MY.UAНовини
«Коли хочеш показати недолугого персонажа, показуєш його російською. Раніше було навпаки», — Свят Загайкевич, «Підпільний Стендап» у подкасті «Медіуми»
«Коли хочеш показати недолугого персонажа, показуєш його російською. Раніше було навпаки», — Свят Загайкевич, «Підпільний Стендап» у подкасті «Медіуми»

«Коли хочеш показати недолугого персонажа, показуєш його російською. Раніше було навпаки», — Свят Загайкевич, «Підпільний Стендап» у подкасті «Медіуми»

У випуску — про сучасний український стендап, його розвиток, виклики та роль в українському культурному просторі.

У 2015 році в Україні зародився комедійний проєкт — «Підпільний стендап». Проєкт набув популярності після початку повномасштабної війни, коли учасники зробили вибір на користь української, відмовившись від російської. Це стало культурним і суспільним поворотом для українського гумору.

Наскільки складним був цей перехід? Якою була реакція аудиторії на українізацію? Чи можливо жартувати так, щоб це було зрозуміло українцям, зважаючи на реалії війни? Про все це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили зі Святославом Загайкевичем, артистом українського стендапу, засновником проєкту «Підпільний стендап». А також про нову соціальну місію, яку вони відчули під час важких часів, як війна вплинула на творчий процес, як змінилися теми й гумор, що стендап-коміки порушують у своїх виступах.

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «Коли почалося повномасштабне вторгнення, не було домовленостей щодо переходу на українську. Це відбулося само собою»;

03:31 «Українці відмовилися від російського контенту, перестали дивитися “ЧБД”»;

04:53 «Ми транслюємо свідомість»;

06:30 «Війна стала частиною нашого життя, цю тему неможливо оминути»;

08:25 «Коли ти хочеш показати недолугого персонажа, ти показуєш його російською. Раніше було навпаки»;

10:44 «На телебаченні багато рамок, а стендап — волелюбний жанр»;

13:04 «Комік — це про правду і про трушність»;

14:40 «Коли отримуєш відгуки: “дякую, що тримаєте мою кукуху”, — відчуваєш свою відповідальність, що ти допомагаєш людям упоратися з важкими часами».

«Коли почалося повномасштабне вторгнення, не було домовленостей щодо переходу на українську. Це відбулося само собою»

Наталя Соколенко: Проєкт «Підпільний Стендап» був заснований у 2015 році — це важлива дата. Проте є ще одна реперна точка — початок повномасштабної війни. Для стендаперів це було поворотним моментом, тому що українські стендапери «українізувалися» — перейшли з російської мови. Як це відбулося? Усе-таки жартувати мовою, якою не говориш, не так просто.

Вадим Міський: Це ж імпровізація в багатьох випадках.

Святослав Загайкевич: Так, імпровізація присутня, але матеріал здебільшого заготовлений заздалегідь. Щодо переходу на українську, то Сергій Ліпко перший перейшов на українську. І це було під час карантину COVID-19. Потім Єгор Шатайло, Сергій Чирков, а потім уже я переходив до повномасштабного вторгнення. Але коли почалася велика війна, я хотів зазначити, що не було домовленостей щодо переходу на українську. Це відбулося само собою. Мені здається, це гарний показник, що колектив «Підпільного стендапу» — адекватні люди.

«Українці відмовилися від російського контенту, перестали дивитися “ЧБД”»

Наталя Соколенко: Як це відобразилося на аудиторії? Вона збільшилася, зменшилася? Все ж таки у вас багато відео публікуються на YouTube. Мені здається, одразу помітна реакція авдиторії на те, що перейшли на українську мову. Як це було?

Святослав Загайкевич: Максимально позитивно. Мені здається, треба не за кількістю аудиторії гнатися, а за якістю. Коли ти переходиш на українську в YouTube, наприклад, то ти відчуваєш, що це більш «включена» аудиторія: більше коментарів, фідбеку.

