Як Україна має намір протистояти перевагі Росії у повітрі - BILD
Однією з найбільших переваг російської армії у війні в Україні є її перевага у повітрі, пише видання BILD. Будь то дрони дальньої дії, винищувачі або балістичні та крилаті ракети – їх просто більше. Що робить Україна, щоб припинити цю перевагу – про це міркує видання.
Нинішню війну недарма називають "війною дронів", і від того, хто швидше та ефективніше запровадить удосконалену технологію, залежить перемога у повітрі, а потім і на землі.
Видання називає головну проблему: традиційні реакції, такі як руйнування російських аеродромів чи збивання російських літаків, заборонені, оскільки Україна використовує західну зброю, а Захід проти її використання на російській території.
Саме тому українські військові дослідники та їхні західні союзники працюють над інноваційними рішеннями цієї проблеми.
Альтернатива, над якою зараз посилено працює Київ: дрони-«антидрони», які покликані зупинити терористичний арсенал Росії, що літає, до того, як він прибуде до пункту призначення.
BILD визначає три етапи розробки цієї зброї.
Перший. З неба "йдуть" квадрокоптери, розвідувальні дрони та дрони-камікадзе. Україна вже запровадила це нововведення. Малі дрони перепрограмуються так, що їх можна використовувати не для розвідки або атаки наземних цілей, а для повітряного бою.
Другий. Удосконалені безпілотники проти російської армії дронів. Проблема з невеликими квадрокоптерами полягає в тому, що вони можуть пролетіти лише кілька кілометрів, особливо на великій висоті, тому російські літаки-розвідники можуть легко вислизнути від них. Саме тому Україна зараз розробляє так звані «перехоплювачі з нерухомим крилом», тобто дрони з нерухомим крилом, які можуть йти за своїм російським супротивником на відстань до 60 кілометрів на висоті до чотирьох кілометрів. «Антидронні» дрони вже проходять випробування і, як очікується, буде розгорнуто трохи пізніше цього року.
Третій. Літні дрони-вбивці проти іранського терористичного арсеналу Путіна.Великою метою України та її партнерів є створення «дронів-вбивць», які зможуть перехоплювати та знищувати російські дрони великої дальності, скопійовані в Ірані, «Герань-1» та «Герань-2». Щоб бути ефективними, вони повинні мати швидкість не менше 200 км/год та більшу дальність дії (не менше 200, а краще 500 кілометрів). При цьому вони не мають бути максимально дорогими.
Передбачається, як пише BILD, Україна сподівається перейти до третьої фази своєї програми боротьби з дронами не пізніше 2025 року.
А до того часу, у гіршому випадку, їй доведеться використовувати дорогі ракети «Патріот» та IRIS-T (4 мільйони або 500 000 євро за постріл), щоб збивати з неба російські безпілотники вартістю лише 50 000 євро.
Україна розробляє безпілотники зі штучним інтелектом, які Росії буде складніше збивати. Прагнення створити систему наведення на ціль на основі розпізнавання зображень, яка може автономно шукати й вражати цілі, підтримується більш ніж 200 мільйонами фунтів стерлінгів західного фінансування від очолюваної Великою Британією коаліції з розробки дронів. Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України, заявила, що ця система зробить ударні безпілотники менш вразливими до російських систем глушіння і дозволить пілотам керувати ними далі від лінії фронту