Банки штрафують українців на 20% від суми на рахунку: в НБУ розказало про реальні наслідки за фінмоніторингом
В інтернеті шириться інформація про те, що українські банки почали штрафувати клієнтів за порушення фінансового моніторингу та стягують на свою користь 20% від суми коштів, які зберігаються клієнтами на їхніх банківських рахунках. Однак Нацбанк зазначає, що це неправда.
"Законодавство з питань фінансового моніторингу не передбачає застосування банками будь-яких фінансових покарань до порушників правил фінансового моніторингу та стягнення за це "штрафу". Тобто банки не мають права застосовувати до громадян штрафні санкції через порушення у сфері фінансового моніторингу", - вказано в повідомленні НБУ.
Регулятор нагадав, що банк вповноважений робити. Відповідно до законодавства, банк має право розірвати ділові стосунки з клієнтом та припинити його обслуговування, в тому числі закрити рахунок клієнта.
Іншими словами, банк повертає гроші клієнту готівкою чи шляхом перерахування на інший рахунок, що вказав клієнт. При цьому банк може брати стандартну звичайну комісію за проведення такої операції.
Крім того, Нацбанк також не застосовує жодних штрафних санкцій до громадян за порушення. Всі заходи впливу регулятора, зокрема і в сфері фінансового моніторингу, стосуються виключно фінустанов.
Повідомлялось, що український Райффайзен Банк відкрив перші підземні відділення у Харкові та Дніпрі. Вони працюють у рамках вже існуючих відділень, і пропонують нові можливості для клієнтів у разі повітряної тривоги. Для цього у відділеннях передбачені окремі входи, що ведуть до підземного приміщення.