MY.UAНовини
"Росіяни будуть шоковані": в ОП не виключають масовані удари вглиб РФ
"Росіяни будуть шоковані": в ОП не виключають масовані удари вглиб РФ

"Росіяни будуть шоковані": в ОП не виключають масовані удари вглиб РФ

Михайло Подоляк прокоментував переговори з міжнародними партнерами про нанесення ударів західною зброєю по РФ.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував переговори з міжнародними партнерами про нанесення ударів західною зброєю вглиб території країни-агресора РФ.

"Ключове - це не тільки ураження певного об'єкта "тут і зараз", а й нанесення масованих ударів, які даватимуть відчуття війни. А тоді не тільки в Курській області, а скрізь говоритимуть, що війна вже на території Росії, що Путін - не той суб'єкт, який може щось гарантувати, що немає сильної армії в Росії. Росіяни будуть шоковані, ви побачите зміни навіть на федеральних каналах", - наголосив він у коментарі Каналу 24.

Представник ОП каже, що Росія має зрозуміти, що нестиме покарання за свої злочини, і що їхні рішення та дії більше не можуть залишатися без реакції міжнародного співтовариства, адже війни та геноцид триватимуть.

При цьому він нагадав про те, що глава Офісу президента Андрій Єрмак і міністр оборони України Рустем Умеров під час робочої поїздки до США надали американським чиновникам список цілей у Росії для ударів ракетами ATACMS.

"У будь-якому разі переговори, особливо з ключовими партнерами, які дають найбільше зброї, будуть позитивними. Вони дадуть можливість ще на півкроку - крок наблизитися до реалізації ключової ідеї - нанесення ударів по території Росії. Це є законним правом України", - переконаний радник глави ОП.

Говорячи про передачу західним союзникам на розгляд списку ймовірних цілей у РФ для нанесення ударів, він сказав, що Україна не може працювати із союзниками непрозоро, адже це ставить під ризик подальшу допомогу та підтримку, зокрема з боку Сполучених Штатів. Саме тому було ухвалено рішення про формування списку цілей для ударів у Росії.

Подоляк додав, що дозвіл на удари західною далекобійною зброєю по Росії зможуть суттєво вплинути на сприйняття війни самими росіянами, адже війна вже потроху переходить на територію Росії.

Хто такий Михайло Подоляк

Український політичний діяч, політтехнолог, журналіст, радник глави Офісу президента Володимира Зеленського. З початком повномасштабного вторгнення в Україну, брав участь в українсько-російських переговорах, пише Вікіпедія. Один з ключових спікерів ОП.

Далекобійні удари по РФ - останні новини за темою

Раніше повідомлялося, що Україна може вдарити вглиб РФ далекобійною зброєю. Нове озброєння дасть ефективну "відповідь" на хвилю російських бомбардувань України.

Як повідомлялося раніше, ще одна країна дозволила Україні бити своєю зброєю по РФ. Данія дозволила ЗСУ бити своєю зброєю по території Росії в Курській області.

Нагадаємо, глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна "вибиває" від США доленосне рішення. Україна намагається домогтися від США дозволу на застосування далекобійної зброї для ударів по російському тилу. Він підкреслив, що таке рішення зможе змінити хід війни.

Скільки країн дозволили Україні завдавати ударів по РФ своєю зброєю

Про підтримку українських ударів по території країни-агресора РФ заявили вже 11 країн НАТО. Однак серед них поки що немає Сполучених Штатів і Німеччини.

Британія першою заявила про те, що Україна має право завдавати ударів по військових об'єктах на території РФ британською зброєю. Про це ще на початку травня сказав британський міністр закордонних справ Девід Кемерон.

Британія передавала Україні далекобійні ракети Storm Shadow і системи MLRS M270. Також Україна отримувала від Лондона артилерійські системи AS-90.

Президент Франції Еммануель Макрон також виступив на підтримку українських ударів по військових об'єктах на території РФ. За його словами, Франція має дозволити Україні "нейтралізувати військові бази, з яких росіяни запускають ракети".

