MY.UAНовини
"Зрозуміла: не відчуваю ніг на землі": українська чемпіонка світу росла в дитбудинку, гуртожиток обстріляла РФ, але вона бореться за медаль Паралімпіади
"Зрозуміла: не відчуваю ніг на землі": українська чемпіонка світу росла в дитбудинку, гуртожиток обстріляла РФ, але вона бореться за медаль Паралімпіади

"Зрозуміла: не відчуваю ніг на землі": українська чемпіонка світу росла в дитбудинку, гуртожиток обстріляла РФ, але вона бореться за медаль Паралімпіади

Перша українська чемпіонка світу з парабадмінтону Оксана Козина, не дивлячись на відсутність спарингів і життя за межами рідної країни, налаштована боротися за нагороду на Паралімпійських іграх-2024 в Парижі. В її гуртожиток у Дніпрі вже прилітала російська ракета, сама дівчина більше двох років знаходиться у Франції, але мріє прославляти лише Україну і трохи жалкує, що у неї не склалося зі стрільбою.

У розмові з OBOZ.UA Оксана розповіла, що займається парабадмінтоном лише шість років, але у 2022 році в Токіо вперше зуміла стати чемпіонкою світу. Також дівчина, яка більшість свого життя виховувалась у дитячому будинку, є призеркою чемпіонату Європи 2023 року в двох розрядах – одиночному і парному. Дніпрянка впевнена, що українці можуть досягати великих висот у спорті, треба тільки більше віри у власні сили.

– Оксано, а можете розповісти, звідки ви і як парабадмінтон з'явився у вашому житті?

– Я з міста Дніпро. Займалася багатьма різними видами спорту. Першим був пауерліфтинг, потім мене запросили до волейболу сидячи. І ось після волейболу я ходила до зала, де займалась пауерліфтингом і побачила, як Дмитро Зозуля, який потім став і моїм тренером, навчає дітей бадмінтону. Мені стало цікаво, спочатку я захотіла просто спробувати. Але так спробувала, що перейшла туди.

– Чи можна запитати про вашу травму?

– Так, все нормально, я не соромлюсь. У мене з народження аномалія нижньої кінцівки. Тобто ножка є, але вона маленька, і немає малогомілкової кістки. Від мене відмовились рідні батьки, і я росла в дитячому будинку.

Потім, коли мені вже виповнилось 15 років, вони знайшлися і розповіли, що насправді не відмовлялись від мене, а у пологовому їм сказали, що ваша дитина померла. Але, чесно, я не вірю в це, бо вважаю, що спочатку сталася відмова, тому що вони соромились, що дитина народилася інвалідом, а потім вже їм сказали, що вашої доньки немає.

– Так ви ще й через дитячий будинок пройшли...

– Чесно кажучи, я дуже задоволена, що маю досвід дитячого будинку і батьків, тому що саме дитячий будинок дав мені спорт. Також там нас навчали щось робити, щоб у майбутньому, коли ми вийдемо з дитячого будинку, вміли не лише спортом займатися, а й вишивати, малювати, співати, танцювати.

Тобто, у мене в запасі є декілька варіантів, якщо спорт закінчиться. А він рано чи пізно закінчиться, і тоді я знаю, куди мені йти, щоб жити далі. Звісно, і у дитячому будинку є свої недоліки, але я дуже задоволена, що була там.

– Ну, я так розумію, що життя там і багато чому навчає, і загартовує?

– В першому дитячому будинку – так. Я же спочатку жила в дитячому будинку, де лише батьків немає, а діти здорові. То там було страшно, якщо чесно. Але вихователі дуже добре до нас ставилися і в усьому допомагали.

А ось другий дитбудинок вже був для дітей з інвалідністю. І там – якось так, до життя дуже складно готують. Тобто, ти кожен день приходиш на все готове, сам нічого не вмієш. А потім у дорослому житті вже треба привчатися.

– Це в дитячому будинку ви зробили перші кроки у спорті?

– Так, спочатку у 17 років мене запросили у пауерліфтинг. Я пішла туди, чесно скажу, начебто тренуватися, а в житті бачитися з хлопцями. Але насправді так жодного дня і не бачилася з ними, адже одразу відчула, що спорт – це моє. Почала тренуватися, у мене з'явився результат, але я не хотіла великих досягнень в пауерліфтингу. Ну, якось я не бачила себе там.

