MY.UAНовини
Від аналізу вашого ДНК до розробки ліків: роль штучного інтелекту у лікуванні кожного з нас
Від аналізу вашого ДНК до розробки ліків: роль штучного інтелекту у лікуванні кожного з нас

Від аналізу вашого ДНК до розробки ліків: роль штучного інтелекту у лікуванні кожного з нас

Індивідуальні генетичні тестування, виявлення маркерів, що вказують на захворювання, індивідуальні плани лікування… Що таке персоналізована медицина і який потенціал у лікуванні кожного з нас має Штучний інтелект, розповіли лікарі медичного центру в Києві Оксфорд Медікал.

Від аналізу вашого ДНК до розробки ліків: роль штучного інтелекту у лікуванні кожного з нас фото 1

Що таке персоналізована медицина?

Найбільш перспективна галузь сучасної охорони здоров'я — це персоналізована медицина. Вона базується на ідеї, що кожен пацієнт має унікальний набір генетичних, біологічних та екологічних факторів, які впливають на його здоров'я та відповідно на лікування. Штучний інтелект (ШІ) допомагає обрати найефективніше лікування для конкретного пацієнта та уникнути «універсальних» підходів, які можуть бути менш ефективними або навіть шкідливими.

Що робить ШІ для персоналізованої медицини?

Сьогодні інновації в медицині, зокрема використання штучного інтелекту в медицині, дозволяють лікарям аналізувати великі обсяги даних, включаючи генетичну інформацію, медичні зображення та історію хвороб. ШІ допомагає ідентифікувати складні закономірності, які можуть бути непомітними для людського ока, та розробляти індивідуальні плани лікування.

Від аналізу вашого ДНК до розробки ліків: роль штучного інтелекту у лікуванні кожного з нас фото 2

Передбачити непередбачене: аналіз Big Data

Генетичні профілі пацієнтів, медичні зображення, історії хвороб, результати лабораторних тестів та інша інформація є надзвичайно цінними для розробки індивідуалізованих підходів до лікування. ШІ аналізує ці дані швидко та ефективно, виділяючи ключові чинники, що впливають на перебіг захворювання і відповідь на лікування. Наприклад, ШІ допомагає виявити генетичні маркери, які впливають на ефективність певних ліків, або передбачити ризик ускладнень на основі медичних записів пацієнта.

Діагностика та прогнозний аналіз

Смарт технології в медицині дають змогу ШІ запобігати серйозним ускладненням шляхом ранньої діагностики. Наприклад, система DeepMind від Google успішно застосовується для раннього виявлення діабетичної ретинопатії. Алгоритми аналізують зображення сітківки ока, що дає змогу виявити захворювання на ранніх стадіях, коли лікування є найбільш ефективним.

Прогнозний аналіз на основі ШІ допомагає передбачити можливий розвиток захворювань та результати лікування. Такі системи, як Watson від IBM, аналізують великі обсяги медичних даних та наукових досліджень для надання індивідуальних рекомендацій щодо лікування раку. Цей підхід дозволяє лікарям обирати найефективніші стратегії терапії для кожного пацієнта на основі прогнозованих результатів.

Створення індивідуальних планів лікування

ШІ сприяє розробленню індивідуальних планів лікування, з огляду на генетичні дані, медичні показники та особливості пацієнтів. Ця технологія дозволяє створювати персоналізовані терапевтичні стратегії, що підвищує ефективність лікування та знижує ризик побічних ефектів. Watson for Oncology, наприклад, аналізує генетичний профіль пацієнта та надає рекомендації щодо оптимальних варіантів лікування раку, відповідно до індивідуальних характеристик хвороби.

Операції, керовані ШІ

Роботизована хірургія є яскравим прикладом використання штучного інтелекту в медицині. Система da Vinci, яка використовується для хірургічних операцій, дозволяє хірургам виконувати складні процедури з високою точністю. Роботизована система зменшує інвазивність операцій, скорочуючи час відновлення та знижуючи ризик ускладнень. Це особливо важливо при виконанні делікатних операцій, таких як видалення пухлин або операції на серці.

