MY.UAНовини
Чому Захід має перейти від «стільки, скільки треба» до «все, що потрібно для перемоги» України
Чому Захід має перейти від «стільки, скільки треба» до «все, що потрібно для перемоги» України

Чому Захід має перейти від «стільки, скільки треба» до «все, що потрібно для перемоги» України

Чому Захід має перейти від «стільки, скільки треба» до «все, що потрібно для перемоги» України

«Росію неможливо перемогти»; «Чи варта якась земля цього?»; «Нащо вливати сотні мільярдів у цю війну?»; «Годі вбивати, час для миру». Такі наративи про безвиграшність війни регулярно з’являються в західних медіа та політичному дискурсі. Основними, але, на жаль, не єдиними рушіями просування цих ідей є Росія та її прихильники.

Сприятливим ґрунтом для спроб сформувати таку громадську думку в західних країнах стали як відсутність значного прогресу в звільненні окупованих територій, так і постійний страх перед розпадом Росії або початком ядерної війни. Крім того, новин про реалії російської окупації недостатньо навіть в українському медіапросторі, а в іноземному їх іще менше. Вакуум інформації створює хибне враження, що краще вже поганий мир, аніж продовження війни.

Тактичною метою такої російської пропаганди є демонстрація безперспективності західної підтримки України. Цілі ворога — уповільнити й зменшити військову та фінансову допомогу, а також домогтися послаблення санкцій. Стратегічно ж ці ідеї покликані забезпечити паузу на поточному етапі війни, щоб Росія змогла краще підготуватися до наступного.

За таких умов суспільствам наших ключових партнерів необхідно системно нагадувати й пояснювати, чому перемир’я не принесе справжнього миру ні Україні, ні Європі, й це є одним із пріоритетів комунікаційної роботи нашого Центру на міжнародній арені. Окупація — це не мир, а російська агресія починається задовго до того, як танки перетинають кордон або ракети порушують авіапростір. Правильно цю тему партнерам пояснює колишня прем’єр-міністр Естонії, а зараз кандидатка на посаду глави європейської дипломатії Кая Каллас: «Усі знають, що війна — це погано, а мир — це добре. Але є різниця між миром і миром. Після Другої світової війни ми мали мир, і Франція та Німеччина теж мали мир. Мир у них означав розбудову їхніх країн і добробут людей, а нас депортовували і вбивали, знищували наші еліти, мову й культуру забороняли — це був також мир. І це буде мир на окупованих територіях».

Такі системні комунікації є завданням як української влади, офіційної та публічної дипломатії, так і громадянського суспільства, лідерів думок у різних сферах, українських громад і друзів за кордоном. Ці наративи потрібно доносити через усі можливі канали — іноземні медіа, соцмережі, акції прямої дії, демонстрації, культурні заходи тощо.

Десять років тому Україна підписала Мінські угоди. За цей час Росія не припиняла війни жодного дня, готуючись до ще масштабнішого наступу й чинячи репресії на окупованих територіях. Водночас наші партнери жили в ілюзії, що поглиблення економічних зв’язків і торгівлі із Заходом здатне цивілізувати Росію, та реалізовували, наприклад, такі проєкти, як «Північний потік-2». Тепер Росія відкрито заявляє через посадовців на кшталт Мєдвєдєва та інших пропагандистів, що єдиний прийнятний для неї результат війни — це капітуляція України та її поглинання. Ба більше, Росія має масштабніші територіальні амбіції, які виходять за межі України.

Немає жодної реальної передумови до того, щоб нове перемир’я вгамувало російські імперіалістичні апетити, особливо якщо не буде покарання за війни — трибуналу за злочин агресії, виплати репарацій та компенсацій жертвам війни, а також деімперіалізації та демілітаризації Росії тощо.

