MY.UAНовини
Все про місію Polaris Dawn, коли вперше в історії цивільна людина вийде у відкритий космос
Все про місію Polaris Dawn, коли вперше в історії цивільна людина вийде у відкритий космос

Все про місію Polaris Dawn, коли вперше в історії цивільна людина вийде у відкритий космос

Кілька слів про політ

Забезпеченням місії Polaris Dawn займається приватна космічна компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска. Політ спершу було заплановано на 26 серпня, однак через виявлені проблеми та погодні умови його перенесли. Наразі точної дати невідомо, але він відбудеться найближчим часом, повідомляє Техно 24.

Polaris Dawn – перша з трьох очікуваних місій програми Polaris. Усе фінансування покриває мільярдер-філантроп Джаред Айзекман, який раніше вже співпрацював зі SpaceX в рамках місії Inspiration4. Тоді Айзекман вперше відвідав космос з трьома іншими цивільними особами, однак двоє з них були сертифікованими пілотами-професіоналами, втім саме Inspiration4 була першою повністю цивільною місією у космос, де не було жодного професійного астронавта.

Inspiration4 відгриміла успіхом, а Айзекману вдалося зібрати 250 мільйонів доларів для дитячої дослідницької лікарні Святого Іуди в Мемфісі. Тепер він сподівається повторити це досягнення завдяки Polaris Dawn, та інших місій програми.

  • Айзекман та екіпаж Polaris Dawn піднімуть космічний корабель Dragon вище, ніж будь-яка інша пілотована місія з часів завершення програми "Аполлон" у 1970-х роках.
  • Під час польоту екіпаж також протестує і перевірить новий і вдосконалений дизайн спеціального скафандра SpaceX у вакуумі космосу, колективно здійснивши першу повністю цивільну позакорабельну діяльність (EVA).
  • Капсула Crew Dragon матиме особливий інтер'єр, модифікований для перебування у вакуумі.

Екіпаж місії


Члени екіпажу Crew Dragon місії Polaris Dawn / Фото SpaceX

Перші двоє членів екіпажу добре знайомі, ще ж і надо, вони партнери. Джаред Айзекман і Скотт Потіт обидвоє керували попередньою місією Inspiration4, а ще вони полюбляють літати на літаках. Потіт взагалі відставний військовий пілот, який брав участь у бойових діях.

Джаред Айзекман

Командир місії Polaris Dawn

Джаред Айзекман засновник компанії Shift4 Payments, яка і зробила його мільярдером. Він вперше полетів у космос як командир місії SpaceX Inspiration4 у вересні 2021 року. Крім того, він здійснив швидкісну навколосвітню подорож. Раніше Айзекман володів компанією з підготовки реактивних пілотів Draken International і літав на власних пост-військових літаках. Він має близько 7 000 годин льотного стажу.

Скотт "Кідд" Потіт

Пілот місії Polaris Dawn

Скотт – підполковник Військово-повітряних сил США (ВПС США) у відставці, пілот з більш ніж 3200 годинами нальоту і більш ніж 400 годинами бойових дій. Потіт є давнім діловим партнером Айзекмана, він працював директором з розвитку бізнесу в Draken International та віце-президентом зі стратегії в Shift4. Під час проекту Inspiration4 Потіт виконував обов'язки директора місії, координуючи операції на землі під час першого космічного польоту Айзекмана.

Наступні двоє членів екіпажу цікаві тим, що вони обидвоє інженери SpaceX і це буде перший випадок в історії космічної галузі, коли звичайні інженери, які раніше працювали над космічним кораблем, зможуть осідлати його та полетіти в космос.

Сара Гілліс

Спеціалістка місії Polaris Dawn

Сара Гілліс – провідна інженерка з космічних операцій у SpaceX. Вона відповідала за підготовку екіпажу Inspiration4. Крім того, вона має досвід роботи в місіях SpaceX Demo-2 і Crew-1, а також підтримувала інші вантажні місії SpaceX на Міжнародну космічну станцію (МКС) для NASA.