Коли робили російською, то планували вийти на якийсь «більший ринок» — я не знаю, що керувало кожним із нас. Також і самі українці відмовилися від російського контенту, перестали дивитися «ЧБД» тощо. І звернули увагу на український стендап. Оскільки ми почали цю всю роботу у 2015 році, а сам я виступаю з 2012 року, то ми готувалися до того, щоб на нас звернули увагу. Воно все збіглося: українці звернули увагу на український стендап, а стендап до цього вже навчився, здобув досвід, готовий був дати якісний контент.

«Ми транслюємо свідомість»

Вадим Міський: Зменшення цікавості до російського гумору підсвітило не тільки «Підпільний стендап», а й інших гравців. Зокрема, такі телевізійні формати, як «95-й квартал» і «Дизель-шоу». Як ви самі оцінюєте контентну пропозицію, яку ви даєте людям? Вона відрізняється від того, що дає «95-й квартал», «Дизель-шоу», в чому ваша унікальна торгова пропозиція? Ми в медійному колі часто скептично ставимося до тих цінностей, які просувають подібні проєкти.

Наталя Соколенко: Не просто ставимося, ми критикуємо, «розриваємо» за деякі жарти, які вони собі дозволяють.

  • Читайте також: «Деган Шоу». Як «Дизелі» ображають кримчан, жінок, євреїв і пропагують алкоголізм

Вадим Міський: Власне, цікаво, як ви відчуваєте цей нерв реакції аудиторії та ці цінності, які транслює «Підпільний стендап»?

Святослав Загайкевич: Ми транслюємо, мабуть, свідомість. Якщо ти вмикаєш перелічені проєкти, мені здається, зрозуміло, що вони працюють на більш дорослу аудиторію. Це аудиторія, яка втомилася, і коли приходить додому, вмикає телевізор і хоче розслабитися, відключити мозок.

Наталя Соколенко: Тобто у стендаперів аудиторія молодша, яка ще не втомилася від життя?

Святослав Загайкевич: Так, хоче розбиратися в цьому житті та задумуватися над цікавими речами. Узагалі — як існувати в цьому сучасному світі, що з цим усім робити. Тобто стендап більше ставить запитання, стендап-комік має порушувати теми, котрі бентежать суспільство.

«Війна стала частиною нашого життя, цю тему неможливо оминути»

Наталя Соколенко: Усе-таки жарти про війну у стендаперів теж є? Тобто ті жарти «95-го кварталу» і «Дизель-шоу», які збурювали медіа, суспільство, — вони були на тему війни, на тему тимчасово окупованих територій тощо. Стендапери ж теж жартують про війну. Я щось не пригадую великого скандалу щодо жартів від стендаперів про війну. Чи були такі історії?

Святослав Загайкевич: Перші пів року після початку повномасштабного вторгнення були невеликі історії, але там не такі популярні були стендапери. Це стендап-коміки, котрі отримували популярність у момент, коли їх «скасовували». Стендапери, звісно, жартують, насамперед про життя і про реальність. Комік транслює через свою призму бачення реальності, підсвічує щось цікаве, щось смішне, абсурдність цього світу. Звісно, після повномасштабного вторгнення війна стала частиною нашого життя, цю тему неможливо оминути.

Для стендап-коміка існує відгук глядачів. Я пам’ятаю, це буквально перші концерти після початку повномасштабного вторгнення, ми їх робили в підвалах. Виходить пара. Жінка каже: я думала, що буде стендап на абстрактні теми, щоб відволіктися від реальності, де є війна. А чоловік каже: навпаки, все по ділу. Усе, що зараз є в житті, про це все і жартують. Для коміка основна задача, мені здається, тримати баланс. Між тим, щоб людина могла трохи відволіктися від війни, але, з іншого боку, ти навпаки нагадуєш їм, що не варто ще розслаблятися. І порушуєш важливі теми.

«Коли ти хочеш показати недолугого персонажа, ти показуєш його російською. Раніше було навпаки»

Вадим Міський: В цьому є певна така соціальна місія. А які важливі теми ви намагаєтеся порушувати? Яких соціальних змін ви хотіли б досягти через той продукт, який ви продаєте людям?