Я хотіла в журналістику. Але потім прийшла до висновку, що я не все розумію, тому відмовилась від цього. І мене запросили до волейболу сидячи. Також я пробовала себе у стрільбі. Один день. А потім дитячий будинок заборонив нам далі відвідувати заняття, оскільки ми погано поводились. І, якщо чесно, я дуже шкодую. Бо стрільба мені сподобалась.

Я пам'ятаю, що мені було 14 років, і нас запросили спробувати. Приїхало багато дітей з дитячого будинку, але тренер зробив дуже розумно, коли сказав, що зможе обрати лише три людини, тому давайте спробуємо, хто як буде стріляти. Було три призових місця, і я стала другою. А третьою тоді стала Зоя Овсій – відома легкоатлетка, рекордсменка, призерка Паралімпійських ігор 2016 року і чемпіонка Паралімпіади-2020 в Токіо.

І я зараз дуже шкодую, що не змогла займатися стрільбою, бо я знаю: там я була б чемпіонкою. Також мені запропонували спробувати себе в карате. Я хотіла, мені сподобалось. Але не змогла, бо тренер жив у Полтаві, а дитячий будинок не відпускав. А от від веслування на каное я відмовилась сама, оскільки вважала, що я там нічого не буду досягати. І потім виявилося, що за півроку до Паралімпійських ігор 2016 його прибрали з програми.

– Мабуть, десь відчували.

– Це справді так. І з волейболу сидячи, коли йшла, то відчувала, що нічого не буде. Так і вийшло. Вони вже вдруге не потрапили на Паралімпійські ігри. А ось бадмінтон – це перший вид спорту, який я обрала по оклику серця. Я сказала, що я тут буду чемпіонкою, сюди я прийшла за медалями, за перемогами. І ви знаєте, так і вийшло.

Навіть вийшло краще, ніж я могла собі уявити. Бо коли я виграла чемпіонат світу, це була історична перемога, адже ані в бадмінтоні, ані у парабадмінтоні ніхто з українців ніколи до цього не ставав чемпіоном.

Спираючись на свій досвід, я можу сказати, що Україна могла би бути кращою в бадмінтоні і парабадмінтоні. Від себе ще доповню: якщо ти хочеш бути чемпіоном, то треба багато працювати самому. Якщо ти справді хочеш і віриш. Мені допомагає віра в Бога. Бо дуже важко. В бадмінтоні важко, і в нашій країні також. Але якщо ти віриш, то переможеш.

І мені здається, що в нашій країні, в бадмінтоні і в парабадмінтоні, недостатньо віри в те, що ми можемо це зробити. А я завжди казала, що Україна дуже талановита в спорті. Я й досі дуже в це вірю. Так, немає того результату, який би хотілося. Але я бачу, що наша країна дуже талановита. І ми просто не можемо правильно якось до цього підійти. І просто віри не вистачає. Недостатньо.

Ми думаємо, що в Азії дуже сильні спортсмени. Але що мені та Азія? Якщо я хочу, я зможу. Так, мені дуже важко. Після чемпіонату світу 2022 року мій результат впав. Але ніхто не знає чому. Зараз я не буду казати, бо не маю право. Але коли мине час, я про все розповім. І не дивлячись на те, що мені все це дуже важко дається, я все одно з медалями. Бо я вірю в те, що є Бог. І він мені допомагає. Я зараз кажу, і мені хочеться плакати.

– Так, зараз до того всього багато спортсменів проходять і через свої якісь травми, і через те, що в державі війна.

– Знаєте, війна мене не ламає, вона мене зміцнює. І нам просто недостатньо віри, щоб йти і робити те, що ми можемо.

– Ну так, можливо, десь ми програємо психологічно, коли бачимо в суперниках, умовно кажучи, Китай.

– Я грала з дівчиною на чемпіонаті світу в цьому році. Вийшла на китаянку. Так, я їй програла. Але вона для мене не сильна. Я їй поступилася, тому що я граю шість років, а вона – 22. І я дуже добре з нею боролася. Мені просто недостатньо практики. А якщо б я тренувалася як у Китаї, то я б її просто розносила.