До речі, Гілліс – скрипалька з класичною освітою, яка приєдналася до SpaceX як стажерка у 2015 році, вивчаючи інженерію та танці в Університеті Колорадо в Боулдері.

Анна Менон

Спеціалістка місії Polaris Dawn

Анна Менон також є провідною інженеркою з космічних операцій у SpaceX. Раніше вона обіймала посаду директора місії в диспетчерській SpaceX. Менон керує розробкою операцій екіпажу та його зв'язком. До роботи в SpaceX Менон сім років працювала в NASA в ролі біомедичного контролера польотів на МКС, де очолювала біомедичні операції під час 47 та 48 експедицій МКС.

Цікаво, що Менон мріяла про політ у космос відтоді, як її вчителька четвертого класу Елісон Сміт Балч взяла її на екскурсію до NASA. Балч була донькою астронавта Майкла Дж. Сміта, який трагічно загинув під час аварії космічного шатла "Челленджер" у 1986 році.

Тренування екіпажу

Екіпаж Polaris Dawn готується до історичної місії за допомогою інтенсивних тренувань та інноваційних симуляцій.

Слід зазначити, що місія початково планувалася на кінець 2022 року, запуск місії неодноразово затримувався, що призвело до перенесення його на літо 2024 року, а тепер, схоже, він відбудеться восени – у перші дні вересня.

Та попри ці невдачі, екіпаж ретельно готувався до майбутніх випробувань, приділяючи значну увагу командній роботі, управлінню стресом і новаторським методам тренування позашляхової активності (EVA), простими словами – вихід екіпажу в космос за межі космічного корабля.

Екіпаж, включаючи Айзекмана та інших, провів останні три роки, інтенсивно готуючись до своєї місії. Спираючись на багатий досвід NASA, їхня підготовка ґрунтувалася на згуртованості групи та командній роботі, а сценарії були розроблені таким чином, щоб виявити та посилити сильні та слабкі сторони кожного члена команди.

Режим тренувань

Підготовка екіпажу включала широкий спектр складних вправ, покликаних імітувати фізичні та психічні навантаження, з якими вони зіткнуться в космосі.

Потіт розповів, що команда займалася підводним плаванням, альпінізмом, стрибками з парашутом і польотами на реактивному літаку з великою перевантаженням. Ці види діяльності були обрані для того, щоб викликати стрес і допомогти екіпажу відчути себе комфортно в незручних ситуаціях.


Екіпаж займався альпінізмом та іншими тренуваннями / Фото Polaris Program

Підготовка до виходу у відкритий космос

Одним з найбільш унікальних аспектів підготовки екіпажу Polaris Dawn є підготовка до виходу у відкритий космос (EVA). На відміну від традиційної підготовки астронавтів NASA, яка часто відбувається в Лабораторії нейтральної плавучості (NBL) у Г'юстоні, команді Polaris Dawn довелося адаптуватися через часові обмеження та логістичні проблеми.


Так тренуються астронавти NASA / Фото NASA

Інженери SpaceX в Готорні, штат Каліфорнія, розробили інноваційну систему канатів, шківів і противаг всередині симулятора капсули Dragon, щоб імітувати ефекти мікрогравітації. Ця система дозволяє екіпажу відпрацьовувати процедури EVA у високоточних умовах без необхідності занурення у воду.

Революційний костюм SpaceX

4 травня SpaceX представила новий скафандр EVA, який дуже нагадує товстішу версію скафандрів IVA, які раніше носили астронавти під час місій Crew Dragon. Саме його використовуватимуть члени екіпажу місії Polaris Dawn.

У SpaceX раніше розповідали про виклики, пов'язані з модернізацією скафандра IVA, щоб він відповідав вимогам виходу у відкритий космос, зберігаючи при цьому його існуючі функціональні можливості.

Одним із викликів насправді було переконатися, що збережено всю функціональність скафандра IVA, на додаток до нових можливостей, які передбачають вихід у відкритий космос.

Щоб спростити місію, екіпаж Polaris Dawn використовуватиме лише костюми EVA, усуваючи потребу в окремих скафандрах IVA.


