MY.UAНовини
Російські ракети та Волинь: між Києвом і Варшавою спалахнула чергова суперечка після виступу Кулеби в Ольштині
Російські ракети та Волинь: між Києвом і Варшавою спалахнула чергова суперечка після виступу Кулеби в Ольштині

Російські ракети та Волинь: між Києвом і Варшавою спалахнула чергова суперечка після виступу Кулеби в Ольштині

Між Україною та Польщею спалахнув черговий скандал. Цього разу дипломатичний. І, схоже, що польські політики ладні знову спекулювати на темі спільної історичної пам’яті напередодні своїх президентських виборів у 2025 році.

Приводом для чергової хвилі непорозумінь між Києвом і Варшавою стала відповідь міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби на молодіжному форумі в Ольштині на запитання "про зняття Україною заборони на ексгумаційно-пошукові роботи щодо пошуку поляків, які загинули від рук українців на Волині під час Другої світової. Хоча жодних заборон немає. Дослівно український міністр сказав наступне: 

"Чи знаєте ви, що всі ці українці були примусово переселені з українських територій на проживання до різних місць Польщі, в тому числі й до Ольштина? Якби ми, політики, почали копатися в історії, якість розмови була б зовсім іншою. Ми могли б повернутися вглиб історії і почати згадувати все те погане, що поляки робили українцям, а українці – полякам. Тому давайте залишимо ці речі історикам". 

Проте, спочатку польські опозиційні політики з "Права і справедливості" (ПіС), зокрема й колишня прем’єрка Беата Шидло, розповсюдили відверту брехню, приписавши Кулебі слова, що він начебто назвав якісь польські території українськими. Інші ж почали розкручувати хвилю обурення, що український міністр закордонних справ фактично прирівняв Волинську трагедію до операції "Вісла" 1947 року. Хоча й це маніпуляція, бо український міністр закордонних справ цього не робив. 

Одразу ж після цього від польського премʼєра Дональда Туска ми почули, що Україна не стане членом ЄС до врегулювання проблемних історичних питань. До речі, він повторив аналогічну заяву віцепрем’єра, міністра нацоборони Владислава Косіняка-Камиша, яку той зробив за кілька тижнів до висловлювань Кулеби, одразу після ухвалення польським Сеймом постанови з нагоди 81-ї річниці Волинської трагедії, де мовиться про "злочин геноциду, вчинений проти поляків українськими націоналістами", хоча міжнародна спільнота "геноцидом" це не називає.

І все відбувається на тлі досить неоднозначних заяв спікера Сейму Шимона Головні, який поставив під сумнів заяви польських військових очільників, що 26 серпня, під час найбільшої російської атаки по Україні, на 25 км вглиб території Польщі міг залетіти російський дрон, заявивши, що "це могла бути атмосферна аномалія на радарах". А потім заступник міністра оборони Павел Залевський додав, що Україна повинна мати чим себе захищати, і, що країни НАТО і ЄС не є сторонами війни: "Ми не розглядаємо в жодному форматі те, що є одним з українських очікувань, а саме можливість збивати ракети чи безпілотники з польської території. Радикальне посилення Заходом ППО України має бути достатнім і не потребує такої підтримки з боку польських ВПС". 

Це негативно позначається на іміджі Польщі як всередині України, так і в ЄС, ставлячи під сумнів спроможність польської ППО дійсно збивати ворожі цілі. До того ж, свіже опитування SW Reaserch для Rzeczpospolita свідчить, що 58,5% поляків "за" збиття російських ракет і дронів, які залітають на територію країни, навіть якщо немає певності, що це за об'єкти.

Про подробиці чергової кризи між Україною та Польщею, чи вдасться її подолати, та як уникнути схожих непорозумінь у майбутньому, читайте в статті кандидата політичних наук, експерта-міжнародника Станіслава Желіховського.

Чергова суперечка: справа не лише у виборах

Не пройшло багато часу після відносної нормалізації відносин між Україною та Польщею, як обидві країни постали перед черговим випробуванням. Цього разу вони ризикують стати жертвою дипломатичної війни, інсценованої вмілими маніпуляціями на болючі для обох народів теми історичного минулого.

