Про це йдеться в матеріалі аналітичного центру Atlantic Council “Туреччина хоче покласти край війні в Україні — і може мати формулу, як це зробити”, повідомляє Укрінформ.
“Очевидною є критична роль Туреччини у формуванні припинення вогню та післявоєнних домовленостей. Будучи великою військовою та дипломатичною державою, відданою як виживанню України, так і modus vivendi (співіснування - ред.) з Росією, Туреччина має інструменти, щоб запобігти ескалації з боку Росії (про що свідчить її здатність відсторонювати або стримувати Росію в Лівії та Сирії) і позиціювати себе як країна, що може запропонувати вихід із війни, яку можуть підтримати всі сторони”, - йдеться в статті.
Зазначається також, що в найближчі роки, у разі виснаження України та Росії, Туреччина мала б оптимальну стратегічну позицію для врегулювання та гарантій щодо запобігання поновленню конфлікту, що є не найгіршим варіантом для обох країн, регіону та Заходу.
“Туреччина та її підхід до миротворчості тут мають унікальну цінність: вона поєднує достатньо жорсткої сили, щоб дати зрозуміти, що Росія не стане регіональним гегемоном чи завойовником, але залишає достатньо дверей відкритими для зміцнення зв’язків, щоб у Кремля були причини припинити війну. Теорії європейської безпеки та безпеки НАТО, припинення конфлікту в Україні та стабілізації Чорного моря мають розглядатися цілісно, і тристоронній підхід Туреччини включає як те, що росіяни можуть бути готові сприйняти, так і те, що може прийняти Захід, якщо і коли Україна буде готова”, - йдеться в статті.
Також вказується, що тристороння стратегія Туреччини допомогла зменшити шанси на поразку України та може зробити подальшу військову підтримку — за допомогою турецького та європейського внеску — більш стійкою для наступної адміністрації США.
“Американські та європейські партнери повинні активізувати стратегічні консультації, виробити спільне розуміння ролі Туреччини в майбутній архітектурі безпеки в Чорноморському регіоні та допомогти забезпечити її ресурсами через оборонно-промислові та військові оперативні проєкти. Перспективи миру, стримування та регіональної стабільності принесуть значну користь, якщо це станеться”, - вказується у підсумковій частині.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Atlantic Council писав про те, що успіх використання дронів в Україні вартий наслідування для розвитку кіберзахисту.