Франція, зокрема, передавала Україні далекобійні ракети Scalp, які є аналогами британських Storm Shadow, а також системи MLRS M270 і гаубиці Caesar.

Швеція не проти ударів України по Росії шведською зброєю. Як заявив міністр оборони Пол Йонсон, країна підтримує міжнародне право і право України на самозахист. Від Швеції Україна отримувала самохідні артилерійські установки Archer.

Чеський прем'єр Петр Фіала підтримує право України на удари по російській території зброєю, отриманою від країн Заходу. Чехія передавала Україні десятки танків Т-72, а також гелікоптери.

Польща передала Україні танки і самохідні артилерійські установки Krab. Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик заявив, що Україна має право воювати з Росією так, як вона вважає за потрібне.

"Фінляндія не встановлює жодних конкретних обмежень на матеріальну допомогу Україні, але припускає, що вона буде використана відповідно до міжнародного права. Росія веде незаконну агресивну війну в Україні, і Україна має право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН. Це включає удари по військових цілях на території агресора, необхідні для самооборони", - заявила глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур упевнений, що країни, які передають Україні далекобійну зброю, повинні надати ЗСУ дозвіл бити нею по військових об'єктах на території РФ.

"Це ненормально, що Росія атакує з глибини своєї території, а українці воюють з однією рукою за спиною", - сказав він.

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс публічно підтримав право України на удари по РФ західною зброєю і закликав партнерів зняти свої обмеження.

Литва закликала західних партнерів дозволити Україні застосовувати їхню зброю для ударів по території РФ.

"Ми зробили помилку із самого початку, обмеживши українців, тому що це могло бути розцінено як ескалація", - сказав литовський міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс.

Зазначимо, Естонія, Литва і Латвія не передавали Україні далекобійної зброї.

Як заявляла міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, Україна може використовувати всі засоби для відбиття російської агресії.

"Цілком очевидно, що вони повинні завдавати ударів і всередині Росії, тому, з моєї точки зору, це не повинно бути предметом дискусій, і я сподіваюся, що інші країни, які мають іншу позицію, змінять її", - говорила вона.

Нідерланди передавали Україні самохідні артилерійські установки Caesar, а також перебувають у процесі передачі винищувачів F-16.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі заявила, що Оттава не встановлювала жодних обмежень, коли передавала Україні свою зброю.

"Росія не має "червоних ліній", і тому ми повинні бути впевнені, що коли йдеться про захист України, ми готові допомогти їм і показати, що, незважаючи на те, що відбувається, ми на їхньому боці. І Канада не має жодних умов для постачання зброї в Україну, і тому ми продовжуватимемо працювати з українськими збройними силами", - сказала вона.

Канада, зокрема, передавала Україні свої танки Leopard.

Читайте також:

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Українські ілюстраторки стали лавреатками World Illustration Awards
УкраинФорм
2025-09-17T15:39:13Z
EL Кравчук показав архівне фото з Білик і Данилком на початку кар'єри, де їх просто не впізнати
TSN
2025-09-17T15:36:58Z
Зірку "Євробачення" визнали винним у сексуальних домаганнях
TSN
2025-09-17T15:36:47Z
Фронтмен «Другої ріки» зізнався у таємних відносинах з відомою журналісткою
ГЛАВКОМ NET
2025-09-17T15:30:45Z
"Не хоче застіль і посиденьок": Єфремов передумав розлучатися з п'ятою дружиною
GlavRed
2025-09-17T15:27:22Z
Легкі фільми на вечір: що дивиться Олена Кравець
GlavRed
2025-09-17T15:27:09Z
Не лише "Венздей": серіали на Netflix, які зараз дивляться українці
24tv
2025-09-17T15:24:53Z
30 років «Території А»: перший український хіт-парад відзначає ювілей
Детектор М
2025-09-17T15:21:15Z
Катерина Бужинська розсекретила, чому перший чоловік Квеленков досі ображається на неї
TSN
2025-09-17T15:21:05Z
Автомобільний модуль DocPort уже працює у п'яти портах України
AgroPortal
2025-09-17T16:00:48Z
Економіст передбачив колапс фінансової системи Аргентини та закликав перейти на біткоїн
InternetUA
2025-09-17T16:00:11Z
Субсидії перерахували "у мінус": хто отримає менше у вересні
Знай
2025-09-17T15:36:27Z
Ціна "летить" у прірву: в Україні стрімко дешевшає популярний овоч
GlavRed
2025-09-17T15:27:45Z
Критична демографія: як Україна ризикує втратити половину населення та що з цим робити
Фокус
2025-09-17T15:27:19Z
Економіка США: чи очікувати рецесії в Америці
24tv
2025-09-17T15:24:49Z
Українські автоперевізники отримають більше дозволів до Азербайджану та Боснії та Герцеговини
AutoCentre
2025-09-17T15:15:08Z
В Естонії продаватимуть автомобілі, залишені біля кордону з Росією
УкраинФорм
2025-09-17T15:09:18Z
Аж на 63%: де в Україні найвідчутніше подорожчала оренда квартир
24tv
2025-09-17T15:06:07Z
Решетилова назвала найбільші виклики військового омбудсмана
УкраинФорм
2025-09-17T16:00:54Z
США визнали чотири проіранських угруповання іноземними терористичними організаціями
УкраинФорм
2025-09-17T16:00:52Z
Видворення з Хорватії борця-зрадника Сефершаєва: Захарова згадала про нацизм
ГЛАВКОМ NET
2025-09-17T16:00:44Z
Росія намагається створити Україні проблеми з логістикою ударами по цивільній інфраструктурі - Зеленський
УкраинФорм
2025-09-17T16:00:12Z
Бундестаг підтримав виділення рекордного бюджету на оборону Німеччини
УкраинФорм
2025-09-17T16:00:07Z
Ціна одного року війни: Зеленський приголомшив сумою військових витрат України
TSN
2025-09-17T16:00:01Z
Литва заявила про викриття групи агентів РФ, які стоять за вибухами посилок у Європі
Европейская правда
2025-09-17T15:57:30Z
Польща депортує українця, що пілотував дрон над центром Варшави, з 5-річною забороною в'їзду
Европейская правда
2025-09-17T15:54:46Z
Членство в ЄС, санкції та будівництво укриттів - Зеленський зустрівся із Мецолою
УкраинФорм
2025-09-17T15:51:56Z
Вбивство підлітка на фунікулері у Києві: підозрюваний вперше визнав провину
TSN
2025-09-17T15:51:05Z
В Україні суд виніс вирок студенту, який замовив в інтернеті психотропи
InternetUA
2025-09-17T15:36:42Z
Кіберполіція та Головний сервісцентр МВС застерігають: шахраї продають неіснуючі авто в інтернеті
Украина Криминальная
2025-09-17T15:36:22Z
Росіяни запустили по Дніпру "шахеди": у місті лунали сильні вибухи
Telegraf
2025-09-17T15:36:11Z
7 років за ґратами проведе житель Сарненського району за вбивство сина
Украина Криминальная
2025-09-17T15:33:44Z