Від аналізу вашого ДНК до розробки ліків: роль штучного інтелекту у лікуванні кожного з нас фото 3

Індивідуалізація медикаментозної терапії

ШІ також вирішує одну з найбільших проблем сучасної медицини — вибір правильного препарату та його дози для конкретного пацієнта. Аналізуючи дані про пацієнта, включаючи генетичний профіль та реакцію на ліки, ШІ рекомендує найефективніші варіанти терапії. Це важливо при хронічних захворюваннях, таких як діабет або артеріальна гіпертензія, де неправильний підбір ліків може призвести до серйозних ускладнень.

Прискорення медичних досліджень

ШІ значно прискорює процеси медичних досліджень та розробки нових ліків. Система Viz.ai, наприклад, використовує ШІ для діагностики інсульту, що дозволяє лікарям швидко приймати рішення щодо лікування, коли кожна хвилина має значення. Система DermEngine допомагає виявляти рак шкіри на ранніх стадіях, аналізуючи зображення уражених ділянок. Завдяки таким технологіям ШІ робить медицину більш точною та ефективною.

Розвиток нових ліків

ШІ також відіграє ключову роль у фармакологічних дослідженнях. Наприклад, компанія Atomwise використовує алгоритми ШІ для виявлення нових молекул, які можуть бути ефективними в боротьбі з малярією. Завдяки ШІ цей процес значно прискорюється, а нові препарати, які можуть боротися із серйозними захворюваннями чи рідкісними генетичними хворобами, виходять на ринок швидше.

Віртуальні помічники з охорони здоров'я на основі ШІ

Віртуальні помічники на основі ШІ, такі як віртуальні медичні консультанти, стали важливою частиною сучасної медицини. Вони надають пацієнтам можливість отримувати консультації, нагадування про прийом ліків, а також відповіді на медичні питання в режимі реального часу. Ці системи можуть також аналізувати симптоми пацієнта та пропонувати подальші дії, що підвищує доступність медичних послуг і зменшує навантаження на лікарів.

Дистанційний моніторинг і телемедицина

Системи на основі ШІ аналізують дані від медичних пристроїв і попереджають лікарів про зміни в стані здоров'я пацієнтів. Це особливо важливо для хронічних хворих, яким потрібен постійний контроль. Телемедичні платформи з ШІ також дозволяють лікарям дистанційно консультувати пацієнтів, що підвищує доступність медичних послуг, особливо у віддалених регіонах.

Від аналізу вашого ДНК до розробки ліків: роль штучного інтелекту у лікуванні кожного з нас фото 4

Виклики та обмеження

ШІ в медицині стикається з певними викликами, такими як інтеграція в клінічну практику, точність та надійність результатів. Інтеграція в медичні системи та навчання медичних працівників є критично важливими для успішного використання цих технологій.

Відомі приклади успішного застосування ШІ

IBM Watson for Oncology, DeepMind Health, і Flatiron Health — це приклади успішного застосування ШІ в персоналізованій медицині, які демонструють потенціал ШІ в розробці індивідуалізованих планів лікування та ранньому виявленні захворювань.

