Дані з космічного апарату підтвердили успішне розгортання технології майбутнього на орбіті.
Через більш ніж чотири місяці після запуску на орбіту космічний апарат із сонячним вітрилом успішно виконав поставлене завдання. Апарат Advanced Composite Solar Sail System вирушив у космос 24 квітня на борту ракети Electron і тепер у NASA повідомили, що ця технологія повністю розгорнута. Таким чином випробування системи розгортання сонячного вітрила пройшло успішно, пише Space.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Для переміщення в космосі сонячні вітрила використовують сонячне світло. Хоча частинки світла, фотони, не мають маси, вони можуть створювати імпульс при зіткненні з об'єктом. Таким чином сонячне вітрило рухається вперед і переміщує апарат у космосі. Ця технологія має стати заміною для важких двигунів, яким потрібно багато палива. Завдяки цьому місії в космос можуть стати дешевшими і тривалішими.
На борту апарата Advanced Composite Solar Sail System знаходяться камери, за допомогою яких вчені стежили за процесом розгортання вітрила, яке кріпиться на композитних стрілах. У NASA поки не показали зображення сонячного вітрила в розгорнутому вигляді, але обіцяють це зробити найближчим часом. На відео нижче можна побачити модель цієї технології в дії.
Випробування космічного апарату з сонячним вітрилом триватимуть кілька тижнів і вчені спостерігатимуть за маневреністю вітрила в космосі. Вчені змінюватимуть орбіту апарата і спостереження допоможуть більше дізнатися про те, як проєктувати й експлуатувати майбутні місії, оснащені сонячним вітрилом.
Поки що в NASA планують використовувати сонячні вітрила для оснащення апаратів, які вивчатимуть космічну погоду, астероїди та інші малі тіла в Сонячній системі.
Апарат Advanced Composite Solar Sail System перебуває на висоті приблизно 800 км, що в 2 рази вище, ніж розташована Міжнародна космічна станція. Площа сонячного вітрила в розгорнутому стані становить приблизно 80 квадратних метрів, а це майже половина тенісного корту.
Також Фокус писав про те, що NASA не пустило в космос астронавтів, щоб врятувати екіпаж аварійного корабля на орбіті. Замість чотирьох астронавтів на МКС полетять тільки два, адже потрібні 2 порожніх місця на космічному кораблі для рятувальної місії.
Нагадуємо, що за допомогою наземного телескопа, розташованого в Чилі, астрономи зробили найдетальнішу фотографію спіральної галактики NGC 6744. Вона дуже схожа на Чумацький Шлях, хоча майже в 2 рази більша за нашу галактику, як уже писав Фокус.