Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції за підсумками неформальної Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми мали обговорення з міністром Кулебою, як посилити підтримку України на всіх рівнях. Завтра ми це обговоримо поглиблено з міністрами оборони. Але це важливо було зробити дипломатично, з огляду на наближення Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку, а також на пропозиції України щодо проведення другого саміту (миру). Обидва питання є взаємопов’язаними», - зазначив Жозеп Боррель.
Він наголосив, що важливість дипломатичного шляху для врегулювання цієї кризи дедалі зростає. Стратегічна мета ЄС, за словами Борреля, є чіткою, - досягнення всеохопного, справедливого та тривалого миру в Україні, на основі Хартії ООН та міжнародного права. На цей час, на переконання високого представника ЄС, лише план Зеленського відповідає цим вимогам.
«Ми обмінялися з міністром Кулебою поглядами на наше глобальне залучення та щодо ГА ООН у вересні. Це пріоритетна зустріч. Ми зацікавлені, безумовно, у намірах Президента Зеленського щодо наступного саміту (миру), але є очевидним, що Україна прагне переговорів про мир, в той час як Путін хоче лише, щоб Україна здалася та капітулювала. Реальність є такою», - сказав головний європейський дипломат.
Він визнав, що ситуація в Україні залишається складною, але операція українська операція в Курській області Росії змінила умови цієї війни, та позбавила ґрунту всі путінські наративи про «спеціальну операцію». Цей контрнаступ України, за словами Борреля, отримав позитивну оцінку багатьох країн-членів ЄС, як прояв невіднятного права України на самооборону проти агресії, відповідно до принципів Хартії ООН.
«Війна в Україні продовжується, хоча її сценарій радикально змінився цього серпня. Є правдою, що Росія продовжує насуватися на Донбас, що тиск російської армії на Донбасі не зменшився. Але зараз лінія фронту має інші пункти, різні опорні точки, що є складним логістично, і вимагає додаткових зусиль з обох сторін. Але зараз Україна має ініціативу. Хто міг уявити це у лютому два роки тому? Очевидно, не Путін», - зазначив високий представник ЄС.
Як вже повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбулася неформальна зустріч Ради міністрів ЄС із закордонних справ, головним питанням якої було продовження та посилення військової підтримки ЄС на адресу України. Завтра це питання буде розглянуто під час неформальної зустрічі міністрів оборони країн ЄС, яка відбудеться також у Брюсселі.