Голова Національного банку Андрій Пишний запевнив, що на ініціативу щодо зміни назви монети з "копійки" на "крок" не буде витрачено жодної копійки з державного бюджету. Про це він написав у Фейсбуці.
– Бонусний пункт про витрати на заміну винесу окремо, бо навколо цього – простого, як із питання, найбільше маніпуляцій та фантазій. Відповім одразу всім, хто вже жонглює цифрами, якимись міфічними мільйонами мільярдів. Жодних додаткових витрат на розробку ескізів та карбування кроків не буде. Ні з державного бюджету, ні з бюджету НБУ, – написав Пишний.
Як зазначив глава НБУ, нові монети звертатимуться паралельно з копійками. За його словами, це також дозволить уникнути додаткових витрат на утилізацію копійок та виготовлення кроків щодо їх заміни.
- 30 серпня Національний банк випустив в обіг нову пам'ятну монету "Парламентаризм", присвячену Верховній Раді. Регулятор зазначив, що це втілює ідею багатогранності українського народу та наголошує, що згідно з Конституцією України носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ.
- 2 вересня Національний банк ініціював зміну назви монет із "копійки" на "крок" у рамках дерусифікації та відновлення історичної справедливості. Регулятор пояснив, що назва "копійка" має московське походження, тоді як "крок" є суто українською.