Скафандр SpaceX EVA / Фото SpaceX

Ключові вдосконалення та особливості

Костюм EVA має кілька значних удосконалень, таких як модернізована система терморегулювання, що містить матеріали з міжступеневого простору ракети Falcon 9 і Cargo Dragon. Забрало шолома також було покращено за допомогою нового покриття мідного кольору, обробленого за допомогою того ж процесу оксиду індію та олова, що й вікно купола Inspiration4. Забрало призначене для герметизації скафандра, підтримання тиску, забезпечення оптичної чистоти, управління тепловими умовами та захисту екіпажу від шкідливих світлових хвиль.

Нові скафандри EVA оснащені пуповинним портом для забезпечення життєдіяльності під час виходу у відкритий космос, а також ручкою охолодження для регулювання внутрішньої температури. Технічні фахівці також зосередилися на поліпшенні суглобів і мобільності скафандра.

Ротатори на руках, плечах і зап'ястях були спеціально розроблені таким чином, щоб залишатися м'якими і гнучкими під час фаз без тиску, таких як запуск або входження в атмосферу, щоб запобігти дискомфорту або травмам. Під тиском ці суглоби стають жорсткими, щоб забезпечити необхідну рухливість для виконання завдань EVA.

Завдання місії Polaris Dawn

Після запуску Polaris Dawn екіпаж підніметься на високу еліптичну орбіту, досягнувши максимальної висоти 1200 кілометрів і мінімальної висоти 190 кілометрів. Після завершення декількох орбіт космічний корабель Dragon підніметься в апогей до 1 400 кілометрів, що стане найвищою висотою, на яку людина піднімалася з часів "Аполлона-17" у 1972 році. Саме на цій високій орбіті екіпаж Polaris Down проводитиме більшість своїх досліджень.

Дослідження радіаційного поясу Ван Аллена

Траєкторія місії приведе екіпаж до частини радіаційного поясу Ван Аллена – регіону, наповненого магнітними пастками високоенергетичних заряджених частинок, розташованих між Землею та Місяцем. У той час як більшість людських космічних польотів в останні десятиліття були зосереджені на вивченні впливу мікрогравітації та радіації на низькій навколоземній орбіті (НОО), Polaris Dawn має на меті дослідити ці ефекти в більш інтенсивному середовищі далекого космосу.

Дослідження та експерименти

Протягом своєї п'ятиденної місії екіпаж Polaris Dawn проведе близько 40 експериментів. Ці дослідження будуть зосереджені на низці тем, критично важливих для здоров'я людини та майбутнього космічних досліджень, зокрема

  • Моніторинг венозної газової емболії (ВГЕ): Екіпаж використовуватиме ультразвук для виявлення та кількісної оцінки ВГЕ, що сприятиме вивченню схильності людини до декомпресійної хвороби.
  • Дані про радіаційне середовище: Місія збиратиме дані про космічну радіацію, щоб краще зрозуміти її вплив на біологічні системи людини.
  • Мультиомічні аналізи: Біологічні зразки будуть зібрані і збережені для довгострокового аналізу в Біобанку, що сприятиме ширшому розумінню здоров'я людини в космосі.
  • Нейро-окулярний синдром, пов'язаний з космічним польотом (SANS): Екіпаж проведе дослідження SANS, що становить значний ризик для здоров'я людини під час тривалих космічних польотів.

Експеримент з лазерного зв'язку

Окрім біологічних досліджень, Polaris Dawn планує випробувати систему лазерного зв'язку з використанням супутникової мережі Starlink компанії SpaceX. Хоча подробиць про цей експеримент небагато, Айзекман натякнув, що він може революціонізувати зв'язок для майбутніх космічних місій, зменшивши залежність від традиційних наземних станцій і старих супутникових систем.

Айзекман наголосив, що цей експеримент має вирішальне значення для майбутнього польотів людини в космос, передбачаючи час, коли потенційно сотні космічних кораблів можуть бути задіяні в дослідницькій діяльності. Ця місія може закласти основу для нової ери космічного зв'язку і досліджень, розширивши межі можливого.