Тобто, я вірю в те, що можу зробити краще, але нам в парабадмінтоні дуже важко через те, що немає з ким спарингуватись. Є лише одна людина. І завдяки цій людині я ще якось виходжу і граю з усіма моїми суперницями. А Китай, там 300 чоловік. Дуже хороша підготовка. В Індії ще більше, ніж у Китаї. І все одно я ще щось роблю і виграю, а вони бояться зі мною грати.

Ніхто з суперників не знає, що я не граю. Ніхто. У мене не було спарингів вже півроку. І я все одно виходжу і мені однаково. Хоча, звісно, хвилююся, бо знаю, що у них є практика, а у мене – ні. Я не маю права казати, що на Паралімпійських іграх буде медаль, бо я всім програю. Але думаю, що Бог допоможе і буде цікаво.

– А десь виїжджати і шукати спаринг-партнерів, я так розумію, можливості немає?

– Ну так, це треба мати спонсора, щоб тренер домовлявся. Це важко, якщо чесно. Немає фінансів, щоб запросити людей, які будуть допомагати тобі готуватися. І мені дуже шкода, що парабадмінтон у нас не розвивається. Бо моя мрія – підняти прапор України. І я розумію, що ця мрія може не здійснитися.

Для мене велика честь виступати за Україну. Я не хочу виступати ні за яку іншу країну. Тільки за синьо-жовтий прапор. Тому що я народилася в Україні. Я можу жити у Франції, адже з часом я розумію, що в Україні жити дуже важко. І зараз не хочу туди їхати, тому що це небезпечно. Але для мене велика честь виборювати перемоги для України. Бо я є козачкою і вважаю, що Україна – дуже сильна і могутня.

Я хочу досягти результату не задля слави, а щоб після мене хтось дізнався, що була така дівчина і теж захотів займатися спортом. Я хочу бути прикладом. Щоб дивилися не на мене, а на те, як можна зробити, щоб люди мотивувалися і виступали, бо є багато людей з обмеженнями, які дійсно можуть досягати успіху. І я хочу, щоб наша країна була історично крутою в спорті або в інших сферах.

– Ви стали чемпіонка світу 2022 року вже після повномасштабного вторгнення РФ?

– Так. І це була така велика перемога. Я вважаю, що її дав мені Бог. Я вже знаходилась тут, у Франції. І не маючи таких спарингів, кожного ранку вставала о третій години ночі, і поки тренер з дружиною ще відпочивав, виходила на двір і працювала до п'ятої години, щоб ніхто не бачив. Бо я дуже хотіла виграти.

І зараз я також багато працюю. Я не знаю, що для мене підготував Бог, але мені б хотілося, щоб у Парижі це була перемога. І якщо буде третє місце, я буду дуже вдячна. Це для мене буде як перша медаль.

– Ви встигли поїхати з Дніпра до вторгнення у лютому 2022-го?

– Ні, вже після двох місяців повномасштабної війни. Це дуже страшно, якщо чесно. А вже після мого від'їзду на Перемозі в Дніпрі бомбануло так, що повністю знесло квартири, а там знаходиться наш гуртожиток. У ньому просто повилітали всі вікна. Але дякую Богу, що моя кімната ціла. Влучання було з іншого боку, тому мій не дуже зачепило.

І коли люди втратили житло і не знали, де їм жити, то я сказала, що можете прийти в мою кімнату, я буду платити, але щоб люди були в безпеці.

– Як ви знайшли можливість виїхати до Франції?

– У Всесвітній федерації бадмінтону є людина з Франції, Річард. І він мною зацікавився, коли я стала чемпіонкою в Дубаї у 2021 році, виявив бажання спілкуватися. І коли почалась війна, він запитав, чи може чимось допомогти? Він два місяці пропонував, запрошував, але тренер не міг поїхати, бо він – чоловік. І тоді Річард, написав бумагу, яку відправили до Інваспорту, Інваспорт дав дозвіл, і ми всі вирушили жити і тренуватися до Франції.

– А з якими думками їхали на чемпіонат світу-2022? Як розвивались події того історичного турніру?

– Якраз тоді я дізналася, що мій друг пішов з життя і була в шоці. У мене був стрес, і я не розуміла, як тепер грати. Але нам дуже допомогли японці. Японія забезпечила нас готелем і харчуванням. Я готувалася до старта і не знаю, що зі мною відбувалося, але я казала, що буду чемпіонкою. Я відчувала це. До мене навіть підходили іноземці і казали: "Це – майбутня чемпіонка".

