавлене у збереженні самобутніх українських традицій. Україна має здобутки щодо виготовлення виноградного вина. Його наявність в європейських колекціях свідчить про якість роботи українських виноробних підприємств та високого рівня культури виноробства у нашій країні. Проте наші інтереси ширші й ми ставимо мету дослідити історію винної культури в Україні».
«Крім того, ми прагнемо глибше дослідити та розглянути як елемент нематеріальної культурної спадщини традицію виготовлення й культуру споживання малинового вина, що пов’язано з козацькою добою в нашій історії», – зазначив Карандєєв.
Він також підкреслив важливість діяльності Укрвинпрому в контексті культурної дипломатії. Адже організація є офіційним партнером Фонду культури та цивілізації вина, що діє від імені Cité du Vin (Франція) щодо забезпечення розвитку культурної спадщини виноградарства та виноробства України. Вона знайомить світ з українськими традиціями та поширює знання про українське культурне надбання.
«Винна дипломатія – невідʼємна частина культурної дипломатії. Я впевнений, що ми продовжимо популяризувати українське вино та вийдемо на новий рівень в українському виноробстві попри складні умови», – підкреслив генеральний директор Укрвинпрому Володимир Кучеренко.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні розпочався відбір офіційних вин-амбасадорів для найбільшого світового центру культурної винної спадщини La Cité du Vin у французькому місті Бордо.