Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів зустріч із американськими військовими та експертами у сфері безпеки. Під час переговорів йшлося про спільне виробництво зброї і ситуацію на фронті.
Зустріч відбулася під час візиту української делегації до Сполучених Штатів. Про це повідомили в Офісі президента.
В обговоренні також взяли участь міністр оборони України Рустем Умєров, його заступник Олександр Балануца, заступник начальника Генштабу ЗСУ Володимир Горбатюк, начальник Головного управління логістики Генштабу ЗСУ Микола Шевцов, заступник керівника Офісу Президента Микола Точицький та радниця керівника Офісу Глави держави Дарія Зарівна.
Основною темою зустрічі стало обговорення перспектив спільного виробництва зброї між Україною та США. Сторони обмінялися думками та пропозиціями щодо подальшої співпраці в цьому напрямі.
Водночас Рустем Умєров детально розповів про поточний стан справ на фронті, підкресливши, що Росія продовжує цілеспрямовано знищувати енергетичну інфраструктуру України. За останній тиждень РФ здійснила понад 400 ударів по Україні за допомогою ракет та дронів.
Зі свого боку, Андрій Єрмак наголосив на необхідності посилення української системи протиповітряної оборони (ППО) та звернув увагу на потребу збільшення виробництва зброї великої дальності, зокрема ударних безпілотників і крилатих ракет.
Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров підтвердив, що Україна передала США список цілей в Росії, які вона хоче вражати за допомогою американських ракет ATACMS. Він сподівається, що аргументи української сторони були почуті.
Раніше видання Рolitico повідомило, що Україна передасть Байдену список потенційних цілей у Росії для ударів ATACMS. Цими ракетами можна буде атакувати об'єкти в РФ, якщо Вашингтон зніме обмеження на застосування американської зброї. І Київ розраховує, що, показавши наочно, які саме цілі можуть бути уражені, переконає американську владу переглянути чинні заборони.
Українські війська вже давно отримали на озброєння ракети ATACMS. Проте Сполучені Штати досі не зняли обмеження щодо використання цього озброєння для ударів по російських аеродромах. У той же час аналітики підрахували, що для результативних ударів по аеродромах Україні потрібно десятки одиниць ATACMS.
Раніше в Пентагоні підтвердили заборону бити ATACMS углиб території РФ. Причиною спікер відомства генерал-майор Пет Райдер у липні 2024 року називав побоювання, що війна може "вийти за межі України".
Як повідомляв OBOZ.UA, на території Росії розташовано не менше 250 військових та воєнізованих об'єктів, які можуть уразити ракети ATACMS. Проте США обмежують використання цих ракет для ударів по об'єктах у Росії, дозволяючи застосовувати лише HIMARS.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!