Бажання схуднути та покращити свою форму нерідко змушує людей звертатись до популярних рекомендації, які обіцяють приголомшливий результат. Однак, деякі з цих порад для схуднення можуть зашкодити здоров'ю.
Наприклад, надмірне обмеження калорій може уповільнити обмін речовин та викликати дефіцит важливих поживних речовин, а екстремальні дієти та тренування здатні привести до виснаження та травм. Від чого слід відмовитись та як зробіть вибір на користь перевірених методів, розповіли в Eat This, Not That.
Деяку їду можна замінити смузі
Щоб смузі був здоровим сніданком, використовуйте білок, клітковину та здорові жири. Уникайте варіантів з великим вмістом вуглеводів та цукру, які підвищують рівень цукру в крові та швидко викликають голод. Рідкі калорії з низьким вмістом клітковини менш насичують, ніж тверда їжа, а тому споживання смузі може призвести до переїдання.
Не варто зациклюватись на вагах
Щоденне зважування може бути ефективним для схуднення, навіть якщо здається виснажливим. Дослідження показують, що регулярний моніторинг ваги допомагає краще контролювати харчування і досягати результатів. Тож, щоб контролювати свою вагу, не бійтесь зваження.
На обід слід їсти салати
Щоб салат був дійсно ситним, додавайте до нього білки (курку, квасолю чи рибу), а також здорові жири (авокадо чи горіхи). Без цих компонентів ви швидко відчуєте голод та будете шукати нездорові закуски.
Ви маєте уникати будь-якого цукру
Не бійтеся вживати фрукти, навіть якщо вони містять цукор. Фрукти містять антиоксиданти, воду та клітковину, які допомагають контролювати рівень цукру в крові, а також знижують ризик ожиріння. Крім того, регулярне споживання фруктів може допомогти у захисті від хвороб та поліпшити імунітет.
Ви можете покластися на яблучний оцет, що спалює жир
Яблучний оцет може допомогти зберігати відчуття ситості довше, але він не є магічним засобом для схуднення. Щоб досягти результатів, важливо поєднувати його зі збалансованим раціоном та здоровим способом життя.
Ви маєте вживати лише натуральні та органічні продукти
Маркетологи використовують слова як "знежирений" або "без цукру", щоб привернути нашу увагу до здорових продуктів. Однак, такі терміни, як "органічний", не завжди гарантують меншу калорійність чи більшу поживність. Щоб дійсно оцінити продукт, варто уважно читати етикетки.
Ви можете вживати дієтичні напої
Дієтичні газовані напої не можуть допомогти у схудненні та навпаки, погіршити здоров'я кишечника. Вони підтримують залежність від солодкого та можуть знизити ваші шанси на успіх. Тож, краще вибирайте воду або помірно споживати солодощі.
Ви маєте багато спати
Надмірний сон може призвести до набору ваги, оскільки він збільшує рівень CRP - білка, який виробляється печінкою у відповідь на запалення в організмі. Хоча люди, які сплять менше ніж 5 годин, набирають більше жиру на животі порівняно з тими, хто спить 7-8 годин, однак, перевищення 8 годин сну може незначно збільшити вагу.
Ви маєте вживати лише воду у пляшках
Пластикові пляшки можуть зашкодити вашим зусиллям у схудненні через вміст бісфенолу А, який пов'язують з ожирінням. Для підтримання метаболізму та контролю голоду краще вибрати інші джерела води. Перегляньте свій вибір пляшок, щоб уникнути негативного впливу на здоров’я.
Ви повинні дотримуватися дієти
Щоб схуднути, не обов’язково дотримуватись жорсткої дієти. На старті ви можете спробувати дієти Whole30 чи Paleo, але не зациклюйтесь на них. Зосередьтесь на різноманітному здоровому харчуванні та контрольованих порціях.
РанішеOBOZ.UA розповів, які способи можуть допомогти схуднути.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.