MY.UAНовини
"Я довго лежав без ноги": історія морпіха про службу, поранення і бажання повернутися на фронт
"Я довго лежав без ноги": історія морпіха про службу, поранення і бажання повернутися на фронт

"Я довго лежав без ноги": історія морпіха про службу, поранення і бажання повернутися на фронт

Ще зі школи Віталій Верем'юк мріяв про військову справу. Тож з повноліттям упродовж трьох років служив у частині. Солодкий сон одного з таких днів, а саме 24 лютого 2022 року, перервав дзвінок командира. Хлопець виїхав у частину. Згодом написав рапорт на переведення, дочекався схвалення й уже у складі 36 окремої бригади морської піхоти проходив навчання у Польщі. Опісля відправився на Донеччину.

Морпіх з позивним "Фіксик" воював у найгарячіших точках фронту: Авдіївка, Опитне, Красногорівка, Водяне. Та це навіть не половина місць, де побував хлопець. Крайні ж хвилини на фронті зустрів біля Оріхова на Запоріжжі. У липні 2023 року під час виконання бойового завдання військовий втратив нижню кінцівку, підірвавшись на міні.

Непорозуміння з командирами, продукти з пліснявою, агресія українців на деокупованих територіях, відмова в евакуації та складнощі під час реабілітації – це лише маленька частина з того, що пережив 24-річний ветеран за період повномасштабного вторгнення Росії.

Попри всі труднощі, у його житті розпочався новий етап, насичений різноманітними активностями. Віталій не втрачає жаги до життя, постійно жартує та бажає повернутися на фронт.

Про найважчі моменти на полі бою, перестрілку між кадирівцями й вагнерівцями, гру в футбол на милицях, крайні хвилини перед пораненням, протезування та підтримку рідних – Віталій Верем'юк розповів в інтерв'ю 24 Каналу.

"Без бою здаються в полон": чому на фронті мають бути лиш добровольці

Чому вирішив піти на фронт?

Щоб наші діти цього не бачили, щоб не застали цього. Якщо ніхто не піде, війна буде тривати вічність.

Якщо всі сидітимуть, склавши руки, росіяни заберуть усі землі. Ти сидиш вдома, тобі байдуже, в якій ти державі, а я хочу жити у своїй державі. Мені чужої держави не треба, своєї вистачає.

Як ставишся до чоловіків, які намагаються переплисти Тису або іншим способом уникнути служби в армії?

Якщо не хоче служити, не треба змушувати. Я захотів служити, я пішов служити. Якщо людина не хоче, то вона не буде в армії. Вона буде бродити, бити байдики, але не служити.

Зараз на фронт привозять хлопців, які не хочуть служити, їх просто забрали. Вони дурнуваті просто. Є, звісно, і нормальні. Та по ньому видно: якщо хоче служити, він буде вчитися, з автоматом бігати, все виконуватиме, що йому скажуть. А є такі, які скажуть: "Іди на*уй, я нічого робити не буду. Я не хочу служити. Мене просто забрали". От і все.

Я вважаю, якщо йти в армію, то тільки добровільно. Я хочу, щоб зробили добровільно, а не по повістках. Тоді була б нормальна армія у нас.

Зараз багато попривозять "отказніків", ми так кажемо. Їх завезуть на позиції, а вони кажуть, що, мовляв, "ми йдемо в отказ, воювати не будемо". Йдуть і здаються у полон, щоб потім їх міняти. Я розумію, що треба наших хлопців міняти, але якщо ти головою думав, нащо ідеш в полон здаєшся?!

Що на фронті було найважчим?

Просидіти тиждень – два – місяць в якомусь окопі чи підвалі, коли немає нічого. Просто зима, холодно. Ти вже весь чорний, бо цілу ніч рив окоп, щоб сховатися. Це було найтяжче, коли холодно. Думав, що заїду в якусь хату, бо казали, що їдемо якесь село тримати, а заїхали в поле. Майже голий. Накинув кофту легеньку, застібнувся. Ще й морози влупили, а потім дощі пішли. Найтяжче, коли немає патронів, їжі або води.