Коріння проблеми тягнеться ще з часів перебування при владі консервативного уряду ПіС, коли відносини з Україною стали об’єктом численних політичних спекуляцій на історичному підґрунті. Це, зокрема, торкнулося важливих та чутливих подій, таких як Волинська трагедія 1943 року, яка стала одним із найгостріших моментів в українсько-польських відносинах. ПіС використовувала цю тему, щоб закріпити свої позиції на націоналістичних настроях у Польщі. Вони підкреслювали трагедію польського народу, що часто мало на меті знизити симпатії до України, яка намагається дистанціюватися від історичних конфліктів і побудувати нові партнерські відносини з Польщею.

Такі акценти на минулому спричинили напруження між країнами, хоча офіційні Київ та Варшава продовжили працювати над зміцненням двосторонніх відносин. Тому, попри те, що такий підхід Польщі до історії в певні моменти провокував суперечності, які ускладнювали українсько-польський діалог, обидві країни намагалися уникнути довготривалого погіршення відносин, зосереджуючись на спільних інтересах у сучасній геополітичній ситуації.

По-справжньому партнерські й добросусідські відносини між країнами набули найбільшого розквіту після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Протягом кількох місяців Україна та Польща перебували в своєрідному "медовому місяці", й вже здавалося, що непроста історія взаємин між народами на тлі спільної загрози відійшла у минуле. Принаймні в оглядному вимірі. Втім, 2023 рік став новим випробуванням. Через так звану зернову кризу, а згодом і ситуацію з автоперевізниками, Україну та Польщу знову поглинув вир непорозумінь і взаємних докорів. Саме тоді з уст президента Польщі Анджея Дуди на полях 78-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку було почуто порівняння України з "потопельником", а міністра с/г Роберта Телуса - що Варшава може заблокувати вступ України до ЄС, якщо не вирішиться питання щодо заборони імпорту збіжжя.

Варто зазначити, що недружнього характеру заяви та дії польської сторони були, перш за все, пов’язані з виборчими кампаніями, які мали місце у 2023-2024 роках, а саме: парламентськими, місцевими та виборами до Європарламенту. Оскільки політики всіх мастей у Польщі воліли будь-що або отримати, або зберегти електоральні позиції, Україна стала такою собі розмінною монетою у внутрішньополітичних баталіях. Після завершення виборчих процесів ситуація стабілізувалася. Україна та Польща знову почали вибудовувати якісну співпрацю та добросусідський діалог. На початку липня цього року це увінчалося  підписанням Володимиром Зеленський та Дональдом Туском Угоди про співробітництво в сфері безпеки між обома державами.

Втім, липень виявився не лише новою сторінкою у відносинах між народами, а й черговим серйозним випробуванням. Адже саме на цей місяць припадають роковини Волинської трагедії, політизація якої вже псувала, як вищесказано,  відносини між Україною та Польщею. Та, якщо ця тема педалювалася за урядування ПіС (навіть за "медового місяця" її політики у внутрішньопольському дискурсі привертали увагу до тих подій, називаючи їх актом "геноциду" — навіть попри те, що міжнародна спільнота не оперує таким поняттям щодо Волинської трагедії), нова влада Польщі не була спершу помічена на акцентуванні уваги на історичній політиці так, як це робили попередники. 

Вступ України до ЄС: Польща проти

Проте липень вніс свої корективи. Адже саме тоді віцепрем’єр, міністр нацоборони та лідер Польської селянської партії (ПСП) Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Україні мають висунути ультиматум, який полягав би в тому, щоб наша держава не розраховувала на жодний вступ до ЄС без вирішення історичної суперечки навколо Волинської трагедії. І це попри те, що згідно положень Угоди про співробітництво у сфері безпеки, Польща чітко підтверджує свою підтримку членства України в ЄС і НАТО. Київ не давав приводів для побідних спекуляцій. Отже, знову не обійшлося без політики. І дійсно, вищезазначена заява Косіняка-Камиша виникла на тлі важливих політичних аспектів у Польщі.

По-перше, в період підваження подальшого існування правлячої коаліції, зокрема, через питання декриміналізації абортів, що викликало великі розбіжності, особливо між "Громадянською платформою" Дональда Туска, "Лівицею" та, власне, ПСП. Саме Косіняк-Камиш виступив проти проєкту "Лівиці", що й викликало обурення серед прихильників абортів, який зазначив, що коаліція має зосередитись насамперед на економіці, зниженні внесків на медичне страхування та підприємцях. Бо, якщо вона цього не зробить, то втратить виборців.