Наталя Соколенко: Можливо, це запитання звучить пафосно, але от я його проілюструю — історія журналу «Charlie Hebdo», яке підсвічувало теми, наприклад, неприпустимості тотального клерикалізму. Вони висміювали, жорстко поплатилися за це, але продовжили жартувати за допомогою не слів, а візуальних, протестних речей: і гумористичних, і саркастичних, і іронічних.

Святослав Загайкевич: Перше, що в голову приходить, наприклад, перехід на українську. Усе частіше в коміків зустрічається — коли ти хочеш показати якогось недалекого або недолугого персонажа, ти частіше показуєш його російською.

Наталя Соколенко: Клас! Боже, як змінюється ситуація в медіапросторі.

Святослав Загайкевич: Я памʼятаю, коли я виступав з 2012 року, то були часи, що було навпаки. Усі виступали російською, а якщо ти хочеш показати якогось селюка, то ти показуєш його українською.

Наталя Соколенко: Уся радянська культура, радянська естрада тощо — це породження радянської пропаганди, свідоме приниження українського, зображення українців тупими.

«На телебаченні багато рамок, а стендап — волелюбний жанр»

Наталя Соколенко: Розкажіть, будь ласка, про те, як в принципі розвивався стендап в Україні. Як виникла спільнота? Це на противагу російському «Comedy Club» чи це на противагу «95-му кварталу? Чи це взірування на американські зразки?

Святослав Загайкевич: Мабуть, більше орієнтованість на Захід. Як це відбулося? Я був присутній на першій українській стендап-вечірці. Андрій Шабанов (український телеведучий, шоумен — «ДМ») з’їздив до Нью-Йорка, подивився на стендап і вирішив спробувати в Україні зробити таке ж. 21 вересня 2012 року була перша вечірка, мене туди покликали як актора «Чорного квадрату», сказали підготувати смішний комедійний монолог. Там також були радіоведучі, учасники КВН. Це було дуже дивно, але це була перша проба пера. Шабанов дуже загорівся, він хотів зробити телепроєкт. Він його зробив, але вийшов він, на жаль, у 2014 році, коли почалася війна. Сам стендап тоді був низького рівня, але це був перший крок для українського стендапу. Хоча він був і не дуже вдалий. Деякі кажуть, що це «крок вперед, два назад», що цей проєкт зупинив розвиток стендапу.

Можливо, на самому телебаченні могла б історія стендапу скластися інакше, але мене цей весь досвід змотивував. Я зрозумів, як треба робити, як не треба робити, і я почав робити «Підпільний стендап» у 2015 році. Цей досвід нас ще раз переконав у тому, що немає сенсу сподіватися на телебачення — буцімто ти потрапиш на телебачення — одразу станеш зіркою. Ми в цю магію не віримо і нам вона не потрібна. Узагалі на телебаченні багато бюрократії, дуже багато рамок. А стендап — це не дуже любить, це волелюбний жанр.

«Комік — це про правду і про трушність»

Наталя Соколенко: Тоді, коли ви починали, яка була ціль щодо охоплення аудиторії? Чи є приціл на багатомільйонну аудиторію?

Святослав Загайкевич: Є приціл на багатомільйонну аудиторію, але не тими методами, мабуть, як «Квартал» або «Дизель». Тому що все-таки в них це більше естрадний гумор, шоумени. А комік — це про правду і про трушність. Що ти рубиш правду-матку, але цим можна зібрати, мені здається, великі зали. Те, що Антон Тимошенко зібрав Палац «Україна» — це показник, що все правильно було зроблено.

Вадим Міський: Як війна впливає на той асортимент форматів, який ви маєте? Чи якісь нові речі ви пробуєте у зв’язку з тим, що люди стали менш мобільні або виїхали з країни та все ще можуть бути вашою аудиторією?

Святослав Загайкевич: Складно сказати. Те, що багато людей за кордоном, — мотивує активніше працювати над YouTube. Ми розуміємо, що багато глядачів дивляться нас там. Найбільше це вплинуло на благодійну складову стендапу, стало нормою віддавати частину прибутку на Сили Оборони. Навіть якщо комік робить якийсь сольний концерт — можна віддати гроші на ЗСУ. Або, що логічно, якщо комік чоловічої статі виїжджає за кордон, то в будь-якому випадку він донатить 100% на Сили Оборони.

