MY.UAНовини
Справа Катерини Гандзюк. Як брак суддів в Україні допомагає уникати відповідальності
Справа Катерини Гандзюк. Як брак суддів в Україні допомагає уникати відповідальності

Справа Катерини Гандзюк. Як брак суддів в Україні допомагає уникати відповідальності

Справа Катерини Гандзюк. Як брак суддів в Україні допомагає уникати відповідальності

У червні 2023 року Дніпровський суд Києва визнав колишнього голову Херсонської облради Владислава Мангера та його помічника Олексія Левіна винними у тому, що вони замовили та організували напад на громадську діячку Катерину Гандзюк. Після нападу вона померла в лікарні. Адвокати обвинувачених подали в апеляційний суд заяву, щоб оскаржити цей вирок. Через рік розгляду справи в апеляційному суді вдалося заслухати скарги та кілька разів змінити суддів. Фактично за рік не відбулося суттєвого судового розгляду.

Батько вбитої Катерини Віктор Гандзюк вважає, що повільне слухання справи в апеляції може призвести до того, що її просто закриють, якщо закінчаться строки притягнення винних до відповідальності. Побоювання Віктора Гандзюка не даремні, бо і справа про напад на його доньку, і ще велика кількість справ в апеляційних судах в Україні рухаються повільно через значний брак суддів. У деяких апеляційних судах на одного суддю на рік припадає до 3000 справ, а в окремих із них залишилося тільки чотири судді, які розглядають апеляційні скарги.

Чому так сталося? Дати просту відповідь не вийде. Тому ми вирішили дослідити це питання покроково, починаючи від однієї конкретної справи, ставлячи запитання адвокатам, прокурорам, суддям, чиновникам суддівського самоврядування, які призначають і звільняють суддів, а також народним депутатам. Усі вони розуміють проблему, але іноді по-різному бачать шляхи її розв’язання.

Розслідування нападу на Катерину Гандзюк — історія про виняток, а не про правило

Кожного разу на новорічні свята або коли випаде перший сніг чи зацвітуть навесні дерева Віктор Гандзюк, лікар однієї з лікарень у Херсоні, пише листи своїй доньці Катерині. Він публікує їх у соціальних мережах і додає фотографії, на яких його Катя посміхається і в неї не вистачає молочних зубів, або вся голова дівчинки вкрита величезними бантами… а ось Катя вся в бинтах після нападу… Іноді чоловік публікує фото з надгробка могили своєї доньки — Катерини Гандзюк, херсонської активістки, яка померла 4 листопада 2018 року. Наприкінці кожного листа Віктор Михайлович додає, що сумує за нею.

facebook/Віктор Гандзюк

Катерина Гандзюк народилась і виросла у Херсоні. Була депутаткою міської ради, радницею мера, волонтерила, коли 2014 року Росія розпочала війну в Україні, — допомагала переселенця і військовим. А ще виступала проти вирубування лісу в Херсонській області. 2018 року в Україні сталося одразу кілька нападів на громадських активістів, серед постраждалих була і Катерина.

31 липня 2018 року її облили сірчаною кислотою просто біля під’їзду будинку. У неї були опіки 40% тіла. Через чотири місяці Катерина Гандзюк померла в лікарні. Напад на жінку та її смерть зупинили хвилю нападів на активістів. А розслідування справи і доведення її до суду стали можливими передусім завдяки друзям Катерини, які створили ініціативу «Хто замовив Катю Гандзюк?» і повсякчас нагадували правоохоронним органам про те, що вони вимагають справедливості для родини їхньої подруги. Адже ані до, ані після нападу на херсонську активістку жодна зі справ не закінчилася вироком у суді. Ба більше, це чи не єдина гучна та резонансна справа в історії незалежної України, коли і виконавці, і посередники, і організатори отримали вироки.

У 2019 році суд засудив на строк від трьох до шести років чотирьох виконавців та одного організатора нападу на Катерину. Вони визнали свою провину і пішли на угоду зі слідством. І лише через п’ять років після їхнього засудження Дніпровський суд Києва виніс вирок колишньому голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру та його помічнику Олексію Левіну. Він визнав їх винними у замовленні та організації нападу на активістку, що спричинило її смерть. Вирок, який виголосила суддя, — десять років ув’язнення для обох.

