Дослідники ідентифікували антитіло, здатне нейтралізувати всі відомі штами SARS-CoV-2, вірусу, відповідального за COVID-19, і кілька інших коронавірусів, схожих на SARS, виявлені в різних тварин.
У рамках нового дослідження гібридного імунітету до вірусу велика дослідницька група багатьох установ під керівництвом Техаського університету в Остіні виявила та виділила широко нейтралізуюче плазмове антитіло під назвою SC27 від одного пацієнта. Використовуючи технологію, розроблену протягом кількох років дослідження відповіді на антитіла, команда під керівництвом інженерів і вчених UT отримала точну молекулярну послідовність антитіла, що відкриває можливість виробництва його в більших масштабах для майбутніх методів лікування.
«Відкриття SC27 та інших подібних до нього антитіл у майбутньому допоможе нам краще захистити населення від поточних і майбутніх варіантів COVID», — сказав Джейсон Лавіндер, доцент кафедри хімічної інженерії МакКетта Кокрельської школи інженерії. один із лідерів нового дослідження, яке нещодавно було опубліковано в Cell Reports Medicine.
Еволюція COVID-19 і роль SC27
Протягом більш ніж чотирьох років з моменту виявлення COVID-19 вірус, який його викликає, швидко розвивався. Кожен новий варіант демонстрував різні характеристики, багато з яких зробили їх більш стійкими до вакцин та інших методів лікування.
Захисні антитіла зв’язуються з частиною вірусу, яка називається спайковим білком, який діє як опорна точка для приєднання вірусу до клітин організму та інфікування їх. Блокуючи спайковий білок, антитіла запобігають цій взаємодії і, отже, також запобігають інфекції.
SC27 визнав різні характеристики спайкових білків у багатьох варіантах COVID. Колеги-дослідники з Університету, які першими розшифрували структуру вихідного спайкового білка та проклали шлях до вакцин та інших методів лікування, перевірили можливості SC27.
Технологія, яка використовується для виділення антитіла, називається Ig-Seq, дає дослідникам змогу ближче поглянути на реакцію антитіл на інфекцію та вакцинацію, використовуючи комбінацію секвенування одноклітинної ДНК і протеоміки.
До універсальної вакцини
«Однією з цілей цього дослідження та вакцинології в цілому є робота над створенням універсальної вакцини, яка може генерувати антитіла та створювати імунну відповідь із широким захистом проти швидко мутаційного вірусу», — сказав Вілл Восс, нещодавній доктор філософії. випускник клітинної та молекулярної біології в коледжі природничих наук UT, який був одним із керівників дослідження.
На додаток до відкриття цього антитіла, дослідження показало, що гібридний імунітет — поєднання інфекції та вакцинації — пропонує посилений захист на основі антитіл проти майбутнього впливу порівняно з інфекцією чи вакцинацією.
Робота з’явилася на тлі чергового літнього сплеску COVID. Ця тенденція показує, що хоча найгірший період пандемії, можливо, вже минуло, все ще існує потреба в інноваційних рішеннях, які допоможуть людям уникнути та лікувати вірус.