Російський уряд засекретив статистику виробництва дизпалива. Зроблено це було після вибуху на найбільшому НПЗ Росії.
Так, за свіжою доповіддю Росстату про промислове виробництво, дані про випуск у країні дизельного палива, мазуту, а також зрідженого пропану та бутану більше не публікуються "на підставі рішення уряду РФ". У самій же Росії нагадують: рішення засекретити статистику відбулося через два дні після вибуху, що прогримів на Омському нафтопереробному заводі – найбільшому в Росії.
"В результаті НП на НПЗ, який випускає десяту частину бензину і дизеля в країні, було зупинено встановлення первинної переробки нафти АВТ-11. У результаті завод втратив 41% своєї потужності. Причина інциденту, який спричинив загибель одного з робітників, офіційно не було розкрито", – повідомляють тамтешні ЗМІ.
При цьому наголошується: у коментарі Міненерго РФ йдеться, що "найчастіше статистичні дані про виробництво моторних палив, що публікуються Росстатом, можуть бути використані для необґрунтованого тиску на ринок та створення штучного ажіотажу".
Водночас, там нагадали: наприкінці травня Росстат засекретив статистику з випуску автомобільного бензину. Міненерго ж пояснювало це рішення:
- геополітичною ситуацією;
- все тією ж загрозою "маніпулювання ринком з боку несумлінних учасників".
Бензинова криза в РФ
Раніше росЗМІ повідомляв, що українські атаки на нафтопереробні заводи в Росії та на окупованих територіях послаблюють постачання палива для російської армії і значно завищують ціни на пальне на ринку країни-агресора. Стратегічні удари допомагають Україні порушити логістику ворога та сприяють ослабленню його військових можливостей.
І хоча безпосередній вплив атак на ціну бензину в Росії є складним для визначення, ці дії безсумнівно створюють додатковий тиск на і без того напружений ринок. Від початку року ціни на бензин у Росії зросли більш ніж на 5%, а уряду довелося запровадити ембарго на експорт палива для стабілізації внутрішнього ринку.
Експерти зазначають, що російський ринок бензину цього року загалом профіцитний, проте влітку виникає дефіцит, особливо на бензин марки АІ-95. Це пов'язано з підвищеним попитом, а також плановими ремонтами на НПЗ, які збіглися з активними атаками українських дронів.
Продовження ембарго на експорт бензину до кінця року було необхідним кроком для збереження стабільності на внутрішньому ринку, але воно також свідчить про проблеми в економіці Росії. Зростання цін на паливо вже вплинуло на вартість інших товарів, що призводить до підвищення витрат на логістику та закупівельні ціни в рітейлі. Російська економіка, яка намагається подолати наслідки санкцій і веде дороговартісну війну, стикається з дедалі більшими викликами.
Як повідомляв OBOZ.UA, у ніч же на 28 серпня в Ростовській області РФ поскаржилися на чергову атаку БПЛА. У Кам'янському районі після вибухів спалахнула нафтобаза.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!