І коли я грала, то нічого не пам'ятаю. Але коли стала переможницею чемпіонату світу, то крикнула: "Так, так, так, Україна!" І коли я підняла руки вгору і кричала "Україна, так!", ви знаєте, мені здалося, що з мене вийшла душа. Я отак от стою, і мене аж підштовхнуло. Я не знаю, що це було. І я по цей день не вірю, що стала чемпіонкою світу.

А коли тоді я вийшла з корту, всі аплодували, всі хотіли, щоб я виграла. Велике дякую за підтримку цим людям. І коли я вийшла, то зрозуміла, що вже не відчуваю ніг на землі. Я схопилася за стіну і збагнула, що зараз втрачу свідомість. Я не розуміла, що зі мною відбувається. Але це була велика перемога, в яку я дуже вірила.

І протягом шести днів я знаходилась в такому стані, начебто у мене був якийсь допинг. А я ж нічого не приймаю. В Україні немає грошей навіть на фармакологію. Зовсім трішечки допомагають, трішечки. Але зараз нічого немає. Є тільки колаген і то за рахунок моєї знайомої. А коли немає допомоги з фармакологією, чесно скажу, це дуже важко і дуже втомлює.

Я відчуваю, що інколи просто немає сил. А ще має бути відновлення, масажи, плавання, сауни. А в мене цього року масаж був лише двічі. Тому я просто молюсь і кажу, що хочу чесно все зробити. І з одного боку, я можу потім казати, що досягла усього своїм трудом, завдячуючи можливостям свого тіла. А мої "добавки" – це гарне харчування і сон. І думаю, що можу щось довести таким чином.

– Для вас це перші Паралімпійські ігри, не було можливості відібратися в Токіо-2020?

– Тоді ще не було мого класу. І ви знаєте, це перший вид спорту, де я захотіла потрапити на Паралімпійські ігри. І я змогла це зробити, дякуючи Богу. Тому якщо я чогось хочу, я це роблю. Ще є мрія. І зрозуміло, що це медаль Паралімпіади, а там вже – як Бог дасть. Я не скажу, що хочу бути золотою, бо до "золота" я не зможу зараз дійти. Адже китаянка з'явилася, індонезійка.

І я граю з суперницями, які не мають протезу. І тут є проблемка. І вони грають багато років. А в бадмінтоні це дуже важливо. Якщо ти граєш 5 років, це дуже мало. Дуже. Для бадмінтону 10 років – це норма. Тобто, досвід все одно грає велику роль. Хоча, не дивлячись на це, я прийшла в бадмінтон в свої 23 і за три роки стала чемпіонкою світу.

Єдине, що мене дуже заспокоює, що я перша зробила це. А китаянка лише цього року стала чемпіонкою світу, і 22 роки до цього й шла. Індонезійка до цього йшла дуже довго. І вона дуже добре грає. І інвалідність в неї не така, як у мене. Ну, чесно.

Якщо я відходжу і роблю удар, то в мене все йде на одну ногу і треба зробити два шаги, щоб повернутися назад. Тоді як вона біжить назад, згинає ноги і потім швиденько повертається. А я стою на одній нозі, щоб тримати передню і задню частину корту. Тобто, друга нога для мене просто баланс, вона нічого не робить.

Якщо я буду стояти ногою з протезом до корту, то все – мене спіймали і я нічого більше не зроблю. І не тому, що я не хочу, просто мій протез не дає цього зробити. Бо ця "бандура" ще б'є в кістку іншої ноги, де знаходиться вена, і це дуже боляче, але ти маєш тримати планку.

Інколи буває так, що я бігаю, виграю розіграш, а потім починається інша гра і посеред розіграшу я, хоп, і зупинилась. Ти бачиш цей волан, але не можеш до нього дістатися. Не знаю, як пояснити, можливо, це пов'язано з протезом, адже у грі мені важко слідкувати, як я ставлю ногу. Тому, виходячи на гру, я завжди кажу: "Боженька, допоможи мені добре відчувати корт, суперника і щоб мої ноги були гармонійні з моїм пересуванням". Бо якщо я неправильно стану, то або падаю, або ще щось.

