За інформацією Bloomberg, українські посадовці очікують, що Міжнародний валютний фонд цього тижня наполягатиме на прискоренні девальвації гривні, зниженні відсоткових ставок та посиленні зусиль щодо збільшення податкових надходжень для заповнення бюджетного дефіциту країни.
Співробітники МВФ, які відвідують Київ, як очікується, тиснутимуть на країну, що постраждала від війни, щоб вона вжила цих заходів для продовження отримання фінансової підтримки. Вони проводять планову перевірку програми кредитування на 15,6 млрд доларів.
Результатом перевірки може стати виділення Україні 1,1 млрд доларів, якщо персонал фонду визначить, що Україна досягає цілей програми та має достатньо коштів і політик для задоволення своїх фінансових потреб.
Однак Національний банк України неохоче дозволяє гривні далі слабшати. Валюта вже втратила понад 10% з жовтня, коли було скасовано фіксований обмінний курс, введений після повномасштабного вторгнення Росії.
Україна покладалася на міжнародну підтримку для отримання зброї та фінансування для підтримки своїх зусиль з відбиття російських сил. За оцінками прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна все ще стикається з бюджетним дефіцитом у 15 млрд доларів наступного року.
МВФ нібито планує закликати центральний банк України девальвувати гривню швидшими темпами та пом'якшити свою монетарну політику на тлі помірної інфляції. Ці кроки мають на меті збільшити бюджетні доходи України в місцевій валюті та здешевити запозичення для Міністерства фінансів.