Сьогодні бачимо, що Штучний інтелект має потенціал революціонізувати персоналізовану медицину та надає унікальну можливість точнішого й ефективнішого лікування пацієнтів на основі їхніх персональних характеристик. Водночас для успішної інтеграції ШІ в медичну практику необхідно вирішити низку етичних, правових та технічних викликів. Проте беззаперечно, у найближчому майбутньому він стане невід'ємною частиною сучасної охорони здоров'я, відкриваючи нові можливості для поліпшення якості життя пацієнтів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Місячний календар на грудень 2024: сприятливі та несприятливі дні місяця
GlavRed
2024-11-25T14:36:31Z
Руйнівна атака по Одесі: пошкоджені 25 будинків та 71 квартира
TSN
2024-11-25T14:33:58Z
Мотивація сильніша за втому: як у Третій штурмовій вирішують проблему СЗЧ
24tv
2024-11-25T14:27:24Z
На Черкащині фермер вирощує яблука у формі серця
AgroNews
2024-11-25T14:25:34Z
За методичками "Вагнера": у школах Сімферополя дітей навчають правильно стріляти в живих людей
24tv
2024-11-25T14:24:37Z
На Харківському напрямку росіяни атакували 5 разів, на Куп’янському окупанти 13 разів проводили наступальні дії — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-25T14:21:29Z
Загрозлива ситуація у Часовому Яру: в ОТУ "Луганськ" розповіли деталі
24tv
2024-11-25T14:21:01Z
Комунальники усувають наслідки ворожого обстрілу Харкова
Мій Харків
2024-11-25T14:16:46Z
Передавав ворогу дані про українських захисників: мешканець Чугуївщини проведе за ґратами 15 років
Мій Харків
2024-11-25T14:13:12Z
Бойкот опозиції: в Грузії дебютує новий парламент
Петр и Мазепа
2024-11-25T14:40:04Z
З наметами і генераторами: у Грузії люди всю ніч протестували під парламентом, вимагають виборів
24tv
2024-11-25T14:39:19Z
США умивають руки: чому Байден дозволив Україні бити ATACMS по РФ - Снєгирьов
GlavRed
2024-11-25T14:39:12Z
НАБУ розслідує незаконне збагачення нардепа Тищенка, його майно арештовано
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T14:36:51Z
Верховний лідер Ірану закликає до смертного вироку для ізраїльських лідерів — Reuters
ZN UA
2024-11-25T14:36:47Z
Reuters: ЄС має козир для переговорів із Трампом про майбутнє України
Хвиля
2024-11-25T14:36:39Z
Огризко прогнозує, що Рада Україна-НАТО обговорюватиме не реакцію на удар РФ по Дніпру, а тип ракети
УкраинФорм
2024-11-25T14:34:44Z
Прем’єр Румунії подав у відставку з поста лідера партії після провалу на виборах
Европейская правда
2024-11-25T14:33:52Z
Чому заморозки не буде: Залужний надав докази, що Третя світова вже триває – до чого готова Україна та світ
TSN
2024-11-25T14:33:04Z
В Україні назвали цьогорічного лауреата премії імені Григорія Кочури
УкраинФорм
2024-11-25T14:34:43Z
Зейн Малік зворушливо вшанував пам'ять Ліама Пейна на концерті: "Люблю тебе, брате"
24tv
2024-11-25T14:33:43Z
Старший син Ірини Білик вперше за тривалий час вийшов на зв'язок: де зараз 25-річний Гліб Оверчук
TSN
2024-11-25T14:09:20Z
16-річний син Потапа потрапив до лікарні зі зламаним носом: "Дуже болить голова"
TSN
2024-11-25T13:51:47Z
У Римі відбудуться «Дні українського кіно»
УкраинФорм
2024-11-25T13:51:37Z
Місячний календар стрижок на грудень 2024 року: коли ідеальний час для зміни зачіски
TSN
2024-11-25T13:39:35Z
За добу зібрав понад 1 мільйон переглядів: вийшов офіційний трейлер нової української комедії
24tv
2024-11-25T13:33:16Z
Найпопулярніші сумки 2025 року: на що треба звернути увагу
24tv
2024-11-25T13:24:30Z
Український культурний фонд презентував конкурсні програми восьмого грантового сезону
Детектор М
2024-11-25T13:22:32Z