Адвокати обвинувачених Мангера та Левіна подали в апеляційний суд заяву, щоб оскаржити вирок для своїх підзахисних. Перше засідання в апеляції відбулося у листопаді 2023 року. На ньому один із суддів заявив самовідвід, і вже наступне засідання колегія суддів назначила у лютому 2024 року. І у червні цього року, тобто через рік після проголошення вироку, на засіданнях у справі зачитали шість апеляційних скарг.

Справи в апеляційних судах в Україні слухають три судді. У справі про напад на Катерину Гандзюк один із суддів, якому виповнилося 65 років, пішов у відставку. Це звичайна та передбачувана ситуація, яка повністю узгоджується з українським законодавством. І коли у колегію суддів замість того судді, який подає у відставку, заходить інший, то суд звертається до сторін процесу із запитанням «Чи слухання продовжується в тій точці, коли прийшов новий суддя, чи починають усе з початку?». І адвокати обвинувачених відповіли суду, що вони хочуть повернутися на початок розгляду справи в апеляції. Тобто все те, що вони вже зачитували в суді, захист Мангера та Левіна читатиме знову.

«Ми там, де були і рік тому. В цьому найбільша проблема. Бо час іде, — каже батько Катерини Віктор Гандзюк. — Якби її розглядали кожного дня чи тижня, систематично і без затягувань, без перерв на повітряну тривогу, є надія, що встигнемо до того моменту, поки не вийдуть строки, щоб винні понесли покарання».

Віктор Гандзюк/Facebook

Про що говорить батько вбитої активістки? Наш Кримінальний кодекс визначає злочини і строки покарання за ці злочини. В Україні три судові інстанції: перша —районні (місцеві) суди, друга — апеляційні суди, де можна оскаржити рішення районного суду, і третя — касаційний суд, тобто Верховний суд, який не виносить рішення по суті, але трактує рішення двох попередніх інстанцій і підтримує або не підтримує їх. Рішення, яке виніс Дніпровський суд Києва стосовно Владислава Мангера та Олексія Левіна, він виносив за статтями, які Кримінальний кодекс називає тяжкими. І тяжкі злочини розслідуються в Україні десять років. Якщо десять років минули і досі йде слідство чи судовий розгляд, то людину не можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Йдемо далі.

Притягнення до відповідальності — це коли людину визнають винною і призначають покарання, і це покарання вона починає відбувати в колонії (коли хтось каже «сидіти в тюрмі», то юридичною мовою це означає саме це). Якщо в апеляційному суді справу розглядають до закінчення строків притягнення до відповідальності, то це потім ускладнює закриття справи за строками у Верховному суді. Це все дуже важко і незрозуміло для людей поза судових засідань, але саме через це переживає батько Катерини Гандзюк.

Бо якщо до липня 2028 року (а саме тоді закінчується десятирічний термін у справі) через те, що апеляційний суд з якихось причин не встигне винести рішення, Мангер і Левін, які зараз перебувають у СІЗО, можуть не понести покарання. Апеляційний суд може підтримати рішення Дніпровського суду Києва і визнати їх винними або ж сказати, що вони не винуваті. Але якщо виходять десять років, які відведені на розгляд, то адвокати можуть подати до суду клопотання про закриття справи, бо закінчилися строки притягнення до відповідальності.

«Вони просто мають частіше призначати засідання, щоб встигнути розглянути Катіну справу», — додає батько.

Де судді?

Ще одна гучна показова справа, яка наразі слухається в апеляційному суді, — розстріли на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. У жовтні минулого року Святошинський суд Києва виніс вирок п’ятьом ексберкутівцям, які служили в «чорній роті» і яких обвинувачували в розстрілах на Євромайдані. Троє з них переховуються від суду, двоє живуть у Києві і приходять на засідання.