З останньої тези можна зрозуміти другий аспект. А саме - наближення чергової виборчої компанії, цього разу президентської, яка відбудеться у 2025 році. Тож, схоже, боротьба за електорат, зокрема консервативний, вже розпочалася. А відтак гра на болючих історичних темах вчергове стала можливістю для політиків і партій набути популярності та підвищити свій рейтинг.

Ситуація, пов’язана з атакою на міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби за його висловлювання щодо відносин України та Польщі у 1930-х – 1940 роках на представницькому громадському форумі в Ольштині щодо візій майбутнього Польщі, може бути елементом великої політичної гри. І, що важливо, за участі як представників ПіС, які першими накинулися на українського високопосадовця-дипломата, так і чинної коаліції, включаючи прем’єра Туска.

Адже очільник польського уряду підтвердив слова Косіняка-Камиша, що без згоди Польщі Україна не стане членом ЄС, якщо не відповідатиме стандартам, в тому числі культурно-політичним. Після багатьох запевнень Туска у підтримці євроінтеграційного курсу Києва та ще й за мінімальної історичної риторики "Платформи", це було доволі неочікувано. Цікаву позицію зайняв маршалок польського Сейму Шимон Головня, рух якого "Польща-2050" утворює із ПСП політичний альянс "Третій шлях" в рамках чинної парламентської коаліції. За його словами, на полях безпекової конференції GLOBSEC у Празі, Україна, попри ті чи інші речі, має бути членом ЄС. Однак, на його переконання, розбіжності між поляками і українцями "щодо Волині, щодо нашої історії" надалі матимуть місце.

До речі, нерідко саме Головні пророкують кандидатство у президенти від "Третього шляху". Однак, поки не зрозуміло, як це можна поєднати з можливими прагненнями партнера по коаліції Косіняка-Камиша, який також балотувався в президенти на попередніх виборах. Хай там як, окрім політичних мотивів, цілком імовірно, що гра навколо виступу Кулеби набуває відтінків спровокованої ззовні дипломатичної війни. Адже російська пропаганда від локальних операцій з дискредитації українських і польських політиків та окремих аспектів відносин перейшла до повноцінної війни з використанням ментальних кодів, історичних стереотипів й упереджень, а також вміло зрежисованих амбіцій політиків.

Вищезазначені аспекти стали причинами того, що польський політикум та суспільство непомітно для себе втягуються у різноманітні внутрішні суперечки, у яких питання поділу Речі Посполитої чи Волинської трагедії стають маркерами приналежності до тієї чи іншої політсили. Й на тлі складних взаємовідносин між різними гілками влади цього більш ніж достатньо для формування потужної парламентської чи урядової кризи.

Ба більше, активне згадування історичних травм може привести Варшаву на шлях угорського прем’єра Віктора Орбана, який періодично піддає сумніву положення Тріанонського мирного договору 1920 року, за якого Угорщина втратила 40% території та вихід до морів. А неоднозначна реакція польської політичної спільноти свідчить, що польська політика й суспільне життя відкрите для кремлівських технологій, які вже багато років впливають на Угорщину, використовуючи її для геополітичних інтересів Москви.

В інтересах Польщі зупинити антиукраїнську істерію. Офіційна Варшава сама впускає безпекові кризи на свою територію, відкриває інфопростір для кремлівських наративів, що підривають як її власну безпеку, так і сусідніх держав, зокрема України. Прикладом цього може слугувати заява заступника міністра нацоборони Польщі Павела Залевського, що Польща не збиватиме російські безпілотники чи ракети над Україною, а також не тренуватиме українських солдатів на нашій території. Що, вочевидь, неабияк влаштувало би Кремль.

На щастя, в контексті зазначеного є тверезі погляди на регіональну безпеку. Наприклад, у міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, який наголосив, що Польща та інші країни, які межують з Україною, мають "обов’язок" збивати російські ракети, що наближаються до їхнього повітряного простору.