Перший в історії цивільний вихід у відкритий космос

Після дослідницької фази на максимальній висоті 1400 кілометрів екіпаж Polaris Dawn знизить орбіту до 700 кілометрів, щоб здійснити вихід у відкритий космос.

На відміну від типових виходів у відкритий космос на Міжнародній космічній станції (МКС) або попередніх космічних кораблях, які використовують шлюз для безпечного переходу астронавтів з герметичного середовища космічного корабля у вакуум космосу, космічний корабель Dragon не має такої можливості. Ця відсутність вимагає іншого підходу.


Айзекман та Потіт вийдуть у відкритий космос / Ілюстрація SpaceX

Чому відсутність шлюзової камери, це проблема?

На МКС та подібних космічних кораблях астронавти, які здійснюють вихід у відкритий космос, спочатку герметично закриваються в шлюзовій камері, яку потім повільно розгерметизують, щоб уникнути ризиків, пов'язаних зі швидкою декомпресією. Цей процес гарантує, що різниця в тиску між внутрішньою частиною космічного корабля і вакуумом космосу не завдасть жодної шкоди.

Щоб підготувати своє тіло до виходу у відкритий космос, астронавти також проходять протокол попереднього дихання, подібний до процедур, які використовують глибоководні водолази або пілоти висотних польотів. Цей протокол передбачає тривале дихання чистим киснем для виведення азоту з організму, що знижує ризик декомпресійної хвороби.


Вихід відбуватиметься прямо з космічного корабля / Ілюстрація SpaceX

Однак, оскільки Dragon від SpaceX не має шлюзової камери, для виходу у відкритий космос необхідно розгерметизувати всю кабіну, піддавши весь космічний корабель впливу космічного вакууму. Цей унікальний виклик вимагає від екіпажу Polaris Dawn змінити традиційну процедуру підготовки.

Це буде унікальний досвід для майбутнії місій SpaceX

Успіх цього польоту стане важливою віхою не лише для Polaris Dawn, але й для SpaceX, оскільки він дозволить перевірити нові скафандри EVA та інноваційні процедури, необхідні для космічного корабля Dragon. Ці досягнення мають вирішальне значення для майбутнього дослідження космосу людиною, особливо з огляду на те, що SpaceX і програма Polaris мають на меті розширити свою діяльність за межі низької навколоземної орбіти.

Майбутні місії Polaris Program

Хоча конкретні деталі другого і третього польотів програми Polaris залишаються нерозкритими, Джаред Айзекман раніше зазначав, що для фінальної місії буде використано Starship компанії SpaceX, за умови, що він буде готовий до польоту. Айзекман також припустив, що майбутні місії Polaris можуть відіграти певну роль у збереженні і продовженні терміну служби застарілих космічних місій.

Одна з таких ініціатив включає пропозицію обслуговувати космічний телескоп "Габбл", потенційно виводячи його на вищу орбіту для продовження терміну його експлуатації. Крім того, Айзекман висловив занепокоєння з приводу можливого закриття рентгенівської обсерваторії Чандра через брак фінансування, і навіть написав листа адміністратору NASA Біллу Нельсону з проханням вирішити цю проблему.

А тим часом SpaceX повідомила про те, що попередній прогноз погоди передбачає несприятливі умови на момент повернення екіпажу на Землю, тож місію досі тримають у відкладеному режимі, а нову дату планового запуску повідомлять, як тільки настане можливість підрахувати сприятливий прогноз.