Наразі апеляційний суд призначає засідання в справі два або три рази на місяць. І це важливо вказати в контексті історичної тяглості цього судового процесу. Адже Святошинський суд і головуючий у процесі суддя Сергій Дячук розглядали справу впродовж п’яти років. Зважаючи на велику кількість обвинувачених, потерпілих, свідків, доказів та експертиз такий доволі швидкий розгляд став можливим, бо щотижня — кожного вівторка та кожного четверга — у справі проходили засідання. Кожна із сторін знала, що є графік і він розписаний на рік наперед. І це зважаючи на те, що статті злочинів, в яких обвинувачуються ексберкутівці, не мають строків давності.

То чому ж така колосальна відмінність у тому, як часто районний і апеляційний суди призначають засідання? Відповідь водночас дуже проста і дуже складна. В апеляційних судах недостатньо суддів. На серпень 2024 року в українських апеляційних судах є 1357 суддівських посад, але працюють у них 643 судді. Неважко порахувати, що не вистачає 714 суддів. Тобто треба більше, ніж на сьогодні є.

hromadske.tv

«В умовах дефіциту суддів дотримання визначених процесуальними законами строків розгляду справ є практично неможливим, а тому важливо, щоб суди дотримувалися розумної тривалості розгляду справ. І це значною мірою залежить від організації роботи судді, від його вміння правильно організувати процес і розподіляти час. Однак в окремих регіонах навантаження на суддю сягає до 3000 справ, а тому навіть найкращі менеджерські якості не можуть забезпечити дотримання таких строків», — зазначає голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик.

Власне, Вища рада правосуддя (ВРП) і Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) є тими двома важливими суддівськими органами, які зараз рухають реформу. ВККС проводить конкурс на суддівські посади, і вже дійсні судді або юристи беруть у них участь, щоб стати суддями в апеляції, Вищому антикорупційному суді і в подальшому у Вищому адміністративному суді. А ВРП призначає або звільняє суддів, передаючи президенту документи про призначення або звільнення, бо самостійно ВРП цього зробити не може. І синергія цих двох органів суддівського самоврядування мала б живити та наповнювати українські суди потрібними та відповідальними людьми. Але є одне але.

Із початку роботи нової ВРП 2023 року Рада звільнила вже 155 суддів апеляційних судів. А нових не призначала, бо чотири роки в Україні не працювала Вища кваліфікаційна комісія суддів. Парламент розпустив її попередній склад 2019 року. Оскільки ламати легше, ніж створювати нове, то весь цей час, поки не було нової Комісії, не було і нового конкурсу, зокрема і в апеляційні суди. І розпочався він аж 2023 року, коли ВККС оголосила конкурс на 550 вільних посад в апеляцію.

«ВККС наразі працює з величезним навантаженням через добір суддів до судів першої та апеляційної інстанцій і одночасне проведення конкурсу до Вищого антикорупційного суду України. Наразі в апеляційних судах не вистачає більш як 700 суддів, вливання такої кількості нових високопрофесійних, доброчесних суддів має змінити обличчя судової влади, забезпечити успішне завершення судової реформи та її незворотність», — додає Григорій Усик.

Однак конкурс до апеляційних судів іде, і, як зазначали члени Комісії, його планується завершити в серпні 2025 року, а суддів не вистачає вже зараз. Що робити? Голова комітету з питань правової політики Верховної Ради Денис Маслов зауважує, що є один із можливих варіантів розв’язання проблеми, принаймні зараз. «План «Б» є давно — дозволити ВРП тимчасово відряджати суддів із перших інстанцій до апеляційних судів. Ми ще три роки тому бачили цю небезпеку, тому зареєстрували проєкт закону №6049. Я сподіваюся, що нам не доведеться застосовувати цей варіант і ВККС вдасться швидко завершити конкурс. Але в окремих регіонах ми вже на межі зупинки. У Сумському апеляційному суді, наприклад, із 25 суддів є лише чотири, у Харківському апеляційному суді з 60 суддів —14. Схожий стан справ у Чернігівській області. І з кожним днем ситуація стає дедалі гіршою», — пояснив Денис Маслов.

Законопроєкт, про який каже голова правоохоронного комітету, зареєстрований три (!) роки тому, пройшов слухання в комітеті з правової політики і поки не винесений на голосування в парламент.

Айсберг, в якого багато вершин

Відсутність суддів в апеляційних судах хоча і є головною проблемою, але не єдиною. Давайте загинати пальці, сподіваємося, їх вистачить.

Частина суддів, які 2019 року подавалися на конкурс в апеляцію, зараз не роблять цього. Своє рішення, зокрема, вони пояснюють тим, що ВККС змінила правила конкурсу. «Якщо раніше ти обирав конкретний суд, в який подаєш документи для участі у конкурсі, а далі фактично це змагання — ти або станеш переможцем конкурсу в конкретний суд, який знаходиться у конкретному регіоні, або ні. А в нинішньому конкурсі ти обираєш лише юрисдикцію — господарську, кримінальну, цивільну чи адміністративну, а решту вибирають за тебе, — говорить один із суддів, який подавався на конкурс до апеляційного суду 2019 року. — При цьому, на жаль, за всі ці роки органами суддівського самоврядування і врядування так і не розроблено зрозумілих і чітких критеріїв суддівської кар’єри, так само як і зрозумілих єдиних підходів до виставлення балів під час кваліфікаційного оцінювання та конкурсів. Тобто фактично це відносять до широкої дискреції членів комісії».

Востаннє судді в Україні призначалися в апеляційні суди більш як десять років тому. У більшості з них є право йти нині у відставку. Оскільки вони працюють у трійках і працюють у них роками, то коли один із суддів збирається йти на пенсію, то решта двоє також починають про це замислюватися, адже немає впевненості, що робота в трійці з новим суддею буде ефективною та плідною.

Війна й усе, що з нею пов’язано

Заступник голови Одеського апеляційного суду Андрій Дришлюк пояснює, що через постійні тривоги у місті засідання або призупиняються і суддя оголошує перерву, або переносяться. «Наприклад, якщо оголошено про зліт МіГ-31К, то ймовірно, що тривога триватиме понад годину, тому суддя питає думку учасників справи — продовжувати засідання чи відкладати? При існуванні загрози застосування балістичного озброєння, особливо з тимчасового окупованого Криму, в судовому засіданні безумовно оголошується перерва», — каже Андрій Дришлюк.

Окрім цього, додає суддя, і відключення світла впливають на те, як швидко й ефективно працює суд. Адже засідання мають фіксуватися на відео, і лише коли учасники процесу самі подають заяви про те, що відеозапис не потрібен, тоді суддя приймає рішення проводити засідання без відео. «Наявність генератора не панацея, оскільки його потужності не вистачає, щоб забезпечити безперешкодну роботу всіх залів судових засідань в апеляційному суді. Тому й збільшується кількість справ, слухання яких відкладається, що також не сприяє швидкому розгляду справ», — додає суддя.

Для прифронтових міст та областей — це ще й передача справ з одного суду до іншого. Як, наприклад, сталося в Дніпрі. «Під час повномасштабного вторгнення у нас тільки збільшилася кількість справ. Причина цього — зміна територіальної підсудності судових справ багатьох судів першої інстанції Донецької та Луганської областей, які тепер розглядають суди Дніпра та області. Автоматично зросла і кількість апеляційних скарг. Також до Дніпровського апеляційного суду відряджено 22 судді Донецького та Луганського апеляційних судів. Переважна більшість із них розподілена до частини нашого суду у Кривий Ріг. Там до війни була катастрофічна ситуація з нестачею суддів і непомірним навантаженням на тих, хто працював. Разом із тим кадровий голод нікуди не подівся. Проблема залишається однією з надважливих у роботі суду апеляційної інстанції прифронтової області», — розповідає голова Дніпровського апеляційного суду Наталія Деркач.

…Висновки в питанні «як пришвидшити роботу апеляційних судів?» відкриті. Але, як дуже часто буває, тут час грає проти нас усіх. Що пізніше нових суддів призначать на роботу в апеляційні суди, то повільніше розглядатимуться вже існуючі там справи, понад те, їх ставатиме більше. І що менше суддів зараз, то більше роботи зараз у вже працюючих. Війна змушує нас не думати лінійно, і інколи можна побачити, як на вулиці генератор заряджає екологічну «Теслу».

Проте ще одним із можливих варіантів прискорення роботи апеляційних судів може стати пріоритезація заповнення вакансій новими кадрами. Тобто, якщо ми говоримо про Суми, де в апеляційному суді чотири судді, то для сумського суду конкурс міг би розпочатися і завершитися раніше, тобто саме туди першими можуть поїхати працювати нові судді.

Також варто вже запам’ятати на гіркому прикладі такого разючого браку кадрів в апеляційних судах, що коли ми як суспільство вимагаємо переформатування, заміни складу або ліквідації котрогось із органів чи то суддівського самоврядування, чи то якогось іще, то необхідно думати на кілька кроків наперед. Що буде, якщо цей орган не працюватиме рік? А якщо два? Як забезпечити оперативний процес створення нового? Кому передати повноваження на період реорганізації? Бо сьогоднішня відсутність суддів в апеляційних судах— це не тільки про реформу, а насамперед про життя людей та їхні щоденні проблеми. Ми знаємо про маркерну справу про напад на Катерину Гандзюк, але є справи, які мають менший розголос і яких теж не слухають великі апеляційні суди.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Ко Дню освобождения Киевщины телеканал 2+2 покажет истории героев, изменивших ход войны
TSN
2025-04-01T08:13:54Z
Все о 5 апреля: какой сегодня праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-04-04T21:06:54Z
Исследование показало, сколько беженок в Польше планируют вернуться в Украину
Хвиля
2025-04-04T20:36:44Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Трогать нельзя! В Запорожье заметили редкого жука, но он очень ядовитый
Telegraf
2025-04-04T15:13:16Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Россияне массированно атакуют Кривой Рог "шахедами"
Лига
2025-04-04T20:33:55Z
Из пехоты в «космические» войска: на Лиманском направлении россияне носят с собой противотанковые мины. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-04T19:36:14Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Россияне ударили по Харькову дронами: среди пострадавших есть дети
Корреспондент
2025-04-03T19:57:48Z
Кремль оценил переговоры посланника Путина в США
Корреспондент
2025-04-04T18:42:43Z
Россияне нанесли ракетный удар по Кривому Рогу
Комсомольская правда
2025-04-04T21:15:32Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Большой прогресс": Трамп оценил готовность Зеленского и Путина к переговорам
Хвиля
2025-04-04T16:00:57Z
Американская журналистка рассказала о тайном визите жены Буданова в США
Апостроф
2025-04-04T21:18:13Z
Били "по месту проведения совещания ВСУ": комментарии Минобороны РФ и реакция мира на удар по Кривому Рогу
Фокус
2025-04-04T21:12:11Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
СБУ объявила подозрения военным РФ, командовавшим ударом по художественному музею в Одессе
Лига
2025-04-04T18:00:08Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T16:36:52Z
Шоураннер сериала "Одни из нас" ответил на критику внешности Беллы Рамзи во втором сезоне
GameMag
2025-04-04T21:03:08Z
Родная дочь Эминема родила первенца: как назвали мальчика
Фокус
2025-04-04T18:06:43Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
"Динамо" – "Левый Берег": видео онлайн-трансляция матча УПЛ
ZN UA
2025-04-04T21:10:56Z
Реал намерен продлить контракт с ключевым защитником
Корреспондент
2025-04-04T21:09:17Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Только бой с Усиком, и все: Дюбуа намерен встретиться с украинцем
Корреспондент
2025-04-04T20:45:56Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
На ритуальные услуги придется брать кредиты: похороны станут тяжелым бременем для родственников
Знай
2025-04-04T19:30:08Z
Когда пенсионеры получат апрельские выплаты: ПФУ сообщил важные сроки и суммы
Хвиля
2025-04-04T19:24:25Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
После баллистики: РФ ударила по Кривому Рогу БПЛА
Корреспондент
2025-04-04T21:15:33Z
На Закарпатье крестный отец выманил 7 млн гривен у семьи погибшего на войне крестника
Фокус
2025-04-04T19:57:38Z
Теракт в Днепре: как все произошло и говорят о погибшем депутате Юрии Федько
TSN
2025-04-04T18:24:28Z
"За что? Мама!" Появились видео первых минут после прилета в Кривом Роге
Telegraf
2025-04-04T18:03:44Z
В Кривом Роге раздался взрыв: что известно
Comments UA
2025-04-04T16:09:01Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Неожиданные дизайнерские идеи, которые могут вдохновить ремонт ванной комнаты
Gazeta UA
2025-04-04T21:09:53Z
Cоставьте из трех спичек цифру "6": загадка, которая мгновенно проверит ваш уровень IQ
Gazeta UA
2025-04-04T20:33:56Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Пена для бритья - это волшебная палочка: топ-4 лайфхака, которые сделают квартиру чистой
Знай
2025-04-04T19:51:30Z
Сахарозаменитель заставляет человека ощущать себя голоднее - исследование
Корреспондент
2025-04-04T18:45:49Z
Рак мозга: этот продукт защитит организм от онкологии
Comments UA
2025-04-04T18:30:26Z
Гигиена наушников: как часто нужно чистить устройство
Comments UA
2025-04-04T17:18:53Z
Попрощайтесь с сутулостью: простые упражнения для здоровой спины
Comments UA
2025-04-04T15:57:49Z
Какой хлеб лучше покупать: врачи назвали шесть самых полезных сортов
UAToday
2025-04-04T13:48:26Z
Почему не получается похудеть: самые распространенные ошибки
UAToday
2025-04-04T13:48:05Z
В каком возрасте резко ухудшается зрение: ответ ученых удивил
Comments UA
2025-04-04T12:57:19Z
Как вирусы избегают иммунной защиты — исследование
Факти ICTV
2025-04-04T12:31:33Z
Более 100 тысяч украинцев воспользовались электронной системой, заменившей МСЭК
Хвиля
2025-04-04T12:15:22Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Официально: Создатели ELDEN RING трудятся над новыми одиночными играми — Хидэтака Миядзаки подтвердил
GameMag
2025-04-04T21:03:02Z
Погружение в таинственный враждебный мир: Геймплейный трейлер хоррора Stygian: Outer Gods в духе Лавкрафта
GameMag
2025-04-04T20:57:52Z
В Palworld теперь можно не только эксплуатировать, но и влюбляться – анонсировали визуальный роман
Знай
2025-04-04T20:51:17Z
Прототип ржавого тарантаса: Наши первые впечатления от Wreckfest 2
GameMag
2025-04-04T19:51:17Z
Никому не нужна? В Netflix сделали заявление по PlayStation 6
Знай
2025-04-04T18:51:57Z
На смартфонах появляются приложения, которые никто не загружал: кого это коснулось
Фокус
2025-04-04T18:28:52Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Nissan прекращает прием заказов на мексиканские Infiniti в США из-за пошлин
Корреспондент
2025-04-04T17:24:15Z
У монстра теперь два "сердца": легендарную Honda превратили в мощный спорткар
Знай
2025-04-04T12:51:49Z
Продажи автомобилей Tesla в мире резко упали из-за одиозной политики Илона Маска
Известия Киев
2025-04-04T10:30:07Z
Формула-1: где смотреть трансляции гонок в Украине сезона-2025
Факти ICTV
2025-04-04T09:55:54Z
Семейный люкс: тест-драйв нового кроссовера Volvo XC90
Фокус
2025-04-04T09:00:41Z
Hyundai презентовала туалет на колесах: главное - успеть добежать, а еще можно смотреть в окошко
Знай
2025-04-04T02:51:05Z
Составили рейтинг самых ненадежных авто
Gazeta UA
2025-04-04T01:48:06Z
Škoda представила новый электрический внедорожник
Корреспондент
2025-04-03T19:12:44Z