У Харкові 14-річний хлопець за кермом авто скоїв ДТП
УкраинФорм
2025-09-17T14:57:55Z
На Полтавщині жінка ножем спричинила тяжкі тілесні ушкодження своєму знайомому
Украина Криминальная
2025-09-17T14:48:28Z
У Сумах пролунав вибух
24tv
2025-09-17T14:42:49Z
Прокуратура клопотатиме про розшук та затримання посадовиці, обвинуваченої у справі про закупівлю для укриттів
Украина Криминальная
2025-09-17T14:30:41Z
Поліція не має вимагати додаткові документи при реєстрації заяви про зникнення безвісти - Добросердов
УкраинФорм
2025-09-17T15:57:55Z
Юрій Ванетик розповів, що смерть у США Ірини Заруцької – вина не лише рецидивіста Брауна
Политека
2025-09-17T15:57:25Z
Українського блогера Івангая звинуватила у зґвалтуванні колишня дівчина-росіянка, коли їй було 14
TSN
2025-09-17T15:51:28Z
До 29 вересня триває прийом заявок на курс «Правда про YouTube: від ідеї до монетизації»
Детектор М
2025-09-17T15:42:56Z
Все не так однозначно: де в ЄС працівники найбільше задоволені зарплатою
24tv
2025-09-17T15:42:42Z
Громаду запрошують на вебінар про українську літературу під час війни
УкраинФорм
2025-09-17T15:39:37Z
Дослідження: понад 16 тисяч смертей у Європі цього літа повʼязані зі змінами клімату
Европейская правда
2025-09-17T15:39:35Z
ЗСУ підірвали важливу трубу біля Купʼянська: що вигадав ворог для просування
GlavRed
2025-09-17T15:39:02Z
"Було принизливо": конфлікт пасажирки та стюардес обернувся скандалом
Фокус
2025-09-17T15:36:10Z
Дієтологи пояснюють: що корисніше — знежирений чи 9% домашній сир
TSN
2025-09-17T15:36:28Z
Вчені розробили метод відновлення мозку після інсульту
УкраинФорм
2025-09-17T15:27:46Z
Корисний та неймовірно смачний морквяний пиріг: рецепт, який вас здивує
GlavRed
2025-09-17T15:27:07Z
Чи варто підживлювати троянди сіллю Епсома: як продовжити їхнє цвітіння восени
24tv
2025-09-17T14:48:20Z
Нові варіанти коронавірусу "Nimbus" і "Stratus": епідеміолог пояснив наскільки вони небезпечні
24tv
2025-09-17T14:42:07Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів в Одеській області: що змінилося для отримувачів підтримки
Политека
2025-09-17T14:30:24Z
В Іспанії панікують: в туристичному місці виявили комарів із небезпечним вірусом
24tv
2025-09-17T14:03:16Z
5 щоденних звичок, які сприяють зниженню інтелекту
Знай
2025-09-17T12:51:34Z
У «Дарниці» великі проблеми: відомий виробник ліків скорочує виробництво і людей
ГЛАВКОМ NET
2025-09-17T12:30:10Z
П’ять аварій пов’язані з Alfa Romeo, які раптово глохнуть під час руху
Топ Жир
2025-09-17T15:21:06Z
Заборона на керування авто: з якого віку доведеться залишити кермо
Хвиля
2025-09-17T15:12:02Z
Керівник дизайну Mercedes називає штучний інтелект непридатним для створення автомобілів
Топ Жир
2025-09-17T14:36:06Z
Mercedes планує перенести частину виробництва з Німеччини до Польщі
УкраинФорм
2025-09-17T14:30:53Z
Унікальний універсал Bentley султана Брунею з жовто-блакитним салоном виставили на аукціон
Топ Жир
2025-09-17T14:24:50Z
BYD опублікувала відео найшвидшого автомобіля у світі
Топ Жир
2025-09-17T14:15:27Z
Столиця готується до автомобільного фестивалю Kyiv Car Fest
AutoCentre
2025-09-17T14:15:06Z
Презентовано гламурний позашляховик Lexus для доньок і коханок депутатів
Топ Жир
2025-09-17T13:51:00Z
Нагадує винищувач: на продаж виставили найоригінальніший Lamborghini за $4 мільйони
Фокус
2025-09-17T13:42:44Z
Підвищення тарифів на опалення в Одесі: які суми тепер чекати у платіжках
Политека
2025-09-17T16:00:18Z
Росіяни відмовилися від наступу на Сумському напрямку – Зеленський
Лига
2025-09-17T15:36:45Z
