Консерви часто стають нашим вибором, коли потрібно швидко щось приготувати. Проте консервована курка – це зовсім інша історія.
Якщо ви вважаєте, що свіжа курятина і консервована однакові, ви сильно помиляєтеся. Свіжу курку зазвичай привозять з ферм до магазинів. Консервована ж обробляється при високих температурах, аби запобігти розмноженню бактерій, пише eatthis.com.
Шеф-кухар та дієтолог Серена Пун наголошує, що така обробка змінює текстуру, смакові якості й, що найважливіше, харчову цінність продукту. Також вона зазначає, що консервовану курятину часто виготовляють з птиці промислових ферм, що негативно позначається на її якості.
Запалення як наслідок вживання консервованої курки
Оброблені продукти зазвичай асоціюються у нас з чіпсами або солодощами. Але консервована курка також належить до оброблених продуктів. Пун зауважує, що під час консервації м’ясо втрачає значну частину корисних елементів і може провокувати запалення в організмі. А це вже серйозна загроза, оскільки запалення є провідною причиною більшості хвороб.
Один з дослідників зазначив, що стерилізовані м'ясні консерви зазнають значних змін, через що їх консистенція часто стає кашоподібною, а харчова цінність та зовнішній вигляд помітно погіршуються.
Ризик від шкідливих речовин у консервах
Бісфенол-А, відомий як BPA, є хімічною речовиною, яку часто можна знайти у внутрішньому покритті консервів. Хоча деякі виробники намагаються позбутися цієї речовини, вона все ще зустрічається в продуктах. Дієтолог Кімберлі Боуман пояснює, що BPA може залишатися в консервах та впливати на наше здоров'я. Зокрема, високі рівні BPA пов'язані з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та діабету. Ця речовина також може взаємодіяти з естрогеном та гормонами щитовидної залози, що ще більше підвищує ризики для здоров'я.
Консервована курка: користь для схуднення
З позитивних моментів слід зазначити, що консервована курка багата на білок, який сприяє насиченню. Тренер зі схуднення Стефані Мансур стверджує, що білок допомагає контролювати апетит та запобігає переїданню. Вона також зазначає, що консервована курятина може бути корисною для тих, хто намагається схуднути, оскільки білок сприяє тривалому відчуттю ситості.
Натрієві фосфати в консервованій курці
Один з недоліків консервованої курятини – це наявність натрієвих фосфатів, які використовуються як консерванти. Дієтолог Серена Пун зазначає, що такі добавки можуть бути особливо небезпечними для людей з проблемами нирок та негативно впливати на серцево-судинну систему. Вона радить уникати продуктів із неорганічними фосфатами.
Консервована курка для зростання м’язів
Консервована курка може стати джерелом білка, необхідного для зростання м’язів. Стефані Мансур пояснює, що лейцин – амінокислота, яка міститься в курці, стимулює утворення білків. Якщо вам потрібно швидко отримати порцію білка, консервована курка може бути непоганим вибором.
Промислове виробництво курятини
Варто враховувати, що не вся курка вирощується однаково. Серена Пун підкреслює, що курятина для консервів зазвичай походить із промислових ферм, де птахів утримують у поганих умовах і часто лікують антибіотиками. Вживання такої курки може спричинити проблеми зі здоров'ям через стійкість до антибіотиків і навіть вплинути на роботу мозку.
Раніше OBOZ.UA розповідав, який заморожений продукт можна їсти на схудненні.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.