Що робити, коли не вдається завагітніти: поради гінекологиня
24tv
2024-11-25T14:12:17Z
Як помити вікна до блиску, щоб не було розводів: несподівані лайфхаки
24tv
2024-11-25T13:18:28Z
Чому кава корисна для здоров'я: основні причини
TSN
2024-11-25T13:06:26Z
Хвороба Альцгеймера насправді може не бути хворобою мозку
Portaltele
2024-11-25T12:52:59Z
Чи допомагають вилікувати ангіну спреї для горла
24tv
2024-11-25T12:06:22Z
Користуйтесь сезоном на повну: 5 причин щодня їсти мандарини
Знай
2024-11-25T11:51:34Z
Бджолине лікувальне ліжко в піраміді: авторська методика оздоровлення Ольшанського
TSN
2024-11-25T10:21:16Z
Дослідження попереджає: бути диванним овочем шкідливо для пам'яті
Фокус
2024-11-25T09:46:40Z
Хвороби крові: які аналізи здати, щоб виявити
24tv
2024-11-25T09:21:59Z
Українки здобули історичне "срібло" Кубка світу з фехтування в командній рапірі
TSN
2024-11-25T14:33:24Z
ПСВ – Шахтар: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ліги чемпіонів
TSN
2024-11-25T14:27:31Z
ПСВ та «Шахтар» у Лізі чемпіонів УЄФА розсудять швейцарці
УкраинФорм
2024-11-25T14:06:43Z
Ліверпуль веде переговори про продовження контракту Салаха з його агентом
Football.ua
2024-11-25T13:58:15Z
MSM Football Academy: новий крок у футбольній кар’єрі!
Football.ua
2024-11-25T13:40:15Z
"Це може бути останній рік": промоутер зірки хевівейту анонсував завершення кар'єри свого бійця
24tv
2024-11-25T13:39:29Z
Вінісіус – після травми: Божевільний календар
Football.ua
2024-11-25T13:35:53Z
"Вибач, Сан-Марино, цього разу не зустрінемося": найкращі коментарі тижня на Football.ua
Football.ua
2024-11-25T13:04:16Z
Кучеров зіграв 200 матчів за Верес
Football.ua
2024-11-25T13:01:40Z
Польські фермери можуть відновити блокаду всього кордону з Україною 10 грудня
Европейская правда
2024-11-25T14:36:44Z
Озимі в Агропросперіс у задовільному стані попри брак вологи
AgroPortal
2024-11-25T14:30:30Z
Дещо обійдеться вдвічі дорожче: як змінилися ціни на продукти за тиждень
GlavRed
2024-11-25T14:28:15Z
Інші критерії для виплат та нова допомога: що очікує на ВПО у 2025 році
24tv
2024-11-25T14:24:49Z
Бичачий ринок у розпалі: як торгувати безпечно і вигідно
ITC
2024-11-25T14:22:14Z
Україна залишиться гарантом продовольчої безпеки
360ua.news
2024-11-25T14:21:39Z
Україна, Литва та Велика Британія об'єднались у боротьбі з викраденням зерна Росією
24tv
2024-11-25T14:03:36Z
Чи буде долар дорожче 42 на початку грудня
24tv
2024-11-25T14:03:02Z
Чистка в авіагалузі: в Росії звільнили двох директорів авіаційних заводів
24tv
2024-11-25T13:54:03Z
Франція передає Україні винищувачі Mirage: що кажуть у Генштабі
24tv
2024-11-25T14:39:02Z
У Південній Кореї чоловік навмисно погладшав, аби ухилитися від призову до війська
24tv
2024-11-25T14:34:17Z
"Це фікція": Жорін різко розкритикував побудову фортифікаційних споруд
TSN
2024-11-25T14:33:56Z
Росія знайшла нові місця для перевалки нафти поблизу узбережжя Греції - Bloomberg
УкраинФорм
2024-11-25T14:33:31Z
Жінка прокинулась після коми й дізналась, що народила трьох дітей
Фокус
2024-11-25T14:30:35Z
26 листопада — презентація дослідження «Інтереси та громадська діяльність молоді в Україні»
Детектор М
2024-11-25T14:29:43Z
КНДР збільшує потужності заводу з виробництва ракет для Росії – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T14:27:31Z
У військових частинах створять штатні підрозділи рекрутингу - Генштаб
УкраинФорм
2024-11-25T14:24:24Z
Чи прийде Україна до вимушеної мобілізації жінок: відповідь Жоріна з Третьої штурмової
24tv
2024-11-25T14:21:27Z
Працівники одеського ТЦК на блокпостах вимагали гроші у чоловіків