Теги за темою
КосмосSpaceXТехно
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Неочікуваний маневр: росіяни на човнах висадилися неподалік Куп'янська
ZN UA
2024-11-24T23:13:59Z
Засуджено бойовика, якого через 8 років впізнали на відео з терористом «Моторолою»
Украина Криминальная
2024-11-24T23:12:26Z
У Києві під час атаки дронів спалахнув балкон у дев’ятиповерхівці
УкраинФорм
2024-11-24T22:54:34Z
Прикордонники на Краматорському напрямку знищили два російські «Гіацинти» та «Град»
УкраинФорм
2024-11-24T22:51:24Z
Що робить Україна, щоб нарешті протидіяти КАБам: начальник Генштабу відповів
TSN
2024-11-24T22:18:20Z
Карта бойових дій в Україні станом на 25 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T22:00:53Z
Вік окупантів значно знизився, – боєць ЗСУ пояснив їхню мотивацію йти на війну в Україну
24tv
2024-11-24T21:45:47Z
Атака на Куп’янськ: начальник Генштабу прокоментував ситуацію в місті
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T21:36:51Z
Ситуація на Курахівському напрямку різко погіршилася: експерт повідомив, які населені пункти під загрозою
Политека
2024-11-24T21:24:01Z
Війна, день 1005. Перехідна адміністрація Дональда Трампа співпрацює пліч-о-пліч з Білим домом щодо України
Football.ua
2024-11-24T23:00:30Z
Партія Качинського назвала свого кандидата у президенти Польщі
УкраинФорм
2024-11-24T22:48:54Z
Екс-президентка Тайваню закликала США надалі підтримувати Україну
Хвиля
2024-11-24T22:45:42Z
Півмільйонне місто під загрозою: РФ готує новий штурм – The Economist
GlavRed
2024-11-24T22:21:59Z
Сирський провів зустріч із блогерами, які висвітлюють військові теми
УкраинФорм
2024-11-24T22:01:52Z
Російська армія ввечері атакувала Чернігівську область: у поліції показали фото наслідків
ZN UA
2024-11-24T21:57:25Z
"Ймовірні цілі – підстанції": коли можливі масовані удари росіян по енергетиці
24tv
2024-11-24T21:51:56Z
Чи можна уникнути мобілізації через релігійні переконання: юристи пояснили нюанси
Знай
2024-11-24T21:51:32Z
Польські протестувальники розблокували пункт пропуску «Шегині - Медика»
УкраинФорм
2024-11-24T21:33:14Z
3 цікаві українські фільми для вечірнього перегляду
24tv
2024-11-24T20:57:34Z
Серіал «Ззовні», який вподобав Стівен Кінг, продовжений — третій сезон має 100% на Rotten Tomatoes
ITC
2024-11-24T20:57:20Z
Україна на Дитячому Євробаченні й "Міс Всесвіт" та інше: головні події тижня в шоубізі
24tv
2024-11-24T19:33:17Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2024-11-24T19:13:44Z
«Попай убивця» — трейлер горору з персонажем мультфільмів
ITC
2024-11-24T19:05:55Z
Дизайнери бренду Andreas Moskin запустили подкаст про факапи відомих людей: чим він особливий
24tv
2024-11-24T18:36:53Z
Російський бізнесмен Чичваркін вперше розповів про дружбу з Поляковою та як з нею час проводить
TSN
2024-11-24T18:33:52Z
"Оскар-2025": одразу п'ять українських фільмів потрапили до лонглиста кінопремії
TSN
2024-11-24T17:18:42Z
Було образливо, – учасниця "Холостяка" розповіла, як її госпіталізували під час шоу
24tv
2024-11-24T16:36:52Z
Захистіть своє здоров’я під час магнітної бурі 25–27 листопада
360ua.news
2024-11-24T17:30:57Z
Названо зелень, яка може спричинити тромбоз, хоча вона вважається дуже корисною
TSN
2024-11-24T16:06:26Z
Війна і сифіліс. Делікатна розмова про інтимне здоров’я українців
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T12:00:11Z
Це лакмусовий папірець: що означає, якщо ви не можете зробити бодай одне підтягування