«Коли отримуєш відгуки: “дякую, що тримаєте мою кукуху”, — відчуваєш свою відповідальність, що ти допомагаєш людям упоратися з важкими часами»

Наталя Соколенко: У нас з’явився ще один виклик — відімкнення світла. Як це вплинуло на вашу роботу?

Святослав Загайкевич: По-перше, це тема для жартів. Коли ще були перші блекаути, у всіх коміків був шматок матеріалу про відімкнення світла. Тому що, як я казав, комік жартує про життя. Якщо у тебе в житті щось нове з’являється, ти не можеш про це не пожартувати. У мене як організатора змінилося — в райдері додався генератор. Якщо у нас концерт, зйомка, — щоб це ніяк не вплинуло, і глядачі отримували якісний продукт, за який вони заплатили.

Якщо раніше ти займався стендапом і думав: «Я — просто комік, це прикольно, рок-н-рол, смішу людей, не працюю в офісі та займаюсь творчим самовираженням», то з початком повномасштабного вторгнення ти розумієш, наскільки це важлива соціальна місія. І ти вже ставишся до цього набагато серйозніше, це не просто «хі-хі, ха-ха» — це моя важлива місія в тому суспільстві. Ти отримуєш відгуки: «Дякую, що тримаєте мою кукуху, моя менталка тримається на вас». Це часто зустрічається, і ти відчуваєш свою ще більшу відповідальність, що ти справді допомагаєш людям давати раду з такими важкими часами.