Вся ця ситуація є свідченням того, що у Польщі не в повній мірі розуміють усього масштабу й ступеню ризику такої вигідної для Росії кризи, яка в прямому сенсі створює штучну дипломатичну й культурну війну. Такі напруження Москва зазвичай розглядає як значний успіх, супроводжуючи масштабною дестабілізацією, зокрема у сфері безпеки. Саме тому не потрібно йти на чергове загострення. А, навпаки, робити все можливе, щоби український, польський та інші народи Центрально-Східної Європи, попри певні розбіжності чи політичні мотиви, надалі вибудовували міцну й союзницьку співпрацю. Адже спільний ворог, Росія, пильно стежить за регіональними та глобальними процесами й вичікує найбільш зручної нагоди, щоби завдати вирішального удару.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стильно та неординарно: жінка оновила кімнату до невпізнаваності, змінившу лише одну річ
24tv
2024-09-20T06:30:41Z
Замість звичайної яєчні: рецепт смачного та оригінального сніданку з яєць
Политека
2024-09-20T05:33:07Z
Треба вгадати країну за 3 секунди: мало хто впорається із складною загадкою
GlavRed
2024-09-20T04:27:56Z
Якщо максимально спростити рецепт: найшвидші та дуже ліниві голубці
Фокус
2024-09-20T04:15:53Z
Чи можна прибирати ввечері: які наслідки можна накликати на себе і рідних
GlavRed
2024-09-20T03:27:34Z
Як правильно зберігати сир на кухні: буде свіжим набагато довше
GlavRed
2024-09-20T03:27:06Z
Лише 2 картоплини та борошно: ароматні пиріжки з 90-х, які обожнювали усі
24tv
2024-09-20T03:18:09Z
Смачні та повітряні: рецепт булочок із корицею від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2024-09-20T03:01:34Z
Як змити фарбу з волосся в домашніх умовах: 3 простих та цікавих методи
GlavRed
2024-09-20T00:27:59Z
Російська авіація за минулу добу скинула по Курській області 27 КАБів - Генштаб
УкраинФорм
2024-09-20T06:28:29Z
Ізраїль завдав ударів по сотнях ракетних установках «Хезболли»
Украина Криминальная
2024-09-20T06:27:27Z
Зеленський вніс зміни до складу Ставки Верховного головнокомандувача
УкраинФорм
2024-09-20T06:24:36Z
ЄС закликали до негайного арешту Путіна на підставі ордера кримінального суду
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:21:24Z
Це екзистенційний конфлікт, але це треба пояснити нам, - Марк Войджер про сприйняття війни з росією на Заході
Политека
2024-09-20T06:18:22Z
"У Лівані бояться навіть цигарок": як спланували операцію щодо підриву членів "Хезболли"
24tv
2024-09-20T06:15:45Z
Мобілізація по-новому: які проблеми від повісток "Укрпоштою" і кому прийдуть перші
TSN
2024-09-20T06:06:13Z
"Певні конфлікти": Стефанчук пояснив виключення Безуглої з оборонного Комітету
24tv
2024-09-20T06:06:00Z
Республіканці можуть втратити більшість у Конгресі через Трампа: експерт розповів про розкол у партії
Политека
2024-09-20T06:00:27Z
"Барселона" в меншості сенсаційно програла "Монако" на старті Ліги чемпіонів
TSN
2024-09-20T06:27:22Z
Ліга чемпіонів: "Бенфіка" з Трубіним перемогла у Сербії, "Арсенал" розділив очки з "Аталантою"
TSN
2024-09-20T06:27:19Z
Порятунок року: воротар Арсенала зробив шалений подвійний сейв після пенальті у матчі ЛЧ
24tv
2024-09-20T05:39:36Z
Шахіст, який отримав нагороду найкращого гравця за 100 років, висловився про росіян і білорусів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T05:30:16Z
Шахтар закріпився в середині: як виглядає таблиця Ліги чемпіонів після 1 туру
24tv
2024-09-19T21:24:11Z
Ліга чемпіонів УЄФА. Успіх «Атлетико», нічия «Арсенала», поразка «Барселони»
УкраинФорм
2024-09-19T21:22:53Z
У Фонсеки конфлікт із Ібрагімовичем
Football.ua
2024-09-19T20:43:40Z
Український клуб ризикує не вийти на матч Ліги чемпіонів: що сталось із чемпіонами УПЛ