Як військові жили в окопах / Відео, надане 24 Каналу

Часто таке було?

Часто. Буває, що можеш собі повний рюкзак патронів загрузити, їжі та води. Прийти на позиції, день – два посидів, не стріляв і поїхав назад. А наступного разу їдеш "на пусту", у кишені пляшка води і пачка патронів. Ти приїхав, а там "кіпіш". І тоді розумієш: "Дідько, а чому я не взяв того і того, воно б зараз так виручило". У мене так було 4 – 5 разів.

Я постійно кажу: "Хай не буде жорсткої війни, але лежить у сумці". Приїхав на позиції, виклав, може, наступні хлопці зайдуть й для них щось буде. Так ми і виживали з хлопцями. Навіть якщо не вистрілюємо, лишаємо іншим. Їдем "в пусту" вже назад.

Що найбільше не вистачало з цивільного життя?

Борщу маминого не вистачало. Бо їжа в армії могла бути не найкраща – привезли сала якогось з пліснявою, ковбасу з пліснявою, хліб з пліснявою. Хто ж хоче таке їсти.


Воїн приїхав провідати матір / Фото, надане 24 Каналу

"Командири не завжди поважають своїх підлеглих": які проблеми є в армії

Були непорозуміння з командирами?

Деякі командири не поважають своїх підлеглих. Якби нормально підійшов до того солдата, пояснив, розказав, що "так не треба робити, краще зроби так". А не прийшов накричав, принизив перед усіма, просто розвернувся, плюнув і пішов. Я не розумію таких людей.

Я також був командиром взводу. Щоб принизити людину чи образити – ніколи. Я старався завжди вислухати, щось підказати, десь допомогти. Зараз навіть, буває, хлопці дзвонять розпитують: "Як ти, бо ми йдемо в бій, я хочу твій голос послухати". Кажуть, що я для них як ангел. Ми постійно заходимо усі разом, всі разом і виходимо без якихось промахів. Кажуть, що постійно всі живі поверталися з позицій поки я не підірвався.

Вони знають, що я можу сказати командиру, якщо мені щось не подобається. За солдата якогось вступитися. Мене хлопці поважали.

Бувало, приїхав тільки з позиції, де був тиждень, хочеш відпочити. А командири тобі – "ні" і на іншу позицію відправляють одразу. Я їм кажу: "Дайте хоч трохи відпочити, майже тиждень не спали нормально". Ні. Нічого. Нагрузили й поїхали далі. Приїхали й вже як ті зомбі по позиціях ходили.

Але ж і нормальні командири є?

Є. Якщо з ними нормально спілкуватися, все буде добре. Якщо з ним не спілкуєшся, можеш його послати, то у нього образа на тебе вже на цілий рік. Ходить "фиркає". Кидає на позиції, де можеш померти.


Воїни 36 ОБрМП на Донеччині / Фото, надане 24 Каналу

"Дивимося – б'ються": про сутички між вагнерівцями і кадирівцями

Що можеш розповісти про "елітні" підрозділи вагнерівців, які воювали проти наших захисників?

Колись біля Бахмута приблизно 100 осіб йшло на нас. Передаю по рації арті, що йде наступ в сторону села. Нас 6 людей в окопі. Почали по них стріляти, арта їх накрила, трохи розбили. Одні почали тікати. Через 10 хвилин чуємо, що перестрілка. Думаємо, що ж там таке, чого перестрілюються.

Пускаємо дрон. Дивимося – б'ються. Шеврони вагнерівців з дрона побачили. Сидять якісь бородаті. Уже зрозуміли, що це кадирівці. Оце попали – і там получили, і там получили. Було також таке, що під Водяним колону кадирівців розбили.

Треба один день побачити це все. Або захочеш лишитися, або ніколи в житті не захочеш бачити.

Якою була найсмішніша ситуація на фронті?