Тим часом дівчина без протезу бігає нормально. Наприклад у китаянки частина ноги начебто паралізована, але навіть якщо корява нога, але своя, це грає їм на руку, допомагає. До того ж вони обидві згинаються. Я зверталася до Всесвітньої федерації, чому так. Але вони відповідають: вибачайте немає людей, дуже мало протезників. Я кажу: ну так звісно, бо ви берете таких.

Знаєте, дуже важко змиритися з тим, що я могла б на цих змаганнях стати чемпіонкою, але тепер мені це навряд чи вдасться через тих, хто прийшов до нас. І ці спортсменки з'явились тільки у 2023 році, раніше їх не було.

– Якраз під Паралімпійські ігри?

– Так. І це дуже нечесно. І дуже боляче, адже ти розумієш, як ти до цього йшов. І тут говорить не заздрість, а справедливість має бути. Коли я програю протезнику – ок, треба краще працювати, а коли це відбувається так... І ми всі, протезники, у підсумку програємо.

Є дівчина з паратеквондо, вона з ручками, але вони дуже маленькі. А вони ж там б'ються лише ногами. І перед самими Паралімпійськими змаганнями у них змішали класи, і вона боролася вже з людьми, які з руками. Тобто, коли вона їх б'є, вони руками закривають корпус, а їй понадавали так, що дякуй Богу, що жива залишилась. І, звісно, залишилась без медалі. І це вкрай несправедливо, бо вона дуже багато працює. Дуже.

І я прошу Бога, щоб хоч якась справедливість була на цих змаганнях, бо це нечесно жити під час війни не в своєму будинку, не мати медичної підтримку, коштів для нормальної підготовки. Так, Інваспорт нам дуже допомагає, але цього все одно не вистачає. Наприклад, у Франції цього достатньо тільки на їжу.

– Ви вже два роки у Франції, з особистих спостережень, як ставляться тут до України?

– Французи нам дуже допомогли і вони дуже жалкують, що у нас така ситуація в країні. Всі, хто приїздить до Франції, вони обов'язково мають йти працювати і вивчати мову, а для нас вони зробили виключення – ми нічого не вивчаємо, ніде не працюємо і безкоштовно мешкаємо у будинку, який вони нам дали від держави. І це дуже велика підтримка, бо сама б я не змогла, адже сплачую ще за гуртожиток в Україні, а у Франції життя дуже дороге.

Думаю, що після Паралімпіади вони вже настільки сильно підтримувати не будуть, але велика їм вдячність за ці два роки. І в цілому до України французи ставляться добре. До речі, своєю перемогаю я б могла подякувати і Франції, адже вона зробила такий вклад.

А ще перед Паралімпійськими іграми мені дуже хотілося поїхати до України і доторкнутись до своєї землі.