24tv
2024-09-19T19:51:18Z
Атлетік розібрався з Леганесом
Football.ua
2024-09-19T19:16:22Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Стан важкий: путініст Кіркоров у реанімації
GlavRed
2024-09-20T06:27:34Z
Складна ситуація, – відомий український співак висловився про брата, який зник безвісти
24tv
2024-09-20T06:06:03Z
Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зізналася, скільки тисяч доларів їй потрібно щомісяця для себе: "Це прикро"
Знай
2024-09-20T05:51:49Z
Майкл Дуглас емоційно розповів про поїздку до Києва
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T04:12:38Z
Де зараз Дмитро Яремчук, який відмовився знятись у кінострічці пам'яті свого батька
24tv
2024-09-20T04:03:17Z
Той самий годинник, який Зевс шукав у "Каосі", може запросто стати вашим
24tv
2024-09-20T03:54:51Z
Гравюру Дюрера «Лицар, смерть і диявол» продали з аукціону
УкраинФорм
2024-09-20T03:03:26Z
Португалія у вогні: масштабні пожежі важко загасити через вітер і спеку, є загиблі та поранені
ZN UA
2024-09-20T06:29:25Z
На Львівщині внаслідок падіння уламків російського дрона спалахнула пожежа
УкраинФорм
2024-09-20T06:29:14Z
У Харкові судитимуть чоловіка, який передавав РФ дані про місця дислокації ЗСУ
InternetUA
2024-09-20T06:29:03Z
На Київщині чоловік скоїв убивство просто посеред вулиці: деталі від поліції
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:18:03Z
Японський виробник розслідує вибухи рацій із його логотипом у Лівані
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:12:09Z
ППО вночі збила на Черкащині 13 російських дронів
УкраинФорм
2024-09-20T05:57:56Z
Нічні вибухи на Рівненщині: що відомо про наслідки
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T05:51:52Z
На Рівненщині, Прикарпатті та Миколаївщині вночі працювала ППО
УкраинФорм
2024-09-20T05:42:41Z
У Лос-Анджелесі після вибуху феєрверків затонула яхта за мільйон доларів
Комсомольская правда
2024-09-20T05:31:04Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
На Київщині працює ППО
УкраинФорм
2024-09-20T06:33:44Z
Хто такі квадробери: що відомо про нову субкультуру та думка психотерапевтки
TSN
2024-09-20T06:27:56Z
21 вересня — яке церковне свято, що не можна робити цього дня, бо будуть проблеми зі здоров'ям
TSN
2024-09-20T06:27:50Z
Арсенал у Торопці більше не забезпечує російське угруповання "Північ" — військовий
Хвиля
2024-09-20T06:27:40Z
Яке завтра, 21 вересня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-09-20T06:27:34Z
У школі учневі дозволили ідентифікувати себе вовком
TSN
2024-09-20T06:27:27Z
ЗСУ просуваються далі в Курській області: деталі від ISW
TSN
2024-09-20T06:27:06Z
97-річна медсестра майже 80 років працює в одній лікарні: в чому секрет її успішної кар'єри
24tv
2024-09-20T06:27:15Z
Чи може мʼясо викликати рак
24tv
2024-09-20T05:24:40Z
Медичний центр "Лелека" увійшов до списку найбезпечніших медзакладів світу
Фокус
2024-09-20T05:00:53Z
Медзаклади первинної допомоги отримали 175 позашляховиків
УкраинФорм
2024-09-20T02:15:56Z
Необхідні медичні вироби: як їх отримати особам з інвалідністю
ZN UA
2024-09-20T02:01:59Z
Інтимне омолодження: гінекологиня попередила про ризики та ускладнення популярних процедур
24tv
2024-09-19T20:36:37Z
Кофеїн має захисну дію на здоров’я серця
Portaltele
2024-09-19T18:43:31Z
На Львівщині медики "швидкої" врятували чоловіка, у якого 13 разів зупинялося серце
Комсомольская правда
2024-09-19T18:04:03Z
Все про чекап жіночого здоровʼя: коли та кому потрібно робити
24tv
2024-09-19T17:39:18Z
РФ вночі атакувала Київщину дронами: у двох районах сталася пожежа, влучань немає
УкраинФорм
2024-09-20T06:33:30Z
Росіяни за добу вбили на Донеччині трьох цивільних, вісьмох поранили