1News
2024-11-25T14:40:35Z
В Одесі внаслідок ракетного удару пошкоджені 25 будинків
УкраинФорм
2024-11-25T14:40:16Z
Троє ухилянтів застрягли у крижаній Тисі: історія "щасливого порятунку"
TSN
2024-11-25T14:33:23Z
У Чернігові жінка попереджала в Telegram про переміщення ТЦК: який вирок виніс суд
InternetUA
2024-11-25T14:30:00Z
Карма спрацювала миттєво: чоловік посміявся над злодієм, який пограбував його авто
24tv
2024-11-25T14:27:01Z
На рівнині Австралії знайшли сліди потужного торнадо
1News
2024-11-25T14:24:29Z
В Індонезії стався зсув ґрунту, 16 загиблих та шестеро зниклих безвісти
УкраинФорм
2024-11-25T14:21:40Z
Падіння літака у Вільнюсі: чи вважає влада Литви цей інцидент терактом
24tv
2024-11-25T14:09:40Z
За тиждень сапери ДСНС на Харківщині знешкодили понад 430 ворожих боєприпасів
Мій Харків
2024-11-25T14:07:22Z
Навіщо восени закопувати лавровий лист у землю: результат точно вразить
24tv
2024-11-25T14:33:29Z
Як вибрати зоомагазин для вашого улюбленця
Детектор М
2024-11-25T14:10:11Z
Ще один відмінний рецепт для святкового столу: класичний салат "Дністер"
24tv
2024-11-25T13:54:34Z
Стрес, дешеві продукти і блекаути: як війна змінила харчові звички українців
24tv
2024-11-25T13:42:41Z
Ялинка вже не в моді: якими рослинами можна замінити традиційне новорічне дерево
GlavRed
2024-11-25T13:27:41Z
Жінка витратила 10 місяців на очищення будинку, який забруднив матрац: що пішло не так
24tv
2024-11-25T13:18:37Z
Килим має бути світлішим чи темнішим за диван: експерти з інтер'єру розповіли, як знайти баланс
24tv
2024-11-25T13:18:32Z
Щоб не злиплися і не розварилися: як і скільки часу варити пельмені
24tv
2024-11-25T12:12:32Z
5 звичок для дому без пилу: забудете про часте прибирання
24tv
2024-11-25T12:06:25Z
Samsung випустить новий складний смартфон з трьома екранами
InternetUA
2024-11-25T14:32:21Z
Intel випередила Nvidia з AMD і першою анонсувала відеокарти нового покоління
InternetUA
2024-11-25T14:16:33Z
Буданов у стилі STALKER 2 звернувся до росіян: Якщо відправлять до "Зони", здавайся в полон
Комсомольская правда
2024-11-25T14:16:14Z
В Італії почнуть випускати електробуси за технологією Geely
AutoCentre
2024-11-25T14:04:06Z
Видаліть їх негайно: які повідомлення небезпечні для вашого телефону
Знай
2024-11-25T13:51:57Z
Найкращі функції Telegram, які використовує не кожен — список
InternetUA
2024-11-25T13:47:49Z
Британська телеведуча Алекс Скотт розповіла, що онлайн-тролі погрожували облити її кислотою в обличчя
Детектор М
2024-11-25T13:47:26Z
Земля прощається зі своїм тимчасовим супутником, а тим часом учені з'ясували його походження
24tv
2024-11-25T13:33:24Z
Українські розробники створили штучний інтелект, що з високою точністю виявляє ударні дрони
InternetUA
2024-11-25T13:31:19Z
Стартувало виробництво Mercedes eActros 600
Portaltele
2024-11-25T13:52:14Z
Готуємо автомобіль до зими: важливі етапи та чому вони необхідні
AutoCentre
2024-11-25T13:49:42Z
Німці визначили найбільш та найменш надійні авто з пробігом віком до 13 років
Фокус
2024-11-25T13:30:09Z
Топ-3 кросовери, які служать понад 20 років
360ua.news
2024-11-25T13:09:20Z
Покупців хетчбека Mitsuoka M55 Zero визначить лотерея
AutoCentre
2024-11-25T13:07:13Z
Ціна — 1300 євро: представлено найдешевший електричний Renault
Фокус
2024-11-25T12:36:48Z
Дешево та ефективно: чому досвідчені водії радять возити з собою господарське мило
TSN
2024-11-25T12:36:00Z
Chrysler переводить на електротягу популярну модель
AutoCentre
2024-11-25T12:15:25Z
Чорна п’ятниця з Mitsubishi: знижка 5% на кросовери!*
AutoCentre
2024-11-25T11:04:44Z