Про це повідомляє Укрінформ.
Розмір рушника з написом: «Мова - духовне багатство нації» становить 6,6 на 1,2 метра, на нього пішло 15 332 кубиків конструктора. Близько 400 осіб - учні, батьки та вчителі, які долучилися до цього унікального проєкту, що символізує єдність та спільну роботу задля підтримки та розвитку української мови, складали його протягом години в перший навчальний день року.
«Це видатне досягнення не лише підкреслить важливість української мови, але й стане позитивною та надихаючою новиною для всіх нас. Це не лише освітній захід, але й символ нашої стійкості, єдності та культурної спадщини, що потребує захисту та популяризації», - розповіла директорка ліцею Аліна Архіпова.
Вона додала, що освітяни останнім часом побачили тенденцію до зниження показників використання української мови поза школою, тому вирішили створити проєкт, в якому б учні та учениці самі стали амбасадорами мови і впливали на своє оточення, щоб саме вони принесли корисну звичку говорити українською мовою своїм батькам та друзям.
«Те, що діти відчули, що вони можуть бути маленькою частинкою у великій системі - для них дуже потужна історія, яка їх мотивує», - переконана Архіпова.
На думку мовного омбудсмена Тараса Кременя, подібні інноваційні проєкти, до яких залучені як національні, так і міжнародні організації, суттєво впливають на посилення національних інтересів.
«Я вважаю, що рушники-рекордсмени, зібрані школярами цієї київської школи, однозначно можуть бути відтворені в усіх українських школах, які брали і продовжують брати участь в міжнародних проєктах у контексті Нової Української Школи», - сказав він в коментарі Укрінформу.
На переконання Кременя, було б непогано, щоб до Дня української писемності та мови (27 жовтня школи) школи в кожному куточку України не тільки б відтворили національні рекорди, але могли б встановити і світовий рекорд, заявивши на всю планету, що ми не тільки нація незламних, нація героїв, але і великий народ, який готовий огорнути своєю силою континенти світу. Він може бути створений не лише з таких матеріалів, які обрав цей ліцей, а зібраний з будь-яких інших матеріалів, які вони оберуть.
«Український рушник від українців – це оберіг для всього цивілізованого світу», - зазначив Кремінь.
Як повідомляв Укрінформ, у Новояворівську на Львівщині проєкт «Дитячі долоньки - за мир!» обʼєднав дітей з 25 країн - вони залишили понад вісім тисяч відбитків на банерах та встановили світовий рекорд.
Фото надані організаторами