УкраинФорм
2024-09-20T06:32:30Z
Гороскоп на завтра 21 вересня: Терезам - розчарування, Близнюкам - велика удача
GlavRed
2024-09-20T06:30:44Z
У Києві погіршилось повітря: місто затягло димом, важко дихати
TSN
2024-09-20T06:27:49Z
ЗСУ відвоювали територію на Покровському напрямку, а ворог просунувся на Харківщині – ISW
TSN
2024-09-20T06:27:45Z
У КМВА розповіли про погіршення якості повітря у столиці
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:27:13Z
Окупанти знову вдарили по Київщині "Шахедами": в ОВА розповіли, чи є пошкодження та влучання
24tv
2024-09-20T06:21:15Z
Ворог минулої доби вдарив по об'єкту критичної інфраструктури Херсонщини
УкраинФорм
2024-09-20T06:14:34Z
Вночі та зранку росіяни 25 разів обстріляли прикордоння Сумщини
УкраинФорм
2024-09-20T06:13:48Z
В Україні впали продажі дизельних автомобілів: які моделі у лідерах
AutoCentre
2024-09-20T06:13:37Z
Rheinmetall розробляє легку штурмову машину CARACAL 4×4
InternetUA
2024-09-20T06:07:34Z
В Україні показали електрокросовер Porsche Macan: ТОП-7 цікавих фактів, які необхідно знати про новинку
AutoGeek
2024-09-20T06:00:51Z
Українським водіям пояснили, від чого залежить ціна полісу ОС у Польщі
Хвиля
2024-09-20T05:36:22Z
Українським водіям у Німеччині загрожують штрафи за "неправильні" номери: що потрібно зробити
Хвиля
2024-09-20T04:39:42Z
В Україні створили електричну вантажівку ціною 350 000 грн: всі подробиці
ЗаРулем
2024-09-20T04:03:54Z
Кадиров пожалівся на Маска, який “дистанційно відключив” йому подарований Cybertruck
TSN
2024-09-19T21:51:59Z
Tesla Semi показали на IAA у Ганновері – вихід на ринок заплановано на 2026 рік
AutoCentre
2024-09-19T19:16:35Z
Honda представила мікровен N-Box Joy для мандрівників
AutoCentre
2024-09-19T18:09:30Z
Удар по кишені звичайних українців: зростання податків вплине на економіку України, нардепка дала пояснення
Политека
2024-09-20T06:31:47Z
Болгарія вимагатиме від Єврокомісії зупинити імпорт яєць з України
AgroPortal
2024-09-20T06:30:17Z
Курс валют на 20 вересня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2024-09-20T06:27:18Z
Ця зима стане найважчим випробуванням для енергетики України
AgroNews
2024-09-20T06:10:18Z
Україна відстає з темпами посіву озимої пшениці через погоду
Agravery
2024-09-20T06:07:49Z
Цьогоріч експорт кукурудзи з України може впасти удвічі попри високий попит
24tv
2024-09-20T06:06:47Z
Хто та як відбудовуватиме Україну: п'ять ключових викликів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:03:21Z
Вдвічі вищі, ніж торік: в Україні зросли ціни на моркву
ZN UA
2024-09-20T06:01:04Z
Не лише погода. Названі фактори, які вплинули на урожайність сої
AgroPortal
2024-09-20T06:00:39Z
FTC США виявило «масштабне спостереження» за користувачами соціальних мереж
InternetUA
2024-09-20T06:32:29Z
Tencent показала ШІ GameGen-O для створення ігор — модель навчали на The Witcher 3, GTA V та Cyberpunk 2077
ITC
2024-09-20T06:29:42Z
Експерти визначились з найпопулярнішими інтернет-платформами в Україні
InternetUA
2024-09-20T06:23:55Z
Amazon представляє Amelia, помічника AI для сторонніх продавців
InternetUA
2024-09-20T06:15:20Z
Намагаються знайти кохання: 3 знаки зодіаку, які постійно сидять на сайтах знайомств
24tv
2024-09-20T06:09:27Z
Alibaba прискорює впровадження власного штучного інтелекту
InternetUA
2024-09-20T06:01:43Z
Прогноз магнітних бур на 20-22 вересня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T04:12:16Z
Як налаштувати батьківський контроль на ПК, телефоні і телевізорі
InternetUA
2024-09-20T04:01:01Z
Сяятиме, як нова: як відмити чашку від нальоту – простий, але надійний спосіб
GlavRed
2024-09-20T03:27:38Z