Ба більше, 2014 року проти України воювала лише Росія, а сьогодні за її спиною стоять Білорусь, Іран і Північна Корея, зростає підтримка з боку Китаю. Коаліція авторитарних режимів тестує «червоні лінії» західних партнерів, спостерігаючи за їхньою реакцією на обстріл серед білого дня лікарні для онкохворих дітей, окупацію атомної електростанції чи підрив дамби. Ці диктатури вдосконалюють зброю, обмінюються військовими технологіями й нарощують виробництво ракет та дронів, за допомогою яких руйнуватимуть і вбиватимуть, доки бачитимуть безкарність.

Саме безкарність упродовж десятиліть, як і політика умиротворення агресора, призвели не лише до російської геноцидної війни проти українців, а й до істотного посилення її підривної діяльності в Європі зараз. Це включає підпали військових об’єктів, спроби саботажу критичної інфраструктури, глушіння GPS у районі Балтійського моря, використання мігрантів як зброї, втручання у вибори, масовані кібератаки, шпигунство, вбивства та замахи. Однією з нещодавніх гучних історій, за даними CNN, була російська змова з метою вбивства генерального директора одного з найбільших виробників зброї в Німеччині.

Найповніше ризики для Європи у випадку поразки України описав професор Єльського університету Тімоті Снайдер, проводячи, як і Каллас, паралель із Другою світовою війною. «Це 1938 рік, якби Чехословаччина вирішила боротися... Якби чехи чинили опір, а французи, британці й, можливо, американці врешті-решт почали допомагати, то конфлікт, звісно, був би, але Другої світової війни не було б. Німеччина вторглася в Польщу 1939 року з використанням чеської оборонної промисловості, яка була найкращою у світі, зі словацькими солдатами, з вигіднішого географічного положення… Якщо українці здадуться, або якщо ми здамо Україну, це буде зовсім інша Росія, яка воюватиме в майбутньому... Тоді ми опинимось у 1939 році».

Саме тому зараз треба як ніколи активно нагадувати партнерам, що забезпечення й посилення допомоги Україні та перехід від «стільки, скільки треба» до «все, що потрібно для перемоги», — це не акт їхньої солідарності чи благодійність, а інвестиція в їхню власну національну безпеку. Багато спілкуючись із західними посадовцями, дипломатами, експертами, які є друзями України, часто чую, що однією з їхніх найбільших мотивацій допомогти Україні перемогти є наявність у них синів-підлітків. Вони розуміють, що їхні хлопці, ймовірно, воюватимуть на цій самій війні, якщо нині Захід дозволить Росії перемогти.

Важливим аргументом для протидії російському наративу є ресурси. Звідки брати гроші на оборону та перемогу в затяжній війні? Зараз Україна великою мірою покладається на зовнішню підтримку за кошти західних платників податків. Але останні новини з Німеччини, де в бюджеті на 2025 рік передбачено вдвічі менше військової допомоги Україні, ніж було 2024 року, нагадують: щороку втримувати належний рівень такої підтримки буде дедалі складніше, тому треба працювати над альтернативами. Однією з них є використання російських активів. Кілька тижнів тому перший транш із доходів на заморожені російські активи в розмірі 1,5 млрд євро було спрямовано на потреби України, а до кінця року нам мають видати кредити на загальну суму 50 млрд дол., які погашатимуться доходами на заморожені активи в майбутньому. Хоча такі кроки вітаються, цих грошей геть недостатньо для того, щоби переламати хід війни, саме тому важливо й далі працювати над повною конфіскацією всіх 300 млрд дол. активів російського центробанку. Ба більше, російські прибутки від продажу нафти та газу, як і прибутки від торгівлі із Заходом загалом, також можуть і мають формувати фонд підтримки України, водночас позбавляючи російську воєнну машину ресурсів.