24tv
2024-11-24T11:48:04Z
Природні джерела кальцію
360ua.news
2024-11-24T10:06:49Z
Вчені виявили молекулу, яка лікує кишківник і бореться з розвитком раку
Portaltele
2024-11-24T07:45:49Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1, – CDC
24tv
2024-11-24T07:15:16Z
Швидка допомога по-новому: куди везтимуть українців із серйозними діагнозами
Знай
2024-11-24T05:06:35Z
Балансування на одній нозі протягом 10 секунд – чудова вправа для довголіття
24tv
2024-11-24T04:54:35Z
Анчелотті прокоментував зміну позицій Мбаппе та Вінісіуса
Football.ua
2024-11-24T22:45:20Z
Ван Ністелрой претендує на посаду головного тренера Гамбурга
Football.ua
2024-11-24T22:39:48Z
Лаціо розгромив Болонью
Football.ua
2024-11-24T22:18:47Z
Верес — Олександрія 1:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-24T21:51:27Z
Барселона хоче влітку підписати захисників на обидва фланги
Football.ua
2024-11-24T21:37:18Z
Лестер може призначити Поттера
Football.ua
2024-11-24T19:57:09Z
"Реал" без Луніна здобув розгромну перемогу та наблизився до "Барселони" в Ла Лізі
TSN
2024-11-24T19:54:37Z
Євробаскет-2025. Матч Ізраїль - Україна відбудеться за закритими дверима
УкраинФорм
2024-11-24T19:48:50Z
Мбаппе прорвало: Реал без Луніна впевнено перемагає Леганес
24tv
2024-11-24T19:33:35Z
Командувач Нацгвардії відвідав бійців на східних і південних напрямках фронту
УкраинФорм
2024-11-24T22:12:49Z
25 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T22:06:15Z
Весь наступний рік буде щасливим: що потрібно зробити 25 листопада - прикмети
GlavRed
2024-11-24T22:00:39Z
Побачила Ісуса віч-на-віч і одразу попросила папірець: жінка розповіла про найдивовижнішу зустріч
Знай
2024-11-24T21:30:50Z
Що б чекало на Україну, якби ЗСУ не зайшли до Курської області: генерал Баргилевич відповів
TSN
2024-11-24T20:36:58Z
Генерал Баргилевич назвав головну причину СЗЧ в українській армії
TSN
2024-11-24T20:36:24Z
Навіщо "присідати на доріжку": ось що означає давній звичай
24tv
2024-11-24T20:27:06Z
Мають бути бусифіковані всі, – Аліна Михайлова різко відповіла тим, хто жартує про мобілізацію
24tv
2024-11-24T20:12:55Z
Україна розширила потенціал: у ГУР розповіли, на якій відстані дрони можуть вражати цілі
24tv
2024-11-24T20:12:27Z
Золото та срібло відчутно подорожчали: як змінилися ціни за тиждень
24tv
2024-11-24T22:18:33Z
Коли Воррен Баффет, який має майже 150 мільярдів доларів, купив свої перші акції
24tv
2024-11-24T21:30:16Z
У Фінляндії знайшли несподіваний спосіб утилізації старих вітряних турбін
24tv
2024-11-24T20:27:17Z
Польські фермери припинили блокування пункту пропуску у Шегинях
ZN UA
2024-11-24T20:24:42Z
Укренерго оприлюднило графік відключень світла на 25 листопада
Хвиля
2024-11-24T19:42:38Z
Польські фермери припинили блокаду кордону з Україною
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T19:27:46Z
Бронювання працівників через “Дію”: нові правила з грудня
360ua.news
2024-11-24T19:09:10Z
Польські фермери почали протест на кордоні з Україною: скільки триватиме страйк
Хвиля
2024-11-24T18:30:33Z
Дефектні копійки дорожчі за золото: які українські монети принесуть багато грошей
Знай
2024-11-24T18:21:41Z
Суд у Львові конфіскував Iphone 13 у військовополоненого
InternetUA
2024-11-24T22:37:41Z
У турецькій Анталії загорівся пасажирський літак з Росії
УкраинФорм
2024-11-24T20:48:13Z
Палає літак із понад 90 росіянами на борту: подробиці та відео