в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Кирилом Передрієм про те, як наймолодший журналіст України готується до інтервʼю з провідними політиками країни, Олексієм Мандзієм про контент каналу «Суспільне Спорт», підготовку до Олімпіади та промоцію масового спорту, Тетяною Лебедєвою про журналістсьĸий ĸонĸурс «Честь професії» та роботу Комісії з журналістської етики, Романом Колядою про вихід Першого каналу з марафону, 100-річчя «Українського радіо» та неймовірні історії, що відбуваються в прямому ефірі, Тетяною Трощинською про премію імені Георгія Ґонґадзе, токшоу «Новий відлік», телемарафон та виклики перед майбутніми поколіннями журналістів, Альоною Яциною про «Кордон.Медіа», що висвітлює події Сумщини, війну та історії неймовірних людей, які має бачити весь світ, Наталією Курдюковою про Kharkiv Media Hub, що допомагає підтримувати роботу українських і іноземних медіа у Харкові, Катериною Котвіцькою про аналіз поточної ситуації та трендів у сфері дистрибуції аудіоконтенту онлайн, Сергієм Гнезділовим про творчість на війні, цензуру і (не)ефективні державні комунікації, Галою Котовою про те, як досвід роботи під час пандемії допоміг команді Rakuten Viber зростати після початку широкомасштабного вторгнення, Олександром Педаном про співпрацю з Суспільним, новий проєкт замість «УніверCheck» та інші ідеї pedan|buro, Дмитром Хоркіним про те, як вплинула війна на розвиток радіо в Україні, Вікторією Мурованою про «моркву в шоколаді» як принцип виготовлення контенту для дітей.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Российская певица двухтысячных впала в кому после попытки суицида
Comments UA
2024-10-02T20:15:54Z
Брак певицы с Украины и российского стриптизера трещит по швам
Comments UA
2024-09-29T20:15:32Z
"Кто бы мог подумать": Вакарчук признался в новой любви
Апостроф
2024-10-04T19:03:17Z
Катастрофически тяжело: вдова Виталия Билоножко рассказала о жизни после смерти мужа/Они прожили вместе более 40 лет
Апостроф
2024-09-23T14:15:10Z
Как носить ботфорты и выглядеть уместно: 6 модных приемов для осени и зимы 2024/25
Marie Claire
2024-10-05T18:00:42Z
"Знаем, как вы ждали...": озвучена дата премьеры тринадцатого сезона "Холостяка"
Знай
2024-10-05T17:51:28Z
Украинская певица впервые откровенно рассказала, сколько "пластик" сделала
Comments UA
2024-10-03T19:51:13Z
Российская певица после развода рассказала правду о своем "идеальном браке"
Comments UA
2024-09-24T19:36:35Z
"До конца моей жизни": дизайнер Алексей Залевский раскрыл подробности своей неизлечимой болезни
Апостроф
2024-10-03T17:36:05Z
Ситуация очень печальная: синоптик рассказала, когда в Украине ждать дождей
Апостроф
2024-09-29T09:03:41Z
Улицы Степана Бандеры и полка «Азов»: в Харькове требуют новых переименований
Comments UA
2024-09-23T14:06:55Z
На контрольном посту мужчина начал резать себе руки: кто его остановил
Comments UA
2024-10-04T13:21:51Z
Митинги против ВСУ в Покровской громаде: правда ли это
Comments UA
2024-09-23T15:30:29Z
РФ готовится к штурмам на еще одном направлении: какие населенные пункты в опасности
Фокус
2024-10-05T19:03:01Z
За сутки энергетики ДТЭК вернули свет более 13 тысяч семей после обстрелов
Апостроф
2024-10-05T18:33:18Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
Бои в Угледаре идут в черте города - ОВА
Корреспондент
2024-10-01T10:45:17Z
В Запорожье заявили, что оккупанты готовят штурмы, а не наступление
Comments UA
2024-09-30T19:51:18Z
Под Москвой застрелили бывшего "министра" "ЛНР": интересные подробности
Comments UA
2024-10-01T21:45:57Z
В Кремле отреагировали на желание Шольца поговорит с Путиным
Comments UA
2024-10-02T14:12:49Z
Украины больше нет: Трамп шокировал новым заявлением о войне
Comments UA
2024-09-26T07:31:07Z
"Война станет глубже и тяжелее в 2025-2026 годах": неутешительный прогноз Британии
GlavRed
2024-09-22T17:30:30Z
Главный соперник Орбана снова собрал многолюдный митинг
ZN UA
2024-10-05T20:01:55Z
Украине нужен настоящий мир и это возможно только на сильных позициях, - Зеленский