Раніше OBOZ.UA розповідав, що Україна завоювала першу медаль на Паралімпіаді-2024.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
15 лет за решеткой: суд назначил наказание мужчине, передававшему врагу данные об ВСУ
Политека
2024-11-28T18:01:20Z
Морозов не видно: в Украине в пятницу потеплеет до +11, прогноз синоптика
Фокус
2024-11-28T17:55:41Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Россияне прут на Курщине: сколько территории потеряла Украина
Comments UA
2024-11-24T12:33:06Z
Не разводить на балконе костер: в ГСЧС рассказали, как уберечь приборы во время отключений света
Фокус
2024-11-23T11:36:59Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
"Мы не планируем": в Белом доме высказались по поводу передачи ядерного оружия Украине
Апостроф
2024-11-28T17:55:50Z
У Зеленского ответили на давление из США, где призвали снизить возраст мобилизации
Comments UA
2024-11-28T17:54:30Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
91-летняя Джоан Коллинз сходила на свидание с мужем
Фокус
2024-11-28T18:00:15Z
MakeUp #NoMakeUp: секреты «макияжа без макияжа»
Marie Claire
2024-11-28T17:34:03Z
Известная украинская актриса впервые рассказала о муже-военном и брате, который пропал без вести
TSN
2024-11-27T15:06:43Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Как понять, что вы начали стремительно преждевременно стареть: признаки
Comments UA
2024-11-28T16:42:11Z
Обнаружили язвочки во рту: причины, лечение и насколько это опасно
Знай
2024-11-28T15:51:26Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
На 30% больше электроэнергии: найден способ улучшить старые ветряные турбины
Фокус
2024-11-28T18:02:18Z
Свет появится, но не везде: сколько дней понадобится на восстановление энергосистемы
Знай
2024-11-28T17:36:21Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Патриарх Кирилл выдал очередную партию бреда, почему все должны не бояться умереть
Comments UA
2024-11-28T14:18:28Z
РФ готовит большое наступление на Запорожье: что на это указывает
Comments UA
2024-11-14T22:18:02Z
В Луцке во время ракетной атаки молодая мама родила ребенка
ZN UA
2024-11-28T18:03:43Z
В России заявили об усилении обстрелов Украины и поражении военных объектов
Comments UA
2024-11-28T18:03:35Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Испании злоумышленники перевозили гашиш дронами из Украины
Европейская правда
2024-11-28T17:55:31Z
Киевский суд отпустил на свободу мужчин, напавших на журналиста "Украинской правды"
Комсомольская правда
2024-11-28T17:16:43Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Одна из лучших теннисисток мира попалась на допинге
ZN UA
2024-11-28T16:10:31Z
112-летний бразилец Жоао Нето установил мировой рекорд
Корреспондент
2024-11-28T15:00:03Z
Голкипер клуба НХЛ забросил курьезную шайбу в свои ворота
ZN UA
2024-11-28T14:11:48Z
Чемпион мира, победивший Кличко, встретился с Усиком перед его реваншем с Фьюри
Фокус
2024-11-28T13:33:08Z
Бывший чемпион мира сравнил Усика с Хопкинсом
Корреспондент
2024-11-28T12:27:25Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Секреты уборки кореянок: как наводить порядок в доме с удовольствием
TSN
2024-11-28T17:21:45Z
Если ваша курица это увидит, о яйцах можете забыть: фермер рассказала, что влияет на откладывание
TSN
2024-11-28T16:33:31Z
Гороскоп на пятницу 29 ноября 2024 года
UAToday
2024-11-28T16:03:42Z
Простой совет от Джейми Оливера, чтобы приготовить самый вкусный соус для пасты
Marie Claire
2024-11-28T14:30:58Z
Как сделать разрыхлитель для теста своими руками – отличная идея за копейки/Вы знали об этом лайфхаке?
Апостроф
2024-11-28T10:21:03Z
Перевернутый медово-вишневый пирог – на его аромат к вам прибегут соседи/Готовить его – проще простого!
Апостроф
2024-11-28T09:27:48Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Углеродные нанотрубки в 100 раз прочнее стали помогут создать мощные батареи
Фокус
2024-11-28T17:21:04Z
Как найти Пункты несокрушимости через "Дія" при отключении света
Comments UA
2024-11-28T17:12:22Z
Как фотографировать на телефон: секреты красивых кадров от популярного блогера
Marie Claire
2024-11-28T16:04:42Z
Как изменятся и будут выглядеть смартфоны через 50 лет: 5 безумных идей
Фокус
2024-11-28T15:13:05Z
Работает без интернета и поможет оставаться на связи: как воспользоваться Картой несокрушимости в «Дії»
ZN UA
2024-11-28T14:46:55Z
Российская гонка CarX Street выйдет на консолях
GameMag
2024-11-28T14:37:47Z
Последнее новолуние 2024 года с влияние ретроградного Меркурия: что запрещено делать 1 декабря
Знай
2024-11-28T14:30:37Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
"Соскочил с переговоров", – Китай подложил Путину и его верхушке свинью премиум-класса
Новости Украины
2024-11-28T17:18:01Z
Американское качество: классический Chevrolet 60-х завелся после 36 лет простоя
Фокус
2024-11-28T14:30:15Z
Машина дала слабину: китайский танк VT-4 опозорился во время показов
Фокус
2024-11-28T13:57:20Z
В США создали мощный трехколесный электровелосипед с запасом хода более 200 км
Фокус
2024-11-28T13:36:39Z
BMW воссоздали знаменитый спорткар из культовой компьютерной игры
Фокус
2024-11-28T12:52:15Z
Китай отказался производить для российских властей премиальные авто
Корреспондент
2024-11-28T12:39:40Z
Представлений Toyota RAV4 2025 з повним приводом
Portaltele
2024-11-28T12:08:18Z
Продажа или покупка авто через "Дію": как это сделать
Апостроф
2024-11-28T09:24:35Z