Підтримати перемогу України означає не лише врятувати українців від геноциду сьогодні, а й урятувати європейців від великої війни за кілька років. Можлива поразка України обійдеться нашим західним партнерам значно дорожче.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Останній ретроградний Меркурій у 2024 році: астрологічний прогноз
Фокус
2024-11-26T04:12:05Z
Невелика хмарність: прогноз погоди на 26 листопада
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T04:00:00Z
Війська РФ просуваються в Донецькій області, намагаючись оточити Велику Новосілку – карти ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T03:21:57Z
У Водоліїв буде лінивий день: гороскоп на 26 листопада
24tv
2024-11-26T03:00:36Z
Ближче до Нового року будуть найскладніші часи для Покровська ‒ військовий Фірсов
ZN UA
2024-11-26T02:49:19Z
Протипіхотні міни від Байдена: чи допоможуть вони на фронті
24tv
2024-11-26T02:45:18Z
Загарбники обіцяють забезпечити Сіверськодонецьк опаленням і водою до 2030 року
УкраинФорм
2024-11-26T02:36:18Z
Росіяни придумали пастку на Харківщині й швидко наступають на Торецьк: огляд фронту й карти ISW
24tv
2024-11-26T02:36:00Z
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Знай
2024-11-26T02:30:09Z
У всьому винен Путін?
GlavRed
2024-11-26T04:15:28Z
Китай відчуває дискомфорт через "дружбу" Росії і КНДР ‒ американський посадовець
ZN UA
2024-11-26T04:15:26Z
Нова загроза: навіщо росія застосовує експериментальну зброю в Україні
Политека
2024-11-26T04:00:18Z
Помічник Трампа вимагав гроші у кандидатів на посади в новому кабінеті - ЗМІ
УкраинФорм
2024-11-26T03:57:40Z
"Росія злякалася": експерт сказав, скільки ще ATACMS може отримати Україна
GlavRed
2024-11-26T03:51:07Z
Парламентська асамблея НАТО закликала якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу
УкраинФорм
2024-11-26T03:48:05Z
Мають бути не поодинокі епізоди: які цілі може уразити Україна після удару по авіабазі "Халіно"
24tv
2024-11-26T03:42:47Z
Росія втрачає потенціал продовжувати війну проти України — експерт
TSN
2024-11-26T03:39:52Z
У США відреагували на погрози РФ щодо бази ПРО у Польщі
1News
2024-11-26T03:33:02Z
Один актор — 23 персонажі: Лаврін зі "Спіймати Кайдаша" озвучив Stalker 2
Фокус
2024-11-25T22:15:29Z
Популярна пісня Ельзи з "Крижаного серця" знову підкорює мережу
24tv
2024-11-25T22:03:12Z
Вартий очікування: все, що відомо про приквел хітового мультфільму "Думками навиворіт"
24tv
2024-11-25T21:39:21Z
"Найбожевільніший вчинок": Джамала розповіла, на що зважилася під час війни
GlavRed
2024-11-25T21:27:44Z
Максим Галкін публічно принизив путініста Філіпа Кіркорова - подробиці
GlavRed
2024-11-25T21:27:01Z
Акторка з Маріуполя знялася в пропагандистському ролику
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T21:21:13Z
Неочікуваний дует: Женя Галич та Lely45 запрем'єрили кліп на пісню "Усе ж таки друзі"
24tv
2024-11-25T21:18:37Z
Колишній чоловік Ані Лорак показав свою нову супутницю - який вона має вигляд
GlavRed
2024-11-25T20:27:36Z
Головні тренди новорічних суконь 2025
360ua.news
2024-11-25T20:15:50Z
Запаси на зиму: які продути треба мати вдома
ZN UA
2024-11-26T03:31:19Z
Як можна використовувати аспірин під час прання: три способи
TSN
2024-11-26T02:39:10Z
Найкращі сніданки на думку дієтологів: десять варіантів
TSN
2024-11-26T01:39:44Z
«Будуємо першу в Україні підземну лікарню для 2000 пацієнтів», — Синєгубов
Мій Харків
2024-11-25T21:30:55Z