Хвиля
2024-10-05T19:45:55Z
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Против РФ сыграл придуманный ею миф. Почему враг недооценил наступление на Курщину
Comments UA
2024-09-26T17:42:31Z
В Газе освободили девушку, которую похитили в Ираке десять лет назад
Корреспондент
2024-10-04T03:52:29Z
У украинцев хотят отобрать льготы, придумали новую причину: появился законопроект
Политека
2024-09-26T18:04:35Z
Тарифы на электроэнергию вырастут: какие квитанции украинцам ждать с 1 ноября
Знай
2024-10-01T19:42:53Z
Подсолнечное и сливочное масло: цены в супермаркетах бьют рекорды
Знай
2024-09-29T16:06:42Z
Требовал 100 тыс. грн взятки: СБУ схватила топ-менеджера "Энергоатома"
Апостроф
2024-09-28T23:35:20Z
Новые лимиты на денежные переводы: Сбербанк посоветовал, как обойти ограничение
Знай
2024-10-05T19:06:22Z
Газовый вопрос: Фицо предложит план, который устроит и Киев, и Братиславу
Comments UA
2024-10-05T19:06:16Z
Великобритания закрыла последнюю угольную электростанцию
Корреспондент
2024-09-30T11:24:45Z
Треть украинцев оценили действия власти для восстановления энергетики как неэффективные – опрос
ZN UA
2024-10-02T12:53:11Z
Украинцы могут остаться без стабильной мобильной связи зимой: в чем причина
Фокус
2024-09-30T13:15:44Z
В Польше призвали вернуть украинских мужчин домой, и отправить на фронт
Знай
2024-09-29T20:12:36Z
Средиземноморская сказка: самая красивая принцесса Греции выходит замуж — первые фото
Marie Claire
2024-09-28T09:36:23Z
Умеров рассказал, как возросли темпы мобилизации в Украине
Хвиля
2024-09-23T17:30:59Z
Украинцев предупредили об изменениях в выплатах ВПЛ в октябре
Хвиля
2024-10-02T16:45:45Z
Позорная потеря для российских ВКС: редкий беспилотник-невидимка упал в Украине, — Forbes
Фокус
2024-10-05T19:37:32Z
Женщина "сливала" местонахождение ТЦК: ее оштрафовали на 140 тысяч и забрали телефон
Политека
2024-10-05T19:00:56Z
Зачем нужно готовить из капусты 25 сентября и как защитить себя от порчи: приметы, обряды и запреты на Сергея
Знай
2024-09-25T02:03:35Z
В "Интерпайпе" Пинчука рассказали, как поддерживают своих сотрудников-военных
Апостроф
2024-10-01T17:09:52Z
Германия готовится к войне в Европе - NTV
Корреспондент
2024-09-29T22:42:40Z
"Моя королева": Александр Усик поздравил жену с годовщиной свадьбы
Фокус
2024-09-25T12:15:54Z
УЕФА признал судейскую ошибку, которая повлияла на определение победителя Евро-2024
ZN UA
2024-09-23T15:19:34Z
"Динамо" – "Кривбасс": видео онлайн-трансляция матча УПЛ
ZN UA
2024-10-05T09:36:30Z
Украинский чемпион мира Беринчик будет защищать титул в андеркарде реванша Усика и Фьюри
ZN UA
2024-10-05T08:55:06Z
"Должен забрать судьбу боя у судей": Фьюри раскрыл свой план на реванш с Усиком
ZN UA
2024-10-04T20:18:14Z
Тайсону Фьюри настоятельно посоветовали завершить карьеру после боя против Усика
Известия Киев
2024-10-04T18:36:08Z
Магучих: Думаю, до 2,15 можно прыгать - имеются такие силы
Корреспондент
2024-10-04T15:00:12Z
US Open — чемпионат, где деньги и шоу на первом месте!
Топ Жир
2024-10-04T13:54:47Z
Экс-чемпион рассказал, чего точно не произойдет в бою Усик - Фьюри
Корреспондент
2024-10-04T13:48:22Z
Простой тест, который поможет определить деменцию на ранней стадии
Marie Claire
2024-09-28T00:00:50Z
В Минздраве рассказали, когда в аптеках можно будет приобрести лекарства с медицинским каннабисом
Фокус
2024-10-02T05:13:18Z
6 признаков того, что ваш антивозрастной крем вреден для кожи
Marie Claire
2024-09-28T03:00:49Z
Мужчины взялись колоть ботокс в мошонку: новая мода набирает обороты
Знай
2024-09-29T20:30:22Z
Практика, расколовшая научный мир: насколько простукивание эффективно по мнению врачей
Фокус
2024-10-05T19:51:21Z
За последние десятилетия значительно возросло количество случаев заболевания раком у молодежи – исследователи
ZN UA
2024-10-05T18:34:28Z
Наращивают мышцы и клетки мозга: ученые раскрыли новую пользу физических упражнений
Фокус
2024-09-29T19:06:53Z
Как сохранить урожай свежих помидоров к зиме: основные правила
Политека
2024-09-28T03:22:28Z
