В річках Сейм та Десна вже зібрали понад 17 тонн мертвої риби - Держекоінспекція
В річках Сейм та Десна не виявлено перевищень хімічних або високотоксичних компонентів, але зафіксовано забруднення органічного характеру. На цьому наголосив т.в.о. Голови Держекоінспекції Ігор Зубович. Тому продовжує гинути риба. 29 серпня тільки на Сумщині ця цифра дорівнювала 10 тоннам. Наступного дня загальна цифра піднялася до 17 тонн і продовжує рости.
Про це Ігор Зубович повідомив 30 серпня в ефірі телемарафону.
Держекоінспекція спільно зі всіма органами і установами працює щодо збору риби через мор.
Він розповів, що на Чернігівщині провели засоби з абсорбції, додавши воду реагент, що має ліквідувати забруднення. Постійно проводяться й інші заходи, по течії виловлюють мертву рибу.
"Розгорнули сітки на Чернігівщині. Коли забруднена вода переміститься вниз за течією, плануємо це зробити також поблизу міста Остер та на Київщині. У Сумській області зібрано понад 11 тонн риби, на Чернігівщині за допомогою цих сіток зібрано вже 6 тонн риби", - сказав Зубович.
Попередні збитки за його словами, становлять 188 млн гривень на території Сумської області і майже 29 млн гривень – на Чернігівщині.
«Злочини фіксуються та розраховується шкода довкіллю. Зареєстровано кримінальне провадження, проводиться розслідування», - зазначив Ігор Зубович.
Раніше міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів про наслідки забруднення річки Сейм на Сумщині. Міністр також наголосив, що загрози питному водопостачанню населення немає. Адже питні водозабори для населення з річок Сейм та Десна в Чернігівській та Сумській областях не здійснюються.
Державна екологічна інспекція повідомляє також про відсутність забруднень води на Київщині. Усі служби на місцях роблять усе, аби населення не постраждало.