8 звичок, які роблять успішні люди щоранку
Знай
2024-11-25T20:51:57Z
Ось 12 найпоширеніших нічних жахів дорослих і що вони означають
24tv
2024-11-25T20:27:06Z
Наскільки шкідливо їсти вночі: результати останнього дослідження
24tv
2024-11-25T20:06:07Z
Венерологиня попередила про надскладні наслідки невиявленого сифілісу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T19:00:23Z
Україна та Данія підписали угоду в сфері охорони здоров’я
УкраинФорм
2024-11-25T18:01:36Z
Футзал. Україна оголосила заявку на матчі відбору Євро-2026
Football.ua
2024-11-25T22:23:03Z
Вест Гем впевнено обіграв Ньюкасл
Football.ua
2024-11-25T22:01:55Z
Лечче в гостях обіграв Венецію
Football.ua
2024-11-25T21:43:31Z
Полісся — Зоря 1:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-25T21:39:10Z
Визначилися номінанти на щорічні премії від ATP
УкраинФорм
2024-11-25T20:57:44Z
Президент Ла Ліги: Іноді Перес втрачає зв'язок з реальністю
Football.ua
2024-11-25T20:52:15Z
Чемпіонат України з вільної боротьби: юний спортсмен з Львівщини виборов перше місце
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T20:30:43Z
Роналду розриває в Лізі чемпіонів: відео розкішного дубля португальця
24tv
2024-11-25T20:27:17Z
Аморім — після свого дебюту в МЮ: Мої гравці занадто багато думали під час гри
Football.ua
2024-11-25T20:01:29Z
Цибулю збирали в листопаді, буряк лишили у полі. В овочівництві критичний дефіцит працівників
AgroPortal
2024-11-26T04:00:07Z
АЗС змінили ціни на бензин та дизель та автогаз на початку тижня: як змінилася вартість
Хвиля
2024-11-26T03:06:50Z
Нацбанк за тиждень продав понад 590 мільйонів доларів
Хвиля
2024-11-25T21:36:49Z
Україна може подвоїти обсяг аграрного експорту
Хвиля
2024-11-25T21:03:40Z
ДТЕК поновив графіки відключень світла у 4 регіонах України
Хвиля
2024-11-25T20:21:05Z
Вартість яєць продовжує невпинно зростати: яка ситуація на ринку України
24tv
2024-11-25T20:03:01Z
В обмінниках зміниться курс долара: чого чекати українцям до 1 грудня
GlavRed
2024-11-25T19:25:24Z
Reuters: Австрія конфіскувала російський газ на 230 млн євро
Европейская правда
2024-11-25T19:16:44Z
Ціни на моркву в Україні продовжують падати: аналітики назвали вартість та пояснили тенденцію
Политека
2024-11-25T19:00:25Z
Чому українці повертаються під ракети росіян: волонтер пояснив проблему ВПО
TSN
2024-11-26T04:09:46Z
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Знай
2024-11-26T04:06:31Z
Найщасливіша країна світу платить за переїзд усім бажаючим: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T04:06:03Z
Міноборони запрошує на хакатон «Наступ машин 2.0»
InternetUA
2024-11-26T04:03:29Z
Міноборони допустило до використання переносний тренажер «Безпечне небо»
УкраинФорм
2024-11-26T03:30:51Z
Мобілізація 2024: що робити, якщо ТЦК відмовляє в оформленні відстрочки
Знай
2024-11-26T03:30:47Z
Їм найважче в ці часи: БФ «Юлині бабусі» розпочинає акцію «Таємний Санта» для самотніх стареньких
Знай
2024-11-26T03:21:45Z
За проїзд можна не платити: хто має право їздити у міських маршрутках безкоштовно
Знай
2024-11-26T03:12:21Z
Перелік територій Мінреінтеграції: чи впливає він на виплату допомоги ВПО
ZN UA
2024-11-26T03:04:46Z
На блокпостах Одещини працівники ТЦК вимагали гроші за відстрочку від мобілізації - ДБР
УкраинФорм
2024-11-26T04:09:13Z
Вибухи у Києві, Тернопіль без води і світла: РФ атакувала Україну великою кількістю "шахедів"
Фокус
2024-11-26T03:15:35Z