Как сохранить урожай овощей без холодильника: полезные советы для украинцев
Политека
2024-09-27T19:31:53Z
В Тель-Авиве произошел теракт - людей расстреляли из автоматов на трамвайной остановке
Комсомольская правда
2024-10-01T17:10:25Z
В Киеве похитили и пытали гражданина Турции
Апостроф
2024-09-26T17:12:43Z
В Нежине полицейский на авто сбил насмерть военного
Корреспондент
2024-09-27T15:27:55Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
В Киевской области и в ряде областей воздушная тревога: где опасно
TSN
2024-10-05T19:42:31Z
В Красноярском крае РФ загорелось хранилище с 3000 тоннами гороха
Новости Украины
2024-10-05T18:18:06Z
Жизнь, утраченная на дороге: в Украине с начала года в ДТП погибли почти 2000 человек
ZN UA
2024-10-05T16:32:10Z
В Дании предъявили обвинения двум парням из Швеции из-за взрывов возле посольства Израиля
Европейская правда
2024-10-05T16:14:48Z
Украли 1,4 млн грн на беде других: поселковый голова организовал коррупционную схему, подробности
Политека
2024-10-05T15:03:53Z
Вкуснее магазинного: бюджетный рецепт сырника "Сникерс" с домашней карамелью
Политека
2024-09-28T23:01:58Z
Прямо как в Италии: оригинальный рецепт хлебного супа с капустой и сыром
Политека
2024-10-01T11:01:44Z
В чем встречать Новый 2025 год Зеленой Деревянной Змеи: рекомендации по знакам Зодиака
Marie Claire
2024-09-26T18:00:52Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Простые уловки для пышного теста: как стать мастером выпечки за один день
Знай
2024-10-05T19:51:42Z
Как оригинально поздравить друга с днем рождения: идеи
Comments UA
2024-10-05T19:42:24Z
Звуки, меняющие нашу жизнь: когда музыка помогает и вредит человеку
Фокус
2024-10-05T17:12:33Z
Гороскоп на воскресенье 6 октября 2024 года
UAToday
2024-10-05T15:03:11Z
Как приготовить фаршированную рыбу: простой рецепт для идеального ужина
Comments UA
2024-10-05T13:15:42Z
Реализм еще выше: Представлен первый трейлер гоночного симулятора Assetto Corsa EVO — выходит в январе в Steam
GameMag
2024-10-01T06:33:07Z
Беженцам нужно немедленно перерегистрировать авто: с 1 октября задействует новый запрет
Знай
2024-09-26T18:21:57Z
В Норвегии установлен новый мировой рекорд по объемам продажи электромобилей
Известия Киев
2024-09-27T15:29:42Z
Паркинг с суперкарами: в Киеве на стоянке супермаркета заметили эксклюзивные авто
Фокус
2024-09-25T07:21:56Z
Радости полный бак: деткам разрешили разрисовать настоящий спорткар Ferrari
Знай
2024-10-05T16:36:41Z
Когда менять резину на зимнюю в Украине в 2024 году: как будут штрафовать
UAToday
2024-10-05T12:57:16Z
Привет из 90-х: в Украине заметили раритетные спорткары BMW
Апостроф
2024-10-05T07:00:01Z
Придется привыкать: водителям приготовили много сюрпризов в страховании авто
Знай
2024-10-05T02:51:43Z
Tesla в пятый раз с начала года отзывает более 27 тысяч Cybertruck
Корреспондент
2024-10-04T13:45:44Z
Эксперт рассказал, какие преимущества может дать Украине налаживание сотрудничества с учеными, выехавшими за границу
ZN UA
2024-10-05T07:22:19Z
Крупнейший шторм в Солнечной системе: таким Большое красное пятно на Юпитере еще не видели
Фокус
2024-10-04T07:45:54Z
Послушайте русскую озвучку хоррора Alone in the Dark от Cool-Games
GameMag
2024-09-30T20:31:32Z
Мощный взрыв навсегда изменил Землю: ученые рассказали, что произошло
ZN UA
2024-09-28T10:49:04Z
Не до конца потеряны: ученые обнаружили необычную черту характера психопатов
Фокус
2024-10-05T19:30:31Z
Инсайдер: Ремейк Assassin's Creed IV: Black Flag может выйти раньше, чем вы думаете — Ubisoft готовит 10 игр на ближайшие 5 лет
GameMag
2024-10-05T19:13:05Z
Digital Foundry: От выпуска мощной консоли PlayStation 5 Pro выиграют даже те, кто не собирается ее покупать
GameMag
2024-09-29T21:16:06Z
The Callisto Protocol, Mortal Kombat 1, Lies of P и многие другие игры для PS5 получили маркировку PS5 Pro Enhanced в PS Store
GameMag
2024-09-28T21:13:43Z
Похоже, Sony планирует больше переизданий на манер предстоящего ремастера Horizon Zero Dawn для PlayStation 5 и ПК
GameMag
2024-10-05T18:43:19Z