Генштаб оновив дані про ситуацію на фронті
1News
2025-09-17T15:33:18Z
Відключення світла в Одеській області 18 та 19 вересня: оголошено нові графіки
Политека
2025-09-17T15:15:32Z
Садовий заявив про знайдений прослуховувальний пристрій у своєму кабінеті
ГЛАВКОМ NET
2025-09-17T15:06:44Z
Прогноз погоди на тиждень у Харкові: що передбачили синоптики
Политека
2025-09-17T15:00:46Z
У TikTok виявили фейкові відео, спрямовані проти ЗСУ — ЦПД
ZN UA
2025-09-17T14:57:39Z
Із Борової на Харківщині через обстріли виводять екстрені і комунальні служби
УкраинФорм
2025-09-17T14:45:07Z
Символи змінюються, історія залишається: як міг би виглядати новий герб могутнього Дніпра
Telegraf
2025-09-17T14:42:52Z
Гроші самі йдуть до рук: які ТОП-4 знаки зодіаку приречені на багатство
GlavRed
2025-09-17T15:27:59Z
Руїни цього храму на воді ваблять до себе туристів з усіх куточків України
24tv
2025-09-17T15:27:26Z
Подружжя покинуло науку заради гострої лапші: нині вони стали заможними
Фокус
2025-09-17T15:15:01Z
Ви все життя робили це неправильно: які продукти не можна зберігати в холодильнику
24tv
2025-09-17T15:06:13Z
Махрові рушники псуються через одну маловідому помилку: усі це роблять
24tv
2025-09-17T14:48:55Z
Легенда Карпат, від якої перехоплює подих: найкрасивіша локація для осінньої подорожі
24tv
2025-09-17T14:36:19Z
Тест на IQ: знайдіть 3 відмінності на зображенні боксера за 45 секунд
GlavRed
2025-09-17T14:27:14Z
Гороскоп на 18 вересня: необдумані авантюри у Близнюків, вдалий момент у Дів
Telegraf
2025-09-17T14:03:26Z
Тарт з гарбузово-сирною начинкою та яблуками: солодкий смак осені, рецепт
Знай
2025-09-17T13:51:26Z
Bluetooth більше не потрібен: Apple показала свою заміну бездротової технології
Фокус
2025-09-17T16:00:00Z
Apple розробляє MacBook із сенсорним екраном: інсайдер розкрив деталі
InternetUA
2025-09-17T15:51:11Z
Пухнасті емпати: зоологи нарешті відповіли, чи вміють коти відчувати наш смуток
GlavRed
2025-09-17T15:30:35Z
Somni представила незвичайні навушники для сну, які не потрібно заряджати
InternetUA
2025-09-17T15:27:44Z
У восьминогів знайшли "улюблені щупальці": що це означає для медицини
TSN
2025-09-17T15:21:13Z
iPhone Air здивував великою батареєю на 3149 мАг
InternetUA
2025-09-17T15:03:52Z
Як правильно підібрати амбушури для нових AirPods Pro 3: офіційні поради від Apple
24tv
2025-09-17T15:00:59Z
Оприлюднено швидкість зарядки всіх моделей Galaxy S26
InternetUA
2025-09-17T14:48:33Z
Amazon представив ШІ-агента для продавців
УкраинФорм
2025-09-17T14:48:17Z
Вікторія вибила Лівий Берег із Кубка України в матчі з двома вилученнями
Football.ua
2025-09-17T16:03:26Z
Кривбас визнав помилку з порушенням регламенту у матчі Кубку України
Football.ua
2025-09-17T15:51:30Z
Кубок Біллі Джин Кінг: Костюк і Світоліна проведуть одиночні ігри з Іспанією
УкраинФорм
2025-09-17T15:42:45Z
Реал отримав відмову в апеляції щодо дискваліфікації Гюйсена
Football.ua
2025-09-17T15:39:51Z
Металіст — ЛНЗ 0:2 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-09-17T15:18:17Z
Україна вимагає відсторонити російських військових від чемпіонату світу з важкої атлетики
ГЛАВКОМ NET
2025-09-17T14:54:15Z
Тіаре, Захарченко та Бленуце дебютують у стартовому складі Динамо на кубковий матч проти Олександрії
Football.ua
2025-09-17T14:39:44Z
"Шахтар" у матчі Кубка України мінімально обіграв аматорів у Бучі
ZN UA
2025-09-17T14:30:36Z
Вшановував ката Маріуполя. Борець з РФ через проблеми з візою пропустить чемпіонат світу
ГЛАВКОМ NET
2025-09-17T14:27:39Z