У Тернополі втретє за ніч пролунав вибух — ЗМІ
TSN
2024-11-26T01:39:56Z
У Хмельницькому судитимуть неповнолітнього, який побив 15-річного студента у гуртожитку
Украина Криминальная
2024-11-26T00:34:24Z
Вибухи пролунали у Харкові та Києві — ЗМІ
TSN
2024-11-25T23:39:17Z
Суд відправив до тюрми на 15 років жителя Харківщини, який передавав ворогу дані про ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-25T23:21:15Z
На Тернопільщині померла 13-річна дитина. Це – четверта жертва отруєння цілої родини грибами
Украина Криминальная
2024-11-25T22:57:35Z
Стрілянина у готелі Києва: стрільцю повідомили про підозру та відправили під варту
ZN UA
2024-11-25T22:36:19Z
Рівнянина затримали за замах на умисне вбивство знайомої
Украина Криминальная
2024-11-25T22:09:11Z
Тепер ви знаєте, що робити з кислими фруктами: готуємо неймовірний джем з апельсинами
24tv
2024-11-26T04:12:59Z
Морози не страшні: як правильно підготувати виноград до зими - ефективні поради
GlavRed
2024-11-26T01:34:29Z
Лише справжній детектив знайде три відмінності: на пошук є лише 23 секунди
GlavRed
2024-11-26T00:27:56Z
Скільки можна зберігати м'ясо в холодильнику та в морозильній камері
TSN
2024-11-25T23:51:32Z
Рецепт квашеної капусти "Пелюстка" від зірки "Мастер Шеф": дуже хрумка та смачна
Политека
2024-11-25T23:30:37Z
Що буде, якщо подивитися в розбите дзеркало
TSN
2024-11-25T22:51:41Z
Робота мрії: в розкішний готель на Закарпатті потрібна доглядальниця за котами
TSN
2024-11-25T22:09:51Z
Не з ікрою чи шпротами: найкращий рецепт канапок на Новий рік
24tv
2024-11-25T21:57:13Z
8 речей, які ніколи не можна зберігати біля плити: це треба знати кожному
24tv
2024-11-25T21:33:28Z
Half-Life 3 все ближче: датамайнер знайшов нові дивовижні докази та деталі розробки гри
Знай
2024-11-26T03:51:48Z
Sony працює над портативною консоллю для PlayStation 5
InternetUA
2024-11-26T03:01:51Z
Що не так на зображенні: треба знайти помилку за 4 секунди
GlavRed
2024-11-26T02:33:41Z
OpenAI сплачуватиме в Україні «податок на Google»
InternetUA
2024-11-26T02:01:32Z
Ще один великий виробник смартфонів може інтегрувати штучний інтелект від OpenAI
InternetUA
2024-11-26T01:01:39Z
Вчені з Китаю представили інноваційний штучний інтелект, що перевершить ChatPT
InternetUA
2024-11-26T00:01:26Z
Росіяни намагаються впровадити штучний інтелект у "шахеди" - ЗМІ
Хвиля
2024-11-25T23:12:31Z
Стартап Ubitium розробляє процесор, який об’єднає CPU, GPU, DSP та FPGA
ITC
2024-11-25T23:10:43Z
До Землі несеться астероїд розміром з футбольне поле: чи є загроза для планети
TSN
2024-11-25T22:39:49Z
Водіям на замітку: як "врятувати" автомобіль від корозії – головні правила
GlavRed
2024-11-25T21:27:58Z
Mercedes-Benz W124 виповнилося 40 років
AutoCentre
2024-11-25T20:16:40Z
Розпочалися випробування першого у світі колісного навантажувача на водні
AutoCentre
2024-11-25T19:22:04Z
Tesla лідирує серед брендів за кількістю смертельних аварій
360ua.news
2024-11-25T18:33:47Z
Cтав відомий найекономічніший електричний фургон 2024 року
AutoCentre
2024-11-25T17:46:28Z
Представлено новий Chevrolet Aveo
Portaltele
2024-11-25T16:52:39Z
Повернення легенди: Toyota відродить культову спортивну модель
Фокус
2024-11-25T16:21:21Z
В Україні виготовили партію автопаливозаправників на шасі MAN TGM 4×4
AutoCentre
2024-11-25T16:15:26Z
Kia EV9 GT 2025: Електричний сімейний автомобіль зі спортивним характером та потужністю понад 500 к.с
ITC
2024-11-25T15:16:34Z