FaceNews
2024-11-24T20:12:14Z
На Львівщині чоловік видурив у жінки майже 200 тис грн: сказав, що це на лікування її онука
Политека
2024-11-24T20:00:55Z
Стало відомо, хто влаштував стрілянину в столичному клубі в ніч на 23 листопада
Khreschatyk
2024-11-24T18:48:00Z
У Харкові внаслідок зіткнення автівок постраждав водій
Мій Харків
2024-11-24T18:43:48Z
ТЦКшники, медики та поліцейські придумали схему ухилення від мобілізації: брали від 9 до 14 тисяч доларів
Политека
2024-11-24T18:28:03Z
У Києві правоохоронці фіксують хвилю диверсій: деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T18:12:47Z
Стрілянина в готелі в Києві: у ЗМІ пишуть, що напасти могли військового
24tv
2024-11-24T18:12:38Z
Грілки із гарячою водою можуть бути небезпечними: як перевірити їх
GlavRed
2024-11-24T22:27:38Z
Це знають не всі: навіщо додавати оцет під час варіння картоплі
24tv
2024-11-24T22:18:26Z
Він бюджетний та смачний: відеорецепт нового яблучного пляцка від Лілії Цвіт
24tv
2024-11-24T22:00:32Z
P Diddy бідкається на тюремну їжу: журналіст вирішив перевірити, наскільки вона жахлива
24tv
2024-11-24T21:12:12Z
Чому "санчата" – головний червоний прапорець у знайомствах сьогодні
24tv
2024-11-24T19:42:06Z
Напрочуд ефективне рішення: чому столові прибори треба встромляти в цибулю
24tv
2024-11-24T19:36:04Z
Замість шуби та олів'є: приготуйте салатний торт з куркою
24tv
2024-11-24T19:12:51Z
Копійчаний засіб творить дива: якою таблеткою відмити пригорілі каструлі
24tv
2024-11-24T18:27:17Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 25 листопада по 1 грудня
GlavRed
2024-11-24T18:15:48Z
В Японії вперше заарештували творців сайту зі спойлерами до аніме та фільмів
InternetUA
2024-11-24T21:55:56Z
GTA 6 стала найочікуванішою грою 2025 року
InternetUA
2024-11-24T21:31:08Z
Земля втратить супутник-"мінімісяць": науковці прогнозують його повернення через 30 років
TSN
2024-11-24T21:06:32Z
Bihus.Info випустили блог про Андрія Єрмака
Детектор М
2024-11-24T20:57:57Z
Amazon заполонили підробні AMD Ryzen 9800X3D — за $200 під час дефіциту
ITC
2024-11-24T20:57:31Z
Пінгвіни, кажани та вулкан: у National Geographic показали найкращі фото 2024 року
24tv
2024-11-24T20:57:09Z
Звуки Юрського періоду: що говорять вчені про голоси динозаврів
Portaltele
2024-11-24T20:46:04Z
Minecraft виходить у реальний світ: де та коли будуть створені ігрові парки
InternetUA
2024-11-24T20:16:28Z
Справжній хіт: S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля розійшлася тиражем понад мільйон копій в перші 2 дні після виходу
Фокус
2024-11-24T19:16:20Z
Тиск у шинах заощадить до 2000 гривень: що треба знати водіям
Знай
2024-11-24T22:30:20Z
Найнадійніші та найгірші авто року за версією TÜV
360ua.news
2024-11-24T20:12:33Z
Який найменший у світі мотоцикл
AutoCentre
2024-11-24T18:13:54Z
Дебют Mercedes-AMG E53 у Києві
360ua.news
2024-11-24T14:07:53Z
На продаж виставили "найстрашніше" американське авто
Фокус
2024-11-24T10:00:09Z
Понад 600 сил і 3,8 с до сотні: в Україну привезли новий спортивний седан Mercedes
Фокус
2024-11-24T08:51:23Z
Jaguar E-Type знаменитого шпигуна виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-24T08:03:54Z
KIA K5 та Porsche Cayenne майже задарма: співробітник ТЦК Дмитро Некраш на одну зарплату організував собі автопарк
Знай
2024-11-24T05:21:51Z
Механік назвав моделі авто, які б він ніколи не купив: деякі з них популярні в Україні
24tv
2024-11-23T21:24:32Z