Потрапили ми в оточення у Красногорівці Донецької області. Пробули тиждень. Почали наступати окупанти. Дали їм відсіч. Ті почали тікати. Чуємо через 10 хвилин у їхній посадці перестрілка. Хлопець пускає дрон. Спостерігає, як окупанти окупантів перестрілюють. Їх десь 30 було, вночі йшли на село. Пацани просто з окопів стріляли. А я виліз. В АКСу (автомат Калашникова – 24 Канал) вставив магазин, і почав "навалювати", де вони бігали.

А лишилося скільки їх?

Після того, коли я почав "навалювати", там нікого не було видно. Пару тіл лежало. Одного пробували забрати, але ми туди вдарили й усе. Тіло лишилося, а ті, хто його сунув, зникли.

Як люди на Донбасі на вас реагували?

Буває, заїжджаємо в село, звідки росіян тільки вибили, а ми хочемо закріпитися. Ходить баба з дідом і питає: "Якого милого ви сюди приперлися? Ми вас сюди не кликали". Супер. Заради них, їхню ж землю звільняємо, а вони нас посилають.

Так само у Запоріжжі. По місту ходили, їсти купували. Теж люди казали, плювалися, "нащо ви сюди їдете. Це не ваша земля". Бувало таке, що обіймали, цілували, дякували за те, що захищаємо. А є такі, що за Росію тягнуть.

"Пальцями наче рухаю, а ноги немає": як Віталій зазнав поранення

Якими були твої крайні хвилини на фронті?

Надійшла інформація, що хлопцям потрібне підкріплення. Ми зібралися з групою. Виїхали. Вигрузили нас в посадці. До позицій було близько 8 кілометрів. Чи ми не туди звернули, чи що. Просто йшли. Наш командир підірвався. Думали, що на розтяжці. Йшли в темноті, нічого не бачили.

Верталися назад тією ж стежкою. Виносили командира. Підірвався вже я. Лежу. Кажу хлопцям: "Я, Фіксик, тяжкий "трьохсотий". Потрібний "евак". Лишилося 4 людини, вже ніхто не винесе. Двоє поранених". Ще один дядько, близько 40 років, "на кіпіші" почав бігти прямо і сам на міні підірвався. Знову кажу по рації, що ще один тяжкий "трьохсотий". Сказали, що буде "евак".

Через 10 хвилин вийшли по рації і кажуть: "Хлопці, "еваку" не буде, ніхто не хоче їхати вас забирати". Кажу: "А нам що робити?". З моєї бригади хлопці почули, що ми "трьохсоті", й самі зголосилися приїхати нас забрати. Приїхали, загрузили. Поїхали в Запоріжжя у тимчасовий госпіталь.

Весь час, поки ми їхали, нас обстрілювали артою. А ми просто їхали і молилися, щоб не попали. Не знаю, як ми вижили. Вже навіть себе похоронили у тому полі.

Пам'ятаєш той момент, коли наступив на міну і впав?

Підірвався і взагалі нічого не зрозумів. Лежу, встати не можу. Пробую пальцями рухати. Наче рухаю, а ноги немає. Але рухаю. Я ще довго лежав без ноги. Почав жартувати, щоб хлопці не розчаровувалися. Мацаю. Кажу: "Все на місці?" Все добре. Пацани посміялися. Командир лежить поранений, без ноги, також усміхається. Значить, все добре. Головне, аби хлопці з настроєм були.


Віталій втратив нижню кінцівку на війні проти Росії / Фото, надане 24 Каналу

Головне, що живі.

Так, головне, що живі повернулися.

Скільки загалом було людей у вашій групі?

Командир. Я – помічник. Троє підлеглих. Два вогнеметники. Вогнеметник, командир та я – підірвалися.

Коли вас доправили у тимчасовий госпіталь у Запоріжжі, що найбільше запам'ятав?

Дуже тяжко все пам'ятаю. Коли я побачив, що у мене немає ноги, я ще не міг цього зрозуміти й не знав, що далі робити. Не мав телефону, взагалі нічого, аби подзвонити до рідних. Сказати, що зі мною все добре та інше. Дзвонили командири. Сказали, що я тяжкий "трьохсотий" лежу в госпіталі.


"Фіксик" разом з братом-військовим у відпустці / Фото, надане 24 Каналу

Важкий "трьохсотий": про реабілітацію і перші кроки на протезі

Як батьки відреагували?

Я навіть сказати не можу. Тяжко батькам було. До них просто подзвонили, сказали, що їхній син тяжкий "трьохсотий". Це добре, що подзвонили.

Якби не рідні, я не знаю, що зі мною було б. Підтримка рідних – це все.

Але перед тим, як вони приїхали, до мене приходив побратим. Приніс речі, аби переодягнутися. І повідомив, що інший мій побратим загинув на наступний день. Той, який накладав мені турнікети на ноги. Я сидів і плакав. А тоді побачив, як мама заходить з дівчиною. Настрій трішки піднявся, але все одно на душі було тяжко.

Це був найкращий друг?

Так. З початку війни разом були на фронті. Ми всюди разом.


Віталій Верем'юк із загиблим побратимом на позивний Маджа / Фото, надане 24 Каналу

Він, як і всі інші загиблі воїни, залишаться у нашій пам'яті назавжди.

Як проходила твоя реабілітація?

Лежачи постійно. Мене перевели в реабілітаційний центр, госпіталь у Львові. Я почав ходити на тренування, підкачуватись, аби стати на протез. Через 3 місяці у мене вже був протез. Уже міг стояти, трохи рухатися. Але все одно ще з палицею ходив. Бо трохи пройдуся і мені вже не зручно.

Мама, сестра та дівчина навідували Віталія Верем'юка у лікарні / Фото, надані 24 Каналу

Після того, як отримав протез, через півтора місяця мене відпустили додому і сказали, що вже нормально ходжу. Я тоді подзвонив у частину, щоб мене виписали. На місяць ще додому приїхав. А потім знову повернувся у бригаду.

Хто фінансував протез?

Держава фінансувала. Дуже добрий протез.

Повністю забезпечила?

Так, повністю.

Військовий вперше приміряє протез / Відео, надане 24 Каналу

"Ноги качав, м'яча буцав": як ветеран грав у футбол на милицях

Що робив у тяжкі моменти?

Дуже тяжко було. Старався на милицях походити, піти у спортзал трохи позайматися. Так дні проходили і три місяці пролетіли.

А в залі як і чим конкретно займався?

Ноги качав, м'яча буцав. Я в футбол грав на милицях. Був у команді одноногих. Мали їхати у Польщу. Але мене вже виписали. Закинулася кар'єра футболіста.

Як Віталій грав у футбол під час реабілітації / Відео, надане 24 Каналу

Чим зараз займаєшся?

Зараз я вдома. Ну й проходжу комісію на МСЕК (медико-соціальна експертна комісія для встановлення та підтвердження інвалідності в умовах воєнного стану – 24 Канал). Чекаю на рішення. У вільний час на риболовлю ходжу, волейбол пограти.

Життя продовжується?

Так, немає чого занепадати. Я теж лежав у госпіталі. Думав, як мені буде без ноги. Нічого, головне звикнути. Звикаєш і можеш навіть бігати.

"Якщо попаде, значить доля": чому хоче повернутися на фронт

Що найбільше вразило на фронті?

Молоді хлопці, які самі йдуть в бій. Буває, старі бояться, вік уже. А молоді йдуть, знають, що можуть загинути, що у них ще немає сім'ї. Хтось вертається, хтось залишається на фронті.

Боявся загинути?

Я собі казав: якщо попаде, значить доля. Так і далі ходив.

Повернувся б назад?

Так, хочу повернутися на фронт. Але мені командир сказав: "Або ти сам йдеш з нашої бригади, або ми тебе переводимо. Ти вже своє відслужив. Досить. Більше на фронт не пущу".

З чим пов'язане таке сильне бажання?

Я звик. Звик до тих умов, до тих окопів, до тих смердючих свічок. Я звик сидіти з хлопцями в окопі.

Мені подобається, коли вони знають, що може бути капець, але вони у бій йдуть з усмішкою. І воно ось тут (показує на серце – 24 Канал).

Я хочу з ними йти, з ними воювати, з ними стояти на одній землі. Таке відчуття. Мене туди рве, тягне. Просто повернутися на фронт.


Воїн під час виконання бойового завдання / Фото, надане 24 Каналу

Які плани далі?

Насамперед чекаю рішення МСЕКу. Потім повернуся в частину. Далі буде видно. Зараз наперед нічого не планую. Сьогодні можу бути в частині, а завтра – де завгодно. Подав рапорт на переведення, як і сказав командир. Але його ще не схвалили.

Перемога – це що для тебе?

Я не знаю, що ми виграємо. Дідько. Це буде ого! Це навіть словами не можна пояснити. Тут салюти будуть літати. Всюди будуть літати.

У першу секунду, коли дізнаєшся, що Україна перемогла, що зробиш?

Поїду в магазин. У центрі такого великого стола накриємо! Усім селом зійдемося і будемо святкувати.

Бачиш своє майбутнє в Україні?

Звісно, я й не думаю звідси їхати нікуди. Мені пропонували їхати у Німеччину. Сказав, що ні. Хочу бути в Україні. Хочу тут протезуватися. Я не хочу за кордон їхати.

Ти для себе знаєш, що живеш в Україні, тобі вона подобається й ти звідси їхати не хочеш.

Що в Україні подобається?

Все. Повітря. Спробуй просто. Це ж шикарно. Тихо так, не так, як на фронті. Природа.

Віталій Верем'юк з гаслом 36 бригади "Борітеся – поборете" / Фото, надане 24 Каналу

Коли прокидаєшся вранці, щось снилося з фронту?

Часто заснути не можу. У мене в голові все крутиться, до ранку заснути не можу.

А що згадуєш?

Останній момент, коли підірвався. Він постійно в голові. Зараз трохи відійшов. Коли ще був без ноги, то взагалі не спав. Бувало місяць – два, тому постійно пив таблетки, аби заснути. Зараз відійшов. Наче добре.

"Не треба грошей давати": як українці мають реагувати на поранених воїнів

Як людям реагувати на військових, які зазнали важких поранень – втратили кінцівки, слух, зір? Неодноразово бачила, як одні пальцями показували, а інші відвертали голову.

У деяких людей просто немає совісті. Навіть не поважають людину, яка на фронті була. Втратила око чи ще щось. Просто "забивають болт" на цю людину. Можуть пальцями потикати, послати її. Вони не думають, що ця людина стояла на фронті. Душу свою віддавала за них. А приїхати відпочити, то його все обговорюють. Він такий-сякий.

У мене теж неодноразово таке було. Люди вже не так поважають військових. Є такі, що побачать, що на протезі людина, підійдуть, привітаються, подякують, що захищав країну. А інші просто відвернули голову, плюнули і пішли.

Ведеш до того, аби люди просто подякували?

Так, пораненому. Я сам навіть, коли бачу, що йде з палицею, підійду й кажу: "Дякую. Я там був. Знаю, що це таке".

Військових розуміють ті, чиї діти там воюють. Вони розуміють, що це таке. Навіть мама чиясь підійде, привітається, обійме. Скаже, що у мене син або загинув, або воює. Ці люди розуміють, чиї родичі служать. Вони розуміють, що таке військовий.

Не треба грошей давати. Просто подякуйте тій людині, яка за вас стояла.

Теги за темою
Публикации
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
30 квітня - яке сьогодні свято, традиції та звичаї, все про цей день
Комсомольская правда
2025-04-30T02:31:34Z
Допомога на поховання пенсіонера: як отримати виплату
ZN UA
2025-04-30T02:21:23Z
Чи можна на цвинтарі садити квіти з домашнього квітника: священник пояснив
GlavRed
2025-04-30T02:09:35Z
У цьому столітті таких ще не було, – полковник запасу про рекордні втрати військ КНДР на Курщині
24tv
2025-04-30T01:45:35Z
Розкрито секрет радянських телевізорів: чому було 12 каналів, а працювали лише 2
GlavRed
2025-04-30T01:36:40Z
Миколаївщина отримала від Нижньої Саксонії десять автомобілів для поліцейських офіцерів громад
УкраинФорм
2025-04-30T01:13:28Z
Поставили на фронт понад 120 тис. непридатних мінометних пострілів – викрито двох посадовців оборонного заводу та їх спільників
Украина Криминальная
2025-04-30T01:13:04Z
На Житомирщині вибухотехніки знищили бойові частини російських крилатих ракет
УкраинФорм
2025-04-30T01:09:56Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Трамп пояснив, чому Путін не наважиться на повну окупацію України
Gazeta UA
2025-04-30T02:42:25Z
Обстріл Харкова та Дніпра: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T02:42:14Z
Фальшиве затишшя Путіна: що приховує нова ініціатива Кремля про "перемир'я"
24tv
2025-04-30T02:30:05Z
Росія збільшила обстріли України на тлі "мирних переговорів": в ООН вказали на тривожну тенденцію
Telegraf
2025-04-30T02:27:24Z
Україна в ООН: Мир можливий лише на справедливих умовах, а не заради параду
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T02:24:13Z
Посол Росії в ООН Небензя заговорив про прямі перемовини з Києвом
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T01:36:54Z
Заступниця Сибіги - в Радбезі ООН: Україна хоче миру як ніхто інший, але не за будь-яку ціну
УкраинФорм
2025-04-30T01:31:17Z
Американський кінорежисер, який підтримує війну в Україні, завітав до Москви
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T01:30:55Z
"Баффі" Сара Мішель Геллар розкрила секрет 25-річних стосунків із чоловіком-актором
GlavRed
2025-04-29T23:27:41Z
"Передумала": Євген Кошовий розповів про складне рішення 17-річної Варвари
GlavRed
2025-04-29T23:27:39Z
У музеї Нідерландів дитина пошкодила картину вартістю €50 млн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T23:00:19Z
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
УкраинФорм
2025-04-29T22:33:58Z
Марічка Падалко показала, який зараз вигляд мають її батьки
GlavRed
2025-04-29T21:27:48Z
Разом на сцені та поза камерами: які українські актори є парами в реальному житті
24tv
2025-04-29T20:42:21Z
Українські хіти 60-х створювали в умовах жорсткої цензури: якими були залаштунки хрущовської "відлиги"
Telegraf
2025-04-29T20:39:33Z
"Боляче": дружина Віктора Павліка крізь сльози розповіла про серйозний діагноз сина
GlavRed
2025-04-29T20:27:24Z
Що набивають шанувальники тату у 2025 році: 5 трендів, актуальних просто зараз
24tv
2025-04-29T19:45:04Z
Уряд схвалив законопроєкт щодо міжнародного обміну інформацією про доходи з цифрових платформ
InternetUA
2025-04-29T23:01:26Z
Volvo призупинила прогнози через вплив мит та проблем з електромобілями у першому кварталі
Топ Жир
2025-04-29T22:01:34Z
Китай посилює позиції на світовому ринку рідкісноземельних металів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T20:30:37Z
Після індексації пенсій частина одеситів втратить субсидію на оплату комуналки: хто в зоні ризику
Политека
2025-04-29T20:01:07Z
Податкова отримає дані про рахунки і сейфи українців: кому ще нададуть доступ
Хвиля
2025-04-29T19:45:05Z
Мільярдер Рей Даліо спрогнозував крах світового грошового порядку
InternetUA
2025-04-29T19:34:50Z
Підсанкційні російські танкери відновили постачання нафти – Bloomberg
iPress
2025-04-29T19:25:52Z
Білий дім анонсував зменшення мит на іноземні деталі, необхідні для виробництва автомобілів у США
iPress
2025-04-29T19:25:36Z
Родовища залізної руди в Україні: де найбільші запаси копалин, які оцінюють в трильйони доларів
24tv
2025-04-29T19:15:07Z
Найближчими днями країну атакує нова буря: коли її потужність досягне піку
GlavRed
2025-04-30T02:24:57Z
Будинки у вогні, є загиблий: як виглядає Дніпро після атаки Шахедів
GlavRed
2025-04-30T01:06:42Z
На Миколаївщині викрили злочинну групу, яка налагодила наркобізнес по всій країні
УкраинФорм
2025-04-30T01:01:11Z
У Києві затримали чоловіка, який за $5 тисяч обіцяв військовозобов’язаному посвідчення ГУР
УкраинФорм
2025-04-30T00:48:47Z
У Швеції сталася стрілянина у перукарні - троє загиблих
УкраинФорм
2025-04-30T00:48:03Z
За 30 хвилин 16 "прильотів" і майже 40 постраждалих: моторошні кадри з Харкова
GlavRed
2025-04-30T00:27:26Z
Суд у Миколаєві відправив під арешт співробітницю музичної школи, яку підозрюють у держзраді
УкраинФорм
2025-04-29T23:57:46Z
У Курській області потужний вибух: росіяни бідкаються на атаку безпілотників
24tv
2025-04-29T22:39:42Z
У Швеції сталася стрілянина: загинули щонайменше троє людей
ZN UA
2025-04-29T22:25:29Z
Знижує холестерин і покращить роботу серця: який горіх ефективний
Gazeta UA
2025-04-30T02:18:36Z
Німецькі вчені вказали на шість головних ознак раку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T00:00:21Z
Мухи миттєво зникнуть: найкращі натуральні засоби проти комах
GlavRed
2025-04-29T19:27:58Z
Як сходити на пікнік і не отримати харчове отруєння
24tv
2025-04-29T17:22:16Z
Їсти чи боятися: що насправді робить соя з організмом жінки
24tv
2025-04-29T16:36:25Z
Зелена терапія: як висаджування дерев у лікарнях змінює обличчя української медицини
TSN
2025-04-29T14:51:59Z
Надлишок жиру може викликати ще одне небезпечне захворювання
24tv
2025-04-29T14:30:15Z
Пришвидшити ріст помідорів можна звичайною шпилькою – це найкращий спосіб
24tv
2025-04-29T14:18:04Z
Уколи ботоксу: кому допоможуть розгладити зморшки, а кому зашкодять
Комсомольская правда
2025-04-29T13:52:01Z
Терезам прогнозують погані наслідки: гороскоп на 30 квітня
24tv
2025-04-30T02:00:50Z
Сили оборони: Окупанти рвуться на кордон трьох областей
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T01:57:58Z
ЗС РФ окупували Суху Балку на Донеччині, — DeepState
Фокус
2025-04-30T01:33:41Z
Несподіваний попутник: під авто в Одесі помітили повзучого "шпигуна"
Telegraf
2025-04-30T01:31:36Z
Заморозки "втечуть": Діденко попередила про різку зміну погоди в Україні
Хвиля
2025-04-30T01:31:07Z
На Донеччині викрили жінку, яка множила фейки РФ про «брудну бомбу» і «біолабораторії»
УкраинФорм
2025-04-30T01:28:03Z
Окупаційну чиновницю із Криму заочно засудили до семи років тюрми за колабораціонізм
УкраинФорм
2025-04-30T01:18:56Z
Аеророзвідники FPV-дроном знищили російський «Град» на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-04-30T01:01:01Z
Жителів «ЛНР» для посилення тиску вибірково позбавляють російського громадянства
УкраинФорм
2025-04-30T00:48:37Z
Кава насправді не боби і не горіх: неочікувана правда про походження напою
GlavRed
2025-04-30T02:30:35Z
Більше, ніж просто готель: історія будівлі, яка вважається одним із символів Дніпра
Telegraf
2025-04-30T02:06:20Z
Залишатиметься свіжим до двох років: який інгредієнт потрібно покласти до рису
GlavRed
2025-04-30T00:33:37Z
Насолоджуємося, поки є нагода: простий рецепт смачнющої спаржі – не треба її варити
24tv
2025-04-29T20:57:42Z
Парфуми з ароматом ладану: вони зачаровують з перших секунд
24tv
2025-04-29T20:27:26Z
Менше черг і яскраві кадри: у Хорватії зачаїлась гідна альтернатива Колізею
24tv
2025-04-29T20:06:06Z
Ви полюбите її більше за суші: готуємо собу – японську локшину, яку ви полюбите назавжди
24tv
2025-04-29T19:57:19Z
Перець припинив рости після висадки в ґрунт: ось що робити
24tv
2025-04-29T19:21:09Z
Еверест не для всіх: Непал встановив суворі обмеження на підкорення найвищої гори у світі
24tv
2025-04-29T18:24:49Z
Усик і Дюбуа провели нову дуель поглядів у Лондоні після провокації британця на "Вемблі"
ZN UA
2025-04-29T22:51:27Z
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Барселона – Інтер
24tv
2025-04-29T22:45:28Z
Українська тенісистка Костюк вибила другу поспіль росіянку на турнірі у Мадриді
ZN UA
2025-04-29T22:09:14Z
Прибила фанатку Спартака: українка Костюк здолала росіянку та вийшла у чвертьфінал в Мадриді
24tv
2025-04-29T21:57:20Z
ПСЖ на виїзді здобув важку перемогу над Арсеналом у півфіналі Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-29T21:45:44Z
Соларі буде тимчасовим тренером Реалу на КЧС
Football.ua
2025-04-29T20:49:12Z
Реал Мадрид оголосив про чергову травму Алаби
Football.ua
2025-04-29T20:40:11Z
Даєр стане гравцем Монако — Романо
Football.ua
2025-04-29T20:25:58Z
«Динамо» – «Шахтар». Визначився час початку фіналу Кубка України з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T20:13:56Z
Автовиробники вмовили Трампа пом'якшити вплив мит
ZN UA
2025-04-30T00:18:28Z
Таємничий електричний пікап від Ram зник без шуму, але постачальники вимагають компенсацію
Топ Жир
2025-04-30T00:15:33Z
Вони відмовилися від 103 тисяч доларів за цей 25-річний Acura Integra Type R
Топ Жир
2025-04-29T22:30:53Z
Цей занижений Roush F-150 не боїться різких поворотів та ризиків
Топ Жир
2025-04-29T20:00:14Z
Гендиректор Slate заявляє: час відмовитися від величезних екранів і повернути радість до водіння
Топ Жир
2025-04-29T18:45:22Z
На виставці в Бірмінгемі дебютували три cенсаційні електромобілі Renault
AutoCentre
2025-04-29T18:01:53Z
Можна "влетіти" на гроші: які штрафи за перевищення швидкості у Польщі
24tv
2025-04-29T17:06:05Z
Моторні оливи для дизелів з DPF-фільтром
AutoCentre
2025-04-29T16:40:39Z
Погані новини для водіїв та "перекупів": уживані авто різко подорожчають через нові податки
Хвиля
2025-04-29T16:00:56Z
Samsung розпочне виробництво чіпів Snapdragon 8 Elite Gen 2 для своїх смартфонів
InternetUA
2025-04-30T02:01:27Z
Підступний візуальний тест: потрібно знайти кішку за 5 секунд в автомайстерні
GlavRed
2025-04-30T01:54:36Z
Користувачі зможуть купувати товари через ChatGPT
InternetUA
2025-04-30T01:01:20Z
Шахраї пропонують фейкову роботу, маскуючись під відділ кадрів TikTok - ЦПД
УкраинФорм
2025-04-30T00:48:10Z
"Гість із космосу" міг виштовхнути життя з морів на сушу: вчені знайшли несподіваний збіг
Telegraf
2025-04-30T00:12:11Z
Google вперше проведе презентацію з Android перед I/O 2025
InternetUA
2025-04-30T00:04:40Z
Європол створює спецпідрозділ для боротьби з онлайн-вербуванням молоді злочинцями
УкраинФорм
2025-04-29T23:49:39Z
Власник Cybertruck втратив бізнес за ніч через хвилю обурення через його нацистські вітання
Топ Жир
2025-04-29T23:30:07Z
Учені навчили штучний інтелект зашифровувати секретні повідомлення
InternetUA
